Łindołsookiękowywszczowież

  • 350 Odpowiedzi
  • 78944 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #330 dnia: Listopad 08, 2009, 21:40:16 »
no i coś co miało tak wielki potencjał i szanse na wielki sukces zmarło, nie, nie wierze w to !!!! !!!! !!!!





(tak truje wam tyłek ;))

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #331 dnia: Listopad 08, 2009, 22:01:04 »
Miało szanse na sukces, jeśli byłoby tworzone w czasach ~wm2003. Nie w erze łindołsfonów.

Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #332 dnia: Listopad 08, 2009, 22:11:12 »
Kurde, są osoby, które naprawdę korzystały by z tego... z góry skazujecie projekt na śmierć, ale niczego z góry nie można przewidzieć. Nie warto zakończyć już, chociażby dla własnej satysfakcji?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #333 dnia: Listopad 08, 2009, 22:45:33 »
Otóż powiem to tak. Projektu nie da się ukończyć bazując na systemie Windows Mobile w wersji nowszej niż 2003SE, a tam już jest to trudne. Wystarczy? Tu naprawdę nie chodzi o czyjkolwiek czas czy zdolności programistyczne, tylko budowę shella WM5 oraz ułomność sposobu napisania większości aplikacji na ten system (bez urazy dla programistów).

Sam korzystałem z tego... na wm2003SE i RealVGA. Osobiście powiem że na Universalu włączałem tylko żeby sprawdzić czy w ogóle działa. No i fakt, działało... ale nie tak jakbym sobie tego życzył.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2009, 22:47:14 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline msichal

  • 16
  • Bo nikt nie truje dupy lepiej niż ja!
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #334 dnia: Lipiec 17, 2010, 00:29:34 »
Na początek, tak, wiem, jestem niezłym górnikiem, odkopać temat sprzed prawie dwóch lat to już prawdziwy hardcore...

A dalej... Po pierwsze, rozumiem że te projekt może nie ma sensu w erze nowszych WM, może nie chce wam się szukać obejść do czegoś co może po prostu nie zadziałać, zwiększając frustrację.
Z drugiej strony czytając XDA-Developers widzę masę ludzi którzy czasami chyba po prostu nie mają co robić, to oni pierwsi łamią zabezpieczenia nowych PDA, pierwsi wydają modyfikowane ROMy.

Nie możecie opublikować kodu, być może dać szansę innym? Nie wiem czy znaleźli by się na XDA ludzie skłonni do podjęcia wyzwania przerobienia Łindołsokiękowywszywacza(dobrze napisałem?) tak, by współpracował dobrze z nowszymi wersjami WM. Ostatnio widać, że ci ludzie nawet Ubuntu potrafią odpalić na PDA, więc czemu nie spróbować?

Przepraszam za tak perfidne odkopanie tematu, pewnie skończy się warnem(może banem? mam nadzieje, że nie), ale trudno, wydaje mi się że ktoś musiał to zrobić.
Poza tym, mimo wszystko należą wam się słowa uznania za kupę dobrej roboty.
Posiadacz kompletnie spieprzonego zepsutego Hermesa i Kaisera prawie bez zasięgu ;)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #335 dnia: Lipiec 17, 2010, 07:53:50 »
Przepraszam za tak perfidne odkopanie tematu, pewnie skończy się warnem(może banem? mam nadzieje, że nie), ale trudno
ależ w takim przypadku jest to zupełnie uzasadnione  :ok:
na pewno lepsze to niż zakładanie nowego tematu

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #336 dnia: Lipiec 17, 2010, 21:44:46 »
Nie możecie opublikować kodu, być może dać szansę innym? Nie wiem czy znaleźli by się na XDA ludzie skłonni do podjęcia wyzwania przerobienia Łindołsokiękowywszywacza(dobrze napisałem?) tak, by współpracował dobrze z nowszymi wersjami WM. Ostatnio widać, że ci ludzie nawet Ubuntu potrafią odpalić na PDA, więc czemu nie spróbować?

