MobileGadu

  • 1789 Odpowiedzi
  • 272718 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Fliganos

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba g900 na C&C 1.35 Globalbusa
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1530 dnia: Maj 19, 2010, 19:24:54 »
U mnie tylko 452kb.

*

Offline gomez.pl

  • ***
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (root), LEO
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1531 dnia: Maj 20, 2010, 11:47:19 »
szkoda że MG nie obsługuje wyższych nrów... sam autor chyba też nie wspomniał kiedy nastąpi kolejna aktualizacja :/
HTC HD2: Dorimanx
Samsung Galaxy S: Cyanogen Mod v9 stable

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1532 dnia: Maj 20, 2010, 11:51:36 »
jak to możliwe że mi zżera aż 3Mb RAMu ??? Może sie pomyliłeś z ROMem ;)
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1

*

Offline gomez.pl

  • ***
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (root), LEO
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1533 dnia: Maj 28, 2010, 11:12:10 »
a może jakaś alternatywa na MG ?? szlak trafia jak ktoś ma nr pow 18mln
HTC HD2: Dorimanx
Samsung Galaxy S: Cyanogen Mod v9 stable

*

Offline Ibanezq

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XE with Beats srałdio ;)
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1534 dnia: Maj 28, 2010, 11:17:16 »
A może by napisać do autora programu w tej sprawie?
PDA: Palm V -> iPAQ 3760 -> HTC Wizard -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> HTC Sensation XE
GSM: Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Nokia 6210 -> Nokia 6310 -> Siemens C35i -> Siemens S65 -> Nokia 6650

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1535 dnia: Maj 28, 2010, 11:50:40 »
a może jakaś alternatywa na MG ?? szlak trafia jak ktoś ma nr pow 18mln

alternatywa jest parlingo :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1536 dnia: Czerwiec 10, 2010, 23:04:48 »
Witam. Wszyscy ktorzy maja blad polaczenia z serwerem w najnowszej wersji Mobilegadu powinni zmienic liste serwerow, ja wpisalem nastepujace i od razu pomoglo. http://www.stop-gg.yoyo.pl/index.php?option=com_wrapper&Itemid=5

*

Offline wojtasxda

  • *****
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wallaby , Himalaya ,  Universal ,  Athena , TG01
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1537 dnia: Lipiec 30, 2010, 13:26:28 »
Witam :)
A GaduAir, MobileGadu mamy za free. My mamy windowsy w naszych zabawkach, wiec
Jeśli przekierowałoby się port który obsługuje gadumobile na port z którego korzysta przeglądarka to miel byśmy internet za free czy to na jakiejs innej zasadzie działa??

Jeśli doceniasz moją pracę, wspomóż mnie. :)

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1538 dnia: Sierpień 12, 2010, 16:30:22 »
Witam :)
A GaduAir, MobileGadu mamy za free. My mamy windowsy w naszych zabawkach, wiec
Jeśli przekierowałoby się port który obsługuje gadumobile na port z którego korzysta przeglądarka to miel byśmy internet za free czy to na jakiejs innej zasadzie działa??

Zupełnie na innej. Strony www wczytują ci się przez DNS a gg działa na protokołach TCP/IP

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1539 dnia: Sierpień 12, 2010, 17:04:52 »
Cytuj
gg działa na protokołach TCP/IP

Cała sieć działa na protokole TCP/IP. DNS to jedynie serwery nazw, które zwracają ci IP do serwera strony. GG działa na innych portach niż HTTP i inne usługi...

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1540 dnia: Sierpień 14, 2010, 00:13:54 »
Amerykę odkryłeś :p To chyba oczywiste, ja napisałem tylko powód dlaczego nie da się zrobić tego co proponuje  mój przedmówca...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1541 dnia: Sierpień 14, 2010, 09:48:52 »
Oczywiste, czy nie oczywiste, z Twojego postu wynikały zupełne bzdury a nie każdy musi o działaniu sieci wiedzieć. Powodem są inne porty na których działają usługi, a tego nie napisałeś.

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1542 dnia: Sierpień 15, 2010, 12:41:45 »
Amerykę odkryłeś :p To chyba oczywiste, ja napisałem tylko powód dlaczego nie da się zrobić tego co proponuje  mój przedmówca...

Ze sie wtrace - cytuje:
"Zupełnie na innej. Strony www wczytują ci się przez DNS a gg działa na protokołach TCP/IP" jest stwierdzeniem typu:
samochod jezdzi dzieki benzynie, a rower jezdzi po drogach. Cokolwiek bez sensu.
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline gmajch

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG GT 540 Swift (Android 2.1)
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1543 dnia: Wrzesień 19, 2010, 11:32:06 »
Definicja
TCP/IP port

Liczba z zakresu 1-65535, która jest stosowana przez klientów korzystających z protokołu TCP/IP. Port jest wykorzystywany do tego, aby klient wiedział, z którym serwisem działającym na serwerze kontaktować się. I tak np. gdy użytkownik odbiera pocztę elektroniczną, jego program pocztowy upomina się o nią na porcie serwera pocztowego o numerze 25. Gdy przeglądamy strony WWW, wykorzystywany jest port 80. Wszystkie podstawowe serwisy internetowe mają przypisane numery portów

