pakiety danych w telefonie - pytanie :)

  • 41 Odpowiedzi
  • 16474 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« dnia: Sierpień 04, 2011, 12:17:53 »
witam, mam pewne pytanie. jako że stoje przed wyborem operatora, pomiedzy orange a play zastanawia mnie  jedna sprawa - internet.

orange proponuje mi 0,5 gb internetu, a po przekroczeniu doplata - wie ktos moze ile ona wynosi?

i play - 1 gb, a po przekroczeniu internet zwalnia.

wiec tak: wie ktos moze jak ze stabilnoscia i zasiegiem obu tych sieci? i jak to jest? czy 0,5 starczy na caly miesiac? jak wyglada zuzycie internetu mniej wiecej?


moje uzycie - facebook, pogoda, mail, na pewno przegladanie stronek :) w szkole mam wifi, w domu tez, no i w wielu miejscach w warszawie chyba tez jest, nie?

z gory dzieki za odp :)

Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2011, 14:01:36 »
milardus, osobiście brałbym Play. Skoro masz internet po wifi, śmiało mogę napisać, że 0,5gb starczy w zupełności. Sam nie wykorzystuje nawet 150mb... a dość często używam internetu korzystając z smartphone ;) (przeglądarka OperaMini) do tego co 30 minut telefon łączy się z pocztą...
No ale pytanie, interesuje Cię internet na kartę? w abonamencie?
Co do zasięgu w Warszawie ... z żadnym z tych operatorów problemów mieć raczej nie będziesz ;)

Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2011, 14:59:17 »
to sa oferty na abonament. obie :)

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2011, 15:06:49 »
Lost in universe.

Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2011, 15:16:27 »
cholera, to kiepsko :<

*

Offline Ralf63

  • ***
  • 464
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2011, 15:27:17 »
Dla mnie odpowiedz jest jasna i jedyna - Play!

Po pierwsze - daje wiecej
Po drugie - jak wyczerpiesz limit to nie ponosisz dodatkowych kosztów.

Jeżeli zależy jakie są ceny za ona te pakiety
HTC Desire Z 2.3.4 + 8 GB
iPhone 3GS 32 GB

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2011, 16:02:19 »
Mam 500Mb w Play i spokojnie wystarcza - mogę polecić tego Opka.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2011, 20:32:46 »
ale w play mam htc desire a orange mam sgs w tej samej cenie, wiec tu chodzi o telefon :<

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2011, 21:14:37 »
Mamy wybrać za Ciebie czy co?
W Orange masz lepszy telefon, ale kiepskie usługi.
W Play masz dobry telefon i dobre usługi (większy pakiet i lepiej działający internet).

Chcesz mieć po prostu zabaweczkę, czy sprzęt który będzie wykorzystywał swoje możliwości? Sam sobie odpowiedz na to pytanie.
Lost in universe.

Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2011, 21:35:20 »
mozliwosci i tak bedzie wykorzystywal, bo to tylko 3g ktore w orange i tak bede mial, a wifi przeciez mam. wiec chyba wezme orange

*

johar

Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2011, 09:14:55 »
Ja mam 2GB w starej taryfie w Play i mi nie starcza :-|

Zasięg Play w dużych miastach jest ok, choć z doświadczenia wiem że np. Wrocław jest pięknie pokryty - mieszkałem rok i nawet w cenrum handlowym na pozimie -1 miałem 3g czasami :) Warszawa i Kraków duuużo gorzej. Mieszkam zaraz przy BUW i zazwyczaj mam jakieś 300kbs, a jak usiądę na kanapie w głębi pokoju - kończy się zupełnie. Z drugiej strony mieszkania max 1Mbs. W Krakowie cienko. Roaming w centrum miasta, a dokładnie przy dworcu PKP, reszta miasta też bez rewelacji - choć byłem tylko przejazdem, niemniej jednak flustracja na maxa jak Googole Maps nie działa a ja mam spotkanie rekrutacyjne za 30min  :-|

Do tego Play - tragiczni konsultanci, totalna zlewka na wszysko o co zaprponoujesz - jednym słowem wrzody murowane. Orange - nie wiem, ale chyba gorzej niż w Play być nie może.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2011, 09:21:15 »
Do powyższego posta, z którym się zresztą w pełni zgadzam, dodałbym jeszcze przygody z dzwonieniem np. podczas jazdy autostradą (tak, wiem ile jest ich w Polsce ;)). Przejazd np. A4 z Katowic do Gliwic bez zerwania rozmowy to mission impossible.

