MobileGadu

  • 1789 Odpowiedzi
  • 272493 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #840 dnia: Kwiecień 04, 2007, 17:50:08 »
Zmienilem wersje Mobile G ale nie wiem na jaka. . .  :)

No to super ;)

  teraz pokazuje mi wiadomosc

Ewidentnie problem z konfiguracją połączenia...

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #841 dnia: Kwiecień 04, 2007, 22:12:30 »
witam. . . . 

rozumiem ze problem z konfiguracja. . . .  a moze jakas wskazowka lub co wiecej napisac . . .  :) bylbym wdzieczny

*

Offline raqs

  • 20
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #842 dnia: Maj 14, 2007, 01:11:06 »
a ja mam identyczny problem jak niektorzy przedmowcy ...
laczy i zaraz rozlacza, nawet nie wiem czemu, nie wiem jak ani nic

i nie, nie mam gg uruchomionego na komputerze :)

niektorzy pisali ze cos moze byc z polaczeniami

ale to tez tak jest ze jak sobie siedze w zasiegu hot spota, wifi mam wlaczone, IE mi normalnie dziala, to nie moge sie polaczyc mimo tego z serverem gg ?
tlen przykladowo startuje bez problemu

moze cos z serverami gg jest nie tak, moze cos namieszali, ale to wtedy by wszyscy zaczeli chyba krzyczec, a nie tylko ja :P

ktos ma jakas rade co zrobic zeby to dzialalo ?

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #843 dnia: Maj 18, 2007, 15:33:44 »
laczy i zaraz rozlacza, nawet nie wiem czemu, nie wiem jak ani nic

Według mnie jest to problem z konfiguracją połączenia. Otóż MG połączenie realizuje w następujący sposób

1. Pobiera adres serwera GG z huba (jeśli w opcjach wybrany jest "domyślny", w innym przypadku pkt.1 jest pomijany). Proces ten to zwykła sesja HTTP, tak więc jeśli przeglądarka działa to i ten proces będzie...
2. Po ustaleniu adresu serwera (lub pobraniu adresu z "opcji") następuje połączenie TCP na odpowiedni port tego sewerwera - i jeśli ktoś ma APN typu WAP to ten proces nie zadziała. Działa dla APN typu Internet.

PS.1. Pomocne jest włączenie opcji debug i napisanie co ukazuje się na ekranie w czasie połączenia...
PS.2. Konfiguracja typu WAP umożliwia połączenie na standardowe porty usługi HTTP, dlatego połączenie do serwera GG (jest to zupełnie inny port) nie będzie możliwe.

Zakładam, iż hasło masz prawidłowe ;)

*

Offline raqs

  • 20
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #844 dnia: Maj 18, 2007, 17:15:43 »
tak, haslo poprawne, sprawdzalem na dwoch kontach, sprawdzane poprzez lacze USB przez komputer oraz na sieci wifi w pracy ...

jesli zaznacze opcje DOMYSLNY to komunikat jest nastepujacy
DEBUG (godzina) => L[1261]
:Invalid HTTP data received

a jesli wybiore mu server 217.17.21.93 to mam komunikaty
Połączono z:
217.17.21.93:8074...
Logowanie nieudane...
Rozłączony...

dodam ze mam htc tytn na wm5, internet normalnie dziala w sensie www itp, wiec czemu nagle http w przypadku gg przestaje ? troche nie rozumiem :/

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #845 dnia: Maj 21, 2007, 16:54:53 »
DEBUG (godzina) => L[1261]

1. Czy jesteś pewien tego 1261? Bo to jest numer linii w kodzie mojego programu. A linia 1261 wypada akurat poza jakimkolwiek kodem...

2. Czy łączysz się przez proxy?

3. To jest komunikat w przypadku błędnego hasła

*

Offline raqs

  • 20
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #846 dnia: Maj 22, 2007, 02:32:53 »
DEBUG (godzina) => L[1261]

1. Czy jesteś pewien tego 1261? Bo to jest numer linii w kodzie mojego programu. A linia 1261 wypada akurat poza jakimkolwiek kodem...

2. Czy łączysz się przez proxy?

3. To jest komunikat w przypadku błędnego hasła
1. no jestem pewien, tak mi MG wyswietlilo na ekranie ...
2. nie, lacze sie bez proxy
3. watpie, haslo wpisywalem kilkakrotnie wlasnie

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #847 dnia: Maj 22, 2007, 14:22:19 »
1. no jestem pewien, tak mi MG wyswietlilo na ekranie ...

A jaką masz wersję programu (i lepiej jeszcze raz sprawdź ten numer "L")?

