Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM

  • 73 Odpowiedzi
  • 140639 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« dnia: Czerwiec 15, 2010, 01:17:04 »
Z racji tego że liczba użytkowników Androida rośnie wykładniczo, a duża część użytkowników przesiada się z Windows Mobile postaram się zebrać tu kilka najważniejszych linków które pozwolą na szybką i w miarę bezbolesną migrację kontaktów i kalendarza. Należy pamiętać, by wszystkie metody działały trzeba zalogowanym na konto gmail w urządzeniu z Androidem.


I. Migracja kontaktów.
Chyba najważniejszy element dla co poniektórych. Kontakty mogą być przenoszone na kilka sposobów.


Sposób nr 1 - metoda bezpośrednia, urządzenie z Windows Mobile (i nie tylko z WM - szczegóły)> urządzenie z Androidem z pominięciem komputera. źródło

1. Włącz na urządzeniu z Windows Mobile ActiveSync.
2. Wybierz opcję konfiguracji synchronizacji Exchange.
3. Wpisz m.google.com jako adres serwera do synchronizacji.
4. Upewnij się że opcja SSL jest zaznaczona.
5. Wciśnij Dalej.
6. Wpisz pełen adres email google (np przykład@gmail.com) w polu nazwa użytkownika.
7. Wpisz swoje hasło z konta gmail w polu hasło.
8. Pole Domena zostaw puste. Jeśli twoje urządzenie wymaga wpisania pola domena, wpisz google.
9. Wciśnij Dalej.
10. Zaznacz to co chcesz synchronizować (polecam wybrać tylko kontakty dla uproszczenia dalszej procedury). Zadania nie są wspierane i mogą powodować błędy synchronizacji.
11. Wciśnij Zakończ i pozwól na przeprowadzenie synchronizacji. Kontakty pojawią się na gmail w zakładce kontakty, a następnie w urządzeniu z androidem zalogowanym na podane wcześniej konto gmail.


Sposób nr 2 - metoda pośrednia, wymaga komputera, urządzenie z Windows Mobile > PC z Outlook > gmail > urządzenie z Android. źródło

1. W menu Plik programu Outlook kliknij polecenie Importuj lub eksportuj.
2. Kliknij pozycję Eksportuj do pliku, a następnie kliknij przycisk Dalej.
3. Kliknij pozycję Wartości oddzielone przecinkami (DOS), a następnie kliknij przycisk Dalej.
4. Na liście folderów kliknij folder kontaktów, który chcesz wyeksportować, a następnie kliknij przycisk Dalej.
5. Wybierz tymczasową lokalizację na komputerze, w której zostanie zapisany plik.
6. Wpisz nazwę eksportowanego pliku, a następnie kliknij przycisk OK.
7. Kliknij przycisk Dalej.
8. Kliknij przycisk Zakończ.
9. Zaloguj się do konta usługi Google Gmail.
10. W lewej kolumnie kliknij łącze Kontakty.
11. Po prawej stronie ekranu nad licznikiem wiadomości kliknij łącze Import (Importuj).
12. W obszarze Import Contacts (Importowanie kontaktów) kliknij przycisk Browse (Przeglądaj).
13. Zaznacz plik utworzony w kroku 9.
14. Kliknij przycisk Otwórz.
15. Kliknij przycisk Import contacts (Importuj kontakty). Kontakty zostaną zaimportowane do Gmail a następnie dodane na urządzeniu.

Sposób nr 3 - z zachowaniem kolejności Nazwisko, Imię. Wymaga PC. Oryginalny wątek, dzięki uprzejmości Vonski tutaj (redukcja entropii). 

I. Co potrzebujemy:

- urządzenie z Androidem
- PC z Outlookiem (jeśli przerzucamy kontakty z WM konieczne jest ich zsynchronizowanie z Outlookiem, najprościej przez ActiveSync, choć są też inne programy)
- oprogramowanie ze strony CompanionLink ( LINK ) (na tej stronie są też programy do synchronizacji z innymi klientami np. Palm Desktop, Lotus Notes itd, ale ich nie testowałem)
- aplikacje CL USB Sync dla Androida (dostępna tu: LINK)
- kabel USB

Przed rozpoczęciem instalacji zalecane jest wykonanie backupu kontaktów zarówno w Gmailu (Kontakty -> Eksport) jak i w Outlooku (Plik -> Importuj lub eksportuj -> Eksport do pliku -> Wartości rozdzielane przecinkiem (Windows) -> Dalej <odznaczamy Kontakty> -> wskazujemy ścieżkę).
Tak na wszelki wypadek, gdyby coś poszło nie tak :P

