MobileGadu

  • 1789 Odpowiedzi
  • 272472 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1050 dnia: Październik 29, 2007, 21:27:39 »
Mozna stosowac spacje, tylko trzeba ja zamieniac na %20

Nie trzeba, to wykonuje przeglądarka... Zresztą, zrób test i zamiast "idź do strony w opisie" wybierz "kopiuj opis do schowka" a następnie wklej w przeglądarce.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2007, 21:29:52 wysłana przez PiKNew »

*

Offline s0828

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1051 dnia: Październik 29, 2007, 21:30:20 »
przegalądarka poradzi sobie ze spacją - pod warunkiem, że dostanie taki link. A gadu-gadu ucina go na spacji. wiec skoro mozna usunąć, czy zastąpić tę spacje to czemu nie?

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1052 dnia: Październik 29, 2007, 21:41:10 »
przegalądarka poradzi sobie ze spacją - pod warunkiem, że dostanie taki link. A gadu-gadu ucina go na spacji. wiec skoro mozna usunąć, czy zastąpić tę spacje to czemu nie?

To zaproponuj rozwiązanie, uwzględnij potencjalne problemy, które mogą wystąpić, oraz wymagania i preferencje innych uzytkowników. Zaimplementuję, jeśli rozwiązanie to będzie miało ręce i nogi - po prostu nie chciałbym, aby w pewnym momencie komuś z normalnego opisu coś mg zaczęło wycinać ;)

PS. A błąd do gg mimo wszystko możesz zgłosić. I współpraca z mg czy innymi klientami gg nie ma z tym nic wspólnego, gdyż dwa "pecetowe" gg tez się "nie dogadają" ;)

*

Offline s0828

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1053 dnia: Październik 29, 2007, 21:51:03 »
nie wiem do czego używana jest opcja pozycji GPS w opisie, przez resztę użytkowników MG?

Zaś rozwiązanie dla linku do google.maps w opisie już pośrednio zaproponowałem: w opcjach MG: dla gps czy opisu gg, należałoby dodać tworzenie linku do google maps. Albo po prostu wycinać spacje, bądź je zastępować?

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1054 dnia: Październik 29, 2007, 23:13:46 »
Zaś rozwiązanie dla linku do google.maps w opisie już pośrednio zaproponowałem

Za mało szczegółów, to jest ciągle tylko pomysł (a właściwie to podałeś 3 warianty, z których trzeba i  tak wybrać jeden)... Lepiej przemyśl to jeszcze raz dokładnie. Bardziej chodzi mi o to, że zaraz ktoś powie, że może by jednak formatować link dla www.xyz.pl ;) Dlatego aktualnie wszelkie propozycje zmian dokładnie sobie omówcie na forum, dopiero wtedy będzie implementacja (mój wolny czas jest dosyć ograniczony). Priorytet w zmianach aplikacji to ciągle "poprawki".

*

Offline s0828

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1055 dnia: Październik 29, 2007, 23:47:39 »
tak jak wcześniej wspomniałem, nie wiem jak i na czyje potrzeby powstał pomysł wrzucania pozycji gps do opisu? Wskazałem Ci jeden z możliwych sposobów wykorzystania tegoż pomysłu, wraz z problemem spacji w linkach. jak słusznie zauważyłeś tworzenie rzeczy jak najbardziej uniwersalnych nie jest łatwe - więc może pomysł pozycji gps w opisie był całkiem chybiony? dociążający jedynie aplikacje?

w kwestii ekranów konfiguracyjnych i zasłaniania opcji przez pojawiającą się klawiaturę - czy nie wystarczyłoby uruchomić przewijania na tych ekranach?

w MG brakuje mi jeszcze informacji o statusie kontaktów (np. oznaczenia kolorem zakładki z nazwą kontaktu), z którymi aktualnie rozmawiam.

PS: Oczekujesz większego zaangażowania? udostępnij projekt MG jako open source. Wydaje mi się jednak, że kiedyś (chyba przy okazji podziału kontaktów na grupy) już korespondowałem z Marcinem Parką o takim pomyśle i chyba mu się nie spodobał.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1056 dnia: Październik 30, 2007, 01:37:19 »
więc może pomysł pozycji gps w opisie był całkiem chybiony? dociążający jedynie aplikacje?

