MobileGadu

  • 1789 Odpowiedzi
  • 275119 Wyświetleń

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Mobile Gadu gadu
« Odpowiedź #810 dnia: Grudzień 04, 2006, 13:11:02 »
Witam mam pytanko walcze z instalką gg ale w chwili instalacji wyskakuje mi komunikat Invalid XML language file! może ktos mnie poratuje???? :(

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
MobileGadu
« Odpowiedź #811 dnia: Grudzień 04, 2006, 13:29:17 »
jakiej instalacji kopiujesz katalog do pda i odpalasz gg i wszystko

Re: gg
« Odpowiedź #812 dnia: Grudzień 04, 2006, 18:59:42 »
Cytat: "MarcinJS"
Zauwazyl ktos, ze przestalo dzialac wysylanie smsow do Orange?


Do Ery tez nie dziala. Komunikat "uzytkownik nieautoryzowany".
Login i haslo ok wiec o so chodzi?

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
MobileGadu
« Odpowiedź #813 dnia: Grudzień 04, 2006, 20:41:38 »
odnosnie GPSR Tweak, potrzeba mi czego, zeby nie wylaczala sie siec WiFi gdy przejdzie w stan uspienia TyTN.

kto poradzi jak to zrobic?
Bo siedze sobie na GG, i np ide na herbatke, wracam za 10min, wygaszony ekran, wifi wylaczona. no i znowu szuka sieci, loguje sie.
troche to wkurzajace.

pozdrawiam!

Re: gg
« Odpowiedź #814 dnia: Grudzień 05, 2006, 21:19:03 »
Cytat: "dajver"
Cytat: "MarcinJS"
Zauwazyl ktos, ze przestalo dzialac wysylanie smsow do Orange?


Do Ery tez nie dziala. Komunikat "uzytkownik nieautoryzowany".
Login i haslo ok wiec o so chodzi?


Mam dziwne wrazenie ze autorowi juz sie znudzilo zajmowanie tym projektem i MobileGadu najpierw przestalo sie rozwijac a teraz umarlo po cichu i na zawsze... :(

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Re: gg
« Odpowiedź #815 dnia: Grudzień 06, 2006, 00:10:48 »
Cytat: "MarcinJS"
Mam dziwne wrazenie ze autorowi juz sie znudzilo zajmowanie tym projektem i MobileGadu najpierw przestalo sie rozwijac a teraz umarlo po cichu i na zawsze... :(


Może masz rację. A co do twojego problemu to wpisz poprawnie login (z 48 na początku) i hasło do EraOmnix. Komunikat jasno określa, co jest źle.

MobileGadu
« Odpowiedź #816 dnia: Grudzień 07, 2006, 16:38:54 »
...a niech mnie :P  znowu dziala. Hokus pokus? :terrified:

Re: gg
« Odpowiedź #817 dnia: Grudzień 11, 2006, 15:27:30 »
Cytat: "PiKNew"
Cytat: "MarcinJS"
Mam dziwne wrazenie ze autorowi juz sie znudzilo zajmowanie tym projektem i MobileGadu najpierw przestalo sie rozwijac a teraz umarlo po cichu i na zawsze... :(


Może masz rację. A co do twojego problemu to wpisz poprawnie login (z 48 na początku) i hasło do EraOmnix. Komunikat jasno określa, co jest źle.


Niestety. Login i haslo sa ok. Logowanie do omnixa przez www bez problemow, natomiast w MG i "normalnym" GG ciagle ten sam komunikat "uzytkownik nieautoryzowany".
Ktoś spotkal sie z takim problemem, jakies pomysły?

MobileGadu
« Odpowiedź #818 dnia: Grudzień 11, 2006, 23:10:58 »
Od razu mowie ze pytam z ciekawosci... :)
Moje pytanie brzmi dlaczego nie powstaja nowe wersje GG do pocketow??? albo chocby aktualizacje? Wszedzie gdzie szukam to programy postaly juz dawno temu wtedy kiedy pockety nie byly przeciez jeszcze tak popularne.. Nie mam nic do MobileGadu jednak przydaly by sie jakies nowosci.. sorry ze tak pytam ale ciekawi mnie to.. co wy o tym sadzicie? czemu tak jest?

