Łindołsookiękowywszczowież

  • 350 Odpowiedzi
  • 78948 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Łindołsookiękowywszczowież
« dnia: Wrzesień 25, 2008, 20:42:54 »

2016.09.17 - jako że imageshack wykasował pół internetu, a ja odnalazłem część zrzutów ekranu, pozwoliłem sobie chociaż te konkretne podmienić na działające  :)

A oto historia projektu, który w końcu ujrzał światło dzienne:

21.10.2006

Cytat: Batִ
Od dawna chciałem to napisać. Ubolewam nad posiadaniem WM5. Nie wiem od czego zacząć. Powiem tak - ten system wygląda jak system na komórki - głównie chodzi o softkeye - wmawiacie sobie, że to użyteczne i jest tam dostęp do wszystkiego szybciej. A ja pytam dlaczego? Przecież w normalnym menu mamy od razu dostęp do poszczególnych submenu, a nie dopiero pod jednym klawiszem menu. W dodatku są ikonki umożliwiające szybszy dostęp do innych funkcji. Skoro Microsoft zdecydował się na softkeye, to czemu nie ma możliwości ich wyłączenia? Nie każdy chce mieć komórkową nawigację. Z kolei Windows Mobile 2003 SE ma normalne menu, z którego bardzo dobrze użytkuje się PALCEM.
Przejdźmy do rzeczy - systemy WM to powiem wprost - zabawki. Ludzie mówią, że są intuicyjne itd., ale tutaj jest 0 użyteczności. Spójrzmy na taki Windows CE 4.2, który był montowany w takich "antykach" jak Jornada. Co mamy? Po pierwsze kaskadowe menu start - szybszy dostęp do wszystkiego, bo nie wiem, w czym ma pomagać osobne okno "Programs" i szukanie w nim ikonek, a potem zamykanie okien. Dalej - po uruchomieniu jakiegokolwiek programu mamy możliwość jego zamknięcia lub minimalizacji, a nie jak WM - tylko minimalizacja. Co to w ogóle za pomysł z samą minimalizacją programów? Dalej - w Windows CE możemy swobodnie przełączać się między programami, a w WM możemy sobie gwizdać. I teraz najważniejsze - obsługa okien - w Windows CE jest, można otworzyć kilka okien programów jednocześnie, jeśli te programy są tak napisane - zarządzanie plikami to przerzucanie ich z jednego okna na drugie, okno zawsze można schować "za ekran" i zrobić z nim wszystko. WM - mamy WSZYSTKIE programy na pełny ekran i możemy sobie patrzeć jak coraz to nowsze programy robią okna z komunikatami np. "Operation successfull" na pełny ekran, gdzie 9/10 to puste miejsce i w rogu mamy ładny przycisk OK. To jest głównie zachowanie składników systemu Microsoftu. Bardzo mądre, hahaha. Na dodatek tutaj istnieje problem między programami QVGA/VGA. To jest szczyt kretynizmu - programy np. w QVGA często zajmują jedynie 1/4 ekranu na VGA, ale reszta to białe pole, zamiast okno jak w Windows CE i przestrzeń z widokiem na pulpit, z którego też się często korzysta. Dalej - czy na Windows CE jest sytuacja, że program pod inną rozdzielczość może nie działać? NIE, a w WM z powodu genialnego pełnoekranowego interfejsu możemy mieć takie zonki na VGA jak reagująca na dotyk jedynie 1/4 ekranu (prostokąt QVGA). Dalej - Windows CE wykorzystuje wielkość ekranu, dostosowuje się, a WM wali nam ogromne przyciski i czcionki jak dla niewidomych. W Windows CE mamy pulpit przeznaczony dla umieszczenia ikon, a w WM5 ekran Today - to jest bardzo dobra rzecz, bo możemy sobie umieścić notatki, pogodę i inne takie. Jednak w standardzie nie ma możliwości umieszczenia własnego skrótu! W Windows CE mamy możliwość bawienia się w drag & drop, w WM już o tym nie pomyśleli - ba - jesteśmy nawet pozbawieni podwójnego tapnięcia. WinCE ma Windows Explorer - eksplorator z czasów Windows 95, gdzie możemy wpisać ścieżkę do folderu, co jest bardzo przydatne. W WM nie mamy już możliwości wpisania ścieżki, a zarządzanie plikami nawet za pomocą Resco Explorera jest marne. Klawiatura - w WM jest klawiaturka, która zajmuje pół ekranu, a przy okazji w landscape zostawia po lewej i prawej stronie puste miejsce. Przy okazji zasłania wszystko. W Windows CE też jest input panel, ale tutaj już klawiatura jest osobnym oknem, które można przemieszczać w dowolne miejsce i w razie, gdy coś zasłania, przenieść.
Mogę tak wymieniać w nieskończoność - starszy system Windows CE bije na łeb WM, który jest przystosowane na erę komórkowych PDA - malutkie ekrany, softkeysy, funkcja telefonu i heja! Ani to nie pożyteczne, ani nie użyteczne!
(...)
I nie chcę komentarzy komórkowców w stylu "przerzuć się na urządzenie z Windows CE" - ja po prostu przedstawiłem jakie są fakty i jak dziwny jest świat pocketów. Proszę mi też nie wmawiać, że system ten dąży do ułatwienia pracy z rysikiem, bo tak nie jest.

