Denerwujące smsy...

  • 23 Odpowiedzi
  • 30391 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline weekend173t

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc Hd 2 (Leo), Samsung Soul SGH-U900
Denerwujące smsy...
« dnia: Luty 10, 2010, 18:47:15 »
Witam, na początek mam nadzieję, że zakładam temat w dobrym dziale...

Poruszam niezwykle denerwującą sprawę, jaką są smsy z reklamami itp...
Mianowicie:
"Wróżka prosi Cie o sms - to najszybszy sposób by dowiedzieć sie, ze najbliższe dni nie beda zwykłymi.PROSZE! Ślij Prawda na 73666 (3,66 z vat)"
lub coś w tym stylu, to jest tylko przykład, czasami dostaje po kilka dziennie, da się coś z tym zrobić? Gdzie dzwonić by wyłączyli wysyłanie tego badziewia na mój numer? Czekam na odp... Pozdrawiam!

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2010, 23:13:19 »
zadzwoń na infolinię opa i zapytaj jak zablokować reklamowe smsy
end of fear
yo is here

*

Offline weekend173t

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc Hd 2 (Leo), Samsung Soul SGH-U900
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2010, 23:20:37 »
Dzięki, jutro spróbuję, bo dzisiaj już nie mam weny do przejścia tego procesu ble ble ble "rozmowy są nagrywane" ble ble ble...

*

Offline fiolemonq

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: note3, s gsII, motorola defy
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2010, 02:39:18 »
nie prosciej jakims programem dodac nr, z ktorego dostajesz te sms, do czarnej listy?
trium eclipse -> 3200 -> c650 -> c651 -> c975 -> e398@e1 -> k700i -> 6300 -> e65 -> e8 -> n93i -> n95 -> HTC touch pro [ * ] -> HTC diamond -> TG01 -> galaxy SII -> Note3 -> ?

*

Offline superneo

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2010, 10:19:32 »
W jakiej sieci masz numer? Jak w Erze to wyslij sms o treści "NIE" na 80888. Darmowy sms a wywala wszelkie reklamy.
S11 > 3210 > 3510i > N73 > N95 8GB > Omnia > HTC HD > HTC Desire HD > HTC Sensation

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2010, 13:29:37 »
Nie wiem jak jest u innych opów, natomiast Orange takich smsów nie blokuje, nie ma jako takiego filtra, można zgłosić na infolini, gdzie należy konsultantowi podać numery z jakich przyszły te smsy, i wtedy operator wysyła dyspozycje do danej firmy która ten szajs rozsyła ale raczej jest to mało skuteczne :-).

Jedyne rozsądne rozwiązanie to które podaje Fiolemonq.
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2010, 14:09:55 »
Nie wiem jak jest u innych opów, natomiast Orange takich smsów nie blokuje, nie ma jako takiego filtra, można zgłosić na infolini, gdzie należy konsultantowi podać numery z jakich przyszły te smsy, i wtedy operator wysyła dyspozycje do danej firmy która ten szajs rozsyła ale raczej jest to mało skuteczne :-).

Jedyne rozsądne rozwiązanie to które podaje Fiolemonq.
Nie do końca jest, tak jak piszesz. Dzwonisz na *100 i prosisz o wyłączenie smsów reklamowych i od razu przestają przychodzić (sam w tej sprawie dzwoniłem). No chyba, że mówimy o sytuacji, w której ktoś z zewnątrz dopisał numer do bazy i wysyła spam, ale na to nikt nie jest w stanie nic poradzić, poza wrzucaniem na czarną listę.
...

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2010, 14:18:54 »
te wróżki są nieraz szczególnie denerwujące i irytujące 

*

Offline mwilq

  • 29
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2010, 13:49:08 »
W erze nazywają to "elektroniczną informacją handlową" i jak najbardziej można się na to nie zgadzać. Oprócz wysyłania sms'a (nie sprawdzałem), można wejść do i-boa i w zakładce "moje konto" wybrać "zmień" jeśli opcja jest aktywowana. U mnie zaczęło działać po 2 dniach. Irytujące sms'y, które przychodziły o chorych porach (również w nocy), nagle ucichły.

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2010, 13:44:43 »
Nie wiem jak jest u innych opów, natomiast Orange takich smsów nie blokuje, nie ma jako takiego filtra, można zgłosić na infolini, gdzie należy konsultantowi podać numery z jakich przyszły te smsy, i wtedy operator wysyła dyspozycje do danej firmy która ten szajs rozsyła ale raczej jest to mało skuteczne :-).

