Tracę pieniądze z konta

  • 5 Odpowiedzi
  • 17421 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tracę pieniądze z konta
« dnia: Październik 26, 2012, 21:47:47 »
Witam, zauważyłem to już wcześniej lecz teraz zaczęło mnie to bardzo denerwować ot co. Na konto ze stanem kona 0.00 PLN doładowałem 10 zł. Po sprawdzeniu od razu stanu konta faktycznie znajowało się na nim 10.00PLN. Lecz po sprawdzeniu minute później stan konta zmalał o około 15 groszy. Teraz jak włączę telefon jest to samo z konta znika mi ok. 15groszy/1min. Posiadam smartphone HTC Desire Z, z wgranym systemem MIUI i sieć T-Mobile (stara ERA TAK TAK). Każdą aplikację która teoretycznie miałaby dostęp do internetu wyłączyłem tj. facebook, wszystkie procesy google, aktualizacje systemowe, pogodę. Wyłączony jest GPS, Transmisja dancyh, generalnie wyłączyłem praktycznie wszystko. Ale może jest jakiś drobny szczegół o którym nie wiem. U góry ekranu nie pokazuje się żadne połączenie z internetem, nie wysłałem żadnego smsa pułapki który może mi brać pieniądze. Bardzo proszę o pomoc bo mam stale wyłączony telefon ze względu na tą sytuacje.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tracę pieniądze z konta
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2012, 21:50:55 »
W T-debile sprawdzenie stanu konta jest jest płatne od sierpnia.
W innym telefonie nie pożera kasy?
Może zależność 15gr/minuta to przypadek, a kasa schodzi na opłatę za jakieś zaległe płatne usługi miesięczne.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2012, 21:52:26 wysłana przez Antej »

Odp: Tracę pieniądze z konta
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2012, 21:53:11 »
O mój boże, dziękuję bardzo za pomoc! :) Jednak dobrą sieć wybrałem, idealnie pasuje do mnie :D
@edit
Nie sprawdzałem czy w innym telefonie nie pożera pieniędzy. A za zaległe usługi raczej nie bierze. Pozdrawiam i dziękuję za informację, bo pewnie bym sprawdzał aż do stanu konta 0,00 zł. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2012, 21:56:39 wysłana przez Choice91 »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tracę pieniądze z konta
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2012, 21:59:48 »
Na itaktak.pl sprawdzanie stanu konta jest darmowe, można też włączyć usługę darmowgo raportu sms, który przychodzi raz na 14dni.

W nowej karcie są włączane usługi na okres próbny, po miesiącu trzeba dezaktywować, albo automatycznie ściąga opłatę z konta. Przy braku środków, poczekają z pobraniem opłaty aż do czasu doładowania.

Odp: Tracę pieniądze z konta
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2012, 22:33:14 »
Właśnie sprawdziłem po raz trzeci stan konta na itaktak.pl i cały czas się zgadza. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Jedyna rzecz mnie zirytowała, dlaczego ja nic nie wiedziałem o tym, że sprawdzenie stanu konta jest płatne. Żadna informacja przysłana sms, kompletnie nic.. złodzieje i tyle w temacie.

*

Offline KrzysztofN

  • 2
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: HTC
Odp: Tracę pieniądze z konta
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2012, 01:49:12 »
Używając smartfona trzeba zdawać sobie także sprawę , że sam telefon może pobierać samodzielnie dane z internetu w celu na przykład aktualizacji danych czy oprogramowania. Wtedy niestety płacimy za coś o czym nawet nie wiemy. I tak może się dziać w każdej sieci nie tylko t-mobile. Z tym znanym problemem trudno będzie operatorom sobie poradzić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 15:02:48 wysłana przez KrzysztofN »