MobileGadu

  • 1789 Odpowiedzi
  • 274241 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1200 dnia: Marzec 28, 2008, 16:50:12 »
Probowales wybrac alternatywne serwery z listy?
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline ELMUNIO

  • **
  • 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC KAISER
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1201 dnia: Marzec 28, 2008, 17:10:27 »
Zrobiłem tak: usunąłem wszystkie ustawienia do gprs i do mms, ustawiłem wszystko jescze raz, niby tak samo a jednak działa :proud:. OleYek dzięki za pomoc. Pozdrawiam

ELMUNIO
ROM: Plemnik v1.0 - 6.5.5 bulid 23563

*

Offline jawosz

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPAQ 614c, Samsung OMNIA
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1202 dnia: Kwiecień 02, 2008, 13:27:28 »
A czy jestscie w stanie okreslić jak kbżerny jest gadulec :D bo mam go w pockecie ale nei wiem ile on może pochłaniać kb miesiecznie :D mam wykupiony pakiet 50 mb w erze blueconnect

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1203 dnia: Kwiecień 02, 2008, 13:32:09 »
Wszystko zalezy od tego ile rozmawiasz przez gg, ale to sa znikome warosci i 50MB zapewne ciezkobyloby wykorzystac w ciagu roku a co dopiero miesiaca :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1204 dnia: Kwiecień 02, 2008, 14:27:21 »
Duzo zalezy od tego jakie masz paczki bo kiedys era miala masakryczne taktowanie 500kB liczone osobno czyli na jedna sesje (nie wazne czy 1sek czy kilka godzin) schodzilo od razu 1MB. Mam nadzieje, ze obecnie paczki sa bardziej ludzkie.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1205 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:21:29 »
Za kilka godzin powinna pojawić się kolejna wersja aplikacji. Prosiłbym użytkowników o wcześniejsze włączenie opcji automatycznego powiadamiania o nowej wersji (w aktualnej wersji 2.0.0.5842), by ją przetestować, a następnie użycie modułu aktualizacji (opcja "O programie...", dalej powinno wszystko być intuicyjne).

PS. W zasadzie nowa wersja nie wnosi dużej wartości dodanej :)

*

Offline badzi0r

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC 10, HTC One, HTC HD2, Motoactv, Jabra Pulse
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1206 dnia: Kwiecień 06, 2008, 22:52:26 »
Bardzo ładnie dziala powiadomienie o nowej wersji. :)
Ale mam problem z połączeniem sie przez GPRS. Widzialem ze wiele o tym bylo na roznych forach internetowych ale mimo ze walcze z tym od ubieglej soboty, GG mi nie dziala. Probowałem oficjalne GG i Mobile GG ale zaraz po polączeniu mnie rozłącza. Mam ETENa M800 w angielskim O2 Skype, Tlen, Live Messenger dzialaja a GG nie chce. Doadam ze haslo mam poprawne bo jesli polacze sie kablem z USB z laptopem lub przez Wi-Fi to GG dziala a przez GPRS nie chce. Kombinowalem juz na wszystkie strony z ustawieniami i nie daje rady, moze ktos ma jakis pomysl. ;)

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1207 dnia: Kwiecień 10, 2008, 22:14:18 »
Powie mi ktoś jak w ogóle używać/uruchomić emotikony w tym gg, da się zapisać ustawienia...?
//już sobie poradziłem,  :P

A mógłbyś się podzielić tą wiedzą? Ja mam najnowsze MG w wesji 2.0.0.5967. Mam ustawione w opcjach kontrolki na HTML wgrałem nawet emotki ze sterego MG w wesji 1.8 i NIC.
Mam asusa p535 z WM6.0.
Dodam tylko że starsza wersja MG (1.8) działa i wyświetla emotki bez problemów.

