NavRoad 560BT z Win CE Pro problem z połączeniami DUN w nawigacji.

  • 1 Odpowiedzi
  • 13618 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Witam wszystkich fachowców w nowym roku :).Mam problem z połączeniami DUN w NavRoad 560BT sparowanej z smartphone Xperia Z2 z androidem 4.4.4.Poprzednio jak miałem wersję androida 4.4.3 było wszystko OK,korzystałem w telefonie z aplikacji PDA Net+,aktywowałem w telefonie,w aplikacji PDA Net bluetooth server,w nawigacji pokazywało mi się okienko wyboru kraju i operatora i połączenie DUN było aktywne,chociaż na liście urządzeń kompatybilnych z tą aplikacją nie było mojej Xperii Z2,ale wszystko działało dobrze.Ostatnio operator zaktualizował system operacyjny Android do ver.4.4.4 i wszystko się rozjechało,wyskakuje informacja ,że połączenie DUN ,,Nieobsługiwane!"
Proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Odp: NavRoad 560BT z Win CE Pro problem z połączeniami DUN w nawigacji.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2015, 00:14:13 »
1 Najprościej i najpewniej działa DUN z telefonem Nokia2700 - rozwiązanie karta sim opłata za karta za 50 zł na 3 miesiące opłacić internet w cenie około 9-16 zł na miesiąc i po sprawie (czasem warto)
2 drugie rozwiązanie w androidzie zakup programu BlueDUN - uwaga programu nie należy ukrywać aby działał w tle, zgasić ekran i niech sobie działa ,  (uwaga 2 - czasem do sprawnego działania potrzeba zainstalować ten sam program ale  w wersji bezpłatnej - dlaczego nie mam pojęcia , widocznie jakiś plik o tym decyduje, programu nie ma potrzeby uruchamiać (wersji darmowej) . w tym zestawie dział bezproblemowo nie zrywa połączeń , po wznowieniu działania nawigacja łączy się z nią bez problemu powtórnie.
3 jakoś producenci smartfonów i nawigacji nie potrafią dojść do porozumienia , smartfony WI-FI nawigacje DUN i do nikogogo nie dociera ten dysonans, rozmawiałem z Nawroad , zbędna dyskusja
pozdrawiam