Nie, nie obciąża dodatkowo aplikacji, aż nie włączysz - decyzja jest więc użytkownika. Chybiony - nie, była to jedna z sugestii w dyskusji o MG 1.x (wiadomo, że to taki bajer, jak zresztą cała idea "dodatków" do komunikatora)

w kwestii ekranów konfiguracyjnych i zasłaniania opcji przez pojawiającą się klawiaturę - czy nie wystarczyłoby uruchomić przewijania na tych ekranach?

Staram się pisać zgodnie z wytycznymi MS do WM, scrollbar na dialogach nie jest mile widziany.

w MG brakuje mi jeszcze informacji o statusie kontaktów (np. oznaczenia kolorem zakładki z nazwą kontaktu), z którymi aktualnie rozmawiam.

Kolory (+chyba legenda, co który oznacza)??? Jezeli już to dodatkowa ikona - ale na to jest za mało miejsca i wątpliwa korzyść, skoro masz obok listę z ikonami.

(...) już korespondowałem z Marcinem Parką o takim pomyśle i chyba mu się nie spodobał.

Tak, ten pomysł mi się nie spodobał...

A precyzyjnego opisu nowych funkcji wymagam, bo ciężko się niekiedy domyslić "co autor miał na myśli" i nie zdawał sobie sprawy z potencjalnych problemów, które mogą powstać.  Ponadto, dodatkowe "opcje" niestety powodują, iż coraz większa część użytkowników nie razi sobie z konfiguracją aplikacji... A przecież program jest darmowy i nie ma szans, bym znalazł czas na pomoc wszystkim - dlatego pozostawiam to zadanie Wam na forum. Miłej zabawy :)

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1057 dnia: Październik 30, 2007, 10:44:57 »
Od dłuższego czasu nie aktualizowałem listy serwerów wprowadzonych statycznie, ale jeśli ktoś chce to proszę przeedytować plik mobilegadu.svr (jest to zwykły plik tekstowy) i wkleić:

217.17.41.88
217.17.45.143
217.17.45.144
217.17.45.145
217.17.45.146
217.17.45.147
217.17.45.151
217.17.45.152
217.17.45.153
85.232.233.23
91.197.13.19
91.197.13.20

Od kolejnej wersji plik będzie zaktualizowany w "oficjalnym pakiecie".

*

Offline s0828

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1058 dnia: Październik 31, 2007, 11:13:49 »

w MG brakuje mi jeszcze informacji o statusie kontaktów (np. oznaczenia kolorem zakładki z nazwą kontaktu), z którymi aktualnie rozmawiam.
Kolory (+chyba legenda, co który oznacza)??? Jeżeli już to dodatkowa ikona - ale na to jest za mało miejsca i wątpliwa korzyść, skoro masz obok listę z ikonami.

Gdy lista kontaktów jest długa lub ukryta to na pierwszy rzut oka nie wiem jaki jest status mojego rozmówcy. Ponadto opis jego jest przykrywany przez klawiaturę - nie wiem czy celowo, czy to jest niedopatrzenie?
Co do kolorów tła zakładki rozmowy, to ja bym zrobił analogicznie do ikonek GG: żółte tło dla online, czerwone dla offline, niebieskie dla away?

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1059 dnia: Październik 31, 2007, 20:30:05 »
Ponadto opis jego jest przykrywany przez klawiaturę - nie wiem czy celowo, czy to jest niedopatrzenie?

Celowo. Wysuwanie klawiatury drastycznie zmniejsza obszar roboczy, więc ten element jest chowany (głównie ma to znaczenie w trybie landscape, po wysunięciu klawiatury wiadomości wyswietlałyby się na bardzo małym obszarze).

*

Offline s0828

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1060 dnia: Listopad 02, 2007, 16:15:09 »
Wish list :) Przydałoby się kontekstowe menu do zakładki rozmowy. Z opcjami: zamknij zakładke oraz analogicznie jak dla kontaktu na liście kontaktów: informacje, kopiuj opis.

Uppdate: dopiero teraz zauwazyłem kontekstowe menu przypisane do obszaru rozmowy. Gdyby jednak rozszerzyc ten obszar o zakładki to nie byłoby głupio.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2007, 17:00:43 wysłana przez s0828 »

*

Offline Lyzeczka

  • 18
  • Sprzęt: Dell Axim x50v + Holux M1000
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1061 dnia: Listopad 07, 2007, 10:58:08 »
Tak do Autora programu:

Czy jest mozliwosc by w nastepnej wersji MobileGadu byla mozliwosc tzw historii wlasnych statusow ?
Aby poprostu nie trzeba bylo wpisywac od nowa opisu tylko np wybrac z listy rozsuwanej ?
Nie wiem jak u innych ale w moim przypadku nie dziala tez opcja GPS... mianowicie nie jestem w stanie zdebugowac czy mobileGadu laczy sie z moim gps-em czy nie...