II. Do dzieła

1. Zaczynamy od wyłączenia synchronizacji kontaktów z Gmailem: (Ustawenia -> Synchronizacja -> Google -> odznaczamy Kontakty) (bardzo ważne, jeśli tego nie wyłączymy, urządzenie może nam skasować wszystkie kontakty z Gmaila !!!
2. Usuwamy kontakty z telefonu (Kontakty -> Menu -> Usuń -> Menu -> Zaznacz wszystko -> Gotowe
3. Instalujemy na PC aplikację CompanionLink ( LINK ) (po instalacji zalecany restart)
4. Na telefonie instalujemy aplikację CL USB Sync dla Androida (dostępna tu: LINK) (najprościej wejść na ten adres z poziomu przeglądarki w telefonie)
5. Uruchamiamy Outlooka, żeby sprawdzić, czy wszystko jest ustawione jak trzeba.
6. Na telefonie uruchamiamy aplikację CL USB Sync i naciskamy przycisk "Sync"
7. Podłączamy telefon do PC, po ustanowieniu połączenia rozwijamy menu powiadomień i włączamy opcję "Połaczenie przez USB", wciskamy "Podłącz"
8. Na PC uruchamiamy aplikację Companion Link USB Setup
9. Klikamy opcję Settings
10. Wybieramy "Android direct via USB", Dalej,
11. "Microsoft Outlook", następnie "Configure" (bardzo ważne!!),
12.
- w zakładce "TranswerMethod wybieramy opcję "Add Outlook into the handheld" (lub inaczej, jeśli ktoś chce połączyć kontakty)
- w zakładce "Category Filter" wybieramy "All Categories" (lub znów inaczej, jeśli ktoś chce np. zsynchronizować tylko wybrane kategorie kontaktów)
- w zakładce "Phone Format" zaznaczamy opcje: Use US formatting for phone numbers, Automatically include extensions, Format Phone text for Windows Mobile devices
- w zakładce "Date Range" wpisujemy taką ilość dni, by wszystkie kontakty się załapały (proponuję 1000)
- w zakładce Applications zaznaczamy "Contacts" (z innymi nie próbowałem)
- w zakładce "Android Settings" wyłączamy wszystko
- w zakładce "Name Order" koniecznie zaznaczamy opcję "Change name order to "Lastname, Firstname" (to pozwoli nam na zachowanie układu Nazwisko, Imię z WM)
- w zakładce "Primary Database" zaznaczamy "Outlook is primary..."
Resztę możemy zostawić bez zmian.
Gotowe.
13. Wracamy do głównego okna CompanionLink USB Setup i naciskamy "Synchronize"
14. Po zakończonej synchronizacji klikamy pasek powiadomień w telefonie i wybieramy opcję "Wyłącz nośnik USB", Wyłącz
15. Uruchamiamy znów aplikację CL USB Sync i naciskamy przycisk Sync
16. Gotowe.

Dyskusja o metodzie tutaj.


Sposób nr 4 - przy pomocy wbudowanego menadżera kont (Android w wersji 2.0.1+)

Android 2.0.1 wspiera synchronizację Exchange. W celu ustawienia synchronizacji po Exchange należy wejść poniższą ścieżką
Menu > Ustawienia > Synchronizacja danych > Dodaj konto > ActiveSync, a następnie postępować zgodnie z przewodnikiem "krok po kroku".


II. Migracja i synchronizacja kalendarza.

Sposób nr 1 - przy użyciu Google Callendar Sync źródło

Sposób banalnie prosty. Instalujemy, odpalamy na PC z głównym kalendarzem i ustawiamy co nas interesuje. Interfejs prosty, nie ma sensu dalszego instruktażu. Poniżej screen z ekranu głównego aplikacji.




III. Companion Link i DejaOffice

Link do producenta: http://www.companionlink.com/
Link do strony o synchronizacji: http://www.companionlink.com/androidusb/

Opis - w krótce :ok: powiem tylko że bardzo obiecujący program :)



____________________
reszta w trakcie , wszelkie sugestie mile widziane oczywiście.
Pozwolę sobię przypiąć temat, uważam że wartościowy :P
(narcyz jestem jestem krejzi :E :mrgreen: )
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2010, 11:18:54 wysłana przez beju »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2010, 07:12:06 »
wow  :ok:
tytuł iście prowokujący  :E jak nic trzeba to dać do każdego działu WM  :P