Popieram !! Dlaczego uśmiercacie projekt !! Uwolnijcie go.. niech inni dokończą robotę skoro i tak nie zamierzacie go rozwijać.. :wink:
A sam program działa już prawie idealnie ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2010, 21:56:26 wysłana przez grigor1993 »
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #337 dnia: Lipiec 17, 2010, 22:22:48 »
tak ale czy zadziala jezeli wlacze Łindołsookiękowywszczowież ? juz probowalem i jakos nie specjalnie zadzialalo : O
jak ci sie juz uda wlaczyc to po jakims czasie stwierdzisz, ze ciezko jest jednak uzywac pocketa z taskbarem na dole. wynika to niestety z samego WM..
Mi tam się używa całkiem spoko, cały czas korzystam z taskbara i traya na dole + WkTask, od wyjścia ŁŻ ;)

Cytuj
przeciez mu nie zabraniam, to tylko spostrzezenie bo i ile na starszych systemach dalo sie korzystac z nowszymi jest problem. ten mod niestety od 5.0 wzwyz czesto gryzie sie z roznymi rzeczami w systemie i dziala na roznych urzadzeniach inaczej.
Trzeba się trochę pobawić i potem każda aplikacja jest git - mam tak na WM6, nie ma problemów z obsługą :)


Ja korzystam cały czas na WM6 i nie wiem co wam nie działa albo na co narzekacie - kwestia odpowiedniej konfiguracji i wszystko działa, nawet skinowanie. Oczywiście RealVGA musi być.
Projekt w obecnej fazie działa jak trzeba z funkcjami paska na dole, traya na dole, odpowiedniego powiększania pulpitu (brak górnej belki), okienkowania i skinowania (chociaż to czasem się sypie w aplikacjach złożonych z wielu okien w jednym - jeśli można tak to ująć).

Jestem też za uwolnieniem projektu od dawna, ale nie tylko mój głos się liczy :) Nie widzę sensu pracy nad tym dalej i poświęcania czasu, sam już PDA używam tylko do muzyki, bo już nawet nie do navi. Za to program działa świetnie i jakby wypuścić kod na odpowiedniej licencji, tj. takiej, by zachowani zostali autorzy i sens projektu, tj. lekkość i działanie na API zamiast na NET czy dodatkowych komponentach, to nie widzę problemu, by ktoś inny nie mógł tego rozwijać i jeszcze bardziej ulepszyć.

Myślę, że nie wszyscy podzielają moje zdanie w ekipie developerów, gdyż już raz przydarzyła się sytuacja nieuczciwości i zarabiania na naszej pracy (Wisbar Advance).

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #338 dnia: Lipiec 17, 2010, 23:09:50 »
Cytuj
Myślę, że nie wszyscy podzielają moje zdanie w ekipie developerów, gdyż już raz przydarzyła się sytuacja nieuczciwości i zarabiania na naszej pracy (Wisbar Advance).

nom twórcy Wisbara z tego co wiem nieźle was zrobili, ALE
skoro już nie planujecie tego rozwijać, to ja nie rozumiem po co projekt trzymać zamknięty, zakurzony, powoli zapominany.
Na XDA Dev jest cała masa uzdolnionych ludzi, myślę że wśród tamtejszych geekow  projekt mógłby zrobić furorę.
Jeśli mój głos się liczy, to również jestem za upublicznieniem  Łindołsookiękowywszczowieżcza
Abre tu mente

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #339 dnia: Lipiec 18, 2010, 00:04:20 »
Liczy się głos tylko osób mających dostęp do działu i to też zależnie od zaangażowania powiedzmy (w miarę). Ankieta trwa do 30 lipca i ostateczne wyniki przełożą się na otwarcie działu lub nie. Jeśli większość głosów będzie na nie, to będziemy rozważać publikację tylko jednego tematu z zebranymi niektórymi rzeczami.