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1208 dnia: Kwiecień 11, 2008, 09:44:35 »
Bardzo ładnie dziala powiadomienie o nowej wersji. :)
Ale mam problem z połączeniem sie przez GPRS. Widzialem ze wiele o tym bylo na roznych forach internetowych ale mimo ze walcze z tym od ubieglej soboty, GG mi nie dziala. Probowałem oficjalne GG i Mobile GG ale zaraz po polączeniu mnie rozłącza. Mam ETENa M800 w angielskim O2 Skype, Tlen, Live Messenger dzialaja a GG nie chce. Doadam ze haslo mam poprawne bo jesli polacze sie kablem z USB z laptopem lub przez Wi-Fi to GG dziala a przez GPRS nie chce. Kombinowalem juz na wszystkie strony z ustawieniami i nie daje rady, moze ktos ma jakis pomysl. ;)

Ten problem rzeczywiscie jest dosc czesty, nie pomaga sugerowana w tym watku zmiana serwera ani inne automagiczne ustawienia w MG.
Winny w tym przypadku jest sam windows - owszem, nawiazuje polaczenie po gprs, tworzy sie socket, ale z tego socketu MG nie moze skorzystac,
mimo, iz dziala poczta czy www. Problem jest o tyle dziwny (przynajmniej tak  dzieje sie u mnie), ze wywale z ustawien windowsa polaczenie gprs,
stworze nowe i dalej nie dziala, znowu je wywale, stworze nowe i nagle jest ok. Najzupelniej nie ma znaczenia, czy urzadzenie jest tuz po hard resecie
czy nie. Od ponad miesiaca staram sie zauwazyc jakas prawidlowosc kiedy dziala, a kiedy nie, i nadal nie znalazlem zadnej prawidlowosci.
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline Endriuszka

  • **
  • 214
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BYŁ >>> HTC P3300 Artemis jest HTC KAISER :)
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1209 dnia: Kwiecień 21, 2008, 16:01:14 »
A JA MAM taki problem :(

GG działa prze siec WiFI oraz przez GPRS ale sie rozłacza po "wygaszeniu" ekranu

dziąła oki przez WiFi oraz GPRS ale gdy się wygasi sam ekram w kasierce po około 1minucie (tak mam ustawione) to gdy włacze ponownie sam ekran lub ktos zadzwoni to GG jest wyłaczone (siwy kolorek GG) oraz w programie widnieje "rozłaczony"


w czym rzecz ????????????? bo to mnie naprawde nurtuje bo przekoapłem większość ustawień i moze jakies drobne przeoczyłem :( :( :(

Kaiser z softem z Oranżady a MG to: 2.0.0.4223

*

Offline slammer

  • ****
  • 536
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Spica
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1210 dnia: Kwiecień 25, 2008, 16:14:19 »
Czy autor ma zamiar wypuścić wersję dla WM6 Standard? Przeszukałem temat i nie znalazłem odpowiedzi.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1211 dnia: Kwiecień 25, 2008, 16:21:54 »
Aktualnie nie.

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1212 dnia: Kwiecień 25, 2008, 16:25:38 »
Dla WM standard pozostaje Palringo.....
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline slammer

  • ****
  • 536
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Spica
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1213 dnia: Kwiecień 27, 2008, 11:41:41 »
Dla WM standard pozostaje Palringo.....
Palringo jest słabe... Ładnie wygląda i oferuje możliwość robienia zdjęc bezpośrednio do wiadomości ale nic poza tym. Już oficjalny klient jest dużo lepszy. W Palringo nie ma archiwum, na poziomym ekranie widać tylko 3 wiadomości, itd., itp. Długo by wymieniać...

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1214 dnia: Kwiecień 27, 2008, 11:48:55 »
Dla WM standard pozostaje Palringo.....
Palringo jest słabe... Ładnie wygląda i oferuje możliwość robienia zdjęc bezpośrednio do wiadomości ale nic poza tym. Już oficjalny klient jest dużo lepszy. W Palringo nie ma archiwum, na poziomym ekranie widać tylko 3 wiadomości, itd., itp. Długo by wymieniać...
Pewnie tak, tyle że to jedyne, sensowne, DARMOWE rozwiązanie.
Wiem, są jabbery, ale trzeba się bawić i nie zawsze działa jak trzeba.