*

notosiup

Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2010, 07:34:32 »
Beju, a kiedy wątek o zmianie systemu w drugą stronę? :P

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2010, 09:12:01 »
A jak myslisz, wiecej osob migruje z androida na wm czy odwrotnie?  :P
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

*

notosiup

Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2010, 09:20:50 »
Odwrotnie :E Tylko się przyznać nie chcą  :grin:

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2010, 09:24:42 »
notosiup - nie bardzo rozumiem pytania.  jak masz zalozona synchronizacje w androidzie,  to robiac wedlug metody numer jeden przez exchange i activesync kontakty zostana pociagniete z serwera a nie tam umieszczone.  potem tylko synchro urzadzenia z pc i outlookiem i powrot "zaliczony" :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2010, 21:46:21 »
Witajcie
Otóż po dłuugim działaniu na windows mobile przyszedł czas na androida.
Byłem zaskoczony szybkością systemu etc. Niestety zaskoczyło mnie to, że nie mogę zsynchronizować albo nawet przegrać danych z outlooka.
Próbowałem programów - nie przegrywały mi kontaktów do kontaktów telefonicznych. Te z gmaila nie dało się zapisać jako telefonicznych ( opcja przenieś na telefon nie działała). Nie mogłem też zsynchronizować ich przez progrma lg synch(mam lg gt540). Ale pomyślałem przez chwilę i udało mi się - w bardzo prosty sposób przegrać moje kontakty.
Oto mój poradnik.

1. Przejdź na kartę(folder) kontakty w Outlook.
2. Wciśnij Ctrl+A celem zaznaczenia wszystkich.
3. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję "Wyślij pełne dane kontaktu" ->"W formacie internetowym (.vcf)"
4. Outlook będzie chciał wysłać maila więc wysyłamy go do siebie.
5. Kiedy już otrzymamy maila - wchodzimy nań i zaznaczamy wszystkie załączniki (Ctrl+A).
6. Zapisujemy je na dysk do folderu.
7. Wchodzimy do tego folderu - zaznaczamy wszystkie kontakty(Ctrl+A) i klikamy prawym przyciskiem myszy.
8. Wybieramy - wyślij do i urządzenie bluetooth.
9. Wybieramy tam nasz telefon. Pliki vcf w telefonie zapiszą się automatycznie jako kontakty.

UWAGA! Jak widać potrzebny jest bluetooth. Myślę że większość posiadaczy pda ma takowy sprzęt w komputerze/laptopie. Jeśli nie to urządzenie na allegro jest śmiesznie tanie.
Co nam daje to rozwiązanie??

Nie musimy korzystać z gmaila - nasze kontakty nie trafią na serwer google, nie będą tam przechowywane itp.
Jest troszkę kombinowania - ale będziemy mieć zdjęcia w kontaktach itp.
 
Metoda sprawdzona na lg GT540, Windows 7 Professional 64 bit , outlook 2007

*

Offline hebaneck

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone,i780,X500
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2010, 14:55:34 »
no dobra ja mam w outlooku duzo notatek i jak je niby mam przeniesc na androida?

*

Offline mcp

  • 22
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2010, 18:01:03 »
Jest jeszcze jeden bardzo prosty sposób: Sprite Mobile Migrate
dzięki temu możemy przenieść:
# Kontakty
# Historię rozmów
# SMS
# Ulubione

Potrzebny jest stary telefon, PC i nowy telefon. Procedura i niezbędne pliki na stronie producenta programu:
http://www.spritesoftware.com/Products/Migrate/Migrate-Your-Data-Now/How-To-Transfer

Dodatkowo można przenieść dane z symbiana i blackberry ale tego nie sprawdzałem.

*

Offline Borg

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation,SE P1i
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2010, 19:48:08 »
U mnie sposób 1 zadziałał aż za bardzo - po przeniesieniu na serwer google i Desire zacząłem się bawić kontaktami na serwerze. Tak się bawiłem że musiałem wszystko wyczyścić i stwierdziłem że jeszcze raz synchronizuję z HD no i się zdziwiłem bo wyczyściło mi kontakty na HD1 i Desire  :grin: . Dobrze że SPB Backup co niedziela robił mi kopie na HD1 bo było "ostro". Teraz pytanie jako się ustrzec tego na przyszłość ? W WM wystarczyło zaznaczyć żeby przy różnicach nadpisywał kontakty na komputerze a nie telefonie. Ewentualnie jak masowo przenieść kontakty żeby miał status przechowywania "telefon" a nie "google" ?
Palm m105->m130->Motorola mpx200->mpx220->SE P1i->HTC HD->HTC Desire->HTC Sensation