Na Dell Axim x50v i WM6 -> MobileGadu spisuje sie bardzo dobrze

Pozdrawiam!

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1062 dnia: Listopad 07, 2007, 12:02:58 »
mianowicie nie jestem w stanie zdebugowac czy mobileGadu laczy sie z moim gps-em czy nie...

Najprościej włączyć opcję zapisu NMEA, po kikunastu/kilkudziesięciu sekundach zobaczyć, czy cokolwiek zapisało się do pliku \My documents\MobileGadu.gps

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1063 dnia: Listopad 10, 2007, 12:18:01 »
mi po okolo pol godziny gubi serwer i za chiny nie chce sie polaczyc po raz kolejny,
nie wlacza sobie wlasnego polaczenia z siecia tylko polaczenie musi byc wczesniej aktywowane innym programem...
jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze.
poza tym to swietny programik i super ze jest ktos komu sie chce poswiecac czas na ulatwianie komus zycia...
aaaaaaaaa!!! no i bym zapomnial!!! po instalacji calosc sie rozsypala po folderze jak masa oddzielnych plikow!
reszta programow trzyma sie kupy tylko to gg musialem w folderze zamknac , powinienem tez chyba wspomniec ze nie wyskoczyla mi zadna ikonka programu tylko musze wchodzic w folder w ktorym mam zamkniete "rozsypane" gg i klikac ikonke ze sloneczkiem przy kazdej probie ponownego uruchomienia programu...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1064 dnia: Listopad 10, 2007, 12:53:13 »
zadna ikonka programu tylko musze wchodzic w folder w ktorym mam zamkniete "rozsypane" gg i klikac ikonke ze sloneczkiem przy kazdej probie ponownego uruchomienia programu...

To sobie zrób skrót, proste...

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1065 dnia: Listopad 10, 2007, 14:52:35 »
aaaaaaaaa!!! no i bym zapomnial!!! po instalacji calosc sie rozsypala po folderze jak masa oddzielnych plikow!
reszta programow trzyma sie kupy tylko to gg musialem w folderze zamknac , powinienem tez chyba wspomniec ze nie wyskoczyla mi zadna ikonka programu tylko musze wchodzic w folder w ktorym mam zamkniete "rozsypane" gg i klikac ikonke ze sloneczkiem przy kazdej probie ponownego uruchomienia programu...
Użyj instalatora - tego lub tego
Tu znajdziesz zawsze najnowsze wersje instalatora forum
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 14:58:29 wysłana przez may »
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1066 dnia: Listopad 10, 2007, 15:48:52 »

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1067 dnia: Listopad 10, 2007, 15:57:57 »
Tu znajdziesz zawsze najnowsze wersje instalatora forum
Albo tu:
http://pdaclub.pl/dl/file_view.php?f_cat=1&sortby=t&sort=asc&f_id=263
O ile wiem tu są tylko pliki zip a kolega ma problem z instalacją programu w tej postaci.
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1068 dnia: Listopad 10, 2007, 16:03:32 »
No tak ale wystarczy tylko utworzyc katalog MobileGadu i tam sobie rozpakowac wszystkie pliki. Wtedy nic sie nie "rozsypie". Do tego skrot w miejscu skad chcemy uruchamiac.

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: MobileGadu 2.0 - do sciagniecia
« Odpowiedź #1069 dnia: Listopad 10, 2007, 16:06:35 »
No tak ale wystarczy tylko utworzyc katalog MobileGadu i tam sobie rozpakowac wszystkie pliki. Wtedy nic sie nie "rozsypie". Do tego skrot w miejscu skad chcemy uruchamiac.
....albo odpalić cab'a - są tacy co sobie nie radzą lub wolą wygodę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 16:17:47 wysłana przez may »
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline agollum

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, HTC Diamond, HTC Artemis, Asus A716
Problem z wysyłaniem SMS do Orange
« Odpowiedź #1070 dnia: Listopad 10, 2007, 16:46:25 »
Mam problem jak w temacie. Samo MG działa prawidłowo jako komunikator, tylko SMS nie da się wysłać, konkretnie po wprowadzeniu jakiegoś tekstu i nr telefonu komórkowego z Orange, przycisk "Wyślij" jest aktywny, ale po jego naciśnięciu dostaję komunikat: :błąd - problem systemowy 0x80070006. Ponoć coś się zmieniło ostatnio w bramce Orange - wiecie coś o tym?