Jedyne rozsądne rozwiązanie to które podaje Fiolemonq.
Nie do końca jest, tak jak piszesz. Dzwonisz na *100 i prosisz o wyłączenie smsów reklamowych i od razu przestają przychodzić (sam w tej sprawie dzwoniłem). No chyba, że mówimy o sytuacji, w której ktoś z zewnątrz dopisał numer do bazy i wysyła spam, ale na to nikt nie jest w stanie nic poradzić, poza wrzucaniem na czarną listę.

Tak, jeżeli chodzi o spam wysyłany przez operatora, natomiast tutaj zgodnie z tym co napisał na początku miałem na myśli problem z "wróżkami" :-)
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline kotopies

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia T
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2010, 18:32:11 »
na Soulu to nic nie poradzisz, ale na Leo instaluj MagiCall, dodaj opcję na niechciane sms "? ? ? ?" i nic reklamowego ścierwa nie przychodzi. a w przypadku np kodu jednorazowego z mbank, to zawsze można wejść w przeglądarkę logu, trwa to tak samo szybko jak wejście normalne w sms.

ja już zapomniałem co to są reklamy operatora, czy inne "informacje handlowe".

Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2010, 12:13:38 »
witam  ja wyslalem na sms 73666 stop i dostalem odpowiedz wylogowanie z czata na 73666 potwierdzine.dlugo sie z tymmeczylem bo jakis gnoj mi wala wykrecil... ;p
oby i wam pomoglo :ok:

*

Offline przemeg

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC jest jak Media Markt - nie dla idiotów
    • Mój chomik
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2010, 13:19:44 »
W jakiej sieci masz numer? Jak w Erze to wyslij sms o treści "NIE" na 80888. Darmowy sms a wywala wszelkie reklamy.

a jęsli nie da efektu to zapisać numery z których przychodzą i kontakt do BOA.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2010, 12:59:52 »
Mi pani w obsłudze klienta powiedziała że wszystkie numery niechcianych reklam mam im zgłaszać a oni wysyłąją wtedy prośbę o usunięcie mojego numeru z bazy danych ,na ile to jest skuteczne nie wiem,dostaję tego spamu w pip na popa i nie sądzę aby op nie maczał w tym paluchów bo najwięcej tego dostaję jak uzupełnię konto a jak przez kilka miechów mam suszę na koncie to cisza...
Wniosek jest prosty-wywalić popa.
U mnie to nie takie proste ponieważ mam ten numer już ponad 6 lat i każdy go ze mną kojarzy mimo iż abo(z 2-gim n-rem) mam już ponad 3 lata inna sprawa że 2-go takiego prostego numeru nigdzie nie dostanę(chyba że za sporą kasę)...


Co ważne pani mi usiłowała tłumaczyć że to się bierze z wysyłąnia esów na takie numery-zamawianie tapet itd...
Ja tego nigdy nie robiłem...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2010, 13:17:37 »
Mój tato wysłał ze dwa razy smsa z rozwiązaniem krzyżówek. Teraz regularnie dostaje reklamy. Do boa to ja nie mam siły dzwonić bo jak serwis nie jest w jakiś sposób z nimi powiązany to biedacy nic nie zrobią.

*

Offline przemeg

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC jest jak Media Markt - nie dla idiotów
    • Mój chomik
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2010, 00:43:59 »
Mój tato wysłał ze dwa razy smsa z rozwiązaniem krzyżówek. Teraz regularnie dostaje reklamy. Do boa to ja nie mam siły dzwonić bo jak serwis nie jest w jakiś sposób z nimi powiązany to biedacy nic nie zrobią.

zrobią. dane firmy moga używać Twojego numeru jeśli umowa z operatorem im na to pozwala.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2010, 18:44:56 »
Mój tato wysłał ze dwa razy smsa z rozwiązaniem krzyżówek. Teraz regularnie dostaje reklamy. Do boa to ja nie mam siły dzwonić bo jak serwis nie jest w jakiś sposób z nimi powiązany to biedacy nic nie zrobią.
zrobią. dane firmy moga używać Twojego numeru jeśli umowa z operatorem im na to pozwala.

Bzdura, rozumiem, ze Ty wysylajac SMSa to np. mamy czy taty, czy tez do kolegi i kolezanki, tez masz specjalne umowe z ich operatorami, pozwalajaca na wysylanie SMSow do nich?

