MobileGadu

  • 1789 Odpowiedzi
  • 272362 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline konrads6

  • **
  • 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: MobileGadu brak połączenia po GPRS
« Odpowiedź #1440 dnia: Wrzesień 15, 2009, 13:42:20 »
Odkurzyłem swojego wizarda i pojawił się problem.
Po WiFi gadu śmiga że miło. Próba połączenia przez ''komórkę'' kończy się komunikatem - rozłączono. Przyznam, że rok temu takich problemów nie miałem. Nie grzebałem nic w ustawieniach. Pobrałem nawet nowszą wersję gadu i nic - ten sam problem. Wiem, wiem. Gadu samo się nie połączy, ale zaznaczyłem ptaszka. Poza tym nawet podczas pracy przeglądarki gadu też nie działa.
Przejrzałem kilka podobnych wątków, ale nie trafiłem na coś opisującego podobny przypadek.
Co to może być? Gdzie szukać przyczyny? A może MobileGadu już poprostu nie działa?
ja nie mam pojecia, w plusie mi wszystko działa. sprobuj innym programem do gadu

*

Offline Promeek

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
    • Information Technology Blog
  • Sprzęt: iPhone 4 iOS 6.1.2 , iPod nano 7g
Problem z mobile gadu !
« Odpowiedź #1441 dnia: Wrzesień 15, 2009, 20:39:57 »
Witam.. mam problem z Mobile gadu, chcial bym wejsc na ' wlasny koszt ' , wlaczam mobile gadu, po ustawieniu numer gg i hasla klikam polacz i co ?
Pisze,ze szuka serwerow i nagle rozlacza, i tak w kolko.. Ktos ma jakis pomysl ??
Telefon : iPhone 4 iOS 6.1.2 + JB
Odtwarzacz : iPod Nano 7g + EarPods
Plany : iPad Mini , iMAC.

*

Offline orzo

  • *****
  • 1042
  • Płeć: Mężczyzna
Problem z mobile gadu !
« Odpowiedź #1442 dnia: Wrzesień 15, 2009, 20:42:28 »
do cholery jasnej.! czy ludzie nie widzą wątku na samej górze?! przyklejony jest! tam poczytaj.! :kill:
Mio P560 -> Toshiba G900 , iPod touch 2g -> Samsung Galaxy S2

*

Offline bambucha1988

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Problem z mobile gadu !
« Odpowiedź #1443 dnia: Wrzesień 15, 2009, 20:46:39 »
hej a ja pomogę bo miałem to samo i sam to rozwiązałem  :evil:

wystarczy że włączysz połączenie danych przed uruchomieniem mobile gadu i po tym włączysz bez problemu ;) znaczy zaloguje się itd :D

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Problem z mobile gadu !
« Odpowiedź #1444 dnia: Wrzesień 15, 2009, 20:50:12 »
do cholery jasnej.! czy ludzie nie widzą wątku na samej górze?! przyklejony jest! tam poczytaj.! :kill:
spokojnie, temat był w złym dziale a tu został przeniesiony  :wink:

*

Offline Promeek

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
    • Information Technology Blog
  • Sprzęt: iPhone 4 iOS 6.1.2 , iPod nano 7g
Problem z mobile gadu !
« Odpowiedź #1445 dnia: Wrzesień 15, 2009, 21:01:23 »
hej a ja pomogę bo miałem to samo i sam to rozwiązałem  :evil:

wystarczy że włączysz połączenie danych przed uruchomieniem mobile gadu i po tym włączysz bez problemu ;) znaczy zaloguje się itd :D

TZN jak wlaczyc polaczenie danych ;>?
Jestem newbie jezeli chodzi o hermesa, uzytkuje go dopiero 2 dzien, prosze o pomoc.
Telefon : iPhone 4 iOS 6.1.2 + JB
Odtwarzacz : iPod Nano 7g + EarPods
Plany : iPad Mini , iMAC.

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Problem z mobile gadu !
« Odpowiedź #1446 dnia: Wrzesień 15, 2009, 21:07:41 »
w ustawieniach mobile gadu wejdź do "zaawansowane" i tam zaznacz opcje "Łącz samodzielnie z siecią"

*

Offline Promeek

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
    • Information Technology Blog
  • Sprzęt: iPhone 4 iOS 6.1.2 , iPod nano 7g
Problem z mobile gadu !
« Odpowiedź #1447 dnia: Wrzesień 15, 2009, 21:15:23 »
Mialem to zaznaczone juz wczesniej i dalej nic z tego.
Telefon : iPhone 4 iOS 6.1.2 + JB
Odtwarzacz : iPod Nano 7g + EarPods
Plany : iPad Mini , iMAC.

