Co sie dzieje z plusem????

  • 36 Odpowiedzi
  • 10316 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline necropost

  • 49
  • Sprzęt: HP pavilion TX-1220,Samsung q1,Nokia e65,HTC TP
Co sie dzieje z plusem????
« dnia: Październik 06, 2009, 09:42:06 »
witam!!!
jestem abonentem plusa od 8 lat, przyszedl czas wymienic telefon, wymiana telefonu predzej- jakis 4 miesiace przed zakonczeniem umowy ze wzgledu ze nie bedzie mnie w momencie kiedy nominalnie wybije ten termin, ale do sedna
- dzwoniac do plusa prawie 2 tyg temu zglosilem chec tego dzialania, przeslane to zostalo do dzialu gdzie mieli przygotowac oferte - zapewniono mnie ze odpowiedz po tygodniu
- po tygodniu nic, zadzwonilem dowiedziec sie co i jak z moja sprawa, proszono o czekanie i ze za niedlugo na pewno sie odezwa
- wczoraj informacja sms'em ze przysla mi listownie oferte dla stalych klientow ...
czy to normalne ostatnio dzialania ze strony polkomtela? kiedys ladnie do mnie zadzwoniono, mozna bylo sie potargowac itd, a teraz tylko taki ochlap sms'em i jak to sie mowi przyslowiowo udlaw sie czlowieku
troche to chamskie z ich strony ... czy tylko mnie sie tak wydaje ? macie podobne doswiadczenia ?
pozdrawiam

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2009, 10:47:20 »
Witamy w polskiej rzeczywistosci gdzie olewa sie stalego klienta. Albo masz "swojego" czlowieka w sieci i naprawde zrobi ci dobra oferte (ja mam tak w orange, place 25 zl a do wykorzystania do wszystkich mam pakiet 110 zl i jest to dobra oferta) albo jestes przegranym, szarym kowalskim na ktorego klada (niestety) przyslowiowa "laske".

Jest jeszcze opcja ze jestes firma ktora ma 100 numerow aktywnych, wtedy tez mozesz spodziewac sie fajnej oferty.

Dlaczego? Bo to polska jest...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline necropost

  • 49
  • Sprzęt: HP pavilion TX-1220,Samsung q1,Nokia e65,HTC TP
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2009, 10:54:54 »
no ostatnim razem - ponad poltora roku temu kiedy zmienialem fona na e65 juz mnie wkorzali bo oferta wygladala dla stalego klienta gorzej niz dla swierzakow - a abonament po 150zl , ale beju sprawa wygladala o niebo lepiej bo dzwonili itd, kiedy pogrozilem zerwaniem umowy to zaraz po rozmowie dzwonili raz jeszcze itd, a z oferta to sami zadzwonili, a teraz gdzie niby mieli nie supsydiowac doplat dla nowych abonentow i zainwestowac w starych pelen wiary zadzwonilem i tu nie po tygodniu a po prawie dwoch i walneli mi ochlap sms'em ... no nie wiem co sie dzieje, naprawde nie wiem i naprawde irytuje mnie to ogromnie, ja mam do nich dzwonic - rozmowy z konsultantami wprowadzili oczywiscie platne, poprostu nie miesci mi sie to w glowie doslownie...
chyba faktycznie bedzie trzeba przejsc do orange ... maja przynajmniej HTC w ofercie, bo momentami jak jestem w salonie polkomtela to wydaje mi sie ze kustosza tam brakuje zeby tymi ich super fonami sie zajmowac ...
pozdrawiam

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2009, 11:07:50 »
Wszedzie jest tak samo. Nie placisz rachunkow po kilka tysiecy to jestes malo znaczacym klientem, miesem armatnim robiacym statyki... czy orange czy nie, musisz sie liczyc z tym ze i tak nie bedzie fajerwerkow. Chyba ze masz czlowieka tam ktory naprawde sie postara. A ceny htc sa tak kosmiczne ze i tak sie oplaca wziac abonament tylko na rok, bez aparatu...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2009, 11:25:27 »
Potwierdzam to co piszesz beju, w Erze jest jeszcze gorzej. Na jakiś mniejszy abonament możesz liczyć, ale do 100 minut (jak gadasz więcej to kicha) a nowy tel. to jakiś SE za 200 zł.  :O  
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2009, 11:38:39 »
A najciekawsze jest to, ze niskie stawki za minute, darmowe smsy i fajne pakiety danych otrzymasz w play Fresh - na start, bez zadnego zwodzenia o byciu stalym klientem etc.

