Jaki operator (najlepiej abonament?)

  • 18 Odpowiedzi
  • 6784 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Jaki operator (najlepiej abonament?)
« dnia: Maj 25, 2011, 23:37:03 »
Witam, za niedlugo operator powinnien zaprosić mnie do przedłużenia umowy. Obecnie mam od kilku lat telefon w plusie, w abonamencie ok. 55 zł. Oferta indywidualna. Od roku mam dziewczyne z którą dużo piszę i nawet dużo rozmawiam (średnio 4 tys sms miesięcznie i do 25h rozmów). Musze kupować startety z simplusa za 9 zł, dawać jej numer (też jest w plusie) jako swobodny za 5zł (na jeden numer 0zł za rozmowy i sms na miesiąc) i to jest najkorzystniejsze rozwiązanie.

Pytanie jest proste: czy któryś operator proponuje abonament (lub w ostateczności na kartę) w którym mam "jeden numer za free"?

Plus tego nie oferuje w abonamencie, oferuje na kartę tylko ilości doładowań mnie dobijają - min 24 zasilenia za doładowania min 30zł i do tego badziewne telefony w dzikich cenach (dobrze rozumiem: Jak doładuje np. za 100zł to jest to liczone, jako trzy doładowania za... 30zł?).

Przy tym moim abonamencie, chyba kubala 55, zawsze przechodza mi minuty/sms. Jest to dla mnie za wysoki abonament, tak btw.

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2011, 23:53:40 »
play, ja w play mam 45000min (czterdziesci piec tysiecy min) do sieci play.
czyli bez ograniczen :grin:

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2011, 23:59:49 »
Zapoznaj sie z czyms, co sie nazywa Siec rodzinna w Erze. Juz przy abonamencie za 25 zl zyskujesz taka mozliwosc dla dwoch osob.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2011, 01:21:27 »
Może warto zaczekać, co pokaże T-Mobile (o ile coś ciekawego zaproponuje). I jaka ewentualnie będzie odpowiedź konkurencji.

Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2011, 06:22:03 »
wybierz taka siec w ktorej masz najwiecej znajomych,rodzine, bo wtedy mozecie sie kontaktowac za darmo lub za grosze:) co do t-mobile, ta sie jjuz jest od 2 lat w polsce tylko, ze era dopiero teraz zmienia nazwe, wiec nie wiem czy bedzie jakas lepsza oferta:)

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2011, 09:08:25 »
Prawie wszyscy u mnie są w plusie, ale z tymi wszystkimi jak wygadam 20 minut miesiecznie i napisze 30 sms to jest góra (oczywiscie są miesiace, ktory te wartosci sie podwajają czy potrajają, ale naprawde rzadko). Z tą siecią rodzinna to kicha, bo numer dziewczyny jest w plusie a poza tym to chyba tylko rozmowy... Sms to piorytet. Czyli nie widzcie rozwiązania oprócz wzięcia na karte w plusie? Jak to jest w tym simplusie - jak mam umowe na 24 zasilenia po 30zł to gdy doładuje 100zł to mam 3x30zł, tj trzy zasilenia z umowy robie jednoczesnie?

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2011, 10:38:40 »
co do t-mobile, ta sie jjuz jest od 2 lat w polsce tylko, ze era dopiero teraz zmienia nazwe, wiec nie wiem czy bedzie jakas lepsza oferta:)
Są nawet dłużej w Erze. Ale dopiero niedawno wyrokiem sądu przejęli kontrolę nad PTC w pełni. A zapowiadany rebranding i 100 milionów wyłożonych w kampanię może być dobrym pretekstem do zamieszania na rynku. Choć, co zaznaczyłem w pierwszym poście, nie musi.

*

Offline barpoz

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i9100
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2011, 15:50:58 »
Pierwsza zmiana zapowiedziana przez t-mobile oficjalnie, to taryfy z darmowymi wewnątrz sieciowymi, więc warto ten tydzień zaczekać. Jak nie chcesz czekać to masz play z stanem darmowym i era z siecią rodzinną jak już ktoś wcześniej napisał.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2011, 18:03:20 »
Własnie doczytalem, że swobodny numer w plusie jest tylko na numery do plusa. W takim razie mam pytanie: 24 zasilenia po 30zł, jak to działa? Musze tą kwote 24x30zł osiągnąc, żeby móc zmienić telefon i nie działa to tak, że 24x30zł odjąc doladowanie za 100zł to faktycznie odejmują stówe a nie trzy doladowania po 30zł lub jedno za 30 zł? Po prostu, gdy doładuje za stowe to mam 3 doladowania po 3 dychy czy stowe odejmują od sumy, jaką muszę osiągnąć?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2011, 18:17:30 »
liczy się ilość zasileń, więc jak raz doładujesz za 100 to odejmie Ci jedno doładowanie od liczby wymaganej, a nie 3

*

Offline saknis

  • ****
  • 696
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Hero
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2011, 21:25:27 »
A dlaczego nie zwykły prepaid tylko jakieś mixy?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2011, 08:47:22 »
T-mobile już zapowiedział zupełnie darmowe i nielimitowe połączenia w ramach wszystkich swoich sieci na świecie. Radzę zapoznać się z ich ofertą.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:31:36 »
 :ok: zapoznam się voński  :) saknis - prosta przyczyna - telefon. Chyba zostane w abonamencie i bede kupowac sobie startery z plusa za 9 zł... Tak jest mi najkorzystniej, zobacze oferte t-mobile.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 09, 2011, 16:11:01 »
Oczywiście to nie działa na całym świecie. ;)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 09, 2011, 17:47:57 »
A autor gdzieś wspominał, że to ma działać poza granicami?

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 09, 2011, 20:19:34 »
T-mobile już zapowiedział zupełnie darmowe i nielimitowe połączenia w ramach wszystkich swoich sieci na świecie. Radzę zapoznać się z ich ofertą.
Okazało się, że są darmowe po 39 pln/msc.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 10, 2011, 00:37:34 »
"Ponadto każda karta SIM sprzedawana w ramach „Startera Między Nami” posiada roczną ważność konta na połączenia wychodzące oraz o miesiąc dłuższą na połączenia przychodzące."

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Jaki operator (najlepiej abonament?)
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 19, 2011, 14:49:26 »
b7rabbitdj ja się szarpnełem dla paru swoich bliskich z którymi najwięcej się rozmawia, po starterze z Playa 5zł , większość ludzi w domu posiada po kilka starych telefonów(pochowanych gdzieś głęboko w szafach) ... moim zdaniem najlepsze rozwiązanie i oferta na naszym rynku(nie czytać jako reklama) ... doładujesz za piątaka i masz 5 dni nielimitowanych rozmów do wszystkich w sieci ....za 30zł- 30dni za 50zł -50dni .....