Red Bull Mobile - przestrzegam

  • 9 Odpowiedzi
  • 7754 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline barpoz

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i9100
Red Bull Mobile - przestrzegam
« dnia: Wrzesień 12, 2011, 23:34:17 »
Witajcie

Przestrzegam przed zawieraniem umowy z RBM - internet dodawany w pakietach jest tylko z nadajników PLAY - bez roamingu Plus-a i Orange

Skuszony IMHO dobrą ofertą (49,50zł, 444 minuty, 444 MB, HTC Desire Z 339zł) zdecydowałem się na przeniesienie numeru z OFNK do RedBull Mobile.
Pierwszy raz wyprowadzili mnie z równowagi przy zamówieniu telefonu - zarejestrowałem się na stronie zadzwonił miły Pan przedstawił ofertę i Desire Z jest w cenie 389 zł. 50 zł może nie majątek, ale nie lubię być robiony w ......, tym bardziej, że mimo zgłoszenia w sobotę, cena 339 jest do dziś w cennikach.
Miła rozmowa, opowieści że jest to tak naprawdę PLAY, że roaming Plus-a itd, fakt nie zapytałem wprost o internet, ale patrząc na obecną ofertę Play-a uznałem że będzie jak all inclusive. Dziś (aktywacja i telefon zamówiony w sobotę), czytam regulamin, a tam jak byk napisane, że internet tylko na P4.
Mało tego dzwonię na infolinię gdzie słyszę że to tylko chwilowo jest tylko P4, za chwilę będzie też w roamingu itd, ale w umowie musi być tylko P4.....

Ja zraziłem się strasznie, piszę o tym tutaj, bo 80% Osób jak nie więcej umowę przeczyta po podpisaniu i odebraniu paczki od Kuriera a wtedy już po ptakach.
Wiem 10 dni na rozwiązanie umowy itd..., ale jak rozpakujemy i odpalimy telefon to już po tym przepisie ;)

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Red Bull Mobile - przestrzegam
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2011, 07:17:18 »
Nie od dziś wiadomo, że konsultanci BOK opowiadają bajki.
Pracują za marne pieniądze plus prowizja od tego co sprzedadzą.
Swój rozum trzeba mieć i czytać co się podpisuje.
Lost in universe.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Red Bull Mobile - przestrzegam
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2011, 13:01:17 »
Dodałbym jeszcze, że pchanie się w nowego operatora, który jest tydzień na rynku i nic o nim nie wiadomo (choć tu niby jest to P4, ale dla mnie to raczej przestroga niż zachęta), to też raczej mało przemyślany ruch. Tym bardziej, jeśli decydujesz się na abonament a nie prepaid. Ja też miałem przez chwilę (głupi) pomysł przenieść abonament z Ery do Playa, a po kupieniu startera za 5zł i poużywaniu go przez miesiąc wyleczyłem się ;)

Nie od dziś wiadomo, że konsultanci BOK opowiadają bajki.
Pracują za marne pieniądze plus prowizja od tego co sprzedadzą.
Masz kogoś konkretnego na myśli Damianie?  :evil:

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Red Bull Mobile - przestrzegam
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2011, 15:55:39 »
Obaj wiemy o kogo chodzi - naszego współużytkownika kanału IRC,
klikającego z DesireZ o ile dobrze pamiętam ;)
Lost in universe.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Red Bull Mobile - przestrzegam
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2011, 16:48:15 »
Regulaminy się czyta przed podpisaniem umowy a nie po...  :sleepy:
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline barpoz

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i9100
Odp: Red Bull Mobile - przestrzegam
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2011, 12:43:13 »
Wychodzi na to, że niezły BURDEL tam mają, przez jeden z portali dostałem odpowiedź od Rzecznika Play, który napisał, że pakiety można wykorzystywać na roamingu Plus-a, najlepsze jest to że BOK nadal twierdzi że nie. Kupiłem starter dla testu i działa.

Odp: Red Bull Mobile - przestrzegam
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2011, 11:53:44 »
Nie wiem co miałeś na myśli porównując internet w abo ALL IN. Tam również pakiet internetowy działa tylko na nadajnikach P4.

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Red Bull Mobile - przestrzegam
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2011, 12:22:38 »
Przepraszam , ale sam jestes sobie winien. Jesli jestes leniem i nie chce Ci się przeczytać pdf'a z regulaminem który jest dostępny na stronie to jest to wyłącznię Twoja wina i nie zwalaj na kogoś.
W regulaminie jak byk pisze że pakiet danych przysługuje Ci tylko w zasięgu sieci P4.

MYŚL - to nie boli  :-|
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Red Bull Mobile - przestrzegam
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2011, 12:59:54 »
Nie wiem co miałeś na myśli porównując internet w abo ALL IN. Tam również pakiet internetowy działa tylko na nadajnikach P4.
hę?
Pakiet może być wykorzystywany do transmisji danych w roamingu krajowym oraz w sieci Telekomunikacyjnej P4.
end of fear
yo is here

*

Offline barpoz

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i9100
Odp: Red Bull Mobile - przestrzegam
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2011, 17:19:09 »
Nie podpisałem umowy i nigdzie tak nie napisałem, przeczytałem umowę po złożeniu zamówienia, przed odebraniem paczki. I tak sprawa się lekko zmieniła, bo jednak działa w roamingu Plus-a, jak napisał Rzecznik Play w mailu - sieć telekomunikacyjna P4 = nadajniki plus i P4.