*

Offline WereWolf

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://lubke.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro (Raphael)
MobileGadu
« Odpowiedź #819 dnia: Grudzień 12, 2006, 12:11:29 »
MobileGadu nie jest jeszcze takie stare... co prawda przydałyby się jakieś dodatkowe opcje, ale było już sporo napisane w tym temacie, a że autorem programu jest jedna osoba, to pewnie nie zawsze ma czas na zabawę w jego aktualizacje :)
"If it's just us, seems like an awful waste of space..."

*

Offline djstrobo

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, SONY VAIO X505
MobileGadu
« Odpowiedź #820 dnia: Grudzień 18, 2006, 16:15:55 »
Czy w MG mozna wyslac wiadomosc uzywajac entera na klawiaturze?
Ważniejsze zabawki:
HTC Kaiser, HTC Universal, HP TX1000, SONY VAIO X505, NIKON D200, Technics sl-1200, NUMARK PRO SM-1, MAZDA MX-5, BARCO DATA 701's, pool 7ft.

*

Offline WereWolf

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://lubke.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro (Raphael)
MobileGadu
« Odpowiedź #821 dnia: Grudzień 18, 2006, 21:19:45 »
Cytat: "djstrobo"
Czy w MG mozna wyslac wiadomosc uzywajac entera na klawiaturze?

już o tym było... teoretycznie miała to być jedna z kolejnych aktualizacji, bo autor wiedział już jak to zrobić, ale ucichło :)

ja radzę sobie w ten sposób: po wpisaniu wiadomości: tab, potem enter (tab - przejście do kolejnego przycisku, którym jest właśnie wysłanie wiadomości)
"If it's just us, seems like an awful waste of space..."

*

Offline wess

  • 25
MobileGadu
« Odpowiedź #822 dnia: Grudzień 19, 2006, 22:20:46 »
a czy ktoś może podać link gdzie jest najnowsza wersja

MobileGadu
« Odpowiedź #823 dnia: Grudzień 25, 2006, 10:07:31 »
hm..
ja mam wielkiiii kłopot :/
mg mi się bardzo często rozłącza, jak korzystam z liveboxa, jako połączenia z internetem...
czy mógł by mi ktoś pomóc  :))
bo to jest wielce denerwujące:/

MobileGadu
« Odpowiedź #824 dnia: Styczeń 03, 2007, 20:25:33 »
ja rowniez mam klopot :( sama aplikacja bardzo mi sie podoba ze wzgledu na wiele opcji ale za *$*$&*% nie moge sie polaczyc z serwerem :( mam spv m3000 nawiazuje polaczenie z gprs za pomoca internet explorera (strony sie wczytuja ok) ale program nie moze sie polaczyc z serverem gg :( nie wiem co jest :( jakas pomoc ?

*

Offline tasba

  • 46
MobileGadu
« Odpowiedź #825 dnia: Styczeń 08, 2007, 23:35:57 »
Cytat: "newkind"
ja rowniez mam klopot :( sama aplikacja bardzo mi sie podoba ze wzgledu na wiele opcji ale za *$*$&*% nie moge sie polaczyc z serwerem :( mam spv m3000 nawiazuje polaczenie z gprs za pomoca internet explorera (strony sie wczytuja ok) ale program nie moze sie polaczyc z serverem gg :( nie wiem co jest :( jakas pomoc ?