To oznacza, że jeśli włączasz się na serwer przez port 25 to możesz tylko odbierać swoją pocztę z tego serwera, a nie np. oglądać strony www prezentowane przez ten serwer, ANI NIE MOŻESZ WYKORZYSTYWAĆ TEGO SERWERA do komunikacji Gadu-Gadu.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1544 dnia: Wrzesień 19, 2010, 22:50:35 »
To oznacza, że jeśli włączasz się na serwer przez port 25 to możesz tylko odbierać swoją pocztę z tego serwera, a nie np. oglądać strony www prezentowane przez ten serwer, ANI NIE MOŻESZ WYKORZYSTYWAĆ TEGO SERWERA do komunikacji Gadu-Gadu.

A dlaczego nie ? Mozesz mi wytlumaczyc co stoi na przeszkodzie, aby odpalic apache na porcie 25? A co do kumunikacji gg... slyszales o czyms takim jak tunele?
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1545 dnia: Wrzesień 21, 2010, 05:15:04 »
Mimo poprzednich zapowiedzi że będzie kontynuacja projektu MobileGadu możemy chyba przyjąć iż projekt umarł. Szkoda.
Po co od razu takie słowa? Przecież autor robi to hobbystycznie "po godzinach". Może obecnie nie ma czasu?

Dokładnie. Nie mam czasu :(. Ale powoli pisze się wersja 3.x. Zmian praktycznie nie będzie poza obsługą nowego protokołu (w tym numerów powyżej 16 mln). Tak naprawdę to ta drobnostka okazała się niesłychanie trudna do poprawienia - przyznam się - mój błąd projektowy. Technicznie: wykorzystywałem najstarszy bajt do własnych celów (różne flagi na kontakcie itp.). No i z tego powodu każdy komponent trzeba teraz poprawiać :-|.

Z tego powodu jak pojawi się ta wersja to będzie definitywnie "beta". Zanim się "wygrzeje"...

*

Offline badzi0r

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC 10, HTC One, HTC HD2, Motoactv, Jabra Pulse
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1546 dnia: Wrzesień 21, 2010, 21:39:02 »
Dokładnie. Nie mam czasu :(. Ale powoli pisze się wersja 3.x. Zmian praktycznie nie będzie poza obsługą nowego protokołu (w tym numerów powyżej 16 mln). Tak naprawdę to ta drobnostka okazała się niesłychanie trudna do poprawienia - przyznam się - mój błąd projektowy. Technicznie: wykorzystywałem najstarszy bajt do własnych celów (różne flagi na kontakcie itp.). No i z tego powodu każdy komponent trzeba teraz poprawiać :-|.

Z tego powodu jak pojawi się ta wersja to będzie definitywnie "beta". Zanim się "wygrzeje"...

Wspieramy Cie!!!
:-D

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1547 dnia: Październik 14, 2010, 15:19:49 »
Witam

Czy ktoś może mi powiedzieć, w jaki sposób rozszyfrować wiadomości z archiwum? Oczywiście mogę zaznaczyć w archiwum całą rozmowę i na zasadzie kopiuj/wklej przenieść, ale przy kilkunastu "rozmowach" staje się to mocno uciążliwe. Ewentualnie jak wyłączyć szyfrowanie?

Pozdrawiam, Adam Sikorski

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1548 dnia: Październik 14, 2010, 17:21:45 »
Nie da się wyłączyć szyfrowania. To symetryczny ARC4. Praktycznie żadne zabezpieczenie, ale zawsze...

*

Offline virusotron

  • Ekspert Toshiba g900
  • *****
  • 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900 -> złomnia 2 ;)
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1549 dnia: Październik 14, 2010, 21:01:02 »
 Bezpieczeństwo RC4

Pewne sekwencje bajtów pojawiają się nieznacznie częściej w strumieniu szyfrującym RC4 niż inne. W 2000 roku Fluhrer i McGrew opracowali atak oparty na tej własności. Za pomocą tego ataku można wyodrębnić strumień szyfrujący z gigabajta losowych danych wyjściowych.

powodzenia w robieniu 1gb archiwum z gg

wiem wiem nie trzeba tyle wystarczy patrzec jak łamie sie wep innym atakiem ;)
NIE pomagam na PW, GG od tego jest forum!

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1550 dnia: Październik 19, 2010, 07:24:14 »
Wiem, wiem. Problem jest nie w samym algorytmie ale w kluczu... jakbyś się postarał, to znajdziesz go gdzieś w sekwencji bajtów w pliku exe.

Ewentualne wprowadzenie zabezpieczonego profilu sprowadzałoby się właśnie do przeniesienia klucza na poziom interfejsu użytkownika. Przy tworzeniu profilu np. pytanie "podaj hasło/potwiredź hasło" (lub podobnie). Przy przełączaniu (lub uruchamianiu aplikacji) "podaj hasło". To jednak dopiero, gdy aplikacja będzie gotowa i przynajmniej się trochę "wytestuje".

