Programy - SBSH kontra SPB (wyciek pamięci)

  • 8 Odpowiedzi
  • 884 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline loriath

  • **
  • 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X650, Asus A636N, HTC Touch Diamond, HTC TP2 Rhodium
Programy - SBSH kontra SPB (wyciek pamięci)
« dnia: Sierpień 08, 2008, 09:01:52 »
Witajcie!
Pomyślałem, że kogoś może ten temat zainteresować. Otóż w poszukiwaniu oprogramowania do obsługi najważniejszych dla mnie funkcji palmtopo-telefonu, czyli aplikacji samego telefonu oraz zarządzania czasem znalazłem 2 firmy robiące tego rodzaju programy: SBSH oraz SPB Software House. Oba oferują bardzo podobne produkty:
- SPB: Pocket Plus, Mobile Shell, Diary, Phone Suite
- SBSH: iLauncher, Pocket Breeze, Phone Weaver
Jak już napisałem, produkty są niemal identyczne w swojej funkcjonalności, różnią się troszkę wyglądem. Moim zdaniem SPB ma ładniejsze ikony i jest nieznacznie łatwiejszy do obsłudze paluchami, ale ma jedną kolosalną wadę. Przez ostatnie 2 tygodnie używałem aplikacji ze stajni SPB i ilośc RAMu była na moim Etenie X650 na poziomie 18MB i w trakcie działania sprzętu nieubłaganie spadała. Używanie programików w stylu Oxios pomagały trochę, ale nie na tyle, ile potrzeba. Wgłębiłem się w temat wycieku pamięci na forach zagranicznych i okazuje się, że programy SPB po prostu są źle napisane, straty na pamięci są kolosalne. Stan pamięci zmienia się i spada nawet gdy urządzenie nie jest używane! Tragedia. Pomyślałem - dość :) I jako, że miałem wcześniej kupionego Pocket Breeza, to pomyślałem, że zainstaluję. Do tego dorzuciłem iLaunchera i Phone Weavera i zresetowałem sprzęt. Jakież było moje zdziwienie, gdy wskaźnik pamięci pokazał 22MB. Potem puściłem odtwarzacz, zadzwoniłem, napiałem sms'a, odczytałem innego, odpaliłem Automapę i chwilę podziałałem, a wróciwszy do Today'a poziom pamięci był ciągle około 22MB! Po całej dobie używania względnie intensywnego (nie licząc nocy ;) ) stan pamięci pokazuje 21.6MB, a po odpaleniu Oxios'a 22.4 MB. Wniosek jest taki: SPB to źle napisany chłam, a SBSH mimo swojego MZ gorszego wyglądu jest znacznie lepszy.

I mam jedno pytanie do Was. Czy znacie jakiegoś plugina do Todaya, który pokazywałby ekran w stylu tego, który pojawia się w SPB Mobile Shell po zablokowaniu urządzenia - spodobał mi się bardzo! Ekran zawiera zegar, kalendarz, najbliższe spotkania i pogodę. Oczywiście nie musi być absolutnie wszystko z tego co napisałem, ale może znacie coś, co by miało takie możliwości??

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Programy - SBSH kontra SPB (wyciek pamięci)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2008, 09:14:15 »
tez używam pakietu od SBSH ze względu na mniejsze wycieki, no i ogólnie bardziej przypadł mi do gustu
choć SPB
Cytuj
źle napisanym chłamem
bym nie nazwał - to są dobre programy, potrzebują tylko trochę więcej pamięci

*

Offline loriath

  • **
  • 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X650, Asus A636N, HTC Touch Diamond, HTC TP2 Rhodium
Odp: Programy - SBSH kontra SPB (wyciek pamięci)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2008, 09:45:49 »
Cytuj
źle napisanym chłamem
bym nie nazwał - to są dobre programy, potrzebują tylko trochę więcej pamięci

Może istotnie jestem trochę zbyt okrutny, ale wadą jest nie ilość zajętej pamięci, tylko to, że przez złe zarządzanie pamięcią program pochłania jej coraz więcej, stąd myślę, że nawet ktoś kto miałby 128MB RAMu na urządzeniu wkrótce także doznałby braku pamięci, tylko po prostu później. Nie zmienia to faktu, że SPB źle zarządza pamięcią. Najwyraźniej programiści nie pamiętają czasów zx spectrum itp, gdzie trzeba było wszystko zaprogramować tak, żeby się zmieścić. Teraz tylko rozpasanie i nie szanowanie pamięci ;)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Programy - SBSH kontra SPB (wyciek pamięci)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2008, 09:56:30 »
ale to nie narasta w nieskończoność ;)

*

Offline MaXyM

  • ***
  • 469
Odp: Programy - SBSH kontra SPB (wyciek pamięci)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2008, 10:08:41 »
Ja uzywam shella i phone suite od spb i nie zauwazylem zeby ilosc pamieci malala i malala i malala ;)
W tej chwili mam pamiec na poziomie 22MB po paru dniach.

Natomiast niestety wielka kobyla jest sbpTime. po odpaleniu znika chyba 10MB. Ale jako budzik sie sprawdza znakomicie inny prog.
HTC HD | radio: 1.17.25.09 | OS: Energy 23569 Titanium 14.Jul1010 | spb MobileShell

*

Offline loriath

  • **
  • 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X650, Asus A636N, HTC Touch Diamond, HTC TP2 Rhodium
Odp: Programy - SBSH kontra SPB (wyciek pamięci)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2008, 10:20:59 »
Ja uzywam shella i phone suite od spb i nie zauwazylem zeby ilosc pamieci malala i malala i malala ;)
W tej chwili mam pamiec na poziomie 22MB po paru dniach.

Natomiast niestety wielka kobyla jest sbpTime. po odpaleniu znika chyba 10MB. Ale jako budzik sie sprawdza znakomicie inny prog.

Czytałem, że problem nasila się znacznie przy WM6. A co do budzika, to polecam ActiveKitten Chronos.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Programy - SBSH kontra SPB (wyciek pamięci)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2008, 10:48:31 »
Mi sie nic nie nasila zarowno na wm5, WM6 i WM6.1 a oprogramowania od SPB uzywam od lat...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Programy - SBSH kontra SPB (wyciek pamięci)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2008, 11:16:18 »
uni ma to do siebie ze i tak pamiec mu ucieka wiec roznicy :) juz i tak za pozno zeby na sbsh sie przesiadac bo nie po to kupowalem spb... zadecydowal w sumei wyglad.

*

Offline loriath

  • **
  • 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X650, Asus A636N, HTC Touch Diamond, HTC TP2 Rhodium
Odp: Programy - SBSH kontra SPB (wyciek pamięci)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2008, 12:05:11 »
Po tygodniu testowania programów SBSH mogę potwierdzić, wycieku pamięci na Etenie X650 nie zanotowałem. Restartów robić nie trzeba wcale, wszystko działa. Pora uruchomić kartę kredytową :)