Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa

  • 51 Odpowiedzi
  • 21063 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« dnia: Listopad 12, 2010, 19:08:30 »
Napiszcie proszę, bo zakładam, że ktoś jednak już sprawdzał Face Time, czy i jak Wam działa ta usługa Apple? Niestety nie miałem z kim tego sprawdzić, a jestem ciekaw, czy jest to takie, jak wyglądało w zapowiedziach. W necie piszą, że jest bardzo słaba jakość wizji. Czy tak jest w istocie?

PS Na ochotnika zgłosił się slawekrumia, więc jest szansa, że sprawdzę to organoleptycznie ;)
Jestem jaki jestem :)

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2010, 19:11:58 »
HD to na pewno nie jest  :E Ale znowu jakieś tragiczne też nie. Moim zdaniem jakość jest akceptowalna :)
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2010, 20:09:25 »
http://gizmodo.com/5652644/the-tango-iphone-app-my-new-favorite-way-to-make-video-calls-over-3g
jest jeszcze tango mozna sie laczyc po 3g i z androidem
bez potrzeby polaczenia komorkowego
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2010, 20:19:14 »
Polaczenie po FaceTime jest nieporownywalnie lepsze od jakiegokolwiek videopolaczenia przez siec komorkowa w klasyczny sposob...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2010, 20:48:46 »
Super, ze jest tez aplikacja dla iP 3GS :ok:  Potestuje jeszcze dzisiaj jak to dziala w przypadku takiego polaczenia. A nalezy dodac, ze Tango jest za free i w dodatku dostepne w AS. Juz myslalem, ze jedyna alternatywa jest FaceIt z Cydii, a tu taka niespodzianka :)

Nie spodziewalem sie jakosci HD, wiec szoku nie bedzie, tym bardziej, ze OleYek twierdzi, ze jest zdecydowanie lepiej niz przez typowe wideopolaczenie.

PS Slawek, szykuj sie na szturm :P
Jestem jaki jestem :)

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2010, 22:04:01 »
no i niestety nie działa u mnie  :-|
w ustawieniach --> telefon --> FaceTime mam włączony ale ponizej mam napis
Czekam na aktywację....

Połączone: Listopad 12, 2010, 22:07:26
http://myapple.pl/content/662-facetime-dostepne-na-mac-os-x.html
Usługa FaceTime w wersji beta już dostępna na Mac OS X
pewnie windows nie wchodzi w rachubę ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 22:07:26 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2010, 22:31:52 »
Niestety, podczas wybierania mam blad i informacje, ze u Slawka nie dziala Face Time, co w sumie nie jest dziwne, skoro nawet nie ma w kontaktach buttona "Face Time". Jest to prawdopodobnie spowodowane faktem, ze byl sciagany simlock oraz byc moze rowniez wersja softu, w jego przypadku 4.0.1. Tak, czy inaczej jestesmy nadal prawiczkami :E

PS Czytalem na MyApple, ze w okreslonych przypadkach trzeba aktywowac usluge Face Time u operatora. Moze o to chodzi?
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 22:51:19 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2010, 02:22:45 »
Face Time działa też na nowych ipodach, a więc do uzyskania połączenia wystarczy wifi. Dziwne że w iphonach operator miesza się do tego  :mysli:

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2010, 07:33:12 »
dziala ludziom nawet na macach
dzisiaj kupie karty sim innych operatorow zobacze czy to wina orange ktora moze nie aktywowac takiej uslugi na karte
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 13, 2010, 09:17:50 »
Operator nie ma nic do tego, chociaz swego czasu w plusie cos bylo nie tak z FT i SMSy aktywacyjne nie dochodzily bo plus cos swirowal. FT tez ma problemy z dzialaniem po ultrasn0w. W Cydii jest jakis program do aktywowania FT jak sie ma problemy, ale jezeli masz z Orange to FT powinien sie zaktywowac.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 13, 2010, 09:33:20 »
no ale wlasnie mam caly czas czekam na aktywacje
poszukam programu do aktywacji w cydi
zainstalowalem yahoo messenger video i rozmowy dzialają z pc win i mac oraz android i jest push
sprawdzalem z pc win i jest ok, dla FT i tak nie widze zastosowania poza mną nikt ze znajomych ani z rodziny nie ma
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 13, 2010, 15:15:17 »
Daj znac, jak Ci poszlo, bo mamy test do przeprowadzenia :wink:  U siebie niczego nie aktywowalem, od poczatku jest wlaczone.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2010, 16:06:58 »
Daj znac, jak Ci poszlo, bo mamy test do przeprowadzenia :wink:  U siebie niczego nie aktywowalem, od poczatku jest wlaczone.