----------
05.11.2006



----------
13.11.2006

Cytat: _TB_TB_
Witam!
Po długiej walce z instalacją eMbedded Visual  C++ 4, postanowiłem napisać prościutką aplikację. Co ona robi? Zmienia WS_STYLE okienka z pierwszego planu na okienko z ramką -> efekt widoczny na screenach.
(...)
Okienka można przywracać stanu 'normalnego' przez powtórne wywołanie programu FloatMe. Okienko nie jest skalowane, w związku z czym można tworzyć efekt nakładających się, okien na pełnym ekranie. Aby przywrócić okienko do poprzednich rozmiarów należy albo ponownie kliknąć na link aplikacji, której okno chcemy przywrócić, albo tapnąć odrobinę na lewo obok przycisku [X].

----------
14.04.2007

Cytat: Batִ
Czas się wziąć do roboty, bo ja już nie mogę tak dłużej.

(....)


jeden z pierwszych screenów z paskiem na dole na stałe
----------
15.04.2007




na pasku wisbar


na pasku wisbar

----------
5.05.2007



----------
14.05.2007


pulpit to plugin today, pasek wisbar. Skiny - tu właśnie wydobyliśmy subsystem graficzny z WinCE  :mrgreen:


----------
16.05.2007



----------
30.05.2007


początki skinowanych okienek
----------
12.06.2007


i początki naszego menu start  :wink:
----------
20.06.2007


o, menu się nakładają  :ok:
----------
29.07.2007


już bardziej zaawansowane okienko - i bug z nazwą programu (na szczęście od razu usunięty)
----------
1.08.2007


mod na VGA, na pasku wisbar

----------
22.08.2007


Menu zaczęło czytać prawdziwy folder programs; na pasku wisbar


hmm, trochę więcej ikonek w "quicklaunch"  :wink:


No i to piękne tło - menu z CE może się schować :E

----------
30.08.2007


Tray na pasku zadań, do tego zmienia rozmiar za pomocą przycisku! na pasku wisbar

----------
17.11.2007

Koniec niepewności, o co właściwie nam biega  :wink:

Ponieważ nie wiemy kiedy wreszcie udostępnimy pierwszy realse  :-?, postanowiliśmy podzielić się screenami:

(...)

----------
02.01.2008


pierwsze rozmyślania nad logiem projektu  :ohreally:



----------
16.02.2008


wm6, kila okienek  :proud: na pasku WkTask

----------
20.02.2008


Na simpadzie też zadziałało  :D

----------
21.09.2008

Cytuj
Panowie   B)
Nie wiem czy ma sens trzymanie nadal całego projektu w ukryciu.

----------
25.09.2008






na pasku wktask


na pasku wktask i wisbar

----------

http://wm.bilsoftware.com/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2016, 13:11:32 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: W budowie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2008, 23:46:05 »
A wszystko to już niebawem - porządkujemy pliki, tworzymy paczki, moze jakieś caby nawet będą do automatycznej instalacji full serwisu (bo tutaj tak jakby każda rzecz to osobny program - więc każdy może korzystać tylko z tego, czego chce :) ), więc może już nawet w przyszłym tygodniu podamy link do strony, gdzie będzie można pobierać pakiet za free :ok:

Polacy do przodu :)

PS: to żadne nakładki typu Wisbar i inne świństwa  B)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2008, 23:49:03 wysłana przez Batִ »

