Finanse

  • 36 Odpowiedzi
  • 6042 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline qoobeq

  • **
  • 105
Finanse
« dnia: Lipiec 05, 2005, 22:11:35 »
Witam, poszukuję programu do prowadzenia domowego budżetu. Wiem, że jest tego sporona rynku i właśnie dlatego chcę uniknąć sprawdzania połowy z nich. Na forum zdaje się być niewiele informacji na ten temat.
Więc do rzeczy, poszukuję programu który:
- pozwala księgować bierzące wydatki w kategoriach, podkategoriach
- pozwala wprowadzać stałe (comiesięczne, cotygodniowe) przychody i wydatki
- pozwala planować przyszłe wydatki
- opcjonalnie - pozwala planować wydatki 'teoretyczne' i porównywać je z rzeczywistymi
- obsługuje ekran hi-res

Program niekoniecznie musi być darmowy, przeżyję wydatek paru dolarków :)
Z góry dziękuję za Wasze opinie.

Finanse
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2005, 09:46:16 »
Ja używam Cash Organizer - tylko nie wiem czy działa na hiresie poza tym to ma chyba wszystkie wymienione możliwości - a jako bonus rysuje wykresy :)

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Finanse
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2005, 10:21:39 »
programow jest duzo ale wieksza czesc z nich przystosowana jest glownie pod katem amerykanskiego uzytkownika

proponuje zainteresowac sie czyms co powstalo w Polsce i pod katem rodzimego klienta - Skarbnik - program przygotowany przez znanego wszystkim producenta Subiekta - firme InsERT

http://www.insert.com.pl/produkty/zarzadzanie_budzetem_domowym/skarbnik_ce/mozliwosci_programu.html

program jest zarowno w wersji na PC jak i na PDA

tutaj strona domowa programu
http://www.skarbnik.pl/

*

Offline emes71

  • ****
  • 684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Zire71 Treo 650  BB Storm2 BB Bold
Finanse
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2005, 13:30:18 »
Nowa wersja Cash Organizera obsługuje hires i jest to chyba najlepszy program tego typu a testowałem ich sporo .Skarbnika sobie daruj , totalny niewypał .

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Finanse
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2005, 17:57:49 »
Cytat: emes71
Skarbnika sobie daruj , totalny niewypał .
jakies rozwiniecie tej wypowiedzi? argumenty? co prawda nie znam Skarbnika z praktyki bo na codzien uzywam na PC MS Money ale chcialbym ewentualnie poznac te "fatalne" cechy programu...

*

Offline emes71

  • ****
  • 684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Zire71 Treo 650  BB Storm2 BB Bold
Finanse
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2005, 19:47:34 »
Cytat: lipciopda
Cytat: emes71
Skarbnika sobie daruj , totalny niewypał .
jakies rozwiniecie tej wypowiedzi? argumenty? co prawda nie znam Skarbnika z praktyki bo na codzien uzywam na PC MS Money ale chcialbym ewentualnie poznac te "fatalne" cechy programu...
Nie obsługuje hires , brak możliwości backupu , problemy z instalacją i synchronizacją z większym bratem.Testowałem kiedyś na hp1930 i co rusz robił dziwne rzeczy np gubił wpisy , zrobiłem nawet hard reset bo myślałem , że to problem z moją maszynką.Po dysputach z panami z serwisu podziękowałem całkiem , więcej nie pamiętam , bo było to już dość dawno

Finanse
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2005, 22:20:45 »
Jesli moge... ;)
Moim skromnym zdaniem, zaden z dostepnych obecnie programow, nazwijmy to 'finansowych', nie jest w stanie rownac sie z Cash Organizer. Co prawda szereg funkcji (obecnych w CO) jest dostepnych w innych programikach, ale CO ma chyba najbradziej rozbudowany system raportowania. Byc moze jakas 'perelke' przeoczylem, ale wsrod programow, ktore mialem okazje przetestowac,  CO wypada najlepiej.
Jezeli przymierzasz sie do wydania paru zlotych, to spokojnie moge polecic.

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
Finanse
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2005, 09:24:18 »
Cytat: lipciopda
programow jest duzo ale wieksza czesc z nich przystosowana jest glownie pod katem amerykanskiego uzytkownika

Dobrze napisane, tylko jest z tym problem

Cytat: lipciopda

proponuje zainteresowac sie czyms co powstalo w Polsce i pod katem rodzimego klienta - Skarbnik - program przygotowany przez znanego wszystkim producenta Subiekta - firme InsERT
program jest zarowno w wersji na PC jak i na PDA

Wlasnie zainteresowalem sie tym programem i teraz zaluje. Skonczylo sie na Hard Resecie. Zaraz po zainstalowaniu przestal mi reagowac ekran. Lekko przybladl (dosłownie) i przestał reagować na cokolwiek. Po softresecie można było przez parę sekund coś wybrać ale potem wyłączał się ekran i znowu blednął. Przez te parę sekund ani razu nie udało mi się dotrzeć do Ustawien i do Usun program.