Skad Ci sie to wzielo ?
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline przemeg

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC jest jak Media Markt - nie dla idiotów
    • Mój chomik
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 17, 2010, 19:37:44 »
Mój tato wysłał ze dwa razy smsa z rozwiązaniem krzyżówek. Teraz regularnie dostaje reklamy. Do boa to ja nie mam siły dzwonić bo jak serwis nie jest w jakiś sposób z nimi powiązany to biedacy nic nie zrobią.
zrobią. dane firmy moga używać Twojego numeru jeśli umowa z operatorem im na to pozwala.

Bzdura, rozumiem, ze Ty wysylajac SMSa to np. mamy czy taty, czy tez do kolegi i kolezanki, tez masz specjalne umowe z ich operatorami, pozwalajaca na wysylanie SMSow do nich?

Skad Ci sie to wzielo ?

bo ja się zajmuje m.in. tym aby takie sytuacje nie mialy miejsca jesli ktos sobie tego np nie zyczy, albo jest to uciazliwe.
Jestem pracownikiem jednego z naszych rodzimych operatorów.

Stąd mi się wzięło. Żadne bzdury.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 17, 2010, 21:05:58 »
No to powiedz mi teraz, jakim cudem moj klient wysyla take SMSy i nie musial nic podpisywac ani rozmawiac z zadnym operatorem? Raz chyba ktos z orange ktos napisal maila do nich to zostal na drzewo wyslany, ze orange nie jest ich klientem i nie beda z nimi rozmawiac, bo to nie oni zamawiali serwis i tylko osoba ktora go zamowila moze osobiscie z niego zrezygnowac...

Ja rozumiem, ze operatorzy moga dla swietego spokoju za nich zalatwiac takie rzeczy, albo blokowac takie smsy w systemie, ale bzdura sa jakiekolwiek umowy i mowie to z doswiadczenia... Jezeli klient cos zamowil to operator nie ma prawa za klienta rozwiazywac umow z firmami trzecimi.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline przemeg

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC jest jak Media Markt - nie dla idiotów
    • Mój chomik
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2010, 21:12:08 »
Twoje zdanie, masz do tego pełne prawo :)
ja swoje wiem.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2010, 22:01:35 »
Twoje zdanie, masz do tego pełne prawo :)
ja swoje wiem.

Oczywiscie, ze swoje mozesz wiedziec, tylko w tym przypadku, Twoja teoria nie pokrywa sie z rzeczywistoscia  :P
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline przemeg

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC jest jak Media Markt - nie dla idiotów
    • Mój chomik
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2010, 10:42:14 »
to juz nie moja sprawa. Pisze jak to wyglada po stronie mojego pracodawcy wzgledem innych FIRM ktore zajmuja sie takimi usługami. Ktos nie ma checi to kontakt i w 7 dni sprawa zalatwiona.

Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 22, 2012, 16:26:54 »
Numer 73666 jak i numery:
73700 (3,00 zł netto, to jest 3,66 zł brutto)
73666 (3,00 zł netto, to jest 3,66 zł brutto)
73212 (3,00 zł netto, to jest 3,66 zł brutto)
73001 (3,00 zł netto, to jest 3,66 zł brutto)
73824 (3,00 zł netto, to jest 3,66 zł brutto)
należą do NACIĄGAJĄCEJ I NĘKAJĄCEJ LUDZI FIRMY O NAZWIE: MNI Premium SA. z siedzibą w Warszawie, ulica Żurawia 8,
00-503 Warszawa.
a to CI KTÓRZY NACIĄGNĘLI WAS NA KASĘ:
MNI PREMIUM S A
REGON:    011205067
NIP:            5261035684
KRS:    0000292045
 
Członkowie reprezentacji:
Bareja Agnieszka                Członek Rady Nadzorczej
Fajęcka Aleksandra                Członek Zarządu
Tomczak Michał                Członek Rady Nadzorczej
Kułak Leszek Wojciech        Prezes Zarządu
Piechocki Andrzej                Członek Rady Nadzorczej

pozdr dla nich i :police:

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Denerwujące smsy...
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 23, 2012, 13:03:35 »
Tych numerow jest jeszcze kilka tysiecy i co z tego? Jak ktos bedzie Cię nękał (stalking) z numeru np. Plusa, to będziesz pomstował na cały Polkomtel, że to ich numery i oni są odpowiedzialni ?
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.