MobileGadu

  • 1789 Odpowiedzi
  • 274231 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1560 dnia: Grudzień 04, 2010, 10:51:33 »
Cytuj
Czy wiadomo coś o terminie wydania wesji 3?

Cytuj
I jak przebiegają prace? :wink:

itd... z własnego, choć wręcz nieporównywalnie mniejszego doświadczenia mogę powiedzieć że takie pytania zadawane regularnie nie robią nic więcej poza wk... denerwowaniem autora/ów...

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1561 dnia: Czerwiec 07, 2011, 16:12:12 »
Raz na pół roku warto się przypomnieć i zadać pytanie
"Czy jest jakiś postęp w pracach nad programem MobileGG tj. wersją obsługującą wysoką numerację ?"

Czy autor potrzebuje czasu czy też supportu finansowego i czego bardziej ?

Warto by było skończyć tak dobry program, który platformę WM czyniłby kompletną.



*

Offline anonim001

  • **
  • 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Victory is mine!
  • Sprzęt: Treo 600-> Wizard-> G900-> Raphael
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1562 dnia: Czerwiec 09, 2011, 18:30:19 »
Jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie odnośnie Palringo i MG: Palringo wcale nie jest taką świetną alternatywą jak wszyscy mówicie, ponieważ bardzo często mają problemy z serwerami. Wieczorem zalogowanie się do ich serwisu graniczy z cudem, a dane o dodatkowych połączeniach klienta gg są właśnie tam przechowywane. Ergo - brak możliwości zalogowania się do sieci Palringo równa się z brakiem możliwości zalogowania do gg. Dlatego właśnie wolałem MG, ale po wprowadzeniu przez GG tych numerów powyżej 16 mln stwierdziłem, że nie ma sensu już użytkowanie tego programu. Tak więc zostałem z badziewnym klientem, który czasem nadaje się do użytku. Cóż, lepszy rydz niż nic... Jakby jednak wyszła w końcu wersja 3 to byłbym mega ucieszony :)

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1563 dnia: Czerwiec 23, 2011, 16:09:46 »
Tak jak każdy użytkownik WM i ja wyczekuję nowej wersji, która jest najlepsza z dostępnych alternatyw które nie dorastają jej do pięt :) 3mam kciuki za nową wersję. Mam nadzieję że wydanie Bety wyjdzie już niedługo, na pewno każdy będzie szczęśliwy widząc nową wersję tego wspaniałego komunikatora :)

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1564 dnia: Czerwiec 23, 2011, 19:45:06 »
Z przyjemością wspomógłbym autora jakbym potrafił... :) Tak naprawdę właśnie tylko tego mi brakuje na WM, akutalnego klienta GG. Może warto by w tym przypadku udostępnić źródła ?? WM umiera... ale jest naprawdę funkcjonalnym systemem.

*

Offline zgf1

  • **
  • 176
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1565 dnia: Lipiec 03, 2011, 00:43:57 »
A moze jakas zrzutka?
Taki projekt wymaga sporo czasu, wypadaloby wspomoc autora....
Kto jest za?

Czy autor moglby wypowiedziec sie, czy zamierza jeszcze pracowac nad projektem?

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1566 dnia: Lipiec 03, 2011, 07:48:07 »
Mogę Wam zaproponować wersję beta. Rozmowy, zarządzanie kontaktami itp. powinno działać bezproblemowo. Brak m.in.:

- komunikacji z bramkami SMS
- połączeń bezpośrednich

Mam też problem z grafiką - tzn. ikonkami (statusu, koperta wiadomości). Nie jestem grafikiem, więc ta prosta z pozoru rzecz sprawia tutaj duże problemy. I jeśli ktoś mógły w tym mnie wspomóc - byłoby super (w takim przypadku proszę o kontakt na mail podany w "o programie".


Dodatkowo - czy są jeszcze użytkownicy:
- używający WM2003 (pytanie formale, kod MG jest wciąż zgodny z tym systemem, ale może nie ma sensu i warto przejść jedno oczko wyżej, np. do WM5)?
- używający systemów z rozdzelczością pośrednią (128dpi - ważne przy ikonkach)?