*

johar

Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2011, 14:30:21 »
Przejazd np. A4 z Katowic do Gliwic bez zerwania rozmowy to mission impossible.

Jeździłem A4 na trasie Wrocław - Kraków... zasięg? Zamiast 4G było wielkie G. Zrywane połaczenia, brak roamingu itp. Pod tym względem tragedia!!!

Z drugiej strony u mnie na wiosce pod Radomiem jest i to lepszy niż Orange.

Wniosek. Z żadnym operatorem nie masz pewności. Wszysko ładnie pięknie, ale jak masz pecha i mieszkasz w dziurze zasięgowej w centrum miasta (do Pajacu Kultury mam jakieś 1,5 km) to d...a zbita  :S

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2011, 15:17:53 »
Właśnie o tym piszę. Ja też w biurze używałem Play Online przez ponad pół roku, zanim mi kabla nie podłączyli. I działało to całkiem dobrze i stabilnie.
Play ma problem techniczny- nie posiadają odpowiedniego hardware'u/oprogramowania, żeby rozmówca mógł przejść w trakcie rozmowy z nadajnika 3g Playa na roamingowy 2G Plusa. Stad się biorą właśnie wszystkie kwiatki ze zrywaniem połączeń. Gdzieś czytałem, że zabierają się za testy odpowiedniego systemu, ale mi to bardziej wyglądało na marketingowy bełkot w celu zatkania gęby marudzącym klientom.
Rozmawiałem niedawno z jednym moim klientem, właściciel sieci agencji nieruchomości, który dał się namówić na przeniesienie wszystkich numerów firmowych do Playa. Facet bez krępacji stwierdził, że był to jego największy błąd w karierze biznesowej, głównie ze względu na jakość usług i profil działalności jego firmy.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 14, 2011, 17:21:11 »
W Orange masz lepszy telefon, ale kiepskie usługi.
W Play masz dobry telefon i dobre usługi (większy pakiet i lepiej działający internet).

LOL, toś mnie rozbawił  :E

Lepiej... nie mowic jak działa internet w Play jak nie znajdujesz się w centrum miasta, a spróbuj mieszkać poza miastem... Usługi... no fakt dobre bo są całe dwie czy też trzy usługi w Play... Przecież Play praktycznie nie ma żadnych usług dodanych... więc o jakich usługach w ogóle mówimy ?

Posiadanie 2 numerów w Play przez 4 lata to był największy błąd jaki mogłem zrobić. CO z tego, że w Play jest tanio jak nie ma jakości. Bylejakośc gimnazjalistom i licealistom (bo taki target głownie ma ta sieć) wystarczy, dla mnie ta sieć może za 10 lat dogoni jakościowo W3. Cena to nie wszystko...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 14, 2011, 21:03:59 »
Aktualnie leniuchuję na Helu i internet w Play działa bardzo zacnie.
Tydzień przebywałem w Borach Tucholskich - hspa aż miło.
Wielokrotnie też używaliśmy internetu via Play w VaBene (z dala od centrum) i też problemu nie było.
Kilka razy włączyłem laptoka będąc w trasie - tak dla poczytania wiadomości przy kawie - również dało się normalnie używać
(w odróżnieniu od Orżnij, który jeśli w końcu zestawił transmisję to i tak nic się nie otwierało).
Wyżej masz link do raportu UKE - testu 4 sieci we wszystkich miastach wojewódzkich - i to bynajmniej
nie w centrum.
Internet Play sprawdziłem empirycznie, więc moje spostrzeżenia są na podstawie tegoż doświadczenia. Ponadto
opinie mogą być subiektywne, ja mam swoją, Ty masz swoją.
Z tą róznicą, że moja jest poprata dowodami w postaci testu UKE.
PS. To wątek na temat pakietów danych, pozostałych usług Play praktycznie nie używam, więc na ten temat się nie wypowiadam.
Lost in universe.

Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2011, 14:03:14 »
Macie raport z UKE więc po co ta dyskusja? Ja nie wiem jak można bazować swoją opinię o zasięgu krajowym jakiegoś operatora na podstawie posta jednego gościa z forum który gdzieś tam z czegoś tam miał czy nie miał neta? To tak jak "Nie kupie forda bo szwagier miał i się ciągle psuł".

