Przedłużenie umowy w Plusie

  • 2 Odpowiedzi
  • 6657 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline reneyvan

  • **
  • 108
  • Sprzęt: LG G 3 z Lollipop 5.0
Przedłużenie umowy w Plusie
« dnia: Czerwiec 19, 2011, 17:12:11 »
Napiszę o kilku rzeczach razem, bo nie ma sensu rozbijać tego na poszczególne wątki.
Mam telefon w Plus Gsm na abonament z Taryfą Syberyjską 90 + pakiet internetowy i dodatkowe minuty tak, że płacę abonamentu 115 PLN miesięcznie.
Nie mam telefonu stacjonarnego, a komórki dosyć często używam toteż rachunki wychodzą z reguły po 120-130 PLN miesięcznie.
Wszystkie rachunki płacę terminowo, a telefony brałem raczej lepsze w cenach po 100-300 PLN.     
Umowa kończy się w listopadzie, a u tego operatora jestem już ponad 11 lat no i ostatnio zaczęło się „nagabywanie” przez operatora, żeby przedłużyć umowę.
Sęk w tym, że nie mają nic sensownego do zaoferowania.  Np. Samsung Galaxy i9000 zaproponowali za 599 PLN (w Orange na dzień dobry przy podobnym abonamencie ma go za 199 PLN).
Inne telefony też w niebotycznych cenach, a nikt nie wie czy mogę przy tej okazji uzyskać rabat na telefon z programu 5Plus (z ulotek w salonie wiem, że mogę, ale na infolinii nie potrafią odpowiedzieć, czy przy wcześniejszym przedłużeniu umowy można skorzystać z tej opcji).
Inne informacje podają w salonie, a inne w infolinii, a generalnie odnoszę wrażenie, że operator mnie raczej olewa (brzydko mówiąc).
Nie mają Samsunga Galaxy II, bo jest tylko dla firm, a nie osób fizycznych (i nie  wiadomo kiedy będzie), a telefonu, jaki najbardziej mnie by interesował to jest Sony Ericsson Arc nie mają w ogóle ofercie.
Jakiś czas temu małżonka przerabiała z Plusem podobny kazus (z tym, że ona miała w sumie dwa telefony i iPlusa i staż prawie 12 lat  i mimo to nie chcieli dać przy przedłużeniu umowy Samsunga Wave w cenie do 300 PLN) i skończyło się rozwiązaniem umowy i przejściem do Orange.
Dla Plusa nie miało znaczenia, że cała moja rodzina zasilała konto operatora sumą około 4000 PLN rocznie za ich usługi.
W związku z tym mam pytania:
1)   Czekać i targować się, czy przejść do Orange (żona przeszła, jest zadowolona i mnie namawia)?
2)   Czy ktoś wie kiedy będą Galaxy II i Arc dla osób fizycznych w Plusie?
3)   Zastanawiam się też nad SE Arc i abonamencie All Inclusive 145 w Play, ale czy warto? 
   
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 17:17:24 wysłana przez reneyvan »

*

Offline sel

  • *
  • 69
  • Sprzęt: MDA IIi
Odp: Przedłużenie umowy w Plusie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2011, 20:02:20 »
Nie wiem jak to wygląda w przypadku indywidualnych ale u mnie wyglądało to tak:

Próba negocjacji z 2699 (miałem nr odblokowany do działu utrzymania klienta), nic nie zaoferowali prócz tego co w ofercie dla nowego + wyższe ceny aparatów. Grzecznie podziękowałem i poszedłem do punktu, jeszcze większa tragedia, złożyłem wypowiedzenie z miesięcznym okresem wypowiedzenia. SMS tego samego dnia że pilny kontakt z 2699 proszony i telefon właśnie z 2699, po tygodniowych pertraktacjach udało się wynegocjować:

Około 15% więcej minut niż to co normalnie na stronie dla przedłużających - to od razu na starcie dostałem jak powiedziałem że jestem rozczarowany.
Rabat na telefonie 200zł netto (z 299zł do 100zł) - niechętnie to robią ale mają taką możliwość, muszą tylko wysłać prośbę do przełożonego ale upieraj się przy tym że chcesz tel taniej. W poprzedniej umowie obniżyli mi cene o 400zł aż na Nokii e66. Teraz sobie i9003 wziąłem (taki ciut gorszy SGS).

Niby nie dużo ale zawsze coś ;)

A, abonament na firmę jakby kto pytał.

*

Offline reneyvan

  • **
  • 108
  • Sprzęt: LG G 3 z Lollipop 5.0
Odp: Przedłużenie umowy w Plusie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2011, 22:54:57 »
Dzięki za pomoc.
Już po problemie.
Akurat ja napisałem e - maila do BOK co myślę o ich postawie.
Potraktowali to, jako reklamację na ofertę wymiany telefonu i zaproponowali SGS II za 400 PLN przy abonamencie 99, 90 PLN miesięcznie.
Na takie warunki zgodziłem się, a ponieważ przy zakupie wymieniłem punkty 5 Plus to telefon miałem za jedyne 30 PLN.
Tym razem Plus się postarał, ale np. małżonka dostała od nich LG 3D za 90 PLN bez zbędnych ceregieli (przy tym samym abonamencie).