*

Offline Ralf63

  • ***
  • 464
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2010, 13:42:11 »
w której metodzie przenoszą się również zdjęcia z kontaktów?
HTC Desire Z 2.3.4 + 8 GB
iPhone 3GS 32 GB

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2010, 01:49:48 »
Ja do migracji uzylem poprostu "BackupContacts" z Toshiby TG01 zapisalo mi plik z numeryczna data w formacie vcf wrzucilem go na karte SD i w Milestone weszlem w kontakty przycisk menu import/eksport import z karty SD i voila mam wszystkie przywrocone (android 2.1 z playa)

*

Offline Ralf63

  • ***
  • 464
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2010, 15:19:56 »
Ponawiam pytanie:

w której metodzie przenoszą się również zdjęcia z kontaktów?
HTC Desire Z 2.3.4 + 8 GB
iPhone 3GS 32 GB

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2010, 16:17:37 »
jak sprawdzisz to daj znac w ktorej  ;)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

notosiup

Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 11, 2010, 17:12:35 »
Zdjęcia kontaktów przenoszą się, gdy z wm poprzez active sync ustawiony na serwery google zsynchronizuje się kontakty, a potem zsynchronizuje się telefon z androidem z własnym kontem google. Beju, nie spamuj :)

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 11, 2010, 22:45:58 »
nie spamuje, tylko staram sie wytlumaczyc koledze by sam sprawdzil w jaki sposob to dziala. dlaczego ktos za niego ma to zrobic, a on otrzymac gotowa papke informacyjna?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Ralf63

  • ***
  • 464
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 12, 2010, 16:49:53 »
no chyba taka funkcję spełnia forum.
dzięki notosiup :)
HTC Desire Z 2.3.4 + 8 GB
iPhone 3GS 32 GB

*

Offline robertst

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: F-S LOOX N560 | LG 4X HD | Nexus 7 3G 32GB
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 10, 2010, 11:06:09 »
Ja przy próbie synchronizacji danych z Nokii E52 poprzez Mail for Exchange otrzymuję nast. komunikat (w telefonie): "Nie masz uprawnień do synchronizacji konta przy obecnych ustawieniach. Skontaktuj się z administratorem". Poczta ściągnęła się bez problemu, więc dane logowania, jak sądzę, są poprawne. Przeleciałem się po różnych ustawieniach i wciąż to samo. Coś Wam to mówi?

*

Offline oozz

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell Axim x51v, I5800
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 13, 2010, 14:54:39 »
Zrobiłem migrację kontaktów z E51 za pomocą  Sprite Mobile Migrate. Bez bólu   :ok: Dzięki mcp

Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 18, 2010, 14:10:21 »
witam,
ktos używal tego sposobu?
wyskakuje mi komunikat :"no migration files can be found" gdy juz w androidzie probuje odnalezc skonwertowany plik, by go zaczytac

Jest jeszcze jeden bardzo prosty sposób: Sprite Mobile Migrate
dzięki temu możemy przenieść:
# Kontakty
# Historię rozmów
# SMS
# Ulubione

Potrzebny jest stary telefon, PC i nowy telefon. Procedura i niezbędne pliki na stronie producenta programu:
http://www.spritesoftware.com/Products/Migrate/Migrate-Your-Data-Now/How-To-Transfer

Dodatkowo można przenieść dane z symbiana i blackberry ale tego nie sprawdzałem.

*

Offline mcp

  • 22
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 19, 2010, 08:23:50 »
Cytuj
witam,
ktos używal tego sposobu?
wyskakuje mi komunikat :"no migration files can be found" gdy juz w androidzie probuje odnalezc skonwertowany plik, by go zaczytac

"The migration file you want to load into Android must be placed directly onto a storage card. It must not be in a folder."

*

Offline ainaruth

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC 7 Pro, Transformer Prime
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 07, 2010, 20:56:24 »
Kontakty wraz ze zdjęciami importowały mi się z gmaila. Rzecz jasna skrzynka pocztowa też się przy tym synchronizuje i to całkiem nieźle działa. Ale na razie nie mam pomysłu na synchronizację SMSów.
Wcześniej używałem do tego MS MyPhone i tam mam ładnie posegregowane kontakty (na gmailu który służył wyłącznie jako poczta jest nieco bałaganu), zapisane zdjęcia i SMSy. Jest możliwość, żeby zsynchronizować Froyo z serwerem live.com? Moje próby poprzez zwykłe dodanie konta zakończyły się niepowodzeniem.
Nokia 3310 -> Nokia 5510 -> Nokia 6800 -> Nokia 6822 -> Samsung i600 -> SPV E650 -> SPV M3100 -> HTC Touch Pro -> HTC 7 Pro

