Instalacja Avast! przez recovery i lista programów w SuperSU

  • 1 Odpowiedzi
  • 6545 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witajcie, właśnie zrootowałem swojego Sensation bez zmiany S-On na S-Off wg tego poradnika: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1632553. Zrobiłem to tylko dla tego, bo chciałem zainstalować aplikację Avast Theft Security w trybie root (aby mieć więcej możliwości.
Wszystko fajnie, telefon zrootowany, program avast się zainstalował, jednak ostatnim krokiem jest: "Instalacja zakończona:
na karcie sd utworzono plik UPDATE.ZIP. Teraz można usunąć moduł instalacyjny i zapisać avast! Anti-Theft w trybie zmiany oprogramowania układowego (tj. za pomocą Menedżera ROM). "
I tutaj pojawiają się schodki. Czy mam update.zip zainstalować tak samo jak instalowałem CWM? Bootloader --> zainstaluj z SD card itp.? Ściągnąłem program Manager ROM, jednak nie wiem jak go obsługiwać.
Kolejną rzeczą jest program SuperSu. Został on zainstalowany wraz z systemem. Jednak po jego włączeniu nie było programów na liście. Ściągnąłem kilka programów z google play, jednak lista nadal była pusta. Dopiero jak zainstalowałem "terminal IDE", żeby sprawdzić czy na pewno mam zrootowany telefon, to wyskoczyła mi ramka z SuperSu i program został dodany do listy. dlaczego nie widzę innych programów?

Połączone: [time]Marzec 07, 2014, 20:39:02[/time]
Dobra, już sam sobie pomogłem. Dla potomnych: Włączamy urządzenie w sposób, że trzymamy vol- i zasilanie, wybieramy recovery, zainstaluj z SD karty, szukamy update.zip i instalujemy. WSIO!
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2014, 08:34:36 wysłana przez revanmj »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Instalacja Avast! na HTC Sensation
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2014, 08:33:57 »
Jak już zauważyłeś, pliki update.zip itp. instalujemy przez recovery (np. CWM czy TWRP), a nie bootloader.

Co do SuperSU - programy na liście pojawiają się dopiero jak zapytają się przynajmniej raz o uprawnienia roota.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+