Ostrzezenia a propo "play online na karte"

  • 52 Odpowiedzi
  • 35211 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« dnia: Grudzień 11, 2008, 21:10:16 »
na wstepie pragne napisac ze ten post jest pisany dzieki wspanialej restauracji KFC znajdujacej sie w warszawie na ulicy al. jerozolimskie. dzieki wynalazkowi ktory powinien byc dostepny na calym swiecie - dzieki hot spotowi.

slowm kolejnego wstepu, rozstalem sie ostatnio w dosc wybuchowy sposob z moim dostawca internetu w domu dlatego korzystam z dobrodziejstw wi-fi.

otoz przechodzac do sedna.

zakupilem kiedys tam "w odleglej galaktyce" telefon do dzwonienia w sieci play. skusily mnie niskie stawki do wszystkich sieci oraz atrakcyjny (jak dotej pory myslalem) telefon toshiba g500 w atrkcyjnej cenie 1 zlotowki.

wiec telefon byl, wszystko gralo az do ostatniego poniedzialku. wtedy zakupilem play online na karte. dla niewtajemniczonych powiem ze jest to prepaid umozliwiajacy korzystanie przez modem lub telefon z dostepu do mobilnego internetu. tak przynajmniej myslalem.

w promocji play online na karte dostajemy za 19 zl na start 1 gb transferu (u konkurencji, w abonmencie taki transfer jest za 39,90 netto). po kazdorazowym doladowaniu kaarta zdrapka za 50 zl dostajemy dodatkowo 4 gb transferu + 50 zl dzielony przez stawke 3gr/100 kb.

wiec ucieszony zakupem od razu doladowalem karte zdrapke po zakupie, od razu w salonie play kwota 50 zlotych co by od razu cieszyc sie duuuuzym limitem transferu az przzez 52 dni.

zachecony latwoscia i szybkoscia instalacji (poprzez active sync i internet shearing) w domku wlaczylem karte play do toshiby g500 kupionej w play. pierwsze objawy czegos "nie teges'" pojwily sie od razu po wlozeniu karty do aparatu telfonicznego. objawami byl brak zasiegu sieci i nie moznosc wykonania zadnego z nia polaczenia.

nie zniechecony (jeszcze) udalem sie do osiedlowego hotspotu (na 9 pietrze u mnie w bloku) w celu spraawdzenia na forach internetowych "co jest nie tak". po dluzszej lekturze okazalo sie ze moja toshiba g500 nie ogarnia karty 8-polowej, z kropka. (odpowiedniejsza nazwa bylo by sim idiota). dowiedzilem sie ze nie ruszy i juz.

nie strudzony udalem sie do play by wymienic karte 8 polowa, z kropka, na normalna, 6 stykowa karte sim. okazalo sie w najblizszym salonie ze kart na wymiane brak. oczywiscie kart sim klasycznych bo osmiopolowe z kropka byly. nie strudzony udalem sie do kolejnego i kolejnego i w osiemnastym salonie (!) dowiedzialem sie ze zostaly wycofane one ze sprzedazy.

moja karta 6 polowa, klasyczna z abonamentem byla jedna z ostatnich dostepnych w polsce.

perypetie dotyczace salonu. najpierw, oczywiste odsylanie do biura telefonicznej obslugi klienta (pozdrawiam znajomych z pracy, z piatego pietra na kasprzaka, pomarancz rzadzi ;)) w celu wyjasnienia dlaczego nie dziala. podczas wizyt w salonie mimo mojego jasnego sprecyzowania potrzeby konsumenta (wymiana karty sim 8-polowej na klasyczna) w kazdym z salonow konfigurowalem tosie recznie by dzialala z internetem. owszem dziala, ale tylko na kartach sim klasycznych, 6 stykowych, tych bez kropki. z kropka ani rusz.

w koncu zostalem skierowany do centralnego salonu na warszawe, w playzone w zlotych tarasach. tam w koncu otrzymalem poprawna odpowiedz: bledna jest karta sim. i skonczylo sie na wymianie karty sim z sim 8 polowej z kropka na... kolejna sim 8-polowa z kropka. pan po stwierdzeniu ze nie dziala powiedzial ze jednak chyba trzeba zwyklej sim. zenada.

nastepnego dnia udalem sie ponownie do tego salonu by zareklamowac telefon sprzedany mi w play. toshiba jako telefon, wedlug oferty handlowej "play online na karte powinien dzialac jako modem. i w koncu pan przyznal mi racje! jes jes jes pomyslalem. pan doradzil mi bym oddal tosie do "ekspertyzy". jak zwal tak zwal. dzis pozbylem sie tosi, dostalem telefon zastepczy (toshibe ts705, normalnie masakra, ine wiedzialem ze play ma az takie gowno w ofercie). oczywiscie ten tez nie dziala z karta 8 polowa, z kropka.

dostalem oficjalnie podbite przez samego kierownika salonu pisemko ze telefon zostanie wyslany na "ekspertyze" do renomowanego serwisu play. i tak wiadomo jaka bedzie odpowiedz. nie zrobia tego bo nie bedzie opcji. oczywiscie czas oczekiwania na ekspertyze to 21 dni. roboczych.


i teraz nasuwa mi sie pytanie. jakbym zrobil w koncu psikusa play, wymieniajac moja domyslna karte 8 polowa na karte sim inteligent. bo w takiej sytuacji karta play stara (klasyczna 6 stykowa) po migracji na 8 polowa z kropka, przestaje dzialac i zostaje mi tylko karta 8 polowa nie dzialajaca z moja tosia.

i tu tez sie nasuwa pytanie. czy play wymieniajac mi karte na abonament na 8 polowa z kropka nie dotrzyma warunkow umowy. podpisana jest przecierz z aparatem. a wymieniajac karte abonamentowa trace mozliwosc realnego korzystania z telefonu i zawartej umowy telekomunikacyjnej z jawnej winy play (sprzedanie, co prawda za zlotowke, telefonu nie wspolpracujacego z kartami play: normalnie paradoks: operator dostarczyl mi do umowy telefon, ktory po wymianie karty stanie bezuzyteczny.)


i teraz pytanie do was, drodzy uzytkownicy mobilnych technologii:
- czy i z jaka trescia skladac reklamacje na uslugi play, na teoretyczne niedotrzymanie umowy? bo przecierz play ze swojej strony gwarauntuje ze bede mogl uzywac danego numeru z danym aparatem ktory jest zawarty w tresci umowy. a po zmianie karty orginalnej klasycznej 6 stykowej na karte 8 polowa, z kropka strace taka mozliwosc.

-czy ktos byl w podobnej sytuacji u jakiegokolwiek operatora telefoni komurkowej w polsce? bo dla mnie to nowa sytuacja i chyba nie odpuszcze dla zasady. i dla zasady zglosze sie po wymiane karty klasycznej na karte 8 polowa z kropka. i wtedy musowo bedzie reklamacja

pozdrawiam wielce zniesmaczony ta sytuacja.

PS na biezaco, to znaczy jak si sprawy beda rozwijac, a mysle ze to nie bedzie predko, bede odnawial watek z nowymi wiadomosciami w tej sprawie.

PS2 przepraszam za bledy literowki w tekscie ale to jest moj drugi dzien z laptopem eee pc 901 w rekach:) i troche male te guziczki ale powoli mozna sie przyzwyczaic ;)

pozdrawiam, bej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2008, 21:34:08 wysłana przez beju69 »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2008, 21:16:23 »
że what? :O
Przecież na G900 działa bez zarzutu, nawet z kartą sim z rypniętej serii (nieodbieranie sms na niektórych samsungach, problemy z HTC itd)

toshiby nie mają żadnego problemu z żadną serią kart, no chyba że play znowu oszczędził i zamówił jeszcze bardziej skopaną partię kart...

p.s. na abo mam 8 styk z kropką, na prepaid 6 styk


STK(simteligent niektórzy to nazywają) service masz dostępne w prawie każdym smartphone na terenie polski.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2008, 21:18:47 wysłana przez globalbus »
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2008, 21:25:35 »
ojoj. pomieszalem. nie dzialaja karty z kropka, te nowe. natomiast stare maja sie dobrze i wszystko dziala. pech w tym ze mam karte nowa do play online... no ciezko mi w to uwierzyc ale takie sa fakty. nie dziala i juz, to nie jest wina karty tylko tego felernego telefonu.

zobaczymy co te leepki z serwisu wydumaja na ten temat. tosia calkowicie odmowila wspolpracy z tymi nowymi kartami sim.

ps poprawiam post na poprawna kolejnosc sim (8 polowe = nowe, z kropka, simzwykle = simzwykle:))


____________________________________

poprawione
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2008, 21:35:05 wysłana przez beju69 »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2008, 21:26:45 »
A moze warto byloby zajzec kilka watkow wyzej?  :-| http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=101897.0   B)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2008, 23:45:32 »
A moze warto byloby zajzec kilka watkow wyzej?  :-| http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=101897.0   B)

To nie ma z tym nic wspolnego. To ta Toshiba jest wadliwa (tak samo jak G450), bylo tym glosno swego czasu (do poczytania m.in. na blogplay.eu), z tego co wiem pan Gruszka z Play obiecywal wymieniac Toshiby na inne modele...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2008, 20:41:50 »
przed mowca ma racje. bo dlaczego mam kopac po necie w poszukiwaniu jakiejs nakladki systemowej na moja tosie by wspolpracowala w  niej karta play. bez urazy ale skad typowy zjadacz chleba ma znac pdaclub.pl oraz to ze jest mozliwosc wgrnia nakladki na tosie tak yb dzialala.

jak mnie to wszystko wku... rzy to wymienie dzialajaca  karte abonamentowa i niech oni sie martwia, nie ja. no wypraszam sobie, przecierz jesli pan gruszka z play cos mowil o wymianie toszib... musze to przeczytac. :) kolego masz jakies linki, widziles na wlasne oczy? bede wdzieczny za kazde informacje na ten temat :)
Napisane: Grudzień 12, 2008, 18:54:19
sory za dublowanie postow ale wazna jest godzina. otoz po przeczytaniu postu ktory zaproponowal mi oleyek udalem sie do salonou play w ktorym zostawilem tosie. dopytac sie, a nuz nie wyslali jej jeszcze. no i nie wyslali mimo tego ze mieli dzis w dzien wyslac.

no nic pomyslalem sobie ze sprawdze tamta metode opisana w watku umieszczonym pod odnosnikiem w linku przedmowcy. po sprawdzeniu, wielokrotnym (trroche na mnie lypali, siadl taki w salonie w rogu z wlasnym lapkiem i cos robil przez 15 minut z teoretycznie zepsutym telefonem) tez nie zadzialala. zdecydowanie poslalem ja dzis do serwisu. mam nadzieje ze do konca przyszlego tygodnia dotrze juz do toshiba polska. do "autoryzowanego" serwisu.

a podczas siedzenia w hotspocie, co nieco poczytalem o toshibie g500 i o problemach z nia. otoz nie jeste jedyny w tym bolu. praktycznie wszyscy posiadacze toshiby g500 mieli lub maja nadal z nia takie a nie inne problemy. jednym z najczestrzych jest oczywiscie brak obslugi kart osmiopolowych.

sprawa byla juz dosc glosnia, obilo sie wszystko o play, baa nawet rzecznik prasowy play zajmowal stanowisko w tej sprawie....

slowa rzecznika play w sprawie toshiby g500, z 18 września 2008
Cytuj
Tak jak obiecałem wracam do sprawy. Po wyjaśnieniu sprawy z modemami Toshiba G450 czas zająć się G500. Dziś uzgodniliśmy z Toshibą, że pierwszym krokiem do wyjaśnienia sytuacji będzie zdobycie, tak szybko, jak to tylko możliwe wadliwego aparatu G500. Zależy nam aby telefon dotarł bezpośrednio do nas, na Taśmową. Chciałbym aby to @Deathname (z którym korespondowałem na ten temat) wytypował telefon, po którego wyślemy kuriera. Tak chyba będzie najbardziej sprawiedliwe. Właściciel telefonu otrzyma od nas oczywiście zupełnie nowy telefon - G500 lub lepszy. Deklarowane wady telefonu zostaną sprawdzone przez zespół Toshiba/PLAY. Telefon zostanie przekazany następnie do laboratorium technologicznego Toshiby.(cytat: blog Tako rzecze… rzecznik)

wiecie co, mnie juz wali ta toshiba. kupilem ja w salonie play ma dzialac w play. ciekaw jestem czy owy uzytkownik rzeczywiscie dostal dany telefon. mnie by calkowicie odpowidala podmiana niedziajacej toshiby na dzialajacy dowolny telefon z obsluga 3G i mozliwoscia uzycia go jako modemu do komputera...

troche zenada ze na obietnicach sie skonczylo. mialo byc zajecie sie sprawa, a jest cisza. moze medialnie trzeba to naglosnic?

poki co temat pewnie utonie w morzu innych watkow, natomiast odgrzeje go zapewnie po otrzymaniu telefonu z serwisu. po "ekspertyzie" specjalistów...

pozdrawiam wielce zniesmaczony...
bej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 20:45:58 wysłana przez beju69 »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline arthi

  • *
  • 72
  • Sprzęt: i780
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2008, 14:27:58 »
Tak na dobra sprawe czemu operator ma odpowiadac za zle skonstruowany telefon? Podpisujac umowe kupujesz usluge, a nie telefon, to jest tylko dodatek w promocyjnej cenie. Oczywiscie jesli po wymiane karty telefon nie bedzie dziala, to maja obowiazek wymiany na inny dzialajacy.
-------------------------------------------------------------
i780

*

Offline CaSspeR

  • ****
  • 595
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android User
  • Sprzęt: HTC HD2 with ANDROID; Asus Transformer 32GB
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2008, 15:21:51 »
arthi Twoją wypowiedź mozna przyrównać do takiej sytuacji: idziesz do sklepu i kupujesz abonament telewizji N i dostajesz do tego dekoder i antene do odbioru Cyfrowego Polsatu. Operator, w tym przypadku Play oferuje Ci tani telefon, za pomocą którego masz korzystać z ich usługi, w tym przypadku telefonia komórkowa i internet. Jeżeli więc takowy telefon oferują, powinni go najpierw przetestować czy wogóle działa z ich kartami. W tym przypadku wydaje mi się, że kolega beju69 mógłby dochodzić zerwania umowy z Play właśnie ze względu na niedotrzymanie warunków świadczenia usługi przez Play. Wkońcu to Play dał i telefon i kartę i mialo to działać. W tym momencie telefon jest w serwisie, beju69 z netu nie korzysta, a rachunek zapłacić musi.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2008, 15:31:06 »
Alez nie, kolega napisal wyraznie, ze telefon mu dziala z karta ktora kupil. Nie dziala natomiast z karta kupiona osobno. Czyli sytuacja wyglada tak, ze kupiles od cyfry dekoder z karta i dziala, ale jak wkladasz karte pre-paid to nie dziala z nia. Czy to wina operatora, ze masz telefon ktory nie dziala z usluga z ktora nie kupiles urzadzenia? Pomijajac, ze powinien dzialac, ale nie mozna wieszac wszystkiego na operatorze, ktory winny nie jest do konca, tylko producent sprzetu.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2008, 18:49:17 »
Alez nie, kolega napisal wyraznie, ze telefon mu dziala z karta ktora kupil. Nie dziala natomiast z karta kupiona osobno. Czyli sytuacja wyglada tak, ze kupiles od cyfry dekoder z karta i dziala, ale jak wkladasz karte pre-paid to nie dziala z nia. Czy to wina operatora, ze masz telefon ktory nie dziala z usluga z ktora nie kupiles urzadzenia? Pomijajac, ze powinien dzialac, ale nie mozna wieszac wszystkiego na operatorze, ktory winny nie jest do konca, tylko producent sprzetu.

OleYek:

nie odwracaj kota ogonem, obaj wiemy ze toshiba nie dlatego odmawia wspolpracy z karta pre-paid dlatego ze to karta prepaid. odmawia bo nie byla produkowana do obslugi kart 8 polowych, ktore jako jedyne i tylko te sa dostepne w play. to przypuscmy sytuacje: ide do salonu, stwierdzam ze karta sprzedana z toshiba zrywa polaczenia. proceduralnie, wymieniaja ja na nowa, 8 polowa (pamietajmy o tym ze play juz nawet na magazynach nie ma kart 6 stykowych). i jest taka sama sytuacja jak teraz, to samo dochodzenie. tylko wtedy bym nawet nie mogl korzystac z telefonu. a teraz leciwy k300i obslugujacy karty 6 polowe udzwignal brzemie i dziala.

wiec jesli odrzuca z powodu tego ze prepaid, trudno, udam sie do salonu po wymiane karty na nowa. i wtedy karta 8 polowa _bedzie_ musiala zadzialac z toshiba. wiec na jedno wychodzi, jak odrzuca to wymieniam karte i znowu zobaczymy co bedzie.


natomiast mam kilka newsow. udalem sie dzis do punktu play (calkiem duzy, trzech pracownikow) aby zweryfikowac czy paczka zostala wyslana. okazuje sie ze nie zostala, mimo zapewnien ze zostanie. poprosilem o rozmowe z kierownikiem. i ku mojemu zdumieniu, udalo sie porozmawiac.

tym razem bylem przygotowany na rozmowe, posiadalem materialy prasowe dotyczace play i dzialania toshiby G500. nie wiem czy juz to opisywalem, ale jeszcze raz o tym samym. Materialy zawieraly miedzy innymi wypowiedz rzecznika prasowego play, pana Marcina Gruszki. dana wypowiedz przytoczylem kilka postow wyzej.

pan w salonie rzeczywiscie stwierdzil uchybienia w dzialaniu proceduralnym play. zaproponowal mi w trybie ekspresowym rozwiazanie mojej sprawy (z 21 dni roboczych do 14 dni roboczych) oraz (cytuje) "ekskluzywny" telefon samsung z370 (ktory jak najbardziej mi odpowiada, poniewaz dziala w koncu jako w pelni sprawny modem oraz jako w pelni sprawny telefon. w koncu bede mial neta przez 3G)

do ekspertyzy zalaczylem moje pismo o nastepujacej treci:

Cytuj
Warszawa, dnia 13.12.2008   


   Toshiba G500 Zakupiona dnia 20-10-2008, w salonie Germanos w Empiku znajdującym się przy ulicy marszałkowska 116/122 wykazuje oznaki awarii. Telefon jako kupiony w PLAY, powinien być kompatybilny z kartami PLAY. Okazuje się że telefon nie wpółpracuje z kartami PLAY w technologi 8-polowej, działa tylko z kartami SIM 6-polowymi, wycofanymi już ze sprzedaży z sieci PLAY.

   Chciałbym poddać telefon marki Toshiba, model Portege G500 o nr IMEI: 354460013564313 ekspertyzie mającej na celu potwierdzenie błędnego działania kart PLAY w zakupionym w sieci PLAY telefonie.

   Pragnę nadmienić iż Toshiba G500 została poddana testowi krzyżowemu w obecności pracownika salonu Germanos, wykazującego pełna niezdolność działania z żadna kartą ośmiopolową, natomiast działa z każda kartą SIM sześciopolową.

Z poważaniem,

Kazimierz G********

ponad to z wypowiedzi pana, jesli telefon zostanie uznany jako niezgodny z towarem (w tym przypaku jako modem 3G do komputera, tak, jest taka funkcja i w instrukcji telefonu a takze na stronie play) to firma P4 sp. z.o.o zaproponuje mi w ramach ugody nowy telefon o parametrach wadliwego i wymienionego.

i tu tez nasuwa sie pytanie. jak play wybrnie z paragrafu "parametrach wadliwego i wymienionego".
w sumie gdyby nie ten defekt ktory na dluzsza mete calkowicie uniemozliwia uzywanie toshiby, to bylby to telefon/smartfon prawie doskonaly.

przegladalem oferte play i ich telefony. najblizszy do "parametrow wadliwego i wymienionego" jest nokia e51, posiadajaca wszystkie elementy i funkcje zawarte w toshibie. ciekawi mnie tylko jak rozwinie sie sytuacja, poniewarz toshiba byla w abonamencie za 1 zl, natomiast nokia e51 jest w tym samym za 99 zl. bardzo mnie to ciekawi.

podsumowojac, sprawa na dzien 13.12.2008 wyglada nastepujaco:
telefon jest jesszcze w salonie, oczekuje na ekspertyze. otrzymalem telefon zastepczy, w sumie dzialajacy i spelniajacy wymagane przeze mnie funkcje.  czas oczekiwania na ekspertyze to 14 dni roboczych. czyli liczac od poniedzialku 15.12.2008, termin otrzymania odpowiedzi jest to 5 stycznia przyszlego roku.

zapraszam cie OleYek do dyskusji, co do slusznosci mojej reklamacji i moich roszczen. na wstepie przytocze przyklad: kupujesz n z dekoderem i z antena. po dwoch miesiacach zmienia sie jeden z parametrow uslugi i ze wzgledow technicznych, antena nie moze odebrac sygnalu (antena = posrednik do uslugi, w moim przypadku antena to telefon toshiba G500). czyja to jest wina? N? czy raczej uslugi? czy raczej anteny nieprzystosowanej do odbioru nowych, wprowadzonych juz po zakupie anteny i aktywacji, rodzajow protokolow transmisji?
oczywiscie calkowicie sie nie znam na transmisjach telewizyjnych, uznajmy ten przyklad jako tylko odniesienie do mojego problemu.

pozdrawiam wszystkich bioracych udzial w dyskusji

juz mniej nastawiony sceptycznie (wiecej optymizmu)
bej


____________
19:17

połaczylem sie telefonem zastepczym przez dial-up. szkoda ze tak tosia nie chciala dzialac... pech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2008, 19:17:38 wysłana przez beju69 »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2008, 19:45:21 »
Nie odwracam kota ogonem, tylko nie jest tak do konca. Zaczne od Twojego przykladu z N, powinien wygladac tak: Kupiles Dekoder z antena, usluga sie nie zmienila tylko wymieniles antene i ta antena nie dziala z dekoderem. To nie jest wina playa, ze ma karty ktore nie sa kompatybilne z konkretnym urzadzeniem, tylko wina producenta urzadzenia, ze nie trzyma sie standartow. Problem bylby, gdyby karty nie dzialaly nigdzie, ale karta ktora nie dziala z G900, dziala zarowno z przetpotopowa nokia 3310 jak i np. z najnowszym iPhonem, wiec problem lezy w konstrukcji Toshiby. Zapewne Play, zeby zminimalizowac problem z Toska dawal stare karty, zeby to uciagnela. Ale problem powinna rozwiazac Toshiba jako producent sprzetu, poniewaz Play jest sprzdawca to przyjmuje je, ale gdybys telefon kupil np. w MM i nie dzialalby z karta Play, a karta play dzialalaby z kazdym innym urzadzeniem, to czyja bylaby wina ?
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 13, 2008, 19:47:38 »
Cytuj
ale karta ktora nie dziala z G900
Z G900 działa, to z G500 ponoć z tego tematu wynika, że nie działa.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 13, 2008, 20:27:46 »
Problem bylby, gdyby karty nie dzialaly nigdzie, ale karta ktora nie dziala z G900, dziala zarowno z przetpotopowa nokia 3310 jak i np. z najnowszym iPhonem, wiec problem lezy w konstrukcji Toshiby.

i tu lezy kot pogrzebany. w salonie play sprawdzilem z innymi modelami oferowanymi w play.
ani toshiba TS705, niby tez super multimedialny nie dzialal, ani w300i sony ercisson, ani hermes, ktory lyka karte 8 stykowa orange (dziwne, prawda? a niby technologia tych kart taka sama...) ani k300i leciwy ktorego uzywam teraz, ani wizard znajomego. jedyne co moge dopowiedziec w tej sprawie ze dwa z tych telefonow byly z play. reszta miala prawo nie ogarnac sytuacji. co prawda w pozostalych modelach play karta dzialala, wiec to jest ewidentnie wina toshiby. bo przecierz nie moja.

ech w sumie ten przyklad byl zly. inna sytuacja z ta antena. kupiles zestaw n-tv, bez anteny (antene miales z zeszlego zestawu n-tv) i okazuje sie ze mimo zapewnien dostarczyciel uslugi (n-tv) antena kupiona w n-tv nie pasuje do nowego dekodera. czyja wina? producenta anteny ze wprowadzil cie w blad? czy sprzedawcy ktory nie dowiedzial sie ze nie prawa dzialac? a moze samego dekodera ktory nie chce wspolpracowac z antena? kto ma poniesc koszty, by wymienic antene na dzialajaca? ty czy dostarczyciel uslugi z ktora miala dzialac, oczywiscie wczesniej kupiona od dostarczyciela uslugi.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 13, 2008, 20:35:52 »
Cytuj
ani hermes,
falshe, przecież na hermesie właśnie pierwszy raz odpalałem 8-styk playa :P
co prawda z provxml, ale do dzisiaj mi ten sim służy

G900 w ogóle nie potrzebowała tych bajerów, wyjmujesz z pudełka i działa.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 13, 2008, 20:48:42 »
Cytuj
ani hermes,
falshe, przecież na hermesie właśnie pierwszy raz odpalałem 8-styk playa :P
co prawda z provxml, ale do dzisiaj mi ten sim służy

no wiesz, nie kazdy majacy toshibe G500 wie ze tam jest system operacyjny jakis... a o windowsie wogle nie slyszal. sa tacy ludzie. wiec zalozylem procedure taka, jakbym byl takim czlowiekiem. ze ma dzialac i juz. a nie ze ja mam czegos szukac i wogle googlowac cos wgrywac.

przecierz nie ja jestem od tego by to dzialalo. przecierz zwyczajnie tego nie musze umiec zrobic. co innego ze umiem, wiec sprobowalem i wywala. sposob z cabem od ciebie takze, a sposob z plikiem exe i podlozeniem recznie ciezkii wogle nie pzechodzi bo wyskakuje error na tosi "wystapil wyjatek krytyczny bla bla bla jesli chcesz wyslij raport o bledach w celu udoskonalenia systemu windows"

zjadacz chleba by nie mial woogle takiej mozliwosci, wiec pominmy uzywanie tego provxml :)

Cytuj
G900 w ogóle nie potrzebowała tych bajerów, wyjmujesz z pudełka i działa.

uwierz mi, tez tak myslalem ze bedzie z tosia i karta play.
ludzilem sie ze bedzie pelne plug&play ale no sam wiesz jak jest :)
nie bardzo im to wyszlo :)

pozdrawiam
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 13, 2008, 20:51:12 »
podobno od jakiegoś czasu mają nową wolną od wad partię kart sim, ale czy będzie akurat w salonie do którego pójdziesz to nigdy nie wiadomo...
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 13, 2008, 21:03:59 »
wyznaje zasade "pan do sklepu czy sklep do pana?"   B)

niech sie martwia, poszla do ekspertyzy. jak z ekspertyzy wroci ze stwierdzeniem ze nie bangla to zobaczymy. mam wielkie nadzieje ze nie zadziala, ze nie odbije znowu serwis pilki w strone play typu : "prosze przyslijcie jeszcze karte sim ktora nie dziala , ktora dziala, jeszcze zmierzcie wzrost uzytkownika, pewnie przez to nie chce dzialac"

pozyjemy zobaaczymy. do 5 stycznia troche czasu jeszcze jest.
ciekaw jestem czy beda zbulwersowani jak ich bede codziennie nekal o to czy juz wrocila.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 13, 2008, 21:16:55 »
wiesz, provxml wymyśliłem, bo nie chciało mi się jechać do salonu na wymianę karty (na przedmieściach mieszkam)

nie mniej jednak życzę pomyślnych bojów z play i nowego modemu :E
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 13, 2008, 21:30:28 »
wiesz, provxml wymyśliłem, bo nie chciało mi się jechać do salonu na wymianę karty (na przedmieściach mieszkam)

nie mniej jednak życzę pomyślnych bojów z play i nowego modemu :E

jeden zasadniczy problem. w warszawie nie ma tych kart w zadnym salonie. wiem bo bylem. w kazdym.

no w sumie nie obrazilbym sie za e51.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 14, 2008, 19:58:45 »
beju69 hermes z radiem 1.50 dziala z kazda karta play, to sam NIKI i kaiser. ale tak trzymaj uwazam ze masz racje
dostales dekoder n z antena. n wprowadzila nowa usluge i wymienila antene ktora nie dziala z dekoderem ktory Ci sprzedali wiec powinni wymienic Ci antene ktora wspolpracuje z twoim dekoderem
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 20:01:44 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 14, 2008, 22:41:49 »
beju69 hermes z radiem 1.50 dziala z kazda karta play

tu sie nie zgodze. mialem orginalny rom ery 6.0 z radiem 1.50 i zdjetym carrierID oraz wgranym HardSPL.

i tez nie dzialalo.

niewiem jak by zadzialal z provxml, ale tego nie testuje bo i po co.

toshiba ma dzialac i juz.

PS: odkrywam pierwsze "zalety" internetu w play... dzis po raz pierwszy bujalem sie z bledem 619 ponad dwie godziny. no ale w koncu polaczenie nastapilo i grunt ze dziala.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline snowcraft

  • **
  • 162
  • Sprzęt: HTC X7500 Orange/BB 8310 Era
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 15, 2008, 14:50:53 »
Dzisiaj nabyłem startera w wersji 8 stykowej (bez kropki) i podobno jest to nowa dostawa. Po włożeniu do HTC Athena działa bez zarzutu i nic nie trzeba robić.
-----------------
Saludos

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 15, 2008, 16:26:08 »
dlategoz to twierdze ze jest to wybiorczy problem tej felernej toshiby g500... nic na to nie poradze... no i jak sie spisuje ten starter w athenie?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline sh97m97n

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Komputery UMPC, technologie mobilne, PDA, Smartfony
  • Sprzęt: HTC HD2, iPhone 3GS, iPad 64GB .... itd
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 15, 2008, 16:42:36 »
Problem podobnie jak Tośki dotyczył Kaisera i Raphaela, jednak bez problemu jeszcze miesiąc temu wymieniłem kartę w salonie Play w Słupsku i problem ustał.
---
Homo sum et nihil lupus ex ovo esse puto :)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 15, 2008, 17:06:00 »
nie, szczerze, jak czytam kolejny raz o tym co wyrabia PLAY to mi sie włos na głowie jeży. Ale to dlatego ze sporo ludzi, którzy tam pracują nie mają zielonego pojęcia co się dzieje. Miałem kiedyś styczność z ich testerem, który pytał dlaczego AutoMapa wywala komunikatem "program pochodzi z nieznanego źródła" przed instalacją... Sorry, ale takie rzeczy nie powinny mieć nigdy miejsca! I niezgadzam się że to jest sprzedawane w innym pakiecie itp. Szkoda mi takich userów bo sie namecza i nic nie wskórają. Takie jest życie, ale Play powinien za to słono zapłacić.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline snowcraft

  • **
  • 162
  • Sprzęt: HTC X7500 Orange/BB 8310 Era
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 15, 2008, 20:17:08 »
no i jak sie spisuje ten starter w athenie?
Póki co, stabilne i szybko łączy, dobry zasięg w W-wie i Mińsku Maz. W Athenie mam do 1,8 Mbps, więc Playowe ograniczenie do 1 Mbps jakoś mi nie przeszkadza tym bardziej, że głównie poczta, www i komunikatory. Wczoraj skype testowałem na Orange i mimo braku HSDPA (dolatuje sam UMTS) to działało nienajgorzej. W Playu trochę bardziej rwało mimo załączonego HSDPA.
-----------------
Saludos

*

Offline kaszczu

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC TyTN II +8GB microSDHC
  • Sprzęt: HTC TyTN II +8GB microSDHC
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 17, 2008, 16:39:20 »
Widzę, że cały problem polega w trefnych kartach sim i tu moje pytanie, czy karty sim wydawane do abonamentu też mają ten feler? Pytam bo chciałbym sim z play-a odpalić na TYTN II i boję się, że po podpisaniu umowy może okazać się dokładnie ta sama sytuacja co w tym temacie...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 17, 2008, 18:16:00 »
Widzę, że cały problem polega w trefnych kartach sim i tu moje pytanie, czy karty sim wydawane do abonamentu też mają ten feler? Pytam bo chciałbym sim z play-a odpalić na TYTN II i boję się, że po podpisaniu umowy może okazać się dokładnie ta sama sytuacja co w tym temacie...

z tego co wiem, to sa raczej indywidalne problemy tylko z toshiba i tylko modelem g500 dostepnym w play.
co do innych modeli, to zobacz wypowiedz globalbusa, a propo ustawienia dokladnego jak ma smigac
u mnie nie pomoglo wiec tosia na reklamcje poszla. dzis mamy srode, czas odwiedzic ulubiony salon w celu
weryfikacji czy poszla juz do ekspertyzy. 3 dzien roboczy mija. jeszcze 11.

ciekaw jestem co bedzie gdy przekrocza ten termin. czy bede mogl jeszcze za cos ich pociagnac do odpowiedzialnosci za opuznienia :D

iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 22, 2008, 12:40:49 »
Ruszylo cos w mojej sprawie.

co prawda nie od strony play, ale z mojej strony.
przy rozmowie przy browarku ze znajomym studentem prawa uswiadomil mnie.

otóż na podstawie prawnej
"
Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (DzU z 2002 r. Nr 141, poz. 1176)
"

sprzedawca:

"
Ma obowiązek ustosunkować się do naszej reklamacji w terminie 14 dni kalendarzowych, liczonych od dnia następnego po dniu, w którym ją złożyliśmy. Nieudzielenie odpowiedzi w tym terminie oznacza uznanie reklamacji.
"

czyli myk, moge ich pociagnac znowu z racji "specjalnego wprowadzenia klienta w blad"

posiedze cicho do 28 i zobaczymy co bedzie :D
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ostrzezenia a propo "play online na karte"
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 22, 2008, 15:26:13 »
i juz po wizycie w salonie:↵↵1. po pierwsze dowiedzialem sie ze play kladzie laske na swoich klientow, otwarcie dowiedzialem sie w salonie ze maja w nosie te ustawowe 14 dni. ciekaw jestem co na to rzecznik praw konsumenta.↵↵no ale pan w salonie powiedzial ze "postara" sie cos przyspieszyc. wiec 30 daje im deadline. po tem uke.↵↵2. otrzymalem informacje, ze pomimo zawarcia w "ekspertyzie" moich roszczen (zadam wymiany na nowy aparat lub rozwiazanie umowy bez kary umownwnej) to musze, juz po otrzymaniu ekspertyzy udac sie do salonu zlozyc jeszcze jedno pismo. o wymiane aparatu w ramach uznanej reklamacji "niezgodnosci towaru z umowa"...↵↵↵zobaczymy jak bedzie, wstepnie zaczynam pisac projekt do uke i rzecznika praw konsumenta. pozdrawiam. ↵↵odswieze po 29 grudnía.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1