Internet w Plusie - obniżka cen i bez "lojalki".

  • 5 Odpowiedzi
  • 23019 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Internet w Plusie - obniżka cen i bez "lojalki".
« dnia: Listopad 07, 2012, 11:37:36 »
Plus obniżył cenę mobilnego Internetu, który można mieć już od 15 zł na miesiąc.
Co ciekawe dla posiadaczy modemów, usługa dostepna jest bez lojalki, tzn możemy w dowolnej chwili wypowiedzieć umowę bez negatywnych konsekwencji.

Źródło: http://internet.plus.pl/indywidualni/promocje/iplus-karta

Sam z tego korzystam i u mnie jest super, bo Plus, który korzysta także z nadajników Aero2 ma w tej chwili chyba największą sieć.

W regulaminie jest jeden pewien haczyk, tzn w planie okazjonalnym (tym za 15 zł/miesiąc) po pierwszym okresie rozliczeniowym, zaczną nam liczyć dodatkową opłatę za pakiet nocny 50 GB (10 zł/miesiąc).
Aby wyłączyć pakiet nocny w planie okazjonalnym, a tym samym zachować najniższą cenę, trzeba wysłać SMSa o treści Usun 50 GB na numer 2601
W wyższych pakietach pakiet nocny jest gratis, więc nie musimy niczego wyłączać.

PS.
Dodatkowe tricki (można zastosować przekładając SIMa do dowolnego telefonu):

Wyłączenie poczty głosowej: kod ##002# + zielona słuchawka (zupełnie nie wiem po co ona przy mobilnym Internecie)

Wyłączenie usługi "Kto dzwonił?": SMS o treści N na numer 8023 (j.w. - usługa niepotrzebna w mobilnym Internecie)

Wyłączenie kontroli PIN: Ustawienia -> Bezpieczeństwo/Zabezpieczenia -> kod PIN -> kontrola PIN -> Wyłącz (może się różnić w różnych modelach telefonów)

Sprawdzenie ilości wykorzystanych danych: SMS o treści U na numer 2580
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2012, 11:43:12 wysłana przez overconscious »

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Internet w Plusie - obniżka cen i bez "lojalki".
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2012, 13:50:23 »
Ta.... Ciekawy jest punkt 9 regulaminu:

Cytuj
9. W ramach Promocji Abonentowi w momencie zawarcia Umowy zostaje ustawiony limit wydatków ponad abonament na kwotę 25 zł. Po przekroczeniu Dziennego pakietu wysłanych i odebranych danych zgodnie z wybraną taryfą/promocyjnym planem cenowym transmitowane dane będą rozliczały się zgodnie z Cennikiem w ramach tej kwoty. Abonent ma możliwość zmiany limitu wydatków ponad abonament zgodnie z regulaminem promocji „Deklarowany limit wydatków”.

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Internet w Plusie - obniżka cen i bez "lojalki".
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2012, 15:15:49 »
I co w tym złego ? Jak przekroczysz np. 1 GB (dla planu okazjonalnego), to będą ci liczyć po 2 gr za 100 kB - ale nie dalej niż do kwoty 25 zł. Po dojściu do 25 zł, Internet ci zablokują.

Jak zadzwonisz do BOKu to ten limit możesz zmienić - nawet na 0 zł.

Ale przecież zawsze tak było, że po przekroczeniu limitu danych określonego w umowie trzeba było dokupywać, żeby móc dalej korzystać.
Kiedyś miałem tak, że niby tylko prędkość obcinali, ale obcinali ją tak, że faktycznie blokowali możliwość korzystania (nawet poczty nie szło odebrać bez dokupienia pakietu).
Teraz przynajmniej piszą uczciwie, że powyżej limitu trzeba płacić extra albo wykupić wyższy abonament.

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Internet w Plusie - obniżka cen i bez "lojalki".
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2012, 17:41:05 »
A ja mam teraz tak, że jak przekroczę limit, to spada mi przepustowość, ale internet dalej jest do końca okresu rozliczeniowego.
Ja wolę taką wersję i warto wiedzieć, że w ten promocji jest inaczej.

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Internet w Plusie - obniżka cen i bez "lojalki".
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2012, 18:23:36 »
A ja mam teraz tak, że jak przekroczę limit, to spada mi przepustowość, ale internet dalej jest do końca okresu rozliczeniowego.

Ale trzeba jeszcze dodać do ilu spada i jaki jest wówczas czas przelotu pakietów.

Bo u mnie spadało do 32 kbit/s wg ówczesnego regulaminu, co sprawiało, że plik ściągał się z prędkością ok 3 kBajt/s (trzy kilobajty). Zaś czas przelotu pakietów (odpowiedź na pingi) wzrastał do ponad 1000 ms.
Taki Internet nie nadawał się kompletnie do niczego.

Dla porównania teraz (w normalnym trybie) download waha się od 2.70 do 3.26 Mbit/s, upload od 1.57 do 1.62 Mbit, a pingi od 55 do 115 ms.
To na modemie Nokia 21M-02 (HSPA+) przy zasięgu 3G na poziomie 40%. (wg topnet_info).
Uważam to za bardzo dobre osiągi jak na internet mobilny i jak na moją lokalizację (poza centrum dużego miasta).
Testy oczywiście nie dotyczą LTE, bo nie mam takiego modemu (ani pewnie nie jestem w jej zasięgu), ale na LTE należy spodziewać się, że będzie jeszcze lepiej.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Internet w Plusie - obniżka cen i bez "lojalki".
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2012, 23:17:08 »
Jeżeli komuś taki wolny wystarczał, to go miał. Mógł też jak obecnie wykupić dodatkowy. Teraz nie ma darmowego, więc gorzej.