iPhone sam aktywuje, po wlozeniu karty SIM wysyla SMSa aktywujacego po brytyjski numer.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 13, 2010, 16:52:14 »
smsa rowniez powinien wyslac po wylączeniu wł a u mnie nie wysyla nie schodzi kasa za wyslanie smsa
napisam do BOK w orange ze nie moge wysylac smsow zagranicę
instalowalem kilka fixow z cydi i nic
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2010, 17:23:20 »
iPhone sam aktywuje, po wlozeniu karty SIM wysyla SMSa aktywujacego po brytyjski numer.
Tego nie wiedzialem... W zwiazku z tym sprawdzilem teraz biling i okazalo sie, ze w dniu, w ktorym wlaczylem pierwszy raz iPhone-a zostaly wyslane w odstepach kilkunasto i kilkudziesieciominutowych SMS-y na numer brytyjski. A mial byc jeden, tak? Niby 4 x 60gr to nie majatek, ale nie wydaje mi sie aby bylo to w porzadku.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline kkalin

  • 10
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 13, 2010, 22:12:32 »
Muszę powiedzieć, że działa. Testowałem na moim MacBook Pro i IP4. Jakość naprawdę przyzwoita. Testowałem w jednej sieci lokalnej. Mój IP4 z Orange. Nic specjalnego nie robiłem, sam się aktywował :)

KK

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 13, 2010, 22:48:10 »
smsa rowniez powinien wyslac po wylączeniu wł a u mnie nie wysyla nie schodzi kasa za wyslanie smsa

Nie schodzi, bo w orange, jako, ze orangutan jest oficjalnym dystrybutorem iPhone, ten SMS jest darmowy i na billingu oznaczony jako ZERO SMS.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 13, 2010, 22:49:48 »
Tego nie wiedzialem... W zwiazku z tym sprawdzilem teraz biling i okazalo sie, ze w dniu, w ktorym wlaczylem pierwszy raz iPhone-a zostaly wyslane w odstepach kilkunasto i kilkudziesieciominutowych SMS-y na numer brytyjski. A mial byc jeden, tak? Niby 4 x 60gr to nie majatek, ale nie wydaje mi sie aby bylo to w porzadku.

Kazde wyjecie/wlozenie karty wymaga ponownej aktywacji, ze oplata moze byc pobrana za takiego SMSa Apple informuje w instrukcji obslugi oraz w opisie FaceTime na swoich stronach WWW.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 13, 2010, 23:53:40 »
No tak, to wszystko tlumaczy. Czytanie instrukcji przed wlozeniem karty do telefonu? To zaczyna byc na swoj sposob zabawne...
Jestem jaki jestem :)

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 13, 2010, 23:58:15 »
smsa rowniez powinien wyslac po wylączeniu wł a u mnie nie wysyla nie schodzi kasa za wyslanie smsa

Nie schodzi, bo w orange, jako, ze orangutan jest oficjalnym dystrybutorem iPhone, ten SMS jest darmowy i na billingu oznaczony jako ZERO SMS.
no ale na bilingu nie mam nawet zero sms a jest wszystko kazde laczenie nawet po gprs najzwyczajniej nie wysyla go
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 14, 2010, 00:00:36 »
Zapewne mozesz za to podziekowac ominieciu simlocka... Sprawdzales na karcie innego operatora? Pisales, ze kupisz i przetestujesz.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 14, 2010, 02:24:12 »
ostatnio jak kupilem z ery to sie meczylem ze zmianą apn
ale przy okazji kupie
ale tez cos czuje ze to wina ominiecia simlocka
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 14, 2010, 09:45:22 »
No tak, to wszystko tlumaczy. Czytanie instrukcji przed wlozeniem karty do telefonu? To zaczyna byc na swoj sposob zabawne...

Dlaczego zabawne? W jaki inny sposob masz sie dowiedziec o funkcjach i obsludze telefonu jak nie z instrukcji?  :O
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 14, 2010, 10:14:36 »
ad1 jest do 4.1 wzwyz
ad2 nic sie nie zmienilo
ad3 doszla aplikacja ktira prosi zebym przelaczyl FT na on
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 14, 2010, 11:54:20 »
No tak, to wszystko tlumaczy. Czytanie instrukcji przed wlozeniem karty do telefonu? To zaczyna byc na swoj sposob zabawne...