Oto rozwiązanie dla Orange:
Należy dokonać pewnych modyfikacji w profilu połączeń sieciowych w SPV M3000, które narzucił operator.
Orange stworzył kilka profili do obsługi GPRS:
profil Orange Internet a w nim połączenia do internetu:
 - Automatyczny (tylko Bill Gates wie co się dzieje po wybraniu tej opcji tzn. które z poniższych połączeń jest brane do pracy np. przez Internet Explorer)
 - Internet (łącze komórkowe GPRS - płacimy za przesłane dane)
 - WAP (łącze komórkowe GPRS  - płacimy za przesłane dane)
 - WAP (łącze komórkowe do numeru 501800800 - płacimy za czas!)
profil MMS
profil Mój dostawca ISP
profil Sieć w firmie

MobileGadu nie działa ponieważ blokują go ustawienia WAP GPRS :]
Okazuje się, że każde połączenie w profilu można skonfigurować oddzielnie (login, hasło, IP, serwery DNS itp). Ale już serwer proxy jest wspólny dla całego profilu! A z proxy korzysta WAP łącze komórkowe GPRS.

Dlatego aby MobileGadu zadziałało konieczna jest modyfikacja profilu Orange Internet. Trzeba go podzielić na dwie odzielne części. Pozostałe profile zostawiamy w spokoju.

Aby się do nich dostać należy kilkać po kolei:
Menu Start -> Ustawienia -> Zakładka Połączenia -> Ikona Połączenia -> Zakładka Zaawansowane -> Przycisk Wybierz Sieć. Otworzy się ekran zatytułowany Zarządzanie siecią.

Na nim dostępne są dwie listy wyboru:
1) Programy automatycznie łączące z Internetem
2) Programy automatycznie łączące z siecią prywatną

Co należy zrobić:
część I
1) na jednej z list wybrać profil Orange Internet i przycisk [Edytuj] - otworzy się nowe okno z w/w listą połączeń.
2) usuwamy połączenie WAP GPRS (ten bez wypisanego z boku numeru telefonu 501800800)
3) usuwamy połączenie WAP GPRS (ten z wypisanym z boku numerem telefonu 501800800)
4) zatwierdzamy OK i wracamy do ekranu wstecz

część II
5) tworzymy nowy profil o nazwie Orange WAP (lub o dowolnej innej nazwie) - klawisz [Nowe]
6) odtwarzamy połączenia WAP - wybrać profil Orange WAP [Edytuj] a następnie na nowo otwartym ekranie [Nowe]. Nowe ustawienia połączeń WAP należy sobie odczytać ze strony www.orange.pl -> http://ustaw.orange.pl/. Są opisane krok po kroku tak jak ja opisuję.
W odtwarzaniu połączeń ważne są ustawienia proxy o czym jest mowa w instrukcji na stronie orange.
Połączenie za pośrednictwem numeru 501800800 zwane nie wiedzieć po co CSD [prędkość 9600 bit/s], można sobie również darować. Chyba że ktoś chce płacić za każdą rozpoczętą minutę połączenia.

Jeśli ktoś nie zamierza korzystać ze stron mobilnych WAP, część II może sobie podarować.

Po tym wszystkim jako domyślny profil połączeń dla Internetu i sieci prywatnej ustawiamy sobie Orange Internet. Syćko na ten temat :)

Z punktu widzenia użytkownika prawie nic się nie zmienia. Może poza tym, że jeśli będzie chciał korzystać z WAP-u, to będzie musiał na czas połączenia podstawić profil sobie Orange WAP zamiast Orange Internet. Różnica jest taka, że podstawia tylko profil, a nie jak wcześniej połączenie z profilu. No i oczywiście traci połączenie [Automatyczne]. Zawsze można jednak powrócić do starych ustawień

To jest jeden ze scenariuszy wymagający trochę dłubania, ale za to najbardziej przejrzysty i oczywisty w działaniu.
Inny, prostszy to wyłączenie serwera PROXY w zakładce Proxy profilu Orange Internet. Tej opcji nie testowałem :)

Pzdr
Mirek

MobileGadu
« Odpowiedź #826 dnia: Styczeń 08, 2007, 23:40:31 »
albo po prostu wystarczy skonfigurowac recznie polaczenie ze strony www.ustaw.orange.pl i w konfiguracji mobilegadu wybraz pierwszy dowolny serwer poza default :) tez dziala ;] mam nadzieje ze tasba nie zjedziesz mnie za to ze musiales sie tyle upisac ;) pozdro