W Palringo jest archiwum.
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline WereWolf

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://lubke.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro (Raphael)
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1215 dnia: Kwiecień 28, 2008, 18:38:13 »
witam..

na wstępie - korzystam z MobileGadu od dłuższego czasu i sprawdza się znakomicie, świetna robota :)

niestety... zauważyłem "mały" błąd, a w praktyce niestety dosyć poważny jeśli nie wiadomo co jest przyczyną...
niedawno zmieniłem sprzęt i oczywiście pierwszą rzeczą było wrzucenie nowego roma (wybór padł na niedawno stworzoną wersję TNT z WM 6.1), nie wiem więc jak się to ma do WM 6.0 i niższych, ale podejrzewam że problem jest właśnie w kompatybilnością z WM 6.1, bo na Wizardzie z WM 6.0 na pokładzie podobne objawy nie występowały...

przez długi czas nie mogłem dojść do przyczyny problemów, byłem przekonany że problem leży po stronie kompatybilności SPB Pocket Plusa z którymś z dodatków (bo SPB+ na wizardzie nie używałem)... chyba z 3 razy robiłem hard resety, później jeszcze kilka przywróceń z kopii Sprite'a...

problem był tego typu, że po którymś resecie (teraz już wiem, że to reset po uruchomieniu MobileGadu) znikały mi pluginy z todaya (tzn. lista w settings -> personal -> today -> items była pusta i nie można z niej było nic wybrać)
w końcu zrobiłem kopię rejestru i porównałem zawartość po wystąpieniu problemu... okazało się, że po dodaniu do rejestru pluginu MG znikała lista today->items... po odhaczeniu w opcjach GG aktywności pluginu problem znika

nie wiem co konkretnie może być przyczyną.. w samych wpisach do rejestru wszystko wygląda w porządku, więc pewnie sama .dllka jest winna.. dobrze by było to sprawdzić na innej wersji WM 6.1


------------------------------------------------

problem jednak nieaktualny... :)
zainstalowałem nową wersję, ale nie resetowałem i było to samo, po resecie problem zniknął i plugin działa normalnie
widocznie dopiero po resecie podmieniła się dllka w \windows
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2008, 18:46:46 wysłana przez WereWolf »
"If it's just us, seems like an awful waste of space..."

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1216 dnia: Maj 08, 2008, 18:19:47 »
Czy da się jakoś wywalić ikonkę MobileGadu z traya? Właśnie sobie wyczyściłem traya ze wszystkiego z czego się dało i tylko mg mi się tam pałęta :) Wystarcza mi wtyczka na Today.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1217 dnia: Maj 08, 2008, 19:13:21 »
A próbowałeś się w ogole pozbyć belki? Jest do tego programik pmc-todayshrink  :ok:
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1218 dnia: Maj 08, 2008, 19:17:11 »
Czy da się jakoś wywalić ikonkę MobileGadu z traya?

Na przykład mi się kiedyś udało. Poszukaj na zakładce "zaawansowane" w konfiguracji.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1219 dnia: Maj 08, 2008, 21:48:56 »
Miałem jakąś starą wersję, ściągnąłem nową i faktycznie - jest. Dzięki :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1220 dnia: Maj 10, 2008, 16:31:17 »
A Ja mam pytanie do autora, czy planuje wprowadzić rozmowy grupowe/konferencje do aplikacji?
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2008, 01:07:30 wysłana przez PawelP7 »
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1221 dnia: Maj 13, 2008, 01:01:16 »
jeszcze by sie przydała obsługa konferencji... bo to mnie strasznie boli ...


Czy już coś ruszyło w tym temacie?
Czy jest juz jakiś klient gg (oficjalny badź mobilegg) ktory oferuje połączenia konferencyjne?

Może być na inne platformy np. symbian, palm, czy Iphone.


*

Offline mario121

  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1222 dnia: Maj 13, 2008, 16:31:35 »
Witam.
Mam problem z połączeniem w Mobilegadu... czytam, czytam i ustawiam ... i lipa. Na x51v zainstalowałem Mg w wersji 2.0.0.6010. Kontakty pobrane z pliku w ustawieniach wszystko razem z podpisem. Łącze mam stałe i podłączonego laptopa (na Viscie). I przez stację nie może się połączyć choć poczta i IE działają. Pokazuje się łączenie z serwerem ale po chwili.... rozłączono I tak za każdym razem.

                                         :worried:     Może mi ktoś pomóc?

*

Offline tom993

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1223 dnia: Maj 17, 2008, 11:45:28 »
A ja mam problem z nowa wersja... Probuje wlaczyc emoty ale za chiny ludowe mi nie idzie... We wczesniejszej wersji dzialaly wiec skopiowalem katalog z emotami do nowej wersji. Zaznaczylem zeby pokazywal emoty i pojawilo sie "e" tyle ze jest nieaktywne... Ktos pomoze??