Od kilku miesięcy nie zaglądałem do swojego kodu. W związku z pracą (wyjazd) nie jestem w stanie zrobić tego teraz, ale możemy przyjąć, że w najbliższym czasie przygotuję wydanie beta i je wystawię. Pytanie będzie jednak takie:

Czy ta beta powinna się znaleźć w "automatycznym aktualizatorze"? Czy po prostu jako link, który będzie znany tylko czytelnikom tego forum?

Obydwa rozwiązania mają swoje za i przeciw: aktualizator - notyfikacja + beproblemowy upgrade (ważne dla mniej zaawansowanych użytkowników). Ale jest to "beta". Jak coś nie wyjdzie, to użytkownicy mogą stracić np. listę kontaktów czy archiwum. A aktualizator na pewno nie wyświetli ostrzeżenia typu "zrób kopię zapasową całego katalogu MG".

Ręczny upgrade byłby w założeniu dla użytkowników, którzy potrafią wykonać kopię zapasową, zrobić skrót, ew. nawet wrzucić nowe MG do innego katalogu by mieć dwie wersje.

Czekam na sugestie.

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1567 dnia: Lipiec 03, 2011, 09:25:33 »
Mogę Wam zaproponować wersję beta. Rozmowy, zarządzanie kontaktami itp. powinno działać bezproblemowo. Brak m.in.:

- komunikacji z bramkami SMS
- połączeń bezpośrednich

Mam też problem z grafiką - tzn. ikonkami (statusu, koperta wiadomości). Nie jestem grafikiem, więc ta prosta z pozoru rzecz sprawia tutaj duże problemy. I jeśli ktoś mógły w tym mnie wspomóc - byłoby super (w takim przypadku proszę o kontakt na mail podany w "o programie".


Dodatkowo - czy są jeszcze użytkownicy:
- używający WM2003 (pytanie formale, kod MG jest wciąż zgodny z tym systemem, ale może nie ma sensu i warto przejść jedno oczko wyżej, np. do WM5)?
- używający systemów z rozdzelczością pośrednią (128dpi - ważne przy ikonkach)?

Od kilku miesięcy nie zaglądałem do swojego kodu. W związku z pracą (wyjazd) nie jestem w stanie zrobić tego teraz, ale możemy przyjąć, że w najbliższym czasie przygotuję wydanie beta i je wystawię. Pytanie będzie jednak takie:

Czy ta beta powinna się znaleźć w "automatycznym aktualizatorze"? Czy po prostu jako link, który będzie znany tylko czytelnikom tego forum?

Obydwa rozwiązania mają swoje za i przeciw: aktualizator - notyfikacja + beproblemowy upgrade (ważne dla mniej zaawansowanych użytkowników). Ale jest to "beta". Jak coś nie wyjdzie, to użytkownicy mogą stracić np. listę kontaktów czy archiwum. A aktualizator na pewno nie wyświetli ostrzeżenia typu "zrób kopię zapasową całego katalogu MG".

Ręczny upgrade byłby w założeniu dla użytkowników, którzy potrafią wykonać kopię zapasową, zrobić skrót, ew. nawet wrzucić nowe MG do innego katalogu by mieć dwie wersje.

Czekam na sugestie.

Jak najbardziej będziemy z chęcią testowali wersję Beta i w sumie chyba lepiej pod aktualizator dać bo i tak wielu ludzi ze względu na nie obsługiwanie numerów powyżej 16mln przeżuciło się na parlingo więc będą o tym wiedzieć głównie ludzie z forum.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1568 dnia: Lipiec 03, 2011, 09:33:37 »
Moim zdaniem podstawowa funkcjonalność jest na tyle wyczekiwana, że wszyscy się ucieszą, jeśli znajdzie się w becie. Ja w każdym razie czekam :).
Jeśli chodzi o sposób dystrybucji - zależy jakie masz plany co do aplikacji. Jeśli beta ma być ostatnią wersją programu, to warto ją wrzucić do aktualizatora. Jeśli będziesz chciał rozwinąć betę do pełnej wersji 3.0, te pierwszą betę można wystawić na forum, a z dodaniem do aktualizatora wstrzymać się do kolejnej bety lub pełnej wersji.

Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline zgf1

  • **
  • 176
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1569 dnia: Lipiec 03, 2011, 21:13:45 »
Super, ze cos sie ruszylo chetnie pobiore wersje beta i potestuje.
Uzywam systemu Windows Mobile 6.1, rozdzielczosc 320x240.


Moze najpierw udostepnij tu wersje beta, potestujemy i zobaczymy czy nie ma wiekszych bledow?
Czy mozesz cos powiedziec wiecej o terminie wydania bety? :)
Ale dobra wiadomosc hehe, najlepszy prezent urodzinowy ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 22:10:50 wysłana przez zgf1 »

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1570 dnia: Lipiec 06, 2011, 15:13:35 »
Ha ! to czy beta będzie udostępniona tutaj czy gdzie indziej to naprawdę bez znaczenia.

jedynie prośba aby była informacja, że została udostępniona.

życząc sukcesów w tworzeniu programu...


*

Offline radziopoke

  • 22
  • Sprzęt: HTC Dezire Z
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1571 dnia: Lipiec 11, 2011, 16:24:40 »
Już nie mogę doczekać się bety. Też korzystam z Palringo ale trochę doprowadza mnie on do nerwicy :) Więc cieszę się nawet na wydanie samej Bety  :O~

*

Offline zgf1

  • **
  • 176
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1572 dnia: Lipiec 11, 2011, 18:57:01 »
Tak, tak to zdecydowanie najbardziej przydatny program na WM!

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1573 dnia: Lipiec 24, 2011, 10:18:28 »
I tak oto minął prawie kolejny miesiąc a tu Bety ciągle nie widać :( Nic tylko czekać dalej na wspaniałe MobileGadu :)

*

Offline kamerunczyk

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Regulamin
  • Sprzęt: MDA Compact 4, htc magic, motorola milestone
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1574 dnia: Lipiec 25, 2011, 11:00:20 »
tutaj na wszystko trzeba czekac bardzo dlugo zauwazylem:D

*

Offline zgf1

  • **
  • 176
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1575 dnia: Lipiec 25, 2011, 15:07:55 »
Nie badzcie tak niecierpliwi, dajcie chwile autorowi na dopracowanie, przetestowanie  :ok:

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1576 dnia: Lipiec 28, 2011, 22:25:56 »
Dla ryzykantów niespodzianka do pobrania tutaj (build 3.1.7208.40).

Uwaga: zróbcie sobie kopię instalacji mg2 a wręcz zalecam instalację mg3 do nowego katalogu.

Aktualizacja automatyczna zostanie włączona niebawem, tzn. jeśli uznam, iż wersję beta można nazwać przetestowaną i stabilną.

pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2011, 22:45:47 wysłana przez PiKNew »

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1577 dnia: Lipiec 29, 2011, 05:58:39 »
dzięki wielkie.już z niej korzystam i zaczynam testowanie.piki co wszystko wydaje się być ok.jak znajdę jakieś błędy odrazy dam znać :)

*

Offline anonim001

  • **
  • 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Victory is mine!
  • Sprzęt: Treo 600-> Wizard-> G900-> Raphael
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1578 dnia: Lipiec 29, 2011, 16:48:23 »
Zasysam i zaczynam testowanie. Dzięki wielkie :D

*

Offline kamerunczyk

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Regulamin
  • Sprzęt: MDA Compact 4, htc magic, motorola milestone
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1579 dnia: Lipiec 30, 2011, 12:26:10 »
i jak sie sprawdza to nowe gg?:)warto sciagnac?:)

Połączone: Lipiec 30, 2011, 12:27:12

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1580 dnia: Lipiec 30, 2011, 13:17:54 »
i jak sie sprawdza to nowe gg?:)warto sciagnac?:)

Przecież to beta (jest to wyraźnie powiedziane) - jeżeli czekasz na wyniki testów innych to poczekaj na wersję stabilną.

