Wcześniejsze rozwiazanie umowy z Plusem ?

  • 7 Odpowiedzi
  • 21926 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wcześniejsze rozwiazanie umowy z Plusem ?
« dnia: Styczeń 22, 2013, 14:36:12 »
W miejscowości w której zamieszkuję mam coraz gorszy zasięg. Dochodzi do tego że musze iść ... "na strych" aby bez problemów porozmawiać. Wg mapki zasięgów powinienem mieć zasięg OK. Czy jest możliwość pożegnania sie z Plusem?

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Wcześniejsze rozwiazanie umowy z Plusem ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2013, 16:21:52 »
Oczywiscie, że tak. Płacisz wtedy karę o której wspomiano przy podpisywaniu umowy. Swoją drogą możesz złożyć reklamacje: Skoro na mapce zasięgu udostępnionej przez plusa masz zasięg, a w praktyce go nie masz no to ktoś tu się nie wywiązuje z umowy. Oczywiście nie mowię o przypadkach, gdzie nie wiem... Mieszkasz 10 metrów pod ziemią, albo jest mnóstwo urządzen zakłocających. Wiesz, że plus ma największy zasięg w Polsce? Może coś masz z telefonem...?  :mysli:

Odp: Wcześniejsze rozwiazanie umowy z Plusem ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2013, 08:07:25 »
Wiesz, że plus ma największy zasięg w Polsce? Może coś masz z telefonem...?  :mysli:
To nie jest problem z jednym telefonem. Mamy dwa różne telefony z Plusem i oba mają zły zasięg. Nasi goście z innymi operatorami tych problemów nie mają. (??!!)

Właśnie myślałem o zerwaniu umowy z powodu niewywiązywaniu sie strony z jakości usługi. Czy były takie przypadki?

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Wcześniejsze rozwiazanie umowy z Plusem ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2013, 08:26:44 »
Nie spotkalem się jeszcze z podobnym przypadkiem, domyslam się, że trudno jest cos wywalczyc w takich sytuacjach. Sprawdz, gdzie masz stacje bazową/przekaźnikową, a przede wszystkim skontaktuj sie z usłogodawcą - np. przejdz sie do salonu plusa. Przedstaw sytuację: spytaj o wypowiedzenie umowy bez kary ze względu na nie wywiązanie się z umowy (zasieg mial byc - a masz problemy, sprawdzales na kilku telefonach). Zakładam, ze sprawdzales 2g oraz 3g. Sprawdz jeszcze mapkę zasięgu dla operatorów o których wspomniałeś - żeby mieć jakby co dowód, że inni operatorzy nie mają tam problemów z zasięgiem.

Może ktoś się jeszcze wypowie, kto "jest w temacie".

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Wcześniejsze rozwiazanie umowy z Plusem ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2013, 08:38:57 »
Kolega rozwiązał umowę. W budowanym domu włączył się alarm, przyjechała ochrona i nie mogła się do niego dodzwonić więc pilnowali do rana - skasowali go dodatkowo za ochronę chyba 500 zł. Wkurzył się i napisał pismo, które z tego co pamiętam zostało uwzględnione. Z tym, że on wcześniej już kilkukrotnie sygnalizował brak zasięgu - dzwonił i pisał.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Wcześniejsze rozwiazanie umowy z Plusem ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2013, 08:55:17 »
Testowałem 2G i 3G. Nawet analizowałem mapę z lokalizacjami nadajników. Dodam ze sąsiad ma telefony firmowe i "wymusił" na operatorze instalację na koszt operatora repeatera. Oczywiście tez planuję udanie sie do BOKu i napisanie pisma. Mam rok do końca umowy i chyba w tym czasie  :grin:uda mi się coś wywalczyć.
Ale chiałem wczesniej rozpoznac temat.

*

Offline princessa2013

  • 3
  • Płeć: Kobieta
    • http://2swiaty.pl/
  • Sprzęt: gitara
Odp: Wcześniejsze rozwiazanie umowy z Plusem ?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2013, 11:37:35 »
pracowałam u jednego operatora i wiem z doświadczenia, że jeśli klient rozwiązuje umowę to musi zapłacić karę, ponieważ nie w regulaminie zapisu, że z telefonu komórkowego będzie korzystał głównie w domu, albo pod danym adresem, niestety nawet jeśli pogorszy się zasięg operator nie rozwiąze umowy, kiedyś spotkałam się z przypadkiem, że dali klientowi 50% rabat na abonament, a on nie mógł kompletnie korzystać z telefonu, bo padł nadajnik!!!
Jak masz zrobic coś dziś zrób po jutrze a będziesz mieć 2 dni wolnego :)

*

Offline kasiek112

  • 3
  • Płeć: Kobieta
  • wszystko jest dla ludzi
    • www
  • Sprzęt: lumia 1020
Odp: Wcześniejsze rozwiazanie umowy z Plusem ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2017, 14:18:52 »
Chyba już lepiej dotrzymać do końca umowy i potem już nie przedłużać niż płacić kary
pozdrawiam.