Pakiety internetowe w Orange NGO

  • 2 Odpowiedzi
  • 2426 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Pakiety internetowe w Orange NGO
« dnia: Luty 19, 2012, 21:04:08 »
Możecie rozwiać moje wątpliwości, czy zadziała wymyślony przeze mnie system?
Wykombinowałem tak: została mi resztka MB z ostatniego pakietu, ważnego do dziś. Jak wiadomo, jeśli wykupi się nowy pakiet przed końcem starego, to MB nie przepadają. Myślałem, że można go przedłużyć dowolnym pakietem i wykupiłem EURO 2012. Ale na stronie Orange informacje o wielkości i czasie ważności pakietów mam osobno (dla starego i nowego). Przepadną mi w takim razie MB ze starego pakietu, czy nie? Niby jutro dowiem się, wszystkiego, ale chodzi mi o zasadę: czy EURO 2012 jest traktowany jak standardowy pakiet (czyli: MB się kumulują, czas ważności liczony od ostatniego pakietu), czy jako coś całkiem osobnego?

Dlaczego to ważne? Bo gdyby EURO 2012 był traktowany jak każdy inny pakiet, to można byłoby wykupić ich kilka, a potem przedłużać ważność MB tańszymi pakietami. Chwila zabawy z Excelem pokazuje, że daje to 600 MB/ miesiąc za niecałe 11 zł :E
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Pakiety internetowe w Orange NGO
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2012, 21:23:42 »
Dlaczego to ważne? Bo gdyby EURO 2012 był traktowany jak każdy inny pakiet, to można byłoby wykupić ich kilka, a potem przedłużać ważność MB tańszymi pakietami. Chwila zabawy z Excelem pokazuje, że daje to 600 MB/ miesiąc za niecałe 11 zł :E

Z tego co czytałem w regulaminie pakietów internetowych, MB się kumulują tylko wtedy, gdy pakiety mają taką samą długość. Czyli można przedłużać pakiet 30-dniowy i XXL wzajemnie, ale jednodniowego już nie.
EDIT: właśnie wyczytałem w regulaminie, żę pakiety 30-dniowy i XXL nie sumują się i nie przedłużają się wzajemnie od czerwca 2011.


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2012, 22:20:46 wysłana przez lola »

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: Pakiety internetowe w Orange NGO
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2012, 21:28:10 »
Dzięki za wyjaśnienie. Szkoda, że tak to jest zorganizowane, bo w efekcie dla prepaida pakiet EURO jest bez sensu...
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4