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Problem z mobile gadu !
« Odpowiedź #1448 dnia: Wrzesień 15, 2009, 21:37:36 »
Nie wiem kto i po co to scalił skoro temat tyczył się MobileGadu a ten temat dotyczy Mobilnego Gadu

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1449 dnia: Wrzesień 15, 2009, 21:42:35 »
ja, pomyłka :oops:
sorry
Napisane: Wrzesień 15, 2009, 21:39:39
teraz scaliłem dobrze (mam nadzieję  :P )

mobilegadu rozlaczanie po uspieniu urzadzenia
« Odpowiedź #1450 dnia: Październik 07, 2009, 21:28:28 »
witam mam problem z tym ze jak naciskam przycisk power i usypiam nim urzadzenie to po jakims czasie mobilegadu sie rozlacza ;/ mam zainstalowane w pamieci pda GB-SOFT Tweak gg tez jest zainstalowane na pda w gg jest ustaione zeby automatycznie laczylo z siecia zeby robilo reconnect po stracie polaczeni i zeby zapobiegalo wylaczeniu urzadzenia myslalem ze moze cos juz jest w win narabane wiec zrobilem HR zainstalowalem tylko te 2 rzeczy i dalej to samo ;/ dodam ze kozystam z: tytn II win6.1 prosze o pomoc lub podanie innych programow do gg ktore nie beda sie rozlaczaly myslalem nad palringo ale jakos nie odpowiada mi jego wyglad dodam jeszcze ze mam najnowsza wersje gg. z gory dzieki za pomoc

*

Offline marek.koszalin

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1451 dnia: Październik 13, 2009, 13:58:06 »
Mimo poprzednich zapowiedzi że będzie kontynuacja projektu MobileGadu możemy chyba przyjąć iż projekt umarł. Szkoda.

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1452 dnia: Październik 13, 2009, 15:12:42 »
Mimo poprzednich zapowiedzi że będzie kontynuacja projektu MobileGadu możemy chyba przyjąć iż projekt umarł. Szkoda.
Po co od razu takie słowa? Przecież autor robi to hobbystycznie "po godzinach". Może obecnie nie ma czasu?

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1453 dnia: Październik 14, 2009, 21:01:01 »
Lukasz, o ile wiem, to wyłączając swoje urządzenie automatycznie również wyłączasz połączenie gprs a wtedy to oczywiste że gg sie rozłącza. Ja to ominąłem w ten sposób, że zainstalowałem program BlackMe i jak chce mieć włączone gg to telefon wyłączam tym programem. Dla mnie to idealne rozwiązanie.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • *****
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1454 dnia: Październik 14, 2009, 21:10:41 »
Wystarczy ustawienie w rejestrze lub za pomocą ACT, żeby GPRS było zawsze aktywne.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1455 dnia: Październik 14, 2009, 22:55:56 »
a możesz dokładniej...?

*

Offline ..k..l..m..n..

  • *****
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1456 dnia: Październik 14, 2009, 22:59:27 »
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: MobileGadu brak połączenia po GPRS
« Odpowiedź #1457 dnia: Październik 16, 2009, 19:21:13 »
Odkurzyłem swojego wizarda i pojawił się problem.
Po WiFi gadu śmiga że miło. Próba połączenia przez ''komórkę'' kończy się komunikatem - rozłączono. Przyznam, że rok temu takich problemów nie miałem. Nie grzebałem nic w ustawieniach. Pobrałem nawet nowszą wersję gadu i nic - ten sam problem. Wiem, wiem. Gadu samo się nie połączy, ale zaznaczyłem ptaszka. Poza tym nawet podczas pracy przeglądarki gadu też nie działa.
Przejrzałem kilka podobnych wątków, ale nie trafiłem na coś opisującego podobny przypadek.
Co to może być? Gdzie szukać przyczyny? A może MobileGadu już poprostu nie działa?
ja nie mam pojecia, w plusie mi wszystko działa. sprobuj innym programem do gadu


też miałem ten problem rozwiązałem go u siebie całkiem przypadkiem.
Sedno tkwi w źle napisanej procedurze wykrywania aktywnego połaczenia w mobilegadu. Mam u siebie internet stacjonarny przez wifi i skonfigurowanego ppc do użytkowania tego internetu. W momencie włączenia pocketa sprawdza on w jakis sposob dostępność domyślnej sieci wifi. Kiedy jest dostępna POMIMO ŻE WIFI JEST NA PPC WYŁĄCZONE nie jest możliwe uzyskanie połączenia na MG przez sieć komórkową.
Jeżeli zresetujesz PPC będąc poza zasięgiem domyślnej sieci wifi to nagle okaże się że MG łaczy się poprzez sieć komórkową. Można też na tę chwilę wyłączyć punkt dostępowy.