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: W budowie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2008, 00:05:33 »
dodam, ze nie muli systemu i wazy smiesznie malo :)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: W budowie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2008, 00:08:02 »
A ja dodam, że dziękujemy wszystkim betatesterom i osobom zaangażowanym w projekt. Jak będzie release, to będzie też cała lista wszystkich, którzy się przyczynili. A osób jest wiele :) I oczywiście na tym nie poprzestajemy - żeby było wszystko idealnie to jeszcze potrwa dość trochę czasu :)

*

Offline simon.jg

  • Ekspert FS z GSM
  • ***
  • 416
  • Miasto: Ruda Śląska
  • Sprzęt: Motorola MOTOLUXE XT615
Odp: W budowie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2008, 00:09:10 »
:O

Bat zobaczymy to w sobote na spotkaniu PDA Club'owiczow :?:

:ok:
Nokia N-GAGE, O2 XDA Exec, FSC Pocket LOOX T830, HP iPAQ 914c

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: W budowie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2008, 00:10:04 »
No jachaaa  B)

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2008, 07:42:10 »
Cytuj
PS: to żadne nakładki typu Wisbar i inne świństwa luzak

Dobra, dobra, u mnie na pasku jest wisbar (w planach jest wywalenie go z działalności) i WkTask (nie chcieliśmy wywarzać otwartych drzwi)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2008, 08:09:33 »
hmm, brawo chłopaki  :ok:
jak to się sprawuje na różnych modelach PPC?
obsługa GSM dla PPC PE tyż jest?
to będzie taki uniwersalny windowz dla każdego PDA?

Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2008, 09:03:07 »
świetna robota  :ok:
mpx200 > a925 > Hermes > G900 > p552 > Kaiser > Universal > Flame > Omnia > G1 > i8510.......> Galaxy S III

*

Offline Petros

  • ***
  • 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.petros.loocky.pl
  • Sprzęt: Samsung i780 ^ WM6.1 ^ SPB MS3.5
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2008, 09:41:44 »
ładne  :ok:

szkoda że większość pda ma takie małe ekrany
My phone is my PC.
(2004) Nokia 3310   ;   (2005) Motorola A925
(2006) Eten G500+  ;   (2010)Samsung i780

Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2008, 10:17:42 »
ten temat coraz bardziej przybliza mnie do kupna Universala  :P
mpx200 > a925 > Hermes > G900 > p552 > Kaiser > Universal > Flame > Omnia > G1 > i8510.......> Galaxy S III

*

nothin

Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2008, 10:20:32 »
lol, niedługo?
czy cos mnie omija, czy jest jeszcze jakiś, BARDZO ukryty dział...robicie coś poza dev, czy co...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 10:26:29 wysłana przez nothin »

*

damist

Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2008, 10:21:09 »
ładne  :ok:

szkoda że większość pda ma takie małe ekrany
Na 3,6" z włączonym Real VGA 96DPI to jest miód i orzeszki  :wink: Chociaż i na QVGA 2,8 potrafi dać trochę radości.

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 26, 2008, 10:22:26 »
uu brawo!

*

Offline miloszz

  • ***
  • 359
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry, a w szufladzie: plamOne Treo 650, Tungsten|T2, palm m505
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2008, 11:06:38 »
Heh, generalnie mi się idea podoba. "Generalnie", bo na moim 2.4" SQVGA...  :-? :( To tylko "bajer" będzie ._. Ale nie omieszkam przetestować i podzielić się obrazem nędzy i rozpaczy.
Jeżeli masz niepotrzebną plastikową osłonę do Tungstena T|T/T|T2, proszę, skontaktuj się ze mną.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 26, 2008, 11:43:56 »
W jakim języku jest to napisane? (mam nadzieję, że nie w .NET)
Mogłoby to być interesujące po zastosowaniu reversmode  :ok:
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 26, 2008, 11:56:31 »
hmm, brawo chłopaki  :ok:
jak to się sprawuje na różnych modelach PPC?
obsługa GSM dla PPC PE tyż jest?
to będzie taki uniwersalny windowz dla każdego PDA?

roznie, zalezy chyba od systemu.

*

damist

Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 26, 2008, 12:12:28 »
obsługa GSM dla PPC PE tyż jest?
to będzie taki uniwersalny windowz dla każdego PDA?
Na Charmerze trochę kiepsko to działało ale przykładowo na universalu lub tośce g910 działa wyśmienicie. Da się normalnie dzwonić,pisać sms-y itp. :P A gdy na toście włączy sie tryb 128DPI po prostu bajer,trochę oczy bolą ale idzie się przyzwyczaić :D

Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 26, 2008, 12:33:06 »
hmm, brawo chłopaki  :ok:
jak to się sprawuje na różnych modelach PPC?
obsługa GSM dla PPC PE tyż jest?
to będzie taki uniwersalny windowz dla każdego PDA?

