MobileGadu

  • 1789 Odpowiedzi
  • 272358 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MobileGadu
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 06, 2004, 12:36:26 »
bardzo fajna edycja gadu.tylko lista kontaktow moglaby byc nieco mniejsza. reszta spoko! testowalem na IPAQ 2210 WM2003 przez bluetooth i gprs. zadnych problemow.

MobileGadu
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 06, 2004, 12:49:54 »
Potwierdzam błąd na Aximie. Kontakty z opisami na początku listy, a potem drugi raz jako niedostępne, nawet jak są faktycznie dostępne. Mam wersje b3
Prócz tego działa super.

*

Offline Sim

  • 14
MobileGadu
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 06, 2004, 16:51:10 »
Czasem w trakcie rozmowy nagle program przestaje reagowac (konkretnie chodzi okno wpisywania textu - nic nie da sie wpisac, program jednak nie wiesza sie)
Po rozlaczeniu i ponownym polaczeniu gg zaczyna dzialac.

Poza tym przydalaby sie opcja kopiowania textu z okienka rozmow.
Pozdrawiam

MobileGadu
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 06, 2004, 17:08:04 »
Witam,
z ciekawości zapuściłem na Win CE .NET (DOT320). Niestety wyskakuje komunikat o braku jakiejś biblioteki... A szkoda.
Jakich bibliotek wymaga MobileGadu?

Pozdr.
F.

*

Offline Sim

  • 14
MobileGadu
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 06, 2004, 17:47:50 »
u mnie na ipaq-u 2215 tez dubluja sie kontakty. Pozdrawiam

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 06, 2004, 19:59:47 »
Problem z kontaktami rozwiazany (na 90%);
Dodalem notyfikacje na pasek (notyfikacje wlacza sie w opcjach), ale pojawil sie upierdliwy problem, tzn, wraz z notyfikacja odzywa sie cos a la PC Speaker. Nie mam pojecia, jak to wylaczyc - na razie nie mam czasu przejrzec dokumentacji...

Marcin

[Dodano: 2004-04-06 20:04:22]
I enter domyslnie wysyla wiadomosc... program do pobrania ze standardowej lokalizacji

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MobileGadu
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 06, 2004, 20:43:21 »
Notyfikacje trzeba by zrobic w formie pop-up windows z gornego paska... bo ta ikonka po pierwsze nie jest widoczna dla kazdego (menedzery zadan itd nakladaja sie na pasek) i zaraz znika.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 06, 2004, 20:46:28 »
tak, ale w przypadku uzywania nakladek typu WizBar, musialbym znalezc wszystkie okienka potomne na pasku, i do nich dalaczyc to okno. W kazdym razie temat otwarty. Masz tez ten denerwujacy dzwiek?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MobileGadu
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 06, 2004, 21:03:17 »
Nie chodzi o ta ikonke... ale popup window moze wystakiwac niezaleznie od wisbara.

Wlasnie zauwazylem ze pop-up windows z paska wyskakuje... ale jakos nie zawsze. Dokladniej to raz wyskoczylo tylko. Nie wiesz czemu?

Ten dzwiek jest zawsze... bo to jest dzwiek notyfikacji.

A da rade dodac ikonke MobileGadu na pasek zadan - tzn dodaj to jako aplikacje widoczna przez system... bo obecnie to nigdzie nie widac ze ona dziala.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 06, 2004, 21:38:25 »
aa, o to chodzi. Ten popup wyskakuje, gdy na tabie nie ma aktualnie rozmowy z danym uzytkownikiem (czyli tworzy sie nowy tab). Natomiast, gdy tab istnieje, ukazuje sie tylko ikonka. Moge oczywiscie wykonac, by notyfikacja byla przy kazdej wiadomosci, oczywiscie oprocz tej od uzykownika aktualnie aktywnego na tabie.

[Dodano: 2004-04-06 21:42:08]
A co do widocznosci, standardowy iTask na iPaq widzi splikacje zawsze... dodam ja jakos do traya (nie wiem jeszcze jak...)

