pakiety danych w telefonie - pytanie :)

  • 41 Odpowiedzi
  • 16488 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 26, 2011, 20:29:57 »
Zgoda że 4G jeżeli istnieje to jest mniej zapchane,bo nie ma modemów.
Zgoda że play na równi z plusem który jednak nie działa.
Zgoda że cdma w orange to całkiem inna uśługa bo w przeciwieństwie do 4G w play istnieje i ma się świetnie.
Sugerujesz mapki playa?
Pokrycie mapek ze stanem faktycznym wiemy wszyscy jak wygląda.

Nie wiem jakie masz przejścia z orange,ja używam i jestem zadowolony bo jedyne problemy miałem ostatnio podczas przebudowy sieci w trójmieście.
Play natomiast to jedynie znaczek i kilka przekaźników,a wspomnienia z użytkowania niezbyt pozytywne i to nie tylko moje jak i znajomych których namówiłęm na przejście do orange bo twierdzą że net zapier... w porównaniu z mułem play.
Plusa sam używałem i nigdy więcej nie chcę widzieć ścierwa na oczy,era (timobajl) również nie działa jakoś lepiej od orange ale tu też kwestia miejsca,ale i to wkrótce się wyrówna.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 26, 2011, 21:02:47 »
Zacznijmy od tego, ze Play nie ma sieci 4G - 4G to LTE a to co play nazywa 4G to tylko chwyt reklamowy i wprowadzanie klientów w błąd...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 26, 2011, 23:31:04 »
A tak dla przykładu działa orangowe 3,5 G przez hotspota w Zetce na obrzeżach Lublina :-).
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 26, 2011, 23:42:10 »
O tej godzinie, jak wszyscy siedza w domach na sieci to nawet Neostrada sie żółwi...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 27, 2011, 00:39:44 »
Jeśli więc maskon nie masz nic konkretnego do powiedzenia, tymbardziej że nie wiesz jakim sprzętem i wiedzą w tym temacieposiadam - to nie zabieraj głosu.
O "wiedzy" jaką dysponujesz najlepiej świadczy Twoja poniższa wypowiedź:
jednak 4G jest mniej zapchane i wyniki są lepsze - poniżej tego co napisałem
Co do zasięgu 4G to masz na stronie Playa.
O jakim Ty zasięgu 4G Playa piszesz? Wiesz w ogóle co to jest siec 4G?   Play nie posiada sieci 4G, wciska ludziom kit i... jak widać co słabsze umysły łykają to niczym młody pelikan ryby.
Maksymalna prędkość jaką możesz uzyskać w sieci Playa to chyba coś około 21 Mbit/s. Orange wprowadził technologię (HSPA+DC) umożliwiającą uzyskanie prędkości 42 Mbit/s.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2011, 00:42:49 wysłana przez maskon »

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 27, 2011, 10:39:16 »
Zgoda że 4G jeżeli istnieje to jest mniej zapchane,bo nie ma modemów.
Sugerujesz mapki playa?
Pokrycie mapek ze stanem faktycznym wiemy wszyscy jak wygląda.
Nie ma modemów HSPA+? Teraz to dopiero poleciałeś z dowcipem.
Nie ma za wiele modemów UMTS 900MHz, a to nie równa się 4G.

Zacznijmy od tego, ze Play nie ma sieci 4G - 4G to LTE a to co play nazywa 4G to tylko chwyt reklamowy i wprowadzanie klientów w błąd...

Jeśli więc maskon nie masz nic konkretnego do powiedzenia, tymbardziej że nie wiesz jakim sprzętem i wiedzą w tym temacieposiadam - to nie zabieraj głosu.
O "wiedzy" jaką dysponujesz najlepiej świadczy Twoja poniższa wypowiedź:
jednak 4G jest mniej zapchane i wyniki są lepsze - poniżej tego co napisałem
Co do zasięgu 4G to masz na stronie Playa.
O jakim Ty zasięgu 4G Playa piszesz? Wiesz w ogóle co to jest siec 4G?   Play nie posiada sieci 4G, wciska ludziom kit i... jak widać co słabsze umysły łykają to niczym młody pelikan ryby.
Maksymalna prędkość jaką możesz uzyskać w sieci Playa to chyba coś około 21 Mbit/s. Orange wprowadził technologię (HSPA+DC) umożliwiającą uzyskanie prędkości 42 Mbit/s.