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: MobileGadu brak połączenia po GPRS
« Odpowiedź #1458 dnia: Październik 17, 2009, 12:08:53 »
Odkurzyłem swojego wizarda i pojawił się problem.
Po WiFi gadu śmiga że miło. Próba połączenia przez ''komórkę'' kończy się komunikatem - rozłączono. Przyznam, że rok temu takich problemów nie miałem. Nie grzebałem nic w ustawieniach. Pobrałem nawet nowszą wersję gadu i nic - ten sam problem. Wiem, wiem. Gadu samo się nie połączy, ale zaznaczyłem ptaszka. Poza tym nawet podczas pracy przeglądarki gadu też nie działa.
Przejrzałem kilka podobnych wątków, ale nie trafiłem na coś opisującego podobny przypadek.
Co to może być? Gdzie szukać przyczyny? A może MobileGadu już poprostu nie działa?
ja nie mam pojecia, w plusie mi wszystko działa. sprobuj innym programem do gadu




też miałem ten problem rozwiązałem go u siebie całkiem przypadkiem.
Sedno tkwi w źle napisanej procedurze wykrywania aktywnego połaczenia w mobilegadu. Mam u siebie internet stacjonarny przez wifi i skonfigurowanego ppc do użytkowania tego internetu. W momencie włączenia pocketa sprawdza on w jakis sposob dostępność domyślnej sieci wifi. Kiedy jest dostępna POMIMO ŻE WIFI JEST NA PPC WYŁĄCZONE nie jest możliwe uzyskanie połączenia na MG przez sieć komórkową.
Jeżeli zresetujesz PPC będąc poza zasięgiem domyślnej sieci wifi to nagle okaże się że MG łaczy się poprzez sieć komórkową. Można też na tę chwilę wyłączyć punkt dostępowy.


Ten problerm wystepuje nagminnie. Kiedys korespondowalem z autorem programu i nic z tego nie wyszlo, jesli chodzi o poprawe dzialania. Sprawdzalem na paru roznych ppc i raz dziala raz nie - nie dzialalo nawet wtedy, kiedy inne programy laczace sie z netem nie mialy z tym problemu, co dla mnie bylo juz definitywnym dowodem, ze winna jest aplikacja. Nie wiem czemu tak jest, moze masz racje z tym co piszesz, ale AFAIR ten problem wystepowal rowniez poza zasiegiem jakiegokolwiek WiFi.
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

don.kamillo

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1459 dnia: Październik 21, 2009, 08:50:12 »
Mi wczoraj powjawił się taki problem. Włączyłem wifi, piszę z paroma osobami, pisze, wysyłam.. Ale w oknie rozmowy nie pokazują się moje wiadomości. CO gorsza, nie widzę też wiadomości od innych, mimo że mam syganł nadejścia wiadomości. Po restarcie znowu działało, ale też z 10 minut i od nowa to samo. Miałem wcześniej to Mobile Gadu na elfinie i takich dżezów nie było. Miał ktoś podobnie?
Jakby co: mam tośkę g900 z C&C 1.35 globalbusa.

*

Offline lakosik

  • **
  • 109
  • Sprzęt: HD2 / S III
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1460 dnia: Listopad 02, 2009, 14:17:32 »
Witam, u mnie również pojawił się problem z MobileGadu. Po zimportowaniu listy GG z serwera ściągają się kontakty tylko do zaczynających się na literę M. Reszty mi nie ściąga? Jaka jest tego przyczyna?
Z góry dzięki za odp.  :wink:

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1461 dnia: Grudzień 13, 2009, 23:26:39 »
Czy juz kroś wpadł na pomysł dlaczego MobileGadu rozłącza się po jakimś czasie? U mnie jest tak, że pomimo włączonego zapobiegania wyłączaniu się urządzenia mój Touch Pro nadal się wyłącza. jedynym sposobem jest odhaczenie w ustawieniach TP. Ale ja mam najnowszy gotowany rom na WM 6.5 i może to funkcia zapobiegająca wyłączaniu urządzenia nie działa na 6.5, albo tym romie...?
Pomocy...!!!