*

Offline lolasher

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #340 dnia: Sierpień 06, 2010, 00:17:32 »
Ja zauważyłem, że jeżeli na wm 6.0 najpierw powłączam różne aplikacje, a potem włączę Łindołsookiękowywszczowieża to wszystkie ładnie  się okienkują razem z softkeyami na górze i jest świetnie. Ale jeżeli jakąś aplikację włączę później, to jest efekt rozdzielenia na 3 okienka. Więc wydaje mi się, że to tylko kwestia poprawienia paru rzeczy w programie, a nie złej budowy WM 6.0.
Toshiba G500 -> Toshiba G910- -> Toshiba G900 -> ZTE Blade + SE T610(bo nie mogę mieć Orange Free w Zetafonie...)

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #341 dnia: Sierpień 06, 2010, 12:39:41 »
dobrze ujete, wydaje sie... za duzo czasu nad tym już spędziliśmy, poza tym wyobraz sobie ze jeden program  może miec po kilkanascie sofkeyi... to naprawdę nie jest takie proste.

*

Offline lolasher

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #342 dnia: Sierpień 06, 2010, 15:46:26 »
No tak, ale zauważyłem też, że jeżeli w aplikacji zmieniają się przyciski to zwykle tworzy ona nowe okienko. Wiem, że projekt jest trudny, początkowo myślałem, że dokonanie tego w ogóle jest niemożliwe.
Toshiba G500 -> Toshiba G910- -> Toshiba G900 -> ZTE Blade + SE T610(bo nie mogę mieć Orange Free w Zetafonie...)

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #343 dnia: Sierpień 06, 2010, 16:55:45 »
Liczy się głos tylko osób mających dostęp do działu i to też zależnie od zaangażowania powiedzmy (w miarę). Ankieta trwa do 30 lipca i ostateczne wyniki przełożą się na otwarcie działu lub nie. Jeśli większość głosów będzie na nie, to będziemy rozważać publikację tylko jednego tematu z zebranymi niektórymi rzeczami.

no i?
Abre tu mente

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #344 dnia: Sierpień 06, 2010, 17:46:33 »
To na pewno nie kwestia złej budowy systemu... Z ciekawości zainstalowałem na BA wm 2003 i w nim występują te same bugi...
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #345 dnia: Sierpień 06, 2010, 17:58:51 »
no i?

No i wyszło na nie. Kwestia kodu źródłowego itd zostaje otwarta...

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpień 06, 2010, 19:34:23 »
no to sory, ale was nie rozumiem. Decyzję szanuję, ale nie rozumiem...
Abre tu mente

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpień 06, 2010, 20:10:09 »
No to już tłumaczę. W całości pojawiło się sporo wątków pobocznych niekoniecznie związanych z projektem, jak i nie koniecznie publicznych  :wink: Co do kodów źródłowych, 'dokumentacji' i innych pierdół - dopiero będzie głosowanie. To co było to odnośnie udostępnienia wszystkiego.

Poza tym jeśli dojdzie do upublicznienia czegoś, trzeba to też ubrać w licencję, powtórki z wisbara raczej nikt nie chce.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2010, 20:13:35 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpień 06, 2010, 21:37:02 »
ok. Myślałem, że ankieta dotyczyła stricte kodów. Dzięki za wyjaśnienie  :ok:
Abre tu mente

Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #349 dnia: Marzec 29, 2013, 16:29:14 »
Bezwstydnie podbijam temat...
Wszystkie linki są wygasłe. Czy ktoś ma jeszcze .CABa z tą aplikacją?
Pozdrawiam.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Łindołsookiękowywszczowież
« Odpowiedź #350 dnia: Marzec 29, 2013, 17:53:46 »
O, wykop roku  :wink:
Strona chyba chwilowo leży, bo całkiem niedawno działała.

Zresztą, jak jeden z autorów mogę napisać, nie warto się użerać ;)