Czy jest cos jeszcze co moglby ktos polecic?


*

Offline qoobeq

  • **
  • 105
Finanse
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2005, 19:28:52 »
Cytat: BzYczekMaruSha
Ja używam Cash Organizer - tylko nie wiem czy działa na hiresie poza tym to ma chyba wszystkie wymienione możliwości - a jako bonus rysuje wykresy :)
Dzialac, to dziala na pewno, kwestia tylko jak wyglada. Zabiore sie zaraz do testow :)

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Finanse
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2005, 19:46:33 »
zerkam, mysle bedzie ciekawy watek bo mowa o finansach .... ale przeciez tu jest mowa o czyms co excel posiada juz od dawna .... wiekszosc z tym programow z zarzadzaniem finansami/cash flow nie ma specjalnie nic wspolnego ;-P

takie proste organizery finansowe .... i tyle

wiec moze zabrzmi do dziwnie ale powiem nie kupowac tych zabawek tylko zrobic cos samemu w excelu lub accessie .... bedzie w 99% przypadkow bardziej funkcjonalne i napewno bedzie sie komunikowac z duzym bratem, i bedzie dzialac w hires ;-P  

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
Finanse
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2005, 20:12:48 »
Cytat: BzYczekMaruSha
Ja używam Cash Organizer - tylko nie wiem czy działa na hiresie poza tym to ma chyba wszystkie wymienione możliwości - a jako bonus rysuje wykresy :)

Witam.
Sciagnalem demo wersje z serwera. Testuje ja wlasnie. Zainstalowal mi sie na PC i na PDA.
Niestety na PC nie ma programu wykonywalnego - jak w takim razie synchronizowac pomiedzy PC a PDA skoro nie ma programu do PC??
Na PDA dziala fajnie. Juz nawet opanowalem chodziac mam pewne pytania
W wpisywaniu wydatkow w oknie co to jest
Project
Contact
NO, Unregognized,Recogniced,Cleared, Void
Note

Do czego sluza te pola?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Finanse
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2005, 21:02:37 »

*

Offline Dommir

  • **
  • 103
Finanse
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 09, 2005, 07:53:40 »
Jeśli wystarczy Ci program, gdzie możesz notować tylko wpływy i wydatki polecam Perfect Balance

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Finanse
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 09, 2005, 10:35:09 »
Cytat: Dommir
Jeśli wystarczy Ci program, gdzie możesz notować tylko wpływy i wydatki polecam Perfect Balance

a jakie jeszcze opcje ma ten sofcik ?

*

Offline Dommir

  • **
  • 103
Finanse
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 09, 2005, 10:42:04 »
Możesz zakładać dowolną ilość kont, podział na kategorie i najważniejsze posiada możliwość exportu danych do "dorosłego Excela". Tak poza tym zajmuje bardzo niewiele miejsca.
Na PocketGear jest dość dokładny opis i sporo screenów.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Finanse
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 09, 2005, 19:30:06 »
Cytat: Dommir
Możesz zakładać dowolną ilość kont, podział na kategorie i najważniejsze posiada możliwość exportu danych do "dorosłego Excela". Tak poza tym zajmuje bardzo niewiele miejsca.
Na PocketGear jest dość dokładny opis i sporo screenów.

dziekuje b za info ;) pozdr

*

Offline piop

  • *
  • 73
  • Sprzęt: HTC TyTN II
Finanse
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 30, 2005, 19:58:35 »
Czy ktoś używał Spb Finance? Proszę o opinię. Waham się, czy kupić Cash Organizer czy Spb Finance.

Finanse
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 31, 2005, 11:57:39 »
piop, sciagnij sobie demo jednego i drugiego i zobacz co Ci sie bardziej przyda

*

Offline kAMOT

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wizard + miniSD 1GB + GPS BT Navibe + Automapa 4.1, Loox 720 + SD 1 GB
Finanse
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 02, 2005, 14:53:35 »
Ja uzywam SPB Finance 2.0 i powiem, ze ma wszystko to czego potrzebujesz. Nie znam "CO" ale jak dla mnie SPB ma wszystko - kategorie, podkategorie, szybkie wplaty, raportowanie, wykresy, budzet i stale przychody/rozchody - dla mnie bomba (ostatnio modne slowo na swiecie :) )

Finanse
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 13, 2005, 18:38:54 »
A jakas instrukcja bylaby mozliwa via @ ? :)

