Tanie rozmowy za granice

  • 12 Odpowiedzi
  • 19028 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pawcik

  • ***
  • 260
Tanie rozmowy za granice
« dnia: Listopad 29, 2012, 23:21:30 »
Witam, mam taka sytuacje ze ojciec wyjechal do niemiec do pracy i niestety nie ma tam dostepu do internetu zeby rozmawiac przez skype. Szukam rozwiazania prepaid, aktualnie oboje mamy w plusie wiec pewnie trzeba bedzie zmieniac karty. Pytanie, jaka siec, jaka taryfa ? oczywiscie jak najtaniej ;) moze ktos ma podobna sytuacje i zna sie na tym, pozdrawiam

*

Offline r6team

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tanie rozmowy za granice
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2012, 23:56:07 »
rozwiązań pewnie jest wiele, ja mogę zaproponować jedno z najtańszych: Lyca Mobile - 29gr za pierwsze 30minut połączenia (za połączenie, nie za minutę!). Tylko musicie mieć dwie karty z Lyca. U nas i u niemców można zamówić darmowe startery.

*

Offline pawcik

  • ***
  • 260
Odp: Tanie rozmowy za granice
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2012, 00:06:07 »
Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz, nie spodziewalem sie ze sa takie dobre rozwiazania. 29gr za 30minut a pozniej ile za minute czy za nastepne 30minut tez jakas stawka ? Moge np kilka razy dziennie dzwonic po 30minut za 29gr czy to ma jakis limit ?

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Tanie rozmowy za granice
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2012, 00:56:18 »
Jest jeszcze inne rozwiązanie:

wykupujesz w T-Mobile dowolną najtańszą taryfę Mix (min. doładowanie 25 zł) http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/oferta/nowa_oferta/mix

do tego pakiet "Zawsze rozmawiaj" (49 zł/m-c) http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/stali_klienci/uslugi_do_telefonu/rozmawiaj_zawsze_i_wszedzie

ojciec kupuje najtańszego prepaida T-Mobile w Niemczech i możesz do niego dzwonić bez dodatkowych opłat. W sumie będzie Cię to kosztować 74 zł/m-c, ale przy dużej ilości rozmów może to wyjść najtaniej...
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 01:01:16 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Tanie rozmowy za granice
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2012, 16:50:51 »
Ewentualnie możesz też dzwonić ze skype na nr ojca. Jeśli ma tam stacjonarny, to opłaty są śmiesznie małe, musiałbyś sobie sprawdzić jakie dokładnie są stawki na komórki.

*

Offline PietiaPoznań

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Tanie rozmowy za granice
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2012, 23:49:49 »
Jeśli masz w domu stacjonarny to można kupić lebare mobile 1 eurocent/min+15 ct za aktywacje połączenia (minimalne doładowanie 10euro)

*

Offline pawcik

  • ***
  • 260
Odp: Tanie rozmowy za granice
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2012, 23:50:54 »
Gdybym mial stacjonarny to nie bylo by problemu bo tata ma tam specjalny telefon z którego może dzwonić do Polski na stacjonarne za darmo. Chce spróbowac tego lyca mobile i już mam starter ale tata musi kupić drugi w niemczech. Pozdro i dzięki wszystkim za pomoc !

*

Offline r6team

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tanie rozmowy za granice
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2013, 22:16:01 »
Daj znać jak sprawdza się takie rozwiązanie.

Odp: Tanie rozmowy za granice
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2013, 14:19:54 »
słuchajcie ja dzwonie do niemiec na komorki i stacjonarne za darmo z mojego nr w orange na karte. i nie musialam zadnych starterow kupowac dodatkowych:) dzwonie za posrednictwem takiej uslugi alenumer przez specjalne kody i nic nie place za polaczenia. takze zainteresowanym polecam zajrzec na ich stronke:)

*

Offline Makubo

  • ****
  • 939
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Android 8.0
  • Sprzęt: LG G7 ThinQ
Odp: Tanie rozmowy za granice
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2013, 10:42:14 »
słuchajcie ja dzwonie do niemiec na komorki i stacjonarne za darmo z mojego nr w orange na karte. i nie musialam zadnych starterow kupowac dodatkowych:) dzwonie za posrednictwem takiej uslugi alenumer przez specjalne kody i nic nie place za polaczenia. takze zainteresowanym polecam zajrzec na ich stronke:)
A mnie uczono, że za darmo to umarło.
"We are the Borg, resistance is futile!"

Odp: Tanie rozmowy za granice
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2013, 12:39:15 »
hehe no sie naprawde za darmo dzwoni tylko trzeba wczesniej miec wykupione darmowe minuty na stacjonarne;p no i jest haczyk - polaczenie sie automatycznie zrywa po 10 minutach, ale za to mozna kilka razy dzownic, bez ograniczen:) bo te nr-kody jakos niby "oszukuja" system, ze sie dzwoni do polski, a tak napreawde to za granice;p

*

Offline Makubo

  • ****
  • 939
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Android 8.0
  • Sprzęt: LG G7 ThinQ
Odp: Tanie rozmowy za granice
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 13, 2013, 13:22:08 »
Jeśli dzwonisz z Orange do innego numeru z Orange lub innego polskiego, zależnie od pakietu, będącego w granicach UE to nie płacisz nic poza to co byś płaciła dzwoniąc na ten numer gdyby był na terenie Polski. Jeśli dodatkowo masz pakiety to faktycznie dzwonisz "za darmo" w ramach pakietu. No chyba, że dzwonisz na numer od operatora zagranicznego, ale tego nie dopowiedziałaś.
"We are the Borg, resistance is futile!"

Odp: Tanie rozmowy za granice
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2013, 14:04:54 »
ajc zeczywiscie jak czytam swoje wpisy to niejasno zaznaczylam, ze dzwonie na niemieckie numery:/ ale w sumie jak ktos jedzie do pracy, to zakladam, ze sobie kupuje tamtejszy nr, zeby bylo taniej... tak jak w moim przypadku jest:) no i w sumie nie orientuje sie jak to jest dzwonic w ue na polksie nr. ale szczerze watpie, ze sie znajdzie taniej niz za free przez alenumer:)