*

Offline tasba

  • 46
MobileGadu
« Odpowiedź #827 dnia: Styczeń 08, 2007, 23:53:35 »
Cytat: "newkind"
albo po prostu wystarczy skonfigurowac recznie polaczenie ze strony www.ustaw.orange.pl i w konfiguracji mobilegadu wybraz pierwszy dowolny serwer poza default :) tez dziala ;] mam nadzieje ze tasba nie zjedziesz mnie za to ze musiales sie tyle upisac ;) pozdro


Ustawienia z orange miałem OK. A w życiu by mi nie przyszło do głowy przestawiać tej opcji w MG choć miałem świadomość jej istnienia. Domyśłny tzn - kilka do wyboru. Jeden pada, drugi się podstawia z automatu... No ale może i tak być jak mówisz. Nie jedna droga prowadzi do Rzymu :)
Mój opis miał wszystko wyłożyć na stół. Wiele porad sprowadza się do ogólników. A jak ktoś jest zielony, to "nie ra dady".

Druga sprawa to "konfiguracja ręczna". Ty i ja wiemy które trzeba dotknąć ustawienia. Ale wiele ludzi dostaje oczopląsu na widok tylu zakładeczek. A spróbuj zadzwonić do Orange i zapytać czemu nie działa? Każą Ci włożyć inną kartę SIM a zaraz potem dzwonić lub jeszcze lepiej - jechać do serwisu i reklamować telefon :D
Bez komentarza :D

Pozdro :)

*

Offline lenyyy

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: kiedyś Asus 636 i 535, potem HD2, teraz Omnia I
Nie mogę zapisać ustawień
« Odpowiedź #828 dnia: Luty 14, 2007, 23:45:35 »
ASUS 636N ...
Po zainstalowaniu i próbie konfiguracji konuminkat jak w temacie.
W związku z powyższym nie mogę wogole sie zalogować na konto GG.
Jakiś pomysł ?

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Re: Nie mogę zapisać ustawień
« Odpowiedź #829 dnia: Luty 15, 2007, 11:32:09 »
Cytat: "lenyyy"
ASUS 636N ...
Po zainstalowaniu i próbie konfiguracji konuminkat jak w temacie.
W związku z powyższym nie mogę wogole sie zalogować na konto GG.
Jakiś pomysł ?

Masz MobileGadu czy PocketGadu?

*

Offline lenyyy

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: kiedyś Asus 636 i 535, potem HD2, teraz Omnia I
Re: Nie mogę zapisać ustawień
« Odpowiedź #830 dnia: Luty 15, 2007, 11:35:58 »
Cytat: "sajlent"
Cytat: "lenyyy"
ASUS 636N ...
Po zainstalowaniu i próbie konfiguracji konuminkat jak w temacie.
W związku z powyższym nie mogę wogole sie zalogować na konto GG.
Jakiś pomysł ?

Masz MobileGadu czy PocketGadu?


Próbowałem już obie wersje  :worried:

MobileGadu
« Odpowiedź #831 dnia: Luty 18, 2007, 12:53:05 »
Też mam ten problem na Asus A636N i win 5.0PL, Mobile Gadu nie zapamiętuje ustawień po zamknięciu Windows'a. Za każdym razem muszę na nowo konfigurować moje dane oraz importować kontakty.

MobileGadu
« Odpowiedź #832 dnia: Luty 18, 2007, 14:58:51 »
A moze mi ktoś powie skąd wziąc gg na win 5.0  to z dzialu download nie chce mi sie zainstalować

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #833 dnia: Luty 21, 2007, 16:34:22 »
Cytat: "romanserwis"
Mobile Gadu nie zapamiętuje ustawień po zamknięciu Windows'a.