*

Offline raqs

  • 20
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #848 dnia: Maj 22, 2007, 15:26:42 »
1. no jestem pewien, tak mi MG wyswietlilo na ekranie ...

A jaką masz wersję programu (i lepiej jeszcze raz sprawdź ten numer "L")?
MobileGadu 1.18.5 (2005-11-20)

i tak, jestem pewien tego, moge dac Ci zrzut ekranu jesli nie wierzysz :) ale nie widze podstaw zebym mial jakies sciemy pisac heh :) po prostu takie cos mi wyskakuje  i nie wiem czego to wina, tzn wiem bo jest napisane, ale nie wiem jak to wyeliminowac

dziwna sprawa

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #849 dnia: Maj 22, 2007, 18:09:49 »
MobileGadu 1.18.5 (2005-11-20)

Brawo. Już znasz powód? Zaktualizuj do 1.18.8 - 2006-02-16

http://www.pdaclub.pl/dl/file_view.php?f_cat=-1&sortby=t&sort=asc&f_id=263

Przeczytaj jednak "changelog" - jest tam pewna wzmianka o hasłach. Jeśli dalej bedziesz miał problem - wyślij mi bezpośrednio na email screenshota z komunikatami. I możesz się dodatkowo upenić, iż jesteś w stanie zalogować się z PC przy użyciu normalnego klienta GG (załóż jednak nowy profil, by była konieczność wpisania hasła).
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2007, 18:14:07 wysłana przez PiKNew »

*

Offline nosmen

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: mda 3
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #850 dnia: Maj 27, 2007, 23:03:00 »
mam pytanie mam mda 3 z sieci 02 ale to szczegulik .
pytanie jest następujące czy można używać gg jak na kompie do którego jest podłączony mda niema zainstalowanego gg . w pracy niemożna mieć gg ale można mieć podpięte mda .
więc na mda mogę mieć gg ale na stacjonarnym nie .

*

Offline ja456

  • *****
  • 1248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 & HTC HD2
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #851 dnia: Maj 27, 2007, 23:30:45 »
http://pdaclub.pl/dl/file_view.php?f_cat=-1&sortby=t&sort=asc&f_id=263 nie musisz nic instalować przez AS tylko wrzucasz folder z mobilegadu do mda i uruchamiasz
Były: HP h4150, HP 114 i HP rw6815. sklejka

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #852 dnia: Czerwiec 05, 2007, 15:02:55 »
Witam serdecznie!
Usiłuję uruchomic mobile gadu na Xda Exec z wm5. Wszystko działa fajnie jak palm jest podłączony kabelkiem usb do kompa. Jeżeli go odłącze momentalnie przestają dochodzić wiadomości. Nie umiem połączyć się w inny sposób, problem zapewne tkwi w konfiguracji połączenia.
Kiedy klikam w połącz wyskakuje komunikat 'Nie można ustanowić połączenia z serwerem'  próbowałem praktycznie na wszystkich adresach serwera, głównie na tym ponoć najskuteczniejszym 217.17.41.85 i dalej nic.
Mam sieć plus, poprzedni właściciel miał orange, jak daję start-> settings -> connections -> advanced -> select networks -> ustawione jest Orange Internet
do wyboru mam jeszcze mms orange, My Work Network, my ISP.
Co wybrać? Utworzyć jakąś nową konfigurację? Jeżeli tak to w jaki sposób? Stosunkowo długo szukałem tego na forum, znalazłem jedynie do wm2002 i 2003.
pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #853 dnia: Czerwiec 05, 2007, 20:21:07 »
Mam sieć plus, poprzedni właściciel miał orange, jak daję start-> settings -> connections -> advanced -> select networks -> ustawione jest Orange Internetdo wyboru mam jeszcze mms orange, My Work Network, my ISP.

Pomyśl logicznie: masz kartę Plusa a chcesz się łączyć za pośrednictwem Orange - to nie ma prawa się udać

Co wybrać? Utworzyć jakąś nową konfigurację? Jeżeli tak to w jaki sposób? Stosunkowo długo szukałem tego na forum, znalazłem jedynie do wm2002 i 2003.

Dokładnie tak. Są na forum linki do ustawień wszystkich sieci GSM w formie plików CAB.