Gdyby ktoś lubił czytać logi, lub zaglądał tu czasem autor programu - załączam plik z mojego MobileGadu.

Pozdrowienia
AGollum

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: Problem z wysyłaniem SMS do Orange
« Odpowiedź #1071 dnia: Listopad 10, 2007, 17:20:03 »
Mam problem jak w temacie. Samo MG działa prawidłowo jako komunikator, tylko SMS nie da się wysłać, konkretnie po wprowadzeniu jakiegoś tekstu i nr telefonu komórkowego z Orange, przycisk "Wyślij" jest aktywny, ale po jego naciśnięciu dostaję komunikat: :błąd - problem systemowy 0x80070006. Ponoć coś się zmieniło ostatnio w bramce Orange - wiecie coś o tym?

Na pierwszy rzut oka wygląda, iż rzeczywiście nastąpiła zmiana sposobu obsługi bramki. W kolejnym release mg postaram się to poprawić.

PS.1. Masz telefon w sieci Orange? Jesli tak skontaktuj się ze mną (przez gg), muszę mieć "ochotnika" do testu - inaczej nie będę w stanie czegokolwiek poprawić
PS.2. Log, który zamieściłeś to log transmisji gg, więc w żaden sposób nie pomoże zanalizować problemu z sms.

*

Offline agollum

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, HTC Diamond, HTC Artemis, Asus A716
Odp: Problem z wysyłaniem SMS do Orange
« Odpowiedź #1072 dnia: Listopad 10, 2007, 17:53:08 »
PS.1. Masz telefon w sieci Orange? Jesli tak skontaktuj się ze mną (przez gg), muszę mieć "ochotnika" do testu - inaczej nie będę w stanie czegokolwiek poprawić

Już się zgłosiłem.
Pozdrowienia i dzięki za MG.

AGollum

*

Offline Lyzeczka

  • 18
  • Sprzęt: Dell Axim x50v + Holux M1000
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1073 dnia: Listopad 11, 2007, 18:40:57 »
Mam tez kolejne pytanie:
Ostatnio testuje Mobile Gadu na Windows 2003
I zauwazylem spowolnienie w trakcie logowania do serwera gg...
Na WM6 spowolnienie bylo zdecydowanie mniejsze natomiast na 2003 musze czekac ok 10-15 sec az program pobierze mi liste aktualnych urzytkownikow... Czym jest to spowodowane ? I czy mozna to jakos zniwelowac ?
Dodam ze mam dosyc dluga liste kontaktow (ok 100).
Przy Pocket Gadu problem ten wogole nie wystepowal.

Any ideas ?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1074 dnia: Listopad 13, 2007, 11:46:10 »
u mnie jakoś nie bangla
sprawdzałem 5 różnych wersji i za każdym razem to samo w konfiguracji programu wpisuję swój nr GG i hasło i OK nie działa, można tylko anulować  :(

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1075 dnia: Listopad 13, 2007, 12:18:56 »
Marcin widocznie nie wypelniles ktoregos pola, stawiam na "podpis".

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1076 dnia: Listopad 13, 2007, 12:27:18 »
a trzeba :O
sporo pól nie wypelnilem  :oops:

edit

Dziękuję! teraz działa! wystarczył podpis  :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2007, 12:36:43 wysłana przez marcinl »

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1077 dnia: Listopad 13, 2007, 12:36:49 »
Wszystkich nie trzeba ale akurat "podpis" jest obowiazkowym polem ;)

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1078 dnia: Listopad 14, 2007, 12:06:10 »
LOL, a tu parę osób od dłuższego czasu się z tym męczy. Co to kur...de za pomysł, żeby program nie pozwalał nacisnąć OK bo jedno pole nie jest wypełnione i żeby nie wyświetlał o tym żadnego komunikatu  :| :|
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1079 dnia: Listopad 14, 2007, 23:03:19 »
Co to kur...de za pomysł, żeby program nie pozwalał nacisnąć OK

Normalnie użytkownik powinien chociaż trochę pomyśleć (przecież nie używają go dziesięciolatkowie) - zastanów się, co miałby program wyświetlac jako "ciebie", jeśli mu tego nie wprowadzisz? - aplikacja nawet zmienia zakładkę na tę, która nie została poprawnie wypełniona.