Gwoli ścisłości - obecne LTE to też nie jest sieć 4G - nie spełnia wymagań "IMT Advanced".
http://en.wikipedia.org/wiki/IMT_Advanced
http://www.itu.int/ITU-D/imt-2000/Revised_JV/IntroducingIMT_item3_files/image002.jpg

A wg. najnowszej definicji: http://www.itu.int/net/pressoffice/press_releases/2010/48.aspx
Cytuj
Advanced is considered as “4G”, although it is recognized that this term, while undefined, may also be applied to the forerunners of these technologies, LTE and WiMax, and to other evolved 3G technologies providing a substantial level of improvement in performance and capabilities with respect to the initial third generation systems now deployed.

maskon - zatem jaka wg. Ciebie jest definicja sieci 4G? Bo "prawdziwe" 4G wg. specyfikacji:
http://standards.ieee.org/getieee802/download/802.20-2008.pdf
http://www.ericsson.com/res/thecompany/docs/journal_conference_papers/wireless_access/VTC08F_jading.pdf
będzie dopiero "LTE-Advanced".

Wobec dostępnych dokumentacji, standaryzacji wiem co to jest sieć 4G. Masz inne dowody?
Masz tylko swoje błędne wyobrażenia o sieci. Tym popierasz swoją "wiedzę"? To dopiero jest Twój słaby umysł.

Orange hspa+dc to jeszcze większy wynalazek - dopiero do tego jest mało modemów,
ponadto sieć jest mocno zapchana - o czym zresztą świadczy raport uke.

Wszyscy operatorzy są zobowiązani do przestawiania raportów z wykorzystania pasma i pokrycia do uzyskanych
zezwoleń. Z racji mojego zawodu mam do nich dostęp. Nie porównuję tego z prezentowaną mapką,
ale w miejscach które mnie interesowały pod względem HSPA+ działa to świetnie.
Lost in universe.

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 27, 2011, 12:59:25 »
Wobec dostępnych dokumentacji, standaryzacji wiem co to jest sieć 4G.
Guzik wiesz. Po tym jak wyśmiano Cię za wypisywanie kocopałów,   pogrzebałeś trochę w necie i wkleiłeś kilka linków (których treści zapewne i tak nie rozumiesz).  Swoja "wiedzę" zademonstrowałeś swoimi postami w temacie zasięgu 4G Playa czyli czegoś co... po prostu nie istnieje (reasumując: wydurniłeś się maksymalnie)

Dobra rada: w przyszłości NAJPIERW poczytaj, potem rozpisuj się na forum... unikniesz  ośmieszania się.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2011, 13:02:18 wysłana przez maskon »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 27, 2011, 13:52:35 »
oj widzę, będzie bitwa, kto wie lepiej :)

maskon vs damkol :D
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 27, 2011, 13:54:47 »
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Jeśli taki ma być maskon Twój poziom, to eot. Zacznij w końcu przytaczać jakieś dowody. Jak na razie tylko
generujesz puste zdania bez poparcia faktami.

bike - pamiętasz pewnie posiadówę w Harendzie i oglądanie fotek pt. "złomownia". Pierwsza nieudana
próba była właśnie na GalaxyTabie ;)
Lost in universe.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 27, 2011, 14:07:04 »
Cytuj
bike - pamiętasz pewnie posiadówę w Harendzie i oglądanie fotek pt. "złomownia". Pierwsza nieudana
próba była właśnie na GalaxyTabie


pamiętam - orżnij dało ciała, nawet gugiel się nie ładował. A jakby nie było Harenda to centrum Wawy.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 27, 2011, 14:34:27 »
Zacznij w końcu przytaczać jakieś dowody. Jak na razie tylko generujesz puste zdania bez poparcia faktami.
A Ty pisząc o "zasięgu 4G w Playu" generujesz jedynie bzdury.
Dowody? Mam przedstawić dowód na nieistnienie sieci 4G w Playu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Przeroś człowieku za swój brak wiedzy i wprowadzanie ludzi w błąd z tym playowym 4G i będzie o temacie - nie wiem po jaką cholerę dalej sam w to brniesz?
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Dzięki za przestrogę :) Zaimponował mi Twój samokrytycyzm :)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pakiety danych w telefonie - pytanie :)
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 27, 2011, 15:20:13 »
Cytuj
Dowody? Mam przedstawić dowód na nieistnienie sieci 4G w Playu?

Niestety ale Damian przytoczył Ci chyba jedyne rozsądne dowody w tej sprawie.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...