Windows jest już uniwersalny, a co do moda to docelowo ma działać na każdym systemie od PPC2003 w górę bez potrzeby wybierania odpowiednich plików czy instalowania z innego CABa. Są problemy cały czas z niektórymi aplikacjami, ze względu np na ich nietypową budowę etc.

W jakim języku jest to napisane? (mam nadzieję, że nie w .NET)
Mogłoby to być interesujące po zastosowaniu reversmode  :ok:

Nie nie było pisane w .NET gdyż większość grupy w tym i ja nie uznajemy stosowania dodatkowych protez które obciążają niepotrzebnie system a mają za zadanie tylko "uprościć" życie programiście :evil:

*

notosiup

Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 26, 2008, 12:42:38 »
 :shock: gały mi z orbit wyszły jak to zobaczyłem, szok!!!! Czekam z niecierpliwością  :P

Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 26, 2008, 13:36:42 »
Kitor jakbyś mógł to może poopisuj co widać na screenach ;) Bo się ludzie mogą nie połapać co jest modem, a co nie :P

*

Offline weer

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
    • Torrent Master
  • Sprzęt: Glofiish x600
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 26, 2008, 13:40:22 »
Kitor jakbyś mógł to może poopisuj co widać na screenach ;) Bo się ludzie mogą nie połapać co jest modem, a co nie :P

też tak myślę, bo sam się nie mogę połapać, widzę tutaj też wisbara na screenach... albo ? :P

Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 26, 2008, 14:05:36 »
Kitor jakbyś mógł to może poopisuj co widać na screenach ;) Bo się ludzie mogą nie połapać co jest modem, a co nie :P

też tak myślę, bo sam się nie mogę połapać, widzę tutaj też wisbara na screenach... albo ? :P

Nom też w kilku miejscach widzę Wisbara :P Mod na dzień dzisiejszy to okienka (z możliwością zmiany skórki, jak i ew zwykłe okienka), zmiana miejsca paska zadań, tray i Menu Start... eee... chyba tyle :P

*

Offline weer

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
    • Torrent Master
  • Sprzęt: Glofiish x600
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 26, 2008, 14:36:19 »
no i jak najbardziej git  :ok:

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 26, 2008, 15:07:51 »
Już uzupełniłem w komentarze.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 26, 2008, 15:48:52 »
Na WM6 paski są wystarczająco ładne, że Wisbary moim zdaniem są zbędne, dlatego nie używam. WkTask jednak musi być - nie tworzyliśmy podobnej aplikacji, skoro ta jest za free i sprawuje się idealnie - ale to tylko taby na taskbarze. Skinowanie taskbara też było w planach - przyda się na starsze wersje WM, zobaczymy jak dalej projekt się posunie.

*

Offline Ham3r

  • ***
  • 378
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Wizard
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 26, 2008, 17:39:45 »
hm..ciekawy projekt, przyglądam się jemu parę miesięcy..
chciałbym pomóc, ale nie potrafię :(

z programowania znam tylko Object Pascala  :-|


..z niecierpliwością czekam na wyniki pracy, tudzież co było potrzebne aby tak to wyglądało i chodziło.

najbardziej mnie zastanawia jak zrobiliście, że kiedy uruchamiacie program on automatycznie robi "FloatMe"..?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 26, 2008, 17:47:48 »
Cytuj
FloatMe

FloatMe to tylko nazwa aplikacji opartej na założeniu okienek w WM. A zrobiliśmy to... programistycznie  :wink: Zresztą to ma tyle wspólnego z floatme że są okienka... nawet sposób ich uzyskania jest inny  :]

*

Offline Ham3r

  • ***
  • 378
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Wizard
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 26, 2008, 17:49:45 »
Wiem, wiem. To jakaś aplikacja siedzi sobie w tle i jeżeli będzie uruchomiony nowy program, wywala go do okienka?

...można odpalać kilka kopii porgramu?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Już niedługo...
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 26, 2008, 17:51:00 »
Właśnie, zapomniałem o tym napisać. Można odpalić wiele kopii tego samego programu.

Coś powiedzmy w ten sposób :]