Zenada. Osobiscie gdybym nie mial wpojonej lojalnosci do marki Orange (wczesniej Idea) to juz dawno bym zabral z tamtad glowny numer telefonu (od 9 lat ten sam, ciagle w orange).

No i trzeba zdac sobie sprawe ze w "dobie kryzysu" dotowane telefony traca sens. Zamiast byc po 1 zl sa w cenie np. 499 (np. diamond w orange) gdzie jest to ponad 1/2 ceny rynkowej.

Zaprawde powiadam wam, nie warto brac telefonu w abonamencie gdyz jest to zakup w mozliwie najgorszych ratach. No moze oprocz specjalnych ofert pod konkretne urzadzenia (plan dla firm z iPhone gdzie dodatkowo ma sie pakiet internetowy w standardzie i w miare przystepna cene ip3G)...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline necropost

  • 49
  • Sprzęt: HP pavilion TX-1220,Samsung q1,Nokia e65,HTC TP
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2009, 12:10:35 »
w dobie kryzysu hmmmm jakby nie bylo kazdy z naszych glownych operatorow (plus, era, orange) ma po kilka milionow aktywnych numerow, abonamenty i ich oplacanie daja naprawde nie zla kase dla nich tym bardziej ze ceny rzeczywiste jakie ponosi operator za wykonanie danej uslugi sa zmieszne (kidys w RP byl artykul ponoc 1000smsow wyslanych przez operatora kosztuje go kilka groszy), wiec zysk jest niemaly i nie mamy sie co czarowac, mam 2 telefony w plusie, do tego iplusa, ponadto czesto rozmowy w roamingu (dodatkowo abonament wysoki) i rachunki po 1600zl tez sie zdarzaly, a takie po 500-600 bardzo czesto a oni robia sobie jaja z klienta wysylajac mu sms, a jak chcesz sie cos dowiedziec to dzwon do BOK i za kazde polaczenie plac 2zl - troche to smieszne nie sadzicie ? mysle ze w ten sposob nie wyrobia sobie lojalnosci wsrod abonentow, a dodatkowo dochodzi do tego fakt, ze moze i jest recesja - nie na tyle globalna jak sie mowi ale jest, a wlasciwie spadek konsumpcji ludzi, ale kiedys to minie znow bedzie plynnosc gotowki i co wtedy plus powie kiedy straci np polowe abonentow? placac abonament po 150zl i biorac nokie e66 za powiedzmy 400zl jest to przesada, samym abonamentem splacam im to 10 krotnie, a oni dalej pazerni i pazerni ... nie podoba mi sie to, zastanawia mnie dlaczego te firmy nie ida wslad operatorow zagranicznych - mialem okazje np obserwowac w anglii, belgii, holandii, jakby mogli daliby ci telefon za darmo bo klient to klient, umowa na 24mies to zapewniona na ten czas gotowka - jej plynnosc, przeciez w tamtych krajach sieci gsm zaczely dzialac wczesniej niz u nas, nasi idac ich przykladem jak do tej pory mi sie wydawalo ida swoim , swej narodowej mentalnosci, jeden duzy sztos , co dalej czas pokaze - szkoda bo ludzie uskuteczniajacy tego typu marketing najszybciej staja sie dziadami ...

pozdrawiam

*

Offline lux4

  • **
  • 225
  • Sprzęt: symb>bb>andro
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2009, 13:25:02 »
Juz dawno twierdzilem,ze gdy wladzuchna odgornie obnizyla oplaty roamingowe to sie skoncza telefony po 1 zl. Dzis w abo zupelnie nie oplaca sie brac tela z wyjatkami takimi jak byl np Hero na poczatku w Play,gdzie cena z 3 letnim abo byla nizsza niz sam tel na allegro.