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 25, 2011, 19:17:03 »
Jakoś nie narzekam na usługi w orange a wirtualny op jakim jest play i ich cięcie w kulki ze wszytskim mnie jakoś nie przekonują.
Kolejny raz zapytam : czy ktoś doświadczył cudownego 4G w pleju?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2011, 19:19:57 »
ja mam orangutanowe 39,5 i żadnych problemów
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 25, 2011, 21:26:04 »
Macie raport z UKE więc po co ta dyskusja? Ja nie wiem jak można bazować swoją opinię o zasięgu krajowym jakiegoś operatora na podstawie posta jednego gościa z forum który gdzieś tam z czegoś tam miał czy nie miał neta? To tak jak "Nie kupie forda bo szwagier miał i się ciągle psuł".

Raport UKE dotyczył centrów 16 miast wojewódzkich a nie całej polski zacznijmy od tego. Nawet UKE doczepiła się że Play kłamie w reklamach powołując się na ten raport...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 25, 2011, 23:23:59 »
CO z tego, że w Play jest tanio jak nie ma jakości. Bylejakośc gimnazjalistom i licealistom (bo taki target głownie ma ta sieć) wystarczy,
Dokładnie :) Troszkę bardziej świadomy użytkownik nie pozwoli robić się publicznie w jajo kupując plejowe 4G które jest dwukrotnie wolniejsze od... 3G oferowanego przez Orange :)

btw ciekawe co zaproponuje Play w przyszłym roku? 5G? 7G? A może po prostu uczciwie nazwą to "Wielkie (śmierdzące) G"  :mrgreen:

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 26, 2011, 10:00:52 »
Kolejny raz zapytam : czy ktoś doświadczył cudownego 4G w pleju?
Ja doświadczam i jak na sieć mobilną ładnie to działa. Stabilne 4/1Mbps, przez Skype spokojnie można porozmawiać.

Raport UKE dotyczył centrów 16 miast wojewódzkich a nie całej polski zacznijmy od tego. Nawet UKE doczepiła się że Play kłamie w reklamach powołując się na ten raport...
Owszem, 16 miast, ale to daje światło na całość sieci Orange.
UKE nie oskarżył Playa o kłamstwo. Play jedynie przesadził z tym stwierdzeniem - a to tylko w świetle testu UKE na trasach linii kolejowych
(czyli tam, gdzie user Play wchodzi w roaming Plusa) - wtedy już nie jest kolorowo.

Dokładnie :) Troszkę bardziej świadomy użytkownik nie pozwoli robić się publicznie w jajo kupując plejowe 4G które jest dwukrotnie wolniejsze od... 3G oferowanego przez Orange :)

Większej bzdury dawno nie słyszałem. Sprawdzałem wszystkie fizyczne sieci, w każdym wypadku Orange wypadał najgorzej.
Z racji faktu że jestem na urlopie, testowałem poza dużymi gęsto zamieszkanymi terenami.
W tym momencie zapraszam na Hel - mam ze sobą 4 simy i dwa modemy. Łatwo możemy sobie sprawdzić.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2011, 10:03:46 wysłana przez damkol »
Lost in universe.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 26, 2011, 10:19:21 »
A ja powiem tak-  play działa w miastach, poza maistami jest średnio. Ale zawsze mamy przecież roaming na BTSach plusa (oprócz wybranych ofert które działają tylko na BTSach Play). Orżnij nie oceniam bo akurat z nimi mam najmniej do czynienia, ale w ostatnim czasie Play, szczególnie w miastach i to niekoniecznie w centrach jak pisze Oleyek robi dobre wrażenie. Środek Zegrza nie jest centrum miasta a na HSDPA można liczyć. Jak dla mnie Play robi postępy, chociaż stabilnościowo nadal mają spore problemy i jako podstawowy telefon nadal bym ich nie wybrał.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 26, 2011, 10:36:54 »
Kolejny raz zapytam : czy ktoś doświadczył cudownego 4G w pleju?
Ja doświadczam i jak na sieć mobilną ładnie to działa. Stabilne 4/1Mbps, przez Skype spokojnie można porozmawiać.

No a ja mam zupelnie odwrotne doświadczenia, na Playu nie byłem w stanie korzystać z SIPa, na Orange mi chodzi bez zająknięcia.