Zamknij poprawnie program, tzn. poprzez Plik->Zakończ

MobileGadu
« Odpowiedź #834 dnia: Marzec 09, 2007, 11:27:41 »
hej hej, a ja mam acera C530, i po instalacji mobilegg wyskakuje komunikat ze aplikacja jest za stara dla mojego windowsa, jest może jakaś nowsza wersja GG, chodząca na C530 ??

ps to samo mam z acdsee mobile

*

Offline wrobel_009

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH DIAMOND / ORANGE SPV M3000
Odp: MobileGadu PORAZKA z niewiedzy :(
« Odpowiedź #835 dnia: Marzec 25, 2007, 19:49:19 »
Powyczerpującym opisie "Tasba" narobilem jeszcze wiekszego bajzelu w swoim SPV M3000. Jestem zielony i kompletnie nie wiem co zrobic zeby zaczelo mi dzialac to mobile GG. Czy jak teraz zrobie hard reset to na nowo wroci mi simlock ?? Prosze o odp i pomoc w sprawie tego mobile gg bo ciagle mi pisze ze szukanie serwera potem ze wykryto a potem ze rozlaczono :(. Nie korzystam z WAP narazie proboje na kablu poprzez AS a takze WI-FI nic wiecej lecz nie da siee :(  ??? pomocy prosze o odp na forum lub na moj mail wrobel_009@wp.pl

*

Offline witja

  • 18
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #836 dnia: Marzec 26, 2007, 21:32:23 »
Jedno pytanie-jeśli ktoś chętny odpowie
dla czego w moim MG nie mogę wysyłać pliów

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #837 dnia: Kwiecień 04, 2007, 01:24:09 »
Witam. . . . 

Mam SPV M3000 w ERZE i mam problem z MobileGadu , na poczatku jak zgralem do telefonu i wlaczylem zgralem kontakty to sie wlaczylo . Oczywiscie wpisalem numer i sie zalogowalem .   Dzialalo mi tylko jeden dzien , a potem juz tylko wyskakiwala taka wiadomosc " Nie mozna ustanowic polaczenia z serwerem " poczytalem na tych stronach o MobileGadu  i wyczytalem ze trzeba wlaczyc DEBUG ( choc nie wiem do czego to ) jak wlaczylem DEBUG to sie pokazuje taka wiadomosc " DEBUG (01:07:53) =>L[119]:E[0x00002751]:server connect failed ! "  .  Internet mam w telefonie bo jak wchodze na jakas strone to normalnie wszystko sie otwiera ( GPRS ).  Aha oczywiscie sprawdzalem czy dziala i zmienialem Adresy Serwera bylo ich tam kilka i na zadnym nie dziala caly czas te same wiadomosci  .   prosze o pomoc . . . . 

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #838 dnia: Kwiecień 04, 2007, 08:13:15 »
" DEBUG (01:07:53) =>L[119]:E[0x00002751]:server connect failed ! "

Problem z połączeniem - sprawdź, czy przypadkiem nie używasz profilu wap.

linia 119 ;) to "connect", błąd "0x00002751"==10065, więc

C:\Documents and Settings\Administrator>net helpmsg 10065

A socket operation was attempted to an unreachable host.

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #839 dnia: Kwiecień 04, 2007, 13:22:28 »
witam. . . 

Lacze internetowe mam na 100% GPRS dzwonilem do ery i robilem krok po kroku .   Takze nie moze to byc juz problem z internetem . . .  sa jeszcz jakies opcje co to moze byc ??
Napisane: Kwiecień 04, 2007, 12:43:52
A mozer zle skonfigurowalem Mobile Gadu . . .  czy moglby ktos napisac co ma byc zaznaczone , moze tam popelnilem blad. . . 
Napisane: Kwiecień 04, 2007, 12:46:29
witam poraz kolejny . . . 

Zmienilem wersje Mobile G ale nie wiem na jaka. . .  :)  teraz pokazuje mi wiadomosc " DEBUG  (13:16:29) =>L[1249]:E[0x00002eff]:HTTP InternetOpenUrl failed! "  a druga to : "DEBUG =>L[188]:socket exception!  . . . .