Patrz załącznik
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #854 dnia: Czerwiec 06, 2007, 01:26:07 »
Dzięki serdecznie :) Czuję że jestem coraz bliżej sukcesu! Co nie zmienia faktu, że zainstalowałem plik .CAB, pisze mi PlusInternet, a gadu jak nie chciało chodzić, tak nie chodzi;/ Jedyna zmiana jest taka że wyskakuje w okienku napis 'szukanie serwera' i później zaś komunikat...
Będę wdzięczny za wszelkie solucje, obstawiam że przyczyna jest banalnie prosta i dlatego tak ciężko jest mi ją samemu rozkminić:)

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #855 dnia: Czerwiec 06, 2007, 04:50:03 »
Jedyna zmiana jest taka że wyskakuje w okienku napis 'szukanie serwera' i później zaś komunikat...
Będę wdzięczny za wszelkie solucje, obstawiam że przyczyna jest banalnie prosta i dlatego tak ciężko jest mi ją samemu rozkminić:)
Jesli nie napiszesz JAKI to komunikat to nie bedziemy w stanie rozwiazac tego "banalnego" problemu... ;) Wlacz opcje DEBUG w opcjach MobileGadu to bedzie wiadomo gdzie lezy przyczyna.

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #856 dnia: Czerwiec 06, 2007, 14:29:56 »
Pisałem 2 posty wyżej:) Komunikat to 'Nie można ustanowić połączenia z serwerem!'.

W DEBUGU wyskoczył mi następujący komunikat:
DEBUG (14:27:34) => L[1449]:E[0x00002ee7]
:HTTP InternetOpenUrl failed!


prawdę powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia co dalej począć;]

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #857 dnia: Czerwiec 06, 2007, 15:31:11 »
Masz źle skonfigurowane połączenie z internetem. Przeglądarka działa?

Dokładniej to

 12007       ERROR_INTERNET_NAME_NOT_RESOLVED
               The server name could not be resolved.

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #858 dnia: Czerwiec 06, 2007, 16:23:12 »
Hmm nie działa, niespecjalnie próbowałem ją odpalać... Poszukam na forum jakichś wskazówek, w razie gdyby ktoś był tak dobry, albo by po prostu wiedział gdzie moge znaleść sposób na uruchomienie tej przeglądarki to będę bardzo wdzięczny...
Zainstalowałem to co był wyżej link, ale to chyba tylko konfiguracja GPRSu, niespecjalnie wiem co dalej czynić...

Jak klikam w przycisk Internet Explorer pojawia się komunikat Connecting to PLUS GPRS, a potem drugi komunikat
'Cannot Connect
Dialed:
Cannot connect for an unknown reason. To check you connection settings and change them if nedded, tap Settings. If the problem continues, reset your mobile device according to your manufcturer's documentation and try again.'

 :-X

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=49865.0
Jedynie takie coś znalazłem, ale tam już wczoraj prosiłem o pomoc, mam nadzieje że koło się nie zamknie i w końcu uda mi się odpalić gg:)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2007, 16:34:48 wysłana przez Zby$iu »

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #859 dnia: Czerwiec 06, 2007, 18:22:49 »
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #860 dnia: Czerwiec 07, 2007, 00:12:24 »
kurde no i kombinowałem ile mogłem i nic :(

Tak mam ustawione, nie wiem kaj jest błąd:

connections -> advanced -> select networks
Wybrane mam PlusGSM Internet
daję edit

Name mam PlusGSMEDGE
Number *99# lub *99***1#

daje edit

Enter name fir the connection:
PlusGSM EDGE
Select a modem:
Cellular Line (GPRS,3G)

daje next

Acces point name:
daję *99# lub *99***1#

daję next

user name: plusgsm
password: plusgsm
domain:

Finish

i nie działa. Nie mam absolutnie totalnie pojęcia co może być nie tak;/

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #861 dnia: Czerwiec 07, 2007, 11:22:20 »
kurde no i kombinowałem ile mogłem i nic :(

Tak mam ustawione, nie wiem kaj jest błąd:

Acces point name:
daję *99# lub *99***1#

i nie działa. Nie mam absolutnie totalnie pojęcia co może być nie tak;/

W obydwu linkach jakie dostałeś jest prawidłowe rozwiązanie

Access point name www.plusgsm.pl
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #862 dnia: Czerwiec 11, 2007, 19:10:01 »
Przetestujcie tę wersję http://mparka.webpark.pl/MobileGadu/MobileGadu1189.zip - jest to poprawka na problem "ENTER" przy klawiaturach sprzętowych (nie mam takiej klawiatury, więc nie mam pojęcia, czy to pomoże)

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #863 dnia: Czerwiec 12, 2007, 10:40:59 »
Przetestujcie tę wersję http://mparka.webpark.pl/MobileGadu/MobileGadu1189.zip - jest to poprawka na problem "ENTER" przy klawiaturach sprzętowych (nie mam takiej klawiatury, więc nie mam pojęcia, czy to pomoże)

Dziala swietnie na Universalu. Dzieki za poprawke :)

*

Offline lachutm

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPAQ hx4700 i iPAQ 510 Voice Messenger
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #864 dnia: Czerwiec 13, 2007, 00:24:10 »
Ja sprawadzilem na hx4705 WM5 i dziala rowniez na programowej.