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MobileGadu
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 06, 2004, 22:00:14 »
Dla uscislenia nie chodzi mi o dolny pasek ekranu Today... a o gorny. Bo np. Wisbar Advance nie widzi MobileGadu.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 06, 2004, 23:52:27 »
Wiesz, co zrobic, by widzial? To jest zwykla aplikacja winapi, wiec nie wiem, co nalezy zrobic, by po minimalizacji byla widziana przez WizBara. Standardowy iTask nie ma z tym problemu.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
MobileGadu
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 07, 2004, 09:43:12 »
Zglaszam dwa drobiazgi zwiazane z wyswietlaniem statusu.
1. Wpisany wlasny text w status nie jest widoczny jesli nie jest zaznaczony wskaznik kiedy bede dostepny.
2. Wpisany text + ustawienie zakresu czasu ginie po wylaczeniu (zamknieciu procesu lub soft resecie) Mobile Gadu. Mozesz rowniez pomyslec o czyszczeniu obszaru INFO gdyz po dluzszym uzywaniu, logowaniu, wylogowaniu zostaje duzo informacji. Ogolnie jestem oczywiscie b. zadowolony. Gdyby tak wzorem Pocketagg dodac info na temat kontaktu tj. jego IP. Pozdrawiam

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 07, 2004, 11:08:18 »
Ad. 1. Sprawdz jeszcze raz. Testowalem to wielokrotnie.
Ad. 2.
Tak, konfiguracja zapisywana jest tylko z danych, ktore sa ustawiane w Opcjach. Raczej nie dodam teraz zapisywania calego stanu programu. Czyszczenie INFO - hmm, po prostu wlacze w menu  Clean dla tego obszaru... chyba bedzie ok?
Co do IP - ta informacja jest dostepna w strukturze opisujacej kontakt - planuje dodac dialog "Szczegolowe informacje, gdzie bedzie to zawarte, jak rowniez informacje pozyskane z katalogu publicznego.

Chyba troche teraz przystopuje z aktualizacjami, praca zawodowa, praca magisterska sie wlecze :)

Marcin

*

Offline MarC0

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.stacja-net.pl
MobileGadu
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 07, 2004, 12:19:49 »
Ukłon w strone autora mobileg.

Mam propozycje dodania opcji tylko dla znajomych 8)

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
MobileGadu
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 07, 2004, 14:16:09 »
Sprawdzalem w wersji d . Wlasny text (pomimo zaznaczenia) nie jest widoczny gdy zrobimy disconect i connect. Pojawi sie dopiero wtedy gdy ponownie zrobimy ok na zakladce do tego sluzacej lub dokonamy jakiejs zmiany np. tresci lub czasu.
Obecnie inf o IP nie jest dostepna, rozumiem ze ja planujesz. A poza tym wielkie dzieki za dobry produkt i zycze Ci powodzenia w sprawach zawodowych i szkoleniowych.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 07, 2004, 14:37:13 »
tutaj masz racje. Wlasny tekst jest dostepny tylko podczas ustawienia statusu. Natomiast, gdy wykonujesz disconnect, connect - polaczenie jest ustanawiane wedlug ustawionych opcji (okienko 'status after login');


MobileGadu
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 07, 2004, 19:00:26 »
 Po dwóch dniach uzytkowania jestem zachwycony. Mam Siemensa S55 i Della Axima X5, urządzenia komunikują się przez BT. Żadnych problemów. DOSŁOWNIE!!!
Jeżeli mógłbym prosić o możliwość powiadamiania dźwiękiem o nadchodzącej wiadomości nawet od osoby, która aktualnie jest aktywna. Często nie mam możliwości patrzeć cały czas na ekran (np. jadę samochodem).
Może dobra by była możliwość wyboru: powiadamiaj o wszystkich nadchodzących wiadomościach/powiadamiaj tylko o wiadomościach od nieaktywnych.
Wystarczą takie dźwieki jakie mam w imovie, czy ICQ.
Pozdrawiam i serdecznie gratuluję świetnego już teraz produktu.

*

Offline falcon

  • **
  • 145
MobileGadu
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 07, 2004, 22:01:14 »
U mnie (Asus A620BT) - dziwnie działa transciber - po jego wlaczeniu okno niepotrzebnie sie podnosi. A przeciez transcriber nie potrzebuje miejsca do pisania. Z drugiej strony kiedy do wprowadzania danych (CHAT) wybrac TopKey - to okno podnosi sie za malo i nie widac wpisywanego tekstu.

Jeszcze jedno - w sytuacji low-memory uruchomiony program zachowuje sie dosyc dziwnie - np. zamyka sie po wybraniu HELPa w letter recognizerze - sam help mimo to sie wyswietla.