*

Offline ..k..l..m..n..

  • *****
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1462 dnia: Grudzień 14, 2009, 15:59:09 »
Poczytaj ten wątek - na temat rozłączania się GG było już napisane chyba wszystko co się da...
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1463 dnia: Grudzień 14, 2009, 23:08:39 »
Otóż muszę Cię rozczarować bo przeczytałem. Po 1Zmiany w rejestrze dotyczą chyba WM6.1 a ja mam 6.5.
Po 2 wszystkie inne pomysły nie działają.
Ja mam taką własną teorię na to: że funkcja w MobileGadu zapobiegająca wyłączaniu sie urządzenia nie działa na moim romie ( AMIGAnTOMEK 6.5 28008/21872 CLEAN ), lub radio romie (Raphael_Radio_1.17.25.09.rar) Ale nie mam pojęcia z jakiego powodu :(

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1464 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:45:27 »
Witam! czy miał ktoś problem z ośmiocyfrowym numerem GG, na moim SPV M650 bez problemu loguję się na koncie z siedmiocyfrowym numerem ale znajomu na tym moim GG probował zalogować się ze swoim nr (ośmiocyfrowym) i wyświetla komunikat (BŁĄD LOGOWANIA), na PC to konto działało normalnie.

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1465 dnia: Grudzień 30, 2009, 13:28:38 »
Witam! czy miał ktoś problem z ośmiocyfrowym numerem GG, na moim SPV M650 bez problemu loguję się na koncie z siedmiocyfrowym numerem ale znajomu na tym moim GG probował zalogować się ze swoim nr (ośmiocyfrowym) i wyświetla komunikat (BŁĄD LOGOWANIA), na PC to konto działało normalnie.

Na pc uzywam starszej wersji gg i od niedawna mam komunikat, ze ta wersja nie obsluzy numerow powyzej 17mln, mniemam
zatem, ze to samo dotyczy MG na PDA (jako, ze w tym czasie nie wyszla nowa wersja)
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1466 dnia: Grudzień 30, 2009, 15:09:49 »
sprawdzałem dziś kilka innych kont i chyba masz rację wszystkie "starsze" numery GG działają, a powyżej magicznego 17mln konta nie działają, szkoda :(
Jeszcze jedna ciekawostka pocket gadu działa, ale mam wersje na WM2003 a zainstalowany mam WM5 i nie mogę zapisać ustawień.

P.S. Może są jeszcze jakieś szanse na to że ktoś (może autor mobile GG) zorwiąże problem z nowszymi numerami kont ? Szkoda byłoby porzucać tak fajny programik i przesiadać się na coś mniej funkcjonalnego.

*

Offline Ziem

  • **
  • 108
  • Sprzęt: HP iPAQ 214
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1467 dnia: Grudzień 30, 2009, 15:16:17 »
sprawdzałem dziś kilka innych kont i chyba masz rację wszystkie "starsze" numery GG działają, a powyżej magicznego 17mln konta nie działają, szkoda :(
Jeszcze jedna ciekawostka pocket gadu działa, ale mam wersje na WM2003 a zainstalowany mam WM5 i nie mogę zapisać ustawień.

P.S. Może są jeszcze jakieś szanse na to że ktoś (może autor mobile GG) zorwiąże problem z nowszymi numerami kont ? Szkoda byłoby porzucać tak fajny programik i przesiadać się na coś mniej funkcjonalnego.

Można przeczytać na necie: "na numer GG w starym kliencie przeznaczono 24 bity co daje dokładnie maksymalny numer GG 16.777.216". z tego wnioskuję, że jedynie sam autor może rozwiązać problem, trzeba by przepisać program (mogę się mylić).

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1468 dnia: Grudzień 30, 2009, 15:32:25 »
O ile też przeznaczył 24 bity a nie więcej.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1469 dnia: Grudzień 30, 2009, 17:47:22 »
Przeznaczyłem 24 bity. I o ile poprawka samej biblioteki komunikacyjnej nie byłaby trudna (+ zmiana walidacji w "ustawieniach") to niestety, ale wykorzystałem najstarszy bajt do przechowywania pewnych flag o kontakcie już w samej aplikacji i jej modułach.

Ciągle już sobie obiecuję, że zrobię te kilka poprawek. Dodatkowo mam w ok. 70% gotową bibliotekę na protokół Nowego Gadu-Gadu (od 8.0). Problem... czas, by to dokończyć.