*

Offline wojfm

  • 13
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1224 dnia: Maj 21, 2008, 14:48:12 »
witam, mój problem z mobilegadu jest taki ze (nie zawsze) jak się wyłącza aplikacje to zaczyna świrować otóż włącza się i wyłącza od razu i tak cały czas jedynym wyjściem jest reset :(

tel. htc hermes, wm6 , najnowsza wersja MG.

pozdrawiam

*

Offline kermitjr

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1225 dnia: Maj 25, 2008, 10:40:32 »
Bardzo ładnie dziala powiadomienie o nowej wersji. :)
Ale mam problem z połączeniem sie przez GPRS. Widzialem ze wiele o tym bylo na roznych forach internetowych ale mimo ze walcze z tym od ubieglej soboty, GG mi nie dziala. Probowałem oficjalne GG i Mobile GG ale zaraz po polączeniu mnie rozłącza. Mam ETENa M800 w angielskim O2 Skype, Tlen, Live Messenger dzialaja a GG nie chce. Doadam ze haslo mam poprawne bo jesli polacze sie kablem z USB z laptopem lub przez Wi-Fi to GG dziala a przez GPRS nie chce. Kombinowalem juz na wszystkie strony z ustawieniami i nie daje rady, moze ktos ma jakis pomysl. ;)

Ten problem rzeczywiscie jest dosc czesty, nie pomaga sugerowana w tym watku zmiana serwera ani inne automagiczne ustawienia w MG.
Winny w tym przypadku jest sam windows - owszem, nawiazuje polaczenie po gprs, tworzy sie socket, ale z tego socketu MG nie moze skorzystac,
mimo, iz dziala poczta czy www. Problem jest o tyle dziwny (przynajmniej tak  dzieje sie u mnie), ze wywale z ustawien windowsa polaczenie gprs,
stworze nowe i dalej nie dziala, znowu je wywale, stworze nowe i nagle jest ok. Najzupelniej nie ma znaczenia, czy urzadzenie jest tuz po hard resecie
czy nie. Od ponad miesiaca staram sie zauwazyc jakas prawidlowosc kiedy dziala, a kiedy nie, i nadal nie znalazlem zadnej prawidlowosci.

Czyli jakie rozwiązanie proponujesz? Mam to samo na Asusie P750. Co trzeba wykasować, co ponownie ustawić? Bardzo proszę o odpowiedź jak dla laika ;)
iPhone 3G 8GB Black iOS 4.1
Asus P750
Mio MOOV 200

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1226 dnia: Maj 25, 2008, 13:01:14 »
Czyli jakie rozwiązanie proponujesz? Mam to samo na Asusie P750. Co trzeba wykasować, co ponownie ustawić? Bardzo proszę o odpowiedź jak dla laika ;)

Ja u siebie po prostu raz na jakis czas musze wywalic wszystkie stworzone polaczenia, zarowno te gprs jak i wifi niestety.
Robisz po prostu w start/ustawienia/polaczenia.
Z ciekawosci spytam - w jakiej sieci masz SIM-a?
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline kermitjr

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1227 dnia: Maj 25, 2008, 14:31:13 »
Plus GSM, a dokładniej simplus...

A czy istnieją jakieś alternatywne programy dla MobileGadu?
iPhone 3G 8GB Black iOS 4.1
Asus P750
Mio MOOV 200

*

Offline pietia

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Tab 2 10.1 + HTC 8X
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1228 dnia: Maj 29, 2008, 11:33:08 »
Witam ściągnąłem sobie mobile gadu z działu download i wszystko śmiga na mojej tośce jak należy ale mam jeden problem nie ma emotek w opcjach mam pozaznaczane htmlview. Po pierwszym uruchomieniu w folderze z programem pojawił się folder emots ale nie ma w nim żadnych plików wtf? można je jakoś doinstalować ściągnąć albo coś? Jest to bardzo irytujące czasami. :|
HX4700-> Toshiba G900-> Samsung i600-> SPV m650-> SGS->HTC 8X

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1229 dnia: Maj 29, 2008, 15:52:30 »
można je jakoś doinstalować ściągnąć albo coś?

Jest to przecież opisane w historii programu - należy skopiować katalog z gg na PC.