Cytuj
Raport UKE dotyczył centrów 16 miast wojewódzkich a nie całej polski zacznijmy od tego. Nawet UKE doczepiła się że Play kłamie w reklamach powołując się na ten raport...
Owszem, 16 miast, ale to daje światło na całość sieci Orange.
UKE nie oskarżył Playa o kłamstwo. Play jedynie przesadził z tym stwierdzeniem - a to tylko w świetle testu UKE na trasach linii kolejowych
(czyli tam, gdzie user Play wchodzi w roaming Plusa) - wtedy już nie jest kolorowo.

Pamiętaj, że Play ma sporo nadajników GSM które stawia...

Cytuj
Dokładnie :) Troszkę bardziej świadomy użytkownik nie pozwoli robić się publicznie w jajo kupując plejowe 4G które jest dwukrotnie wolniejsze od... 3G oferowanego przez Orange :)
Większej bzdury dawno nie słyszałem. Sprawdzałem wszystkie fizyczne sieci, w każdym wypadku Orange wypadał najgorzej.
Z racji faktu że jestem na urlopie, testowałem poza dużymi gęsto zamieszkanymi terenami.
W tym momencie zapraszam na Hel - mam ze sobą 4 simy i dwa modemy. Łatwo możemy sobie sprawdzić.

Tylko wszystko fajnie, tylko weź też pod uwage ilość abonentów w jednej i drugiej sieci. Problemy często wynikają z zapchania sieci. Play za rok czy dwa przy takiej ekspansji zacznie borykać się z podobnymi problemami. Ja mam teraz w godzinach szczytu w centrum Poznania, na orange 4,3Mbps down i rowniutkie 3Mbps up wieczorami down do 6Mbps dobija ze spokojem...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 26, 2011, 11:45:54 »
Sprawdzałem wszystkie fizyczne sieci, w każdym wypadku Orange wypadał najgorzej.
W tym momencie zapraszam na Hel - mam ze sobą 4 simy i dwa modemy. Łatwo możemy sobie sprawdzić.
Wyposaż się w jeden ale dobry modem ;) Ewentualnie przeczytaj uważnie instrukcje obsługi do modemów które posiadasz ;) Niedawno porównywałem Orange i Play i ten drugi wypadał po prostu żałośnie...

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 26, 2011, 12:03:37 »
Tylko wszystko fajnie, tylko weź też pod uwage ilość abonentów w jednej i drugiej sieci. Problemy często wynikają z zapchania sieci. Play za rok czy dwa przy takiej ekspansji zacznie borykać się z podobnymi problemami. Ja mam teraz w godzinach szczytu w centrum Poznania, na orange 4,3Mbps down i rowniutkie 3Mbps up wieczorami down do 6Mbps dobija ze spokojem...

Niewykluczone że tak się stanie. Jednak w żadnym miejscu nie udało mi się uzyskać chocby porównywalnych wyników Play albo Plus vs Orange,
a w Orange często transmisja się zestawia, jednak nic nie działa.

Wyposaż się w jeden ale dobry modem ;) Ewentualnie przeczytaj uważnie instrukcje obsługi do modemów które posiadasz ;) Niedawno porównywałem Orange i Play i ten drugi wypadał po prostu żałośnie...

Uzywam modemów Dell Wireless 5540 (Ericsson F3607GW), oraż Huawei E5830 - na każdym transmisja Orange wypada poniżej
krytyki. Ponadto jakubd ma wiele modemów/telefonów, oraz np. GalaxyTab kupionego w Orange. Siedzieliśmy przy piwku
bawiąc się tym urządzeniem. Chciałem pokazać parę zdjęć za pomocą tego urządzenia, ale nihuhu nie działało.
Padło krótkie zdanie: To Orange, daruj sobie.

Jeśli więc maskon nie masz nic konkretnego do powiedzenia, tymbardziej że nie wiesz jakim sprzętem i wiedzą w tym temacie
posiadam - to nie zabieraj głosu.
Lost in universe.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 26, 2011, 12:36:31 »
Tylko wszystko fajnie, tylko weź też pod uwage ilość abonentów w jednej i drugiej sieci. Problemy często wynikają z zapchania sieci. Play za rok czy dwa przy takiej ekspansji zacznie borykać się z podobnymi problemami. Ja mam teraz w godzinach szczytu w centrum Poznania, na orange 4,3Mbps down i rowniutkie 3Mbps up wieczorami down do 6Mbps dobija ze spokojem...
Niewykluczone że tak się stanie. Jednak w żadnym miejscu nie udało mi się uzyskać chocby porównywalnych wyników Play albo Plus vs Orange,
a w Orange często transmisja się zestawia, jednak nic nie działa.

