MobileGadu

  • 1789 Odpowiedzi
  • 274120 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1410 dnia: Czerwiec 24, 2009, 22:16:12 »
Po prostu nie uzywam tego programu od wczoraj tylko od kilku lat... i jesli codziennie uruchamiasz ten sam program nie zmieniony od tamtego czasu to chyba ma prawo sie znudzic nie sadzisz?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1411 dnia: Czerwiec 25, 2009, 07:08:19 »
Po prostu nie uzywam tego programu od wczoraj tylko od kilku lat... i jesli codziennie uruchamiasz ten sam program nie zmieniony od tamtego czasu to chyba ma prawo sie znudzic nie sadzisz?
zależy jedni wolą taki wygląd inni wolą co jakiśczas nowe wodotryski  :wink:

*

Offline kakaroto666

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV c550 -> XDA IIs -> XDA Exec -> HTC Diamond
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1412 dnia: Czerwiec 26, 2009, 14:24:51 »
czy jest jakieś gadu na ppc w którym mozna prowadzic rozmowy konferencyjne?

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1413 dnia: Lipiec 06, 2009, 15:07:51 »
Jak zmienić dźwięk przychodzącej wiadomości, nie widzę nigdzie pliku do podmiany ani opcji do zmiany dźwięku, a ten standartowy z komunikatora zawsze mnie denerwował?
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1414 dnia: Lipiec 06, 2009, 21:21:42 »
słuchajcie możne ktoś pomoże, nie wiem czemu, ale próbuje już kilku programików do gg, i ciągle ten sam problem, strasznie zżera mi, pakiety internetowe, dosłownie starcza na kilka dni, korzystam tylko z gg, pakiety z play fresh powinny starczyć na cały miesiąc
pozdr. Richat

*

Offline ..k..l..m..n..

  • *****
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1415 dnia: Lipiec 06, 2009, 22:18:01 »
Mówisz o pakiecie 5MB? Sprawdź jak masz skonfigurowany PDA - czy sesja GPRS jest zrywana czy utrzymywana stale (ustaw żeby była stale aktywna). Nie wiem czy Play rozlicza za każde rozpoczęte 100kB czy 10 kB, ale tak czy siak jeśli co chwilę się rozłączasz i łączysz, to może dlatego łoi Ci pakiety tak szybko.

Upewnij się też, czy na pewno tylko GG korzysta z połączenia z internetem - może o czymś zapominasz a działa w tle?

Do tego sugeruję zainstalować jakiś licznik danych GPRS (np. ten z HS++) - na pewno pomoże to monitorować zużycie pakietów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2009, 22:22:48 wysłana przez ..k..l..m..n.. »
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline scyzoryk

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.scyzoryk.blog.onet.pl
  • Sprzęt: i780 Navi
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1416 dnia: Sierpień 02, 2009, 19:43:58 »
mam problem na i780 , loguje się , załadowałem listę kontaktów z pliku  i wyświetla się łączenie , i od razu rozłączanie , w czym problem ? internet mam poprawnie skonfigurowany w telefonie

*

Offline purasx

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTn II
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1417 dnia: Sierpień 02, 2009, 22:45:13 »
W opcjach programu, w zakładce zaawansowane zaznacz "Łącz samodzielnie z siecią".

*

Offline scyzoryk

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.scyzoryk.blog.onet.pl
  • Sprzęt: i780 Navi
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1418 dnia: Sierpień 03, 2009, 11:53:14 »
dzięki wielkie pomogło  :ok:

*

Offline rapier

  • 1
  • Sprzęt: MIO P550m
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1419 dnia: Sierpień 07, 2009, 13:24:58 »
Męczyłem się trochę z uruchomieniem MG, w końcu się udało. Założyłem konto żeby się podzielić rozwiązaniem bo sprawa wygląda dość dziwnie, a może komuś pomoże... Przy próbie połączenia pokazywało połączono i za chwilę rozłączono i tak w kółko. Okazało się że problem tkwi w haśle. Były w nim duże, małe litery i cyfry. Gdy zmieniłem hasło na takie mające tylko małe litery MG zaczęło chodzić. Uprzedzę was... tak hasło było wpisywane na 100% dobrze.

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1420 dnia: Sierpień 07, 2009, 13:41:13 »
A może by tak zmienić scroll w liście kontaktów z poziomego na pionowy?

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1421 dnia: Sierpień 10, 2009, 10:28:29 »
MobileGadu używam już dosć długo, zawsze bez problemowo.  Aż tu dzisiaj psikus. Odpalam i dostaję błąd o braku licencji. Przecież to darmowy program, macie jakies pomysły co z tym zrobić?