*

Offline chester_csr

  • **
  • 154
  • Sprzęt: HTC Raphael Eclipse WWE || 4GB SDHC
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #865 dnia: Czerwiec 15, 2007, 12:04:32 »
masa osób pytałą i nikt nie uzyskał odpowiedzi... więc po kolei. mam wizarda z najnowszym romem ery. fabrycznie zainstalowany jest blueconnect i ustawienie do neta. ustawienia napewno są dobre bo łączy mi się gg(mobile gadu) jednak połączenie muszę rozpoczynac przez ustawienia-->połaczenia-->połączenia-->erainternet-->połącz...

nie ma takiego problrmu gdy włączam internet explorera. wtedy automtycznie ustanawia się połączenie.

chodzi mi o to że gdy włączę mobilegadu bez wczesniejszego właczenia neta nie chce się połączyć(przez plik-->połacz w aplikacji mobile gadu) i wywala że nie może się połaczyć z serwerem. więc albo jest jakiś błąd w aplikacji albo coś nie daje aplikacji mobile gadu ustanowić samodzielnie połączenia. Teraz proszę o jasną odpowiedź oczywiście jeżeli ktoś wie co jest przyczyną i jak temu zaradzić. bo naprawdę wnerwiające jest takie ciągłe ustanawianie połaczenia ręcznie...

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #866 dnia: Czerwiec 15, 2007, 12:29:54 »
masa osób pytałą i nikt nie uzyskał odpowiedzi...

Każdy uzyskał...

więc albo jest jakiś błąd w aplikacji albo coś nie daje aplikacji mobile gadu ustanowić samodzielnie połączenia

Ani jedno, ani drugie. Aplikacja NIE ŁĄCZY SIĘ samodzielnie. Jesli chcesz wiedzieć dlaczego, zachęcam do lektury 30 stron tego wątku ;) (żartuję oczywiście). Oficjalnie powodem była niepewność i brak gwarancji, że aplikacja przypadkiem nie zacznie otwierać i zamykac sesji GPRS za kazdym razem, gdy np. są problemy z siecią. Niektórzy użytkownicy ciągle mają net za 1-2 zł na sesję (wy+we). Dlatego musisz sam otwierać połączenie.

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #867 dnia: Czerwiec 15, 2007, 14:50:01 »
Po wielu trudach skonfigurowałem przy uzyciu pana z Plusa kajś w centrali połączenie z gg na Xda Exec
Podaję co mam ustawione:
Start -> Connections -> Connections -> Advanced -> Select Network -> New -> nazwać PlusInternet -> zakładka Modem -> new -> nazwać InternetPlus -> wybrać cellular Line (GPRS, 3G) -> Acces point name: Internet -> Advanced -> Servers -> DNS: 212.2.96.51 Alt DNS: 212:2.96.52

Mi w mixplusie lightowo śmiga, ino że za 3 minuty rozmowy zeżarło mi ponad 1zł ;| i to też ciekawe bo przecież to chyba idzie po cad i kasuje za dane, a nie za czas...
 :o

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #868 dnia: Czerwiec 16, 2007, 12:50:26 »
chodzi mi o to że gdy włączę mobilegadu bez wczesniejszego właczenia neta nie chce się połączyć(przez plik-->połacz w aplikacji mobile gadu) i wywala że nie może się połaczyć z serwerem. więc albo jest jakiś błąd w aplikacji albo coś nie daje aplikacji mobile gadu ustanowić samodzielnie połączenia. Teraz proszę o jasną odpowiedź oczywiście jeżeli ktoś wie co jest przyczyną i jak temu zaradzić. bo naprawdę wnerwiające jest takie ciągłe ustanawianie połaczenia ręcznie...

Wydaje mi się Mobile Gadu nie potrafi automatycznie ustanawiać połączenia - trzeba to robić ręcznie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2007, 13:15:25 wysłana przez bazi22 »
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

*

Offline chester_csr

  • **
  • 154
  • Sprzęt: HTC Raphael Eclipse WWE || 4GB SDHC
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #869 dnia: Czerwiec 16, 2007, 14:41:47 »
sorki. moja wpadka. mobilegg nie ustanawia sam połączenia. a jest jakiś program żeby szybciej włączac neta? np z todaya?