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1581 dnia: Lipiec 30, 2011, 15:52:05 »
Jak dla mnie ta beta jest w pełni sprawna używałem kilka ładnych godzin i ani razu się nie zwiesiło czy cuś :) i w tle ładnie działa jak najbardziej można ściągać i korzystać :D

*

Offline radziopoke

  • 22
  • Sprzęt: HTC Dezire Z
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1582 dnia: Lipiec 30, 2011, 18:07:56 »
Też twierdzę że, ze spokojem można ją używać. No może tylko raz miałem sytuacje gdzie żadne opcje w menu nie działały (po jakimś czasie nie używania i wyłączonym ekranie), ale wtedy zresetowałem szybko program i po problemie. No i może taki mały szczegół, że jak włączy się mobilegadu to z siecią łączy od razu, a połączyć się z GG trzeba samemu mimo ustawień ale to aż tak mocno nie przeszkadza. Spokojnie można go używać.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1583 dnia: Lipiec 30, 2011, 21:13:25 »
No i może taki mały szczegół, że jak włączy się mobilegadu to z siecią łączy od razu, a połączyć się z GG trzeba samemu mimo ustawień ale to aż tak mocno nie przeszkadza. Spokojnie można go używać.

Konkretniej - czy chciałeś napisać: "Nie działa opcja automatycznie łącz po starcie aplikacji"?

Połączone: [time]Lipiec 30, 2011, 21:17:11[/time]
Dodam, że jeśli naprawdę chcecie bym był w stanie cokolwiek poprawić to opis błędu i okoliczności jego wystąpienia muszą yć podane. Proponuję też używać e-maila.

Połączone: Lipiec 30, 2011, 21:41:07
PS. U siebie sprawdziłem i ta opcja działa...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2011, 21:41:07 wysłana przez PiKNew »

*

Offline dr_Henio

  • ***
  • 453
  • Płeć: Mężczyzna
    • pdaclub
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1584 dnia: Lipiec 30, 2011, 22:32:13 »
i780  96dpi instalacja OK, nic się nie rozjechało, można lekko grafikę ikonek dopracować

 :ok:  super

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1585 dnia: Lipiec 30, 2011, 23:45:21 »
Na htc mini nie działa, wyskakuje komunikat "aplikacja nie jest przeznaczona dla ekranów 128 DPI

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1586 dnia: Lipiec 31, 2011, 02:03:56 »
Na htc mini nie działa, wyskakuje komunikat "aplikacja nie jest przeznaczona dla ekranów 128 DPI

Nie mam ikonek 128 dpi, więc masz taki komunikat. I fajnie, że napisałeś "na htc" (...) :-|

Ostatecznie mogę wrzucić ikonki 96 dpi jako 128 dpi, ale nie będzie to ładnie wyglądało. Aplikacja ma ikonki 96 dpi i 192 dpi.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1587 dnia: Lipiec 31, 2011, 11:05:47 »
Akurat było kilka urządzeń z fabrycznie 128DPI. Dużo tych ikon nie jest, chyba można (w końcu beta) te dla 192 przeskalować w dół?

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1588 dnia: Lipiec 31, 2011, 12:44:24 »
Myślę że przeskalowanie ikon to dobry pomysł i że program będzie latać na moim mini.

*

Offline eMeMek

  • 24
  • Sprzęt: Motorola Moto E XT1021
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1589 dnia: Lipiec 31, 2011, 15:15:25 »
Jako że wcześniej nie pisałem na tym forum pragnę podziękować użytkownikowi PiKNew za to, że zrobił tak wspaniały program i nadal go rozwija. Właściwie jedyna rzecz jakiej mi brakowało w poprzedniej wersji to nieszczęsna obsługa wysokich numerów, reszta to tylko kosmetyka. Jednak skoro już program jest w fazie beta podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

Omnia II standardowo ma czarny ekran co powoduje parę małych problemów:
- nie widać komunikatów połączenia z serwerem (czarna czcionka na czarnym tle)
- obrazki statusów jak i emotikonki są zawsze wyświetlane z białym tłem co wygląda mało estetycznie przy czarnym ekranie.

interfejs obsługi:
- ani w tej ani w poprzedniej wersji nie mogłem zmusić programu do poprawnego wyświetlania grup użytkowników
- nie wiem co inni o tym sądzą, przeszkadza mi przycisk ">>" czyli "wyślij". na klawiaturze ekranowej i tak mam enter. inni mają entery na klawiaturze sprzętowej więc moim zdaniem jest on niepotrzebny, a zawsze jestem zestresowany, że go nacisnę bo jest tuż obok backspace'a z klawiatury ekranowej.