Czy warto zmienic operatora?

  • 11 Odpowiedzi
  • 4840 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline reneyvan

  • **
  • 108
  • Sprzęt: LG G 3 z Lollipop 5.0
Czy warto zmienic operatora?
« dnia: Wrzesień 17, 2010, 18:54:06 »
OD kilkunastu lat ja i zona mamy telefony na abonament w Plusie. Od prawie dwóch lat syn tez ma telefon w tej sieci, wzięty jako drugi przez żonę.
Dodatkowo mamy iplusa. Niedługo miną 2 lata od terminu zawarcia umowy na iplusa i telefon syna.
Zastanawiam się nad przejściem do Play, bo mają znacznie lepszą ofertę i telefony znacznie tańsze (Plus nie ma jakiejś sensownej oferty, obiecali zadzwonić od kiedy namawiali na przedłużenie iplusa, ale od kilku dni cisza i podejrzewam, że już tak zostanie) .
Żona ma drugi telefon w Orange i w przyszłym roku chce zrezygnować z Plusa także pozostaniemy tylko ja i syn.
Zastanawia mnie jedynie to, czy po dwóch latach w Play dostanę nowy telefon z równie atrakcyjną ofertą, jak teraz na starcie.
Czy ktoś ma doświadczenia w tej kwestii z Play.
Słyszałem, że po dwóch latach, po przejściu umowy na czas nieokreślony mają cienkie warunki, a z uwagi na pracę nie mogę co 2 lata zmieniać numeru.
Pomóżcie, bo już mam mętlik w głowie.     

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Czy warto zmienic operatora?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2010, 19:04:11 »
Witaj
jesteś klientem i masz prawo wyboru
tylko od Ciebie zależy komu, za co i ile będziesz płacił
musisz sobie przekalkulowac co Ci się opłaca i rób jak uważasz
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline barpoz

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i9100
Odp: Czy warto zmienic operatora?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2010, 19:16:59 »
Ale numeru nie musisz zmieniać... Można bez problemu przenieść. Nie znam szczegółów, ale kolega z pracy złożył już wniosek w play-u o przeniesienie numeru i wtedy pojawiła się naprawdę konkretna oferta i został w plus-ie.

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: Czy warto zmienic operatora?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2010, 08:53:56 »
Jak to mówił przedmówca można zmienić , ale tam był jakiś okres przed zakończeniem umowy (np. 90 dni przed końcem umowy możesz zmienić nie wcześniej) .

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy warto zmienic operatora?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2010, 17:54:20 »
Szczerze polecam zmianę na orange,aktualnie mam u nich sześć umów abonamentowych i prepaida,jakość usług jest spoko,oferta w zależności od tego jakim jesteś klientem i jak się targujesz,pod względem telefonów nie błyszczą ale jak dobrze zagadasz miłą panią konsultantkę i przedstawisz korzystniejsze oferty konkurencji możesz dostać niezłą ofertę.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Czy warto zmienic operatora?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2010, 17:59:19 »
też przeszliśmy z rodziną do Play
wcześniej 4 lata Era oraz 4 lata Idea (potem Orange)
i jesteśmy bardzo zadowoleni z Play
smsów reklamowych nie ma, telefony i smartphone najtańsze, rozmowy tanie, net tani, pakiety niezłe
do Playa żona ma za friko bez ograniczeń
nigdy nie miałem z Playem problemów a jestem tam od ok. 3 lat (wcześniej zmieniałem właśnie z powodu poblemów - sms spam, złe naliczanie, ciężki kontakt przez BOK, i oferty dla Abonentów gorsze niż dla nowych)
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2010, 18:01:23 wysłana przez marcinl »

*

notosiup

Odp: Czy warto zmienic operatora?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2010, 18:17:05 »
Nie zgadzam się, że w play są tanie pakiety internetowe :) Te z nadajników playa są w tej samej cenie co u innych operatorów, a zasięg dużo gorszy, za to te działające także w roamingu konkurencyjne cenowo nie są już wcale.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Czy warto zmienic operatora?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2010, 18:26:06 »
no to do niedawna były najtańsze, na bierząco nie obserwuję ale kilka miechów temu Play miał najtańsze

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Czy warto zmienic operatora?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2010, 09:07:14 »
smsów reklamowych nie ma,

Jeszcze... al np. w Orange mozna zadzwonic do BOK i zablokowac cala sieczke marketingowa, od lat nie przyszedl do mnie zaden spam SMS...