Transmisje w Orange mam generalnie na codzien zestawiona w iPhone i bez problemu mi po kilkanascie polaczen po SIPie dziennie przychodzi, do tego mail i inne rzeczy. Problem sie faktycznie zaczyna jak zejde z HSPA+ na Edge, wtedy to kuleje najcześciej ale jak jestem w zasięgu HSDPA i wyzej nie ma najmniejszych problemow. Ani w wielkopolsce, ani nad morzem w okolicach Kolobrzegu, ani w Szczecinie. Faktem jest, ze infrastrukture Orange ma juz od lat i dopiero ja rozbudowuja, Play cala stawial od nowa, wiec i z przepustowoscia nie ma problemu, aczkolwiek wczoraj wlasnie testowalem siec w odleglosci 15 km od Poznania dla klienta bo sie przenosza i chcieli wiedziec gdzie maja wziać internet bo na tym wygnajewie o TP mozna pomarzyć i wyszło na to, że na zewnątrz budynku Play miał w jedną kreskę wewnątrz na Plusie i tak 2/5 kresek zasięgu. Natomiast i T-Mobile i Orange mieli wewnątrz full 3G...

Wszystko najczęściej zależy od miejsc, jednakże Play przegrywa z kretestem jeżeli znajdziesz się poza dużymi miastami. Na wschodzie kraju Play nie może nawed odpalić swoich nadajników bo się zakłóca im z Ukrainy i tam abonenci mają roaming w Orange...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline sdhc

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto X Style // HTC HD2 (Leo) // HTC Universal
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2011, 15:01:37 »
Mieszkam około 5 km od Rzeszowa, używam Orange Free na kartę i tak to u mnie wygląda:
Piwnica (ok. 1,5 m pod ziemią): 1 kreska HSDPA
Dom (ogólnie bez piwnicy): 2 kreski HSDPA
Na dworze: max., czyli 4 kreski HSDPA, i to gdzie bym nie poszedł zawsze są 4 kreski...

Nic dodać, nic ująć...

Do tego nigdy mi się nie zdarzyło aby zerwało mi połączenie, transmisję danych itd.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 26, 2011, 18:11:43 »
damkol,tak chwalisz tego swojego pleja a jak widzę jak kumpel coś ściąga na swoim Desire to śmiać mi się chce bo u niego 3MB idą tyle czasu co u mnie 30.
Inna bajka że te twoje 4/1 to ja mam na 3G bez łaski a podpowiesz mi ile jast takich magicznych punktów na mapie w których faktycznie to 4G jest?
Przekonasz mnie żę pokrywają się z cdma orange albo przewyższają go zasięgiem?
Podpowiem ci że tam gdzie nie ma zasięgu inna sieć tam plej szuka klientow wystawiając własne przekaźniki i mają je praktycznie tylko tam,reszta to beznadziejny plus który w środku gdańska gubi zasięg a transfer w godzinach szczytu na hsdpa jest gorszy niż na zwykłym gprs.

A na skype spokojnie gadałem jeszcze na trinity z wyłączonym 3G  :P
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 26, 2011, 18:43:36 »
daras, gdzie niby chwalę Playa? Stawiam na równi z Plusem (i poniekąd z Erą, tyle że 3G Ery w małych wioskach prawie nie istnieje).
Ganię Orange za ogromny overselling.
Pytałeś o 4G Playa to Ci odpisałem, 3G wiele nie odbiega od tego, jednak 4G jest mniej zapchane i wyniki są lepsze - poniżej tego co napisałem
nie zdażyło mi się zejść. Co do zasięgu 4G to masz na stronie Playa.
CDMA Orange jest całkowicie inną usługą, więc nie przytaczaj jej tu - równie dobrze możemy sobie dodać Areo2, C+ (bez lte),
sferię, albo wimax.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2011, 18:52:09 wysłana przez damkol »
Lost in universe.