Dlaczego zabawne? W jaki inny sposob masz sie dowiedziec o funkcjach i obsludze telefonu jak nie z instrukcji?  :O
Jesli wezmiesz pod uwage, ze zapewne wiekszosc iPhone-ow jest od operatorow, a podczas zakupu nowej aktywacji lub podpisywania aneksu sprzedawca wklada nowa/zmienia przy Tobie karte w iP jest to zabawne, bo niby jak masz sie dowiedziec, ze po jej wlozeniu urzadzenie bez jakiejkolwiek informacji ze swojej strony wysle platnego w przypadku Ery SMS-a? Mamy byc jasnowidzami? Sprzedawca nie informuje, urzadzenie nie informuje, a przeciez i jedeno i drugie powinno byc norma, tym bardziej, ze opcja Face Time nie jest wymagana do poprawnej pracy telefonu, a co za tym z zasady powinna byc wylaczona. Bedzie ktos chcial korzystac, to ja wlaczy, poprzedzajac to przeczytaniem instrukcji.
Pamietaj, ze to jest telefon, a nie telewizor, czy DVD. To jest sprzet do najczesciej natychmiastowego uzytku.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 14, 2010, 12:06:22 »
Ale to wina producenta, ze ludzie nie czytaja paperkow dolaczonych do urzadzenia, czy tez instrukcji obslugi, czy to wina producenta, ze pracownicy operatora sa nadgorliwi, czy to wina producenta, ze iPhone ludziom bez pakietow internetowych nabija mega rachunki? Nie, to wina sprzedawcow, pracownikow salonow, a przede wszystkim uzytkownikow. A nowy telefon nie jest urzadzeniem ratujacym zycie, ze musi dzialac od razu, tym bardziej, ze zeby zaczac go uzywac nalezy go zaktywowac z iTunes i wlozenie karty sim niewiele da w tym wypadku.  iPhone jest otwierany przez pracownikow tak na prawde za zgoda kupujacego, po zaplaceniu, poniewaz jako jedyne urzadzenie jest zafoliowany i bez zgody/prosby kupujacego w wiekszosci przypadkow sprzedawcy go nie otwieraja.

A to, ze sie komus spieszy i nie czyta instrukcji nie jest problemem producenta.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 14, 2010, 12:12:50 »
OleYek, bardzo Cie prosze nie opowiadaj glupot i nie uogolniaj. Producenta obowiazkiem jest umiescic odpowiednie instrukcje w samym oprogramowaniu. Apple to nie firma lokalna, ktora nie wie, nie moze, nie potrafi etc. Wiem, ze oddalbys za nia zycie i zdrowie, a przynajmniej tak sie zachowujesz przez wiekszosc czasu, ale to niczego nie zmienia. Wyslanie zakamuflowanego SMS-a, ktorego nie ma nawet w aplikacji wiadomosci, nie jest jawnym dzialaniem i powoduje dodatkowe koszty, ktorych na dzien dobry nie jestesmy swiadomi, a jak jestesmy, to i tak nie mamy na to wplywu. Porownywanie platnego SMS-a z brakiem pakietow internetowych jest tu bezsensowne i bezcelowe.

Poza tym, co wymienilem wczesniej, jest jeszcze kwestia samej karty. Kupujac w salonie iPhone-a wymieniaja Ci karte na misroSIM i zwazywszy na to, ze nie zawsze dysponuja adapterami, a tak bylo w moim przypadku, bo najzwyczajniej w swiecie im sie skonczyly masz do wyboru zostac bez telefonu lub od razu wlozyc ja do iPhone-a i korzystac z niego jako... Telefonu, bo tym przeciez przede wszystkim jest, w kazdym razie dla mnie. Nie ma wtedy czasu na czytanie instrukcji. Poza tym, co to da, skoro SMS jest wysylany z automatu zaraz po wlozeniu karty? Nic i tak zostanie wyslany.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 14, 2010, 13:14:04 »
OleYek, bardzo Cie prosze nie opowiadaj glupot i nie uogolniaj. Producenta obowiazkiem jest umiescic odpowiednie instrukcje w samym oprogramowaniu.

Bzdury to Ty opowiadasz, producent nie ma obowiazku umieszczania takiej informacji w oprogramowaniu, wystarczy, ze w instrukcji i ulotkach jest. Apple zadbało o to, zeby za ten SMS nie byla pobierana oplata, a ze Era olala wytyczne Apple prosze zwroc sie do operatora. Orange sie zastosowalo i oplata za SMS nie jest pobierana. W przypadku wlozenia karty innego operatora nieautoryzowanego przez apple, taka informacja sie wyswietla, ze moze byc pobrana oplata. Nieczytanie instrukcji jest tylko i wylacznie problemem uzytkownika i zaklinanie rzeczywistosci w tym temacie niczego nie zmieni.

A Apple nie bronie, tylko irytuje mnie jak ktos zwala swoja ignorancje na innych i jest swiecie oburzony z tego powodu.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Face Time w praktyce, czyli, czy i jak Wam działa ta usługa
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 14, 2010, 13:46:31 »
Co innego moglbys napisac jak nie, ze wszystko co zwiazane z Apple, a niekorzystne dla uzytkownikow jest wina ich samych. To nie pierwszy raz jak ta firma daje ciala i pobozne zyczenia ludzi majacych totalnie bezkrytyczny stosunek do wszystkiego, co z nia zwiazne jest po prostu smieszny.

Jak widze z Toba rozmowa nie ma sensu, bo to jak rzucanie grochem o sciane, ja jedno, a Ty drugie i nie ma znaczenia, ze nie masz racji. W zwiazku z tym nie mam zamiaru prowadzic z Toba dalszej polemiki. I dziekuje za potwierdzenie moich spostrzezen.
Jestem jaki jestem :)