*

Offline Shade_

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.raborski.com
  • Sprzęt: Qtek 8310, HTC Kaiser, X61 Tablet
Finanse
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2006, 10:46:35 »
a czy ktorys z tych wymienianych przez Was programow ruszy na Smartphonie ?
Użytkuje: Qtek 8310 WM6.5, HTC TyTNII WM6.5 + MBW-150, IBM X61 XP Tablet, Atari Portfolio, Jornada 720
... kiedyś: Apple Newton, Psion S5, Jornada 680, Jornada 720, XDA IIi, N9300

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Finanse
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 17, 2007, 02:17:23 »
Witam,

Szukam czegoś coby się synchronizowało z MS Money 2007 na dużym kompie. Na PalmOS używałem Ultrasoft Money, czy na PocketPC jest coś lepszego czy kupić znowu Ultrasoft?
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline AMi

  • *****
  • 1763
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 7110
Odp: Finanse
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 17, 2007, 12:48:17 »
SPB Finance.

Cytat: SPBSoftwarehouse
Do you use Microsoft Money or Quicken at your desktop? Spb Finance has special features for synchronization with these products.

Warto dodać, że MS zrezygnował z rozwoju MS Money dla WMobile.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Finanse
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 17, 2007, 14:05:32 »
Tak, już się tego doczytałem. Teraz szukam więc jakiegoś zamiennika, Ultrasoft dobrze się sprawdzał w roli wprowadzacza danych, a może jest coś lepszeo na PPC?
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline AMi

  • *****
  • 1763
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 7110
Odp: Finanse
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 17, 2007, 22:23:24 »
Osobiście nie używam, ale wg wszystkich witryn jakie czytam (pdagold, clintonfitch, pocketnow i jeszcze parę innych) SPBFinance uchodzi za najlepszy w klasie menadżerów finansów osobistych.

*

Offline januba

  • ***
  • 271
Odp: Finanse
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 18, 2007, 07:32:19 »
Jest też polska wersja SpbFinance

*

Offline szahid

  • 36
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens Loox n500/520/560 sieries
Odp: Finanse
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 18, 2007, 11:42:00 »
polecam SpbFinance... co prawda wersja polska jest w polowie polska ale da sie przezyc  ;D ....

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Finanse
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 18, 2007, 13:19:45 »
Hm... Właśnie się okazało, że jednak nie ma ultrasoft money na PocketPC.

Ściągnąłem Triala Spb Finance, po zainstalowaniu nie zsynchronizował jednego konta i rozwalił plik Money na dużym kompie. Restore, włączenie Spb od nowa, zsynchronizował więcej (np. budżet), ale wykresy w Spb nie działały i ciągle pokazywał 2 rekordy nie rozwiązane. Pogrzebałem na forum supportu, wywaliłem plik który kazali wywalić, zsynchronizowałem jeszcze raz i teraz nie synchronizuje mi innego konta i ciągle pisze "1361 rekordów nie rozwiązanych".

Super :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline toja

  • ***
  • 343
  • Płeć: Mężczyzna
  • POZNAŃ
  • Sprzęt: iPhone4S, iPad3
Odp: Finanse
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 18, 2007, 16:15:30 »
... SPBFinance uchodzi za najlepszy w klasie menadżerów finansów osobistych.
nie sądzę... może uchodzi... ;D ale czy jest ?
miałem SPBF jakieś 3-4 lata temu, z tego co pamiętam program nie posiadał (wtedy) transakcji "transer" (pomiędzy kontami) co powodowało bezsensowne nabijanie obrotów. Nie wypowiadam się na temat aktualnej wersji bo jej nie znam!!!
Od tamtego czasu używam Cash Organizer i jestem zadowolony na tyle, że nie ciągnie mnie do sprawdzania czy i na ile poprawił się SPBF -z tego co napisał kocureq to chyba jeszcze się nie poprawił  ;D
CashOrganizer ma opcje importu QIF, OFX/QFX oraz eksportu  QIF/ Excel/ txt  a także backup. Korzystam wyłącznie z backupu i sporadycznie z exportu do excela i to w zupełności mi wystarcza.

*

Offline szahid

  • 36
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens Loox n500/520/560 sieries
Odp: Finanse
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 18, 2007, 19:53:02 »
najnowsza wersja SpbFinance posiada mozliwosc backup'u... bardzo fajnie dziala transferowanie srodkow z konta na konto... ma mozliwosc eksportu/importu do QIF, CSV, OFX/QFX a takze do Excel'a... jest takze funkcja kopia zapasowa  ;D ogolnie co mnie drazni to to ze jak zrobili polska wersje to mogliby kategorie tez "spolszczyc"