Cytuj
telefony i smartphone najtańsze, rozmowy tanie, net tani, pakiety niezłe

Tak, iPhone za 4tys. tanio jak barszcz...

Cytuj
do Playa żona ma za friko bez ograniczeń

W Orżnij jest teraz podobnie

Cytuj
nigdy nie miałem z Playem problemów a jestem tam od ok. 3 lat (wcześniej zmieniałem właśnie z powodu poblemów - sms spam, złe naliczanie, ciężki kontakt przez BOK, i oferty dla Abonentów gorsze niż dla nowych)

To bylo kiedys. W tej chwili wszyscy sa za te same pieniadze. Nie ma tak na prawde zadnej roznicy miedzy operatorami, mnie Play do szalu doprowadza i czekam az mi sie kontrakt skonczy, zeby im wypowiedziec umowe na drugi numer, ktory mam u nich. Tanie telefony tez sie skoncza jak zdobeda odpowiednia ilosc abonentow. Czyms musza zachecac na poczatku.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Czy warto zmienic operatora?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2010, 09:15:06 »
Play istnieje juch chyba ponad 4 lata, jeśli mieliby zaczynać akcję sms spam to już by to zrobili  :wink:

podałeś cenę iPhone4 - wyjątek potwierdzający regułę  :P telefony i smartphone są tańsze w Playu - Androidy, pamiętna akcja z Toshibą g900

tak jak powiedziałem nie porównywałem ostatnio, bo nie miałem potrzeby, ale Play jak wszedł to skasował konkurencję cenami słuchawek, połączeń i netu, pewnie powoli konkurencja zaczęła obniżać aby nie tracić klientów i możliwe, że teraz jest m/w po równo z cenami, Play już walczyć nie musi bo pozycję ma dobrą jak na P4 który wystartował wiele lat za W3 więc szaleć nie będzie  :wink:

nie mniej mnie Play nie zawiódł i jestem z niego zadowolony - więc go polecam - oczywiście z małych miastach i na wsiach nie ma to większego sensu

*

Offline mpxxl

  • ****
  • 596
  • Sprzęt: xda flame, e51,hx2110, hx2755, N900, 810f, es400
Odp: Czy warto zmienic operatora?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2010, 09:33:42 »
zmienilem ERE po 6 latach na PLAY ...i jestem zadowolony  :ok:

Odp: Czy warto zmienic operatora?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 03, 2010, 08:55:14 »
Warto tylko wtedy jak przerzucisz wszystkich bo inaczej się nie kalkuluje.

Play owszem fajną ma ofertę co by nie powiedzieć - najlepiej bez telefonu.
Który operator daje za 15 zł/m-c 120 min + na 3 mce za darmo w sieci ?
Jak tak ma np. orange to proszę o info bo właśnie też kombinuję bo mi się kończy umowa ;)
To samo wyższe bez telefonu w połowie ceny - uważam że to lux oferta.

Co do telefonów. Sam nie patrzyłem w wysokich modelach bo mam niski abon.,
ale tak na prawdę (nie licząc ofert biznesowych) ceny niższych modeli (bez os-ów)
można faktycznie tanio kupić.

Z jednym telefonem na pewno się nie opłaca (ja dlatego nie będę zmieniał na playa
bo drugi mam w orange przez rok) - no chyba że na tamten nie dzwonisz.

Musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę do jakiej sieci najwięcej dzwonisz.
Chyba że dzwonisz mniej więcej po równo.

Co do internetu to obecnie z tego co patrzyłem play nie ma najlepszego (ale ja akurat
nie korzystam z mobilnego).
Weź jeszcze pod uwagę to że jeśli ktoś jest z poza play to może dużo płacić (chyba, że
to dla Ciebie nie jest istotne) np. 70 gr/min. a to już jest sporo.