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1422 dnia: Sierpień 10, 2009, 18:55:20 »
MobileGadu używam już dosć długo, zawsze bez problemowo.  Aż tu dzisiaj psikus. Odpalam i dostaję błąd o braku licencji. Przecież to darmowy program, macie jakies pomysły co z tym zrobić?
Spróbuj przeinstalować program, powinno pomóc.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1423 dnia: Sierpień 10, 2009, 23:24:47 »
Po reinstalce i SR to samo, po kolejnych dwóch SR zaczęło działać... Dziwne, ale ważne że jest już ok :)

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1424 dnia: Sierpień 15, 2009, 10:10:23 »
ludzie co robicie zeby program nie rozlaczal sie po uspieniu na polaczeniu gprs? bo u mnie po 5min sie rozlacza mimo ze polaczenie trwa dalej. na wifi jest ok

edit:

dobra juz wiem, trzeba odznaczyc opcje "wylacz urzadzenie jesli nie jest uzywane przez" w zasilaniu. Wtedy sie rozłącza co 5 minut, ale przynajmniej po chwili łączy sie ponownie. Bzdura jakas
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2009, 11:04:37 wysłana przez DeyWies »

*

olmeca

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1425 dnia: Sierpień 15, 2009, 11:47:42 »
w mobile gadu w opcjach masz do zaznaczenia "zapobiegaj wylaczaniu urzadzenia" i wtedy problem sie rozwiazuje bez gmerania w ustawieniach zasilania

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1426 dnia: Sierpień 15, 2009, 13:39:22 »
w mobile gadu w opcjach masz do zaznaczenia "zapobiegaj wylaczaniu urzadzenia" i wtedy problem sie rozwiazuje bez gmerania w ustawieniach zasilania

no wlasnie nie rozwiazuje, przynajmniej na polaczeniu gprs. Zeby dzialalo trzeba wlasnie w opcjach zasilania zmienic, a sukces i tak polowiczny, bo dziala 5min rozlacza sie i laczy po 2 minutach i tak w kolko.

*

olmeca

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1427 dnia: Sierpień 15, 2009, 14:56:50 »
Masz na zdjeciu moje ustawienia - urzadznie nie wylancza sie podczas korzystania z mobilegadu zarowno kiedy korzystam z wifi jak i kiedy lacze sie przez gprs

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1428 dnia: Sierpień 15, 2009, 16:22:56 »
Masz na zdjeciu moje ustawienia - urzadznie nie wylancza sie podczas korzystania z mobilegadu zarowno kiedy korzystam z wifi jak i kiedy lacze sie przez gprs

ok  probowalem tysiace kombinacji i nic, nie wiem czy o tym samym mowimy, mi chodzi o pracy na wylaczonym wyswietlaczu.

I tak jak wczesniej napisalem trzeba miec w ustawieniach zasilania: wyłączanie wyłączone bo inaczej po tych 5min nie połączy sie  ponownie

pozatym druga sprawa ze telefon sie nie wzbudza po przyjsciu wiadomosci tak jak to jest np. we fringu. Troche bezsensu jak na komunikator
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2009, 16:55:31 wysłana przez DeyWies »

*

olmeca

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1429 dnia: Sierpień 15, 2009, 18:29:04 »
To zdecydowanie mielismy co innego na mysli - ja mam podczas korzystania z gadu sprzet caly czas sprzet wlaczony i tylko ekran mi przygasa podczas dluzszego nie korzystania ale nie wylacza sie sprzet

*

Offline borkus

  • **
  • 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bastian Borecki
  • Sprzęt: e71
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1430 dnia: Sierpień 15, 2009, 18:37:33 »
Dlaczego nie chce mi wysłać smsów ? Jest jakiś błąd systemu, ani do plusa, ani do orange ..

Może ktoś by się podjął tego, żeby zrobić wtyczke do manilli ? :D Fajnie by było..
siema, lubie bulki

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1431 dnia: Sierpień 16, 2009, 19:41:26 »
Dlaczego nie chce mi wysłać smsów ? Jest jakiś błąd systemu, ani do plusa, ani do orange ..

Może ktoś by się podjął tego, żeby zrobić wtyczke do manilli ? :D Fajnie by było..

Z Plusem to raczej ciężko, do Orange wysyłało i wysyła normalnie ...
mpx200 > a925 > Hermes > G900 > p552 > Kaiser > Universal > Flame > Omnia > G1 > i8510.......> Galaxy S III

*

Offline ozziuss

  • **
  • 130
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1432 dnia: Sierpień 19, 2009, 12:38:59 »
czy w najnowszej wersji jest możliwość prowadzenia rozmów konferencyjnych? Ten temat jest już  poruszany od 2007 roku a chyba nic w tym celu nie zostało jeszcze zrobione, czy się mylę?
Potrzebna zgoda, Regulamin !!

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1433 dnia: Sierpień 24, 2009, 13:29:39 »
czy pakiet25mb starczy na miesiac korzystania

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1434 dnia: Sierpień 24, 2009, 13:42:59 »
czy pakiet25mb starczy na miesiac korzystania

Wszystko zależy od tego jak dużo będziesz używał, a najwięcej ile razy będziesz się łączył (od rozmiaru paczek najwięcej zależy, ja mam 100kb co prawda ale połączenie GPRS mam cały czas aktywne więc dla mnie to niestanowi problemu).
Jak nie będziesz się za często łączył z GPRS (bądź miał non stop) i rozłączał to spokojnie powinno Ci starczyć.
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

*

Offline SuperMario

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Ace
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1435 dnia: Wrzesień 07, 2009, 15:38:08 »
Juz calkiem nie wiem co robic z tym mobilegadu.
Korzystam z programu od wielu miesiecy i wszystko dzialalo mi na wifi i gprs. Korzystalem z gprs w Orange. Od kilku dni mam przeniesiony numer do mBank mobile i teraz przez wifi wszytko ok, a po gprs nie ma szans i nie laczy sie z serwerem gg, zmienialem w konfiguracji chyba wszystko co mozliwe, numery serwerow itp i dalej nic. Nawet dzwonilem na pomoc techniczna i czlowiek przyrzekal mi, ze nie blokuja portu 8074.
Czy ktos ma jakis pomysl? Mnie juz sie one skonczyly :(

*

Offline Harrocan

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ot taki maniak.
    • http://mmocenter.pl/harrocan/
  • Sprzęt: HTC Universal (I-mate JasJar), Acer Aspire 1600
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1436 dnia: Wrzesień 07, 2009, 15:52:24 »
Polecam się na Palringo przerzucić. Dużo fajniejszy komunikator, i ma jabbera  :O~

Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1437 dnia: Wrzesień 07, 2009, 16:57:14 »
Juz calkiem nie wiem co robic z tym mobilegadu.
Korzystam z programu od wielu miesiecy i wszystko dzialalo mi na wifi i gprs. Korzystalem z gprs w Orange. Od kilku dni mam przeniesiony numer do mBank mobile i teraz przez wifi wszytko ok, a po gprs nie ma szans i nie laczy sie z serwerem gg, zmienialem w konfiguracji chyba wszystko co mozliwe, numery serwerow itp i dalej nic. Nawet dzwonilem na pomoc techniczna i czlowiek przyrzekal mi, ze nie blokuja portu 8074.
Czy ktos ma jakis pomysl? Mnie juz sie one skonczyly :(

u mnie leci bez problemu w mbanku, na ustawieniach z "konfiguracja połączenia"

Polecam się na Palringo przerzucić. Dużo fajniejszy komunikator, i ma jabbera  :O~

No nie wiem czy fajniejszy, ale przynajmniej działa po wygaszeniu ekranu, czego wspaniały mobilegadu nie obsluguje :p

*

Offline SuperMario

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Ace
Odp: MobileGadu
« Odpowiedź #1438 dnia: Wrzesień 07, 2009, 21:38:26 »
zainstalowalem Palringo i dziala bez problemu, szkoda tylko, ze niem ma archiwum, ale nie mozna miec w zyciu wszystkiego

co ciekawe, znowu pomaistrowalem z mobile gadu i tez zaskoczylo, moze to bylo rozwiazanie problemu: jak byla przypisana grupa do kontaktow to nie dzialalo po gprs, jak skasowalem grupe to zadzialalo, czary jakie czy co?

*

Offline slawny7

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard
MobileGadu brak połączenia po GPRS
« Odpowiedź #1439 dnia: Wrzesień 15, 2009, 10:45:40 »
Odkurzyłem swojego wizarda i pojawił się problem.
Po WiFi gadu śmiga że miło. Próba połączenia przez ''komórkę'' kończy się komunikatem - rozłączono. Przyznam, że rok temu takich problemów nie miałem. Nie grzebałem nic w ustawieniach. Pobrałem nawet nowszą wersję gadu i nic - ten sam problem. Wiem, wiem. Gadu samo się nie połączy, ale zaznaczyłem ptaszka. Poza tym nawet podczas pracy przeglądarki gadu też nie działa.
Przejrzałem kilka podobnych wątków, ale nie trafiłem na coś opisującego podobny przypadek.
Co to może być? Gdzie szukać przyczyny? A może MobileGadu już poprostu nie działa?