HTC 7 Pro: Windows Phone 7 (Mango) -  Sianto v1.6 7.10.8835.35
Asus Transformer Prime TF201:  Android (JB) - 4.1.1

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 01, 2011, 16:38:50 »
Odgrzeję temacik bo od dzisiaj mam Andka w Leonie, a do tej pory nie korzystałem z backup-ów online ŻADNYCH skutkiem czego na żadnym serwerze nie leżała kopia zapasowa najważniejszej sprawy - moich kontaktów (zawsze używałem PIMBackup, albo SPB Backup). Dzisiaj po zainstalowaniu Andka z NAND byłem w czarnej dupie bo nie miałem skąd przywrócić kontaktów. W związku z tym, że jakiś czas temu testowałem N900 z Maemo 5, który również nie jest kompatybilny w tym temacie z WM wtedy swoje kontakty zgrałem do plików *.vcf każdy i trzymałem w jednym folderze na HDD i karcie pamięci - dzisiaj jak znalazł się przydały i postanowiłem się z Wami podzielić ta metodą może komuś się przyda.
1. W WM robimy sobie kopię każdego kontaktu w postaci karty *.vcf (najprościej z poziomu PC przez ActiveSync podejrzeć wszystkie kontakty i zapisać sobie na HDD) po czym zapisujemy je w jakimś folderze na karcie pamięci.
2. W urządzeniu z Adroidem instalujemy z Android Marketu którykolwiek darmowy eksplorator plików.
3. Wchodzimy do naszego folderu z kontaktami który siedzi na karcie pamięci.
4. Przy próbie otwarcia którejkolwiek z naszych wizytówek *.vcf system zapyta nas czy Esportować jeden, kilka czy wszystkie - wybieramy opcję, która nam pasi.
5. Czekamy ok 1 minuty (tyle u mnie trwał eksport 358 kontaktów) widząc na ekranie kolejno dodawane kontakty przez system
6. Po zakończeniu kontakty siedzą w Androidzie i przywrócone są razem ze zdjęciami.

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 05, 2011, 12:17:25 »
Nie wiem jak przenieść kalendarz. Przed wgraniem Androida do HD2 zrobiłem kopie Sprite Migrate, przeniosło mi to ładnie kontakty, sms itp, ale nie wpisów w kalendarza. Zostało mi teraz tylko kopia z PINBackup i w chmurze MyPhone. Jest jakiś sposób by mając tylko to co mam odzyskać kontakty pod androidem?
Nie mam pod ręką żadnego innego urządzenia z WM by wgrać w niego kalendarz i przerzucić do Outluka.

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 18, 2011, 22:57:07 »
witam,
nie wiem co jest ale pierwszy sposób coś nie działa, a działał jeszcze jak robiłem to pierwszy raz jakieś parę miesięcy temu, nie synchronizuje niestety, wywala ponownie do konfiguracji
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline slako35

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS I9000
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 29, 2011, 16:55:16 »
u mnie było to samo, pomogło wpisanie w domenie gmail.com

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 17, 2011, 10:39:23 »
No dobrze Panowie.... wszystko ładnie i pięknie ale.....
Nie mam już WM na HD2.... tylko Android. Posiadam tylko plik z PIMa.
Da rade z samego pliku wyciągnąć kontakty do Androida?

Z góry dzięki.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 17, 2011, 10:49:12 »
No dobrze Panowie.... wszystko ładnie i pięknie ale.....
Nie mam już WM na HD2.... tylko Android. Posiadam tylko plik z PIMa.
Da rade z samego pliku wyciągnąć kontakty do Androida?

Z góry dzięki.
jest to opisane w metodzie ze sprite backup na forum
jeśli dobrze pamiętam plik PIM Backup to zip, który ma .csv w środku
konwertuje się go i wczytuje Sprite'm
tak właśnie przeniosłem jeden (jedyny) raz kontakty (kalendarz i SMSy chyba też) z winmo do android'a
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 11:25:15 wysłana przez lemar123 »

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 17, 2011, 11:14:27 »
Nie trzeba spritem tylko wystarczy w gmailu użyć opcji import. Jest to nawet w gmailu pod helpem.

Słabo bo opisywane tu metody (darmowe) skupiają się tylko na kontaktach (numerach telefonu). A co z ikonami kontaktów? Co z smsami?
sgs III