*

Offline fresz33

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • live is live HTC HD2 skink Clean Desire v1.2 NAND
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1551 dnia: Październik 20, 2010, 20:40:31 »
Tak samo jak inni czekam z niecierpliwością na nową wersję gg może bardziej przyjazną dla oka tak jak jest to w płatnej wersji gg :wink: a jak na razie do dziś używam  starej wersji bez problemowo :D

*

Offline radziopoke

  • 22
  • Sprzęt: HTC Dezire Z
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1552 dnia: Październik 24, 2010, 11:06:57 »
raczej wizualnie się nie zmieni. Nasz twórca już to powiedział w poprzednich wiadomościach, że zmieni się tylko możliwość obsługi większej ilości numerów. Nie mogę się już doczekać kiedy powstanie nowa wersja.
PiKNew: W jakim języku i z jakiego programu korzystasz do stworzenia mobilegadu. Może mógłbym jakąś pomóc znam się lekko na c++ ale znając życie znając źródło to może bym se poradził. Chyba że już kończysz :P

*

Offline fresz33

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • live is live HTC HD2 skink Clean Desire v1.2 NAND
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1553 dnia: Listopad 03, 2010, 20:56:51 »
I jak przebiegają prace? :wink:

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1554 dnia: Listopad 05, 2010, 17:14:27 »
Mam pytanie... od niedawna zacząłem używać w mym WM sprawdzania poczty co jakiś okres czasu. ( np co 4h ).
Aby połączenie z siecią nie było utrzymywane cały czas, ustawiłem że po 5 minutach bezczynności się rozłączało. I to działa poprawnie.

Lecz teraz co do MobileGadu.

Niezależnie jak ustawię MG, to po tych 5 minutach zrywa mi połączenie. Domyślam się, iż opcja "pinguj serwer" jest właśnie po to by podtrzymywać połączenie, lecz niezależnie co tam wpiszę i tak po 5 minutach mi się MG rozłącza.

Pytanie: Co zrobić by połączenie nie było zrywane w przypadku gdy działa MG?
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2010, 16:37:01 wysłana przez Gemis »

*

Offline fresz33

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • live is live HTC HD2 skink Clean Desire v1.2 NAND
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1555 dnia: Listopad 06, 2010, 21:45:27 »
Może to Ci pomoże

włącz gadu i kolejno  :arrow: opcje :arrow: konfiguracja :arrow: zakładka sieć :arrow: i zaznacz łącz ponownie po zerwaniu połączenia a później przejdź do zakładki zaawansowane i tam zaznacz łącz samodzielnie z siecią i automatycznie łącz po starcie aplikacji.

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1556 dnia: Listopad 07, 2010, 09:53:21 »
od biedy mam tak ustawione, lecz bardzo irytuje to rozłączanie i łączenie ponownie...

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1557 dnia: Listopad 08, 2010, 13:52:12 »
Domyślam się, iż opcja "pinguj serwer" jest właśnie po to by podtrzymywać połączenie

Nie, ta opcja jest po to, by serwer gg wiedział, że klient "żyje" (nawet jak nie wysyłasz żadnych pakietów, wiadomości, nie zmieniasz statusu). Nie ma więc wpływu na ustawienia połączenia sieciowego. PS. Ta opcja i tak wyleci w nowej wersji.

Pytanie: Co zrobić by połączenie nie było zrywane w przypadku gdy działa MG?

Zmodyfikuj ustawienia połączenia z internetem. Programem tego nie wysterujesz.

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1558 dnia: Listopad 08, 2010, 20:13:30 »
dziekuje za odpowiedź z samego "źródła"  :)  Trzymam kciuki za nową wersję :) :)

Skądinąd ping to też aktywność sieciowa, więc dziwię się dlaczego system i tak nie uznaje tej aktywności za powód do przedłużenia sesji.

Przy okazji, czy ktoś miał podobny problem do mojego?


Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1559 dnia: Grudzień 04, 2010, 02:29:46 »
Mimo poprzednich zapowiedzi że będzie kontynuacja projektu MobileGadu możemy chyba przyjąć iż projekt umarł. Szkoda.
Po co od razu takie słowa? Przecież autor robi to hobbystycznie "po godzinach". Może obecnie nie ma czasu?

Dokładnie. Nie mam czasu :(. Ale powoli pisze się wersja 3.x. Zmian praktycznie nie będzie poza obsługą nowego protokołu (w tym numerów powyżej 16 mln). Tak naprawdę to ta drobnostka okazała się niesłychanie trudna do poprawienia - przyznam się - mój błąd projektowy. Technicznie: wykorzystywałem najstarszy bajt do własnych celów (różne flagi na kontakcie itp.). No i z tego powodu każdy komponent trzeba teraz poprawiać :-|.

Z tego powodu jak pojawi się ta wersja to będzie definitywnie "beta". Zanim się "wygrzeje"...

Czy wiadomo coś o terminie wydania wesji 3?