*

Offline slawek___m

  • 41
  • Sprzęt: Toshiba G900 -> Acer X960 -> Samsung Galaxy S II
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2009, 14:23:59 »
witam!!!
jestem abonentem plusa od 8 lat, przyszedl czas wymienic telefon, wymiana telefonu predzej- jakis 4 miesiace przed zakonczeniem umowy ze wzgledu ze nie bedzie mnie w momencie kiedy nominalnie wybije ten termin, ale do sedna
- dzwoniac do plusa prawie 2 tyg temu zglosilem chec tego dzialania, przeslane to zostalo do dzialu gdzie mieli przygotowac oferte - zapewniono mnie ze odpowiedz po tygodniu
- po tygodniu nic, zadzwonilem dowiedziec sie co i jak z moja sprawa, proszono o czekanie i ze za niedlugo na pewno sie odezwa
- wczoraj informacja sms'em ze przysla mi listownie oferte dla stalych klientow ...
czy to normalne ostatnio dzialania ze strony polkomtela? kiedys ladnie do mnie zadzwoniono, mozna bylo sie potargowac itd, a teraz tylko taki ochlap sms'em i jak to sie mowi przyslowiowo udlaw sie czlowieku
troche to chamskie z ich strony ... czy tylko mnie sie tak wydaje ? macie podobne doswiadczenia ?
pozdrawiam

do mnie zadzwonili dopiero jak z Play'a wpły\nęła moja rezygnacj - tak to wogóle nie chcieli rozmawiać

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2009, 16:17:06 »
ja swoj numer orange przenioslem do mbanku,mam jeszcze numery w heyah,i play wszystkie prepaid.na doladowania biore faktury vat.najwazniejsze jest to ze jestem niezalezny od sieci. :)

*

Offline blu84

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE Z520i  :mrgreen:,N900, MDA-PRO, Asus P565
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2009, 18:29:15 »
Osobiście nie widzę żadnych plusów z posiadania np. firma mix z orange ( tak mam). Mam też plusa na karte i nie żałuję, na allegro można kupować taniej karty o wszystkich nominałach, np. wartość 50 za 45zł , wartość 150 za 130. Nie trudno wyliczyć sobie ile jest sie "na plusie" płacąc od stycznia do grudnia. W abo to rzucą jakiś ochłap w postaci 50 min i to wszystko, dodatkowo 5 zł co m-c na darmowe połaczenia z jednym nr. W plusie płace 10 zł ale mam jeszcze darmowe smsy, no i jestem jak napisał grzegorzb50   "niezależny od sieci".


*

Offline necropost

  • 49
  • Sprzęt: HP pavilion TX-1220,Samsung q1,Nokia e65,HTC TP
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2009, 22:35:57 »
u mnie jest kwestia problemowa z tymi doladowaniami, w roamingu nie wyglada pieknie kwestia doladowania jesli nie mam mozliwosci skorzystania z neta itd, a to wtedy kicha by kogos prosic - nie lubie byc zalezny rowniez od ludzi, a tak polecenie zaplaty i po problemie, ponadto szkoda mi numeru ... no rece opadaja bo naprawde nie poznaja tej sieci , 4 lata temu wszystko pieknie, a teraz chyba im cos z jaj do glowy uderzylo ...
pozdrawiam
ps.
zmienial ktos z was siec pozostajac przy numerze? jak to technicznie wyglada, ile trwa itd ?

*

Offline analfabeta

  • **
  • 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: spv m5000
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2009, 23:17:47 »
chodzi o teorię czy praktykę?

teoretycznie jakaś sieć się ostatnio reklamowała, że jest to możliwe w jeden dzień, wymagany jeden podpis, cud miód orzeszki, ale w praktyce na początku tego roku przenosiłem się z ery (kilka lat abonamentu) do orange. Jak wiadomo, panie z orange dzielą się na piękne i mądre, ja trafiłem na piękne,a te nawet nie wiedziały, czy w moim przypadku można dokonać takiego przeniesienia (chciałem przejść z abo na kartę), ja znalazłem na stronie, że jak najbardziej można, one nie mogły tego zrobić nawet po telefonach gdzieś wyżej i w rezultacie po drugiej wizycie nie chciało mi się z nimi użerać i zrezygnowałem z przenoszenia, także próbuj  :ok:

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2009, 01:22:39 »
,bo sieci ,banki oraz rozne instytucje prywatnego kontrachenta olewaja I kroja na kazdym kroku.podsuwaja umowy w ktorych klient nie moze dopisac nawet jednego slowa.czyli gra do jednej bramki

*

Offline slawek___m

  • 41
  • Sprzęt: Toshiba G900 -> Acer X960 -> Samsung Galaxy S II
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2009, 09:35:39 »
u mnie jest kwestia problemowa z tymi doladowaniami, w roamingu nie wyglada pieknie kwestia doladowania jesli nie mam mozliwosci skorzystania z neta itd, a to wtedy kicha by kogos prosic - nie lubie byc zalezny rowniez od ludzi, a tak polecenie zaplaty i po problemie, ponadto szkoda mi numeru ... no rece opadaja bo naprawde nie poznaja tej sieci , 4 lata temu wszystko pieknie, a teraz chyba im cos z jaj do glowy uderzylo ...
pozdrawiam
ps.
zmienial ktos z was siec pozostajac przy numerze? jak to technicznie wyglada, ile trwa itd ?
ja przeszedłem do Playa - bez problemu jeden podpis i po wszystkim (to się właściwie wyjaśni na koniec października) trzeba tylko pamiętać, że trwa to 30 dni + czas do końca okresu rozliczeniowego u poprzedniego operatora - można szybciej ale wtedy dwa abonamenty płacisz (chyba, że mi coś źle wyjaśnili)

*

Offline necropost

  • 49
  • Sprzęt: HP pavilion TX-1220,Samsung q1,Nokia e65,HTC TP
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2009, 09:39:25 »
a jak to jest z tym playem w kwestii cen za rozmowy, niby na reklamach ze drozej itd, moja lady ma tel w plusie i mocno skocza jej koszta kiedy przejde do tego playa? nieraz bywa ze dzwoni i ona, to rowniez trzyma mnie przy polkomtelu:/

pozdrawiam

*

Offline karlos

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTn II HTC Diamond 2, HTC Touch HD HTC Touch Pro 2
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 26, 2009, 19:59:33 »
Panowie Plus jest OK ale dla firm i to nie tych najmniejszych
Można załatwić naprawdę dużo i szybko - kilka krotnie spotkałem się z opinią że Plus stawia sobie BIZNES za priorytet. Osoba fizyczna która ma abonament jest na ostatnim planie. Ale tak było chyba zawsze.
Gdybym nie miał firmy pewnie był bym klientem Orange - bo z Play był bym ostrożny - przynajmniej w moim rejonie

*

Offline mas0n

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2010, 19:00:35 »
Potwierdzam to co piszesz beju, w Erze jest jeszcze gorzej. Na jakiś mniejszy abonament możesz liczyć, ale do 100 minut (jak gadasz więcej to kicha) a nowy tel. to jakiś SE za 200 zł.  :O  

Też sie zgadzam. 3 lata z orange, fakt dzwonią i chcą przedłużyć umowę ale warunki dają lipne. rok temu jak przedłużałem a raczej miałem nie przedłużyć to powiedziałem że przechodzę do play. po 2 tygodniach zadzwonili i dali w miarę dobrą umowę. teraz nie informuje ich że zmieniam sieć bo nie chce żeby mnie męczyli telefonami bo sie jeszcze skusze... a w play i tak będę miał lepsze warunki bez podpisywania umowy.


A najciekawsze jest to, ze niskie stawki za minute, darmowe smsy i fajne pakiety danych otrzymasz w play Fresh - na start, bez zadnego zwodzenia o byciu stalym klientem etc.

Zenada. Osobiscie gdybym nie mial wpojonej lojalnosci do marki Orange (wczesniej Idea) to juz dawno bym zabral z tamtad glowny numer telefonu (od 9 lat ten sam, ciagle w orange).

Zmieniaj operatora. jak potracą najstarszych klientów w dużej ilości to może sie zastanowią nad lepszymi umowami.


No i trzeba zdac sobie sprawe ze w "dobie kryzysu" dotowane telefony traca sens. Zamiast byc po 1 zl sa w cenie np. 499 (np. diamond w orange) gdzie jest to ponad 1/2 ceny rynkowej.

Zaprawde powiadam wam, nie warto brac telefonu w abonamencie gdyz jest to zakup w mozliwie najgorszych ratach. No moze oprocz specjalnych ofert pod konkretne urzadzenia (plan dla firm z iPhone gdzie dodatkowo ma sie pakiet internetowy w standardzie i w miare przystepna cene ip3G)...

Zależy jaka umowa ale nie dają wielkich zniżek. z umowami do ~ 45zł dobre telefony na porównywarkach znajdziesz taniej bez simlock.


do mnie zadzwonili dopiero jak z Play'a wpły\nęła moja rezygnacj - tak to wogóle nie chcieli rozmawiać

Też miałęm plusa i podobnie... po podpisaniu umowy z play o przeniesienie numeru wysłali SMSa z prośbą o przedłużenie umowy...


a teraz chyba im cos z jaj do glowy uderzylo ...
pozdrawiam
ps.
zmienial ktos z was siec pozostajac przy numerze? jak to technicznie wyglada, ile trwa itd ?

uderzyło, zostali zmuszeni do obniżenia minut więc i inne podejście do klienta (petenta?) sie zmieniło.
Zmieniłem właśnie z plusa... znaczy jestem w trakcie.  podpisałem umowe z play (idziesz do salonu; 2 podpisy, zero kosztów) i to już trwa niecały miesiąc. plus nie chce oddać numeru a data transferu nr miała być na przed wczoraj... czas w krórym nie będę dostępny to ponoć 24 godziny max.


chodzi o teorię czy praktykę?

teoretycznie jakaś sieć się ostatnio reklamowała, że jest to możliwe w jeden dzień, wymagany jeden podpis, cud miód orzeszki,

24 godziny ale to chodzi o 24 godziny odłączenia od sieci a cały proces trwa max miesiąc. Orange spoko personel mają. wysłałem im CV o prace w salonie i chcieli mnie zatrudnić.... biorą jak leci bo nikt tam długo nie zostaje... a zarobki to najniższa krajowa. nie masz co liczyć na wykwalifikowanych pracowników.


a jak to jest z tym playem w kwestii cen za rozmowy, niby na reklamach ze drozej itd, moja lady ma tel w plusie i mocno skocza jej koszta kiedy przejde do tego playa? nieraz bywa ze dzwoni i ona, to rowniez trzyma mnie przy polkomtelu:/

pozdrawiam

jeśli ty będziesz w play a ona w plusie to będzie ona miała bardzo drogo. jeśli oboje zmienicie numer będzie cacy. taryfy mają tanie ale mają to do siebie że promocje nie trwają przez cały okres umowy... dlatego przenoszę sie do fresha. jak mi sie nie spodoba znów zmienie operatora.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2010, 19:04:09 wysłana przez mas0n »

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2010, 19:13:09 »
Zenada. Osobiscie gdybym nie mial wpojonej lojalnosci do marki Orange (wczesniej Idea) to juz dawno bym zabral z tamtad glowny numer telefonu (od 9 lat ten sam, ciagle w orange).

Zmieniaj operatora. jak potracą najstarszych klientów w dużej ilości to może sie zastanowią nad lepszymi umowami.


Nie dość że górnik to jeszcze prawisz nad czymś nad czym nie masz pojęcia.
Płacę 25 zł, mam pakiet 105 złotówek do wszystkich sieci, darmowy jeden numer, pakiet 400 sms i darmowe weekendy. Brakuje mi do pełni szczęścia pakietu internetowego i BIS i byłbym w siódmym niebie.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline mas0n

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2010, 19:19:45 »
Nie dość że górnik to jeszcze prawisz nad czymś nad czym nie masz pojęcia.
Płacę 25 zł, mam pakiet 105