Pozdrowienia


*

Offline mslaw

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC P-3300 "Artemis", MicroSD 4GB,TomTom 6,HTC TOUCH
MobileGadu
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 08, 2004, 00:01:55 »
A może jakiś browarek dla autora za stworzenie GG co się nie zawiesza :) Co prawda wiele jeszcze poprawek i udogodnień potrzebuje program ale  działa i pewnikiem używa go cała "elita" użytkowników PDA

P.S
Ja poproszę nr konta na priva

slawek.majko@eranet.pl

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 08, 2004, 00:10:08 »
Kolejna wersja (0.93b5) MobileGadu...

Wprowadzilem pewne poprawki, lepsze zarzadzanie pamiecia (to moze byc jednak krytyczne, hehe), opcja przy zmianie stutusu 'tylko dla przyjaciol', mozliwosc czyszczenia okienka logow...

Dodalem pewna informacje w About... dla chetnych.

pozdr,
Marcin

PS. Kolejne aktualizacje pewnie po Swietach.

[Dodano: 2004-04-08 00:13:23]
Zauwazyliscie tworzenie sie pliku (w katalogu aplikacji) z informacjami na temat czasu trwania kazdej sesji oraz ilosci danych?

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
MobileGadu
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 08, 2004, 08:12:42 »
hi. gratulacje AUTORZE !!!

PS przylaczam sie do prosby Admina. Wisbar nie widzi MB a jest to uciazliwe bo nawet go zminimalizowac nie mozna przez co MB nie moze dzilac w tle.

powodzenia
M

*

Offline Sim

  • 14
MobileGadu
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 08, 2004, 09:36:43 »
Witam
Czy jest możliwość pozostawienia statusu po przejściu w off-line?

Program Rewelacja :) W końcu nie wieszające się GG :)

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 08, 2004, 10:17:44 »
Jest mozliwosc. Na razie przed wylogowanieem smieniam status na Niedostepny. Jaki mialby byc? Niedostepny, lub Niedostepny z opisem? Ale jak juz wspominalem zmiany po swietach.

Marcin

*

Offline Sim

  • 14
MobileGadu
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 08, 2004, 13:19:19 »
Chodzi mi o niedostepny z opisem

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
MobileGadu
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 08, 2004, 20:18:43 »
Z pewnoscia program jest wart nie tylko piwa od nas-entuzjastow ale byc moze powaznego potraktowania przez firmy HP,Nokia itd.. (PL oczywiscie) ktore moglyby odniesc wiekszy sukces rynkowy swoich urzadzen gdyby reklamowano mozliwosc uzycia mobilnego GG.

*

Offline p0li

  • 16
MobileGadu
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 08, 2004, 20:42:39 »
a czy autor miałby wiele roboty z przekompilowaniem programu na zgodny z PCC2000 ?? wtedy grono po-chwalców trochę by urosło ;)

--
P0LI

MobileGadu
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 08, 2004, 21:36:48 »
0. Gratulacje dla autora MobileGadu.
1. Jezyk angielski w UI MB jest jak najbardziej ok i wnosze o nie zmienianie go na polski tak dlugo jak to mozliwe :)
2. Jako funkcje priorytetowa do realizacji proponuje widocznosc MB (Mobile Gadu) w MB (Magic Button) oraz innych menadzerach zadan dla Pocket PC.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 08, 2004, 23:03:03 »
Zerknijcie na nowa wersje :) - mysle ze to juz bedzie pre RC1 - jednak na razie oznaczylem jako 0.94b - zmiany sa stosunkowo duze.:

1. Rozbudowane notyfikacje, po kliknieciu przechodzi do okienka rozmowy. Mozliwosc wlaczenia notyfikacji nawet dla biezacej rozmowy.
2. Ikony w Trayu - okraslaja status oraz umozliwiaja szybkie przywrocenie aplikacji.
3. Widocznosc w menedzerach - tutaj sie skromnie przyznam, ze spowodowane bylo to tym iz do nazwy klasy okna ladowalem pusty ciag... ech.

Uwagi w czasie swiat wysylajcie prosze na forum, ale kopie prosilbym tez na mobilegadu@o2.pl

Marcin

*

Offline andrul

  • **
  • 189
MobileGadu
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 09, 2004, 05:28:14 »
No, po ostatniej aktualizacji, aplikacja jest już prawie doskonała. Tak trzymać !!!