Modem Huawei E870 Orange + SIM z T-Mobile - jak ?

  • 2 Odpowiedzi
  • 6542 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline klosz007

  • **
  • 194
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB + iPad 3 3G 32GB + NavRoad Vivo Plus
Modem Huawei E870 Orange + SIM z T-Mobile - jak ?
« dnia: Lipiec 20, 2012, 21:52:06 »
Cześć,

Jest tak: mam starawy służbowy modem Huawei E870 z oferty Orange Business Everywhere, ze zdjętym samodzielnie simlockiem. Mam również SIM z T-Mobile który kupiłem do iPada 3. Z pewnych względów wygodnie byłoby mi używać służbowego SIMa Orange w iPadzie (z tym problemu nie ma) a SIMa T-Mobile z modemem E870 od Orange w laptopie. I tu jest problem.

Oprogramowanie Orange Business Everywhere nie chce się łączyć modemem E870 z SIM/siecią T-Mobile - wywala jakiś błąd i każe odłączyć i podłączyć modem. Sieć znajduje więc nie jest to kwestia SIMlocka. Zresztą jestem w stanie pogadać z modemem komendami AT (AT+CPIN=..., ATDT*99*# i dostaję CONNECT).

Szukałem ekwiwalentnego softu do BlueConnect (E870 był sprzedawany przez Erę) i nie mogę nic znaleźć - niby był jakiś BlueConnect Manager ale nie ma go skąd ściągnąć, poza tym jest licencjonowany. Był podobno wgrany na modemy E870 Ery (mają funkcjonalność pamięci masowej) ale raz że modemy od Orange miały wyłączoną funkcjonalność pamięci masowej (soft dawali na CD), dwa - jeśli już to u mnie byłby tam raczej soft od Orange :)

Jak sobie z tym poradzić ?

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modem Huawei E870 Orange + SIM z T-Mobile - jak ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2012, 00:06:12 »
Próbowałeś top_netinfo ?

Nie musisz korzystać z firmowych softów, tylko wykorzystać sam modem.

*

Offline klosz007

  • **
  • 194
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB + iPad 3 3G 32GB + NavRoad Vivo Plus
Odp: Modem Huawei E870 Orange + SIM z T-Mobile - jak ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2012, 21:47:09 »
Nie znałem tego narzędzia, próbowałem użyć, niestety bez sukcesu. Wprowadza PIN do modemu, modem widzi sieć, pokazuje wszystkie informacje (operator, siła sygnału, BTS itp.) ale przy próbie połączenia wyrzuca błąd 633 - port zajęty czy coś takiego. Zarówno z oryginalnym SIM Orange jak i T-Mobile. Oczywiście Business Everywhere odinstalowałem a samodzielne sterowniki są choćby na stronie T-Mobile.

Nawet jak włożę oryginalną kartę SIM Orange to też jedyny działający sposób połączenia przez modem jaki mi działa to firmowy soft Business Everywhere. Tworzy on niby "normalne" połączenie dial-up w Windowsie ale samodzielnie ono nie działa (też wywala jakiś błąd 6xx - chyba, że zdalny komputer nie odpowiedział). Musi być wywołane z BE.

Nie wiem co w tym za filozofia, wydawało mi się, że modem 3G różni się np. od telefonu komórkowego podłączonego przez dial-up (czy to przez USB czy przez BT) jedynie tym, że trzeba jakoś podać modemowi PIN SIM'a, niestety okazuje się, że to nie jest takie proste :-(

Zależy mi na używaniu tego modemu bo w odróżnieniu od iPhone/iPada można do niego podłączyć antenę zewnętrzną i mieć lepszy zasięg gdy sieć jest słaba.

Przejrzałem na Allegro ofertę modemów USB ale widzę, że sprawa też nie jest trywialna. Te pochodzące z innych sieci, z pozdejmowanymi simlockami, też zwykle wymagają jakichś kombinacji, żeby działać w innej sieci niż ta z której pochodzą.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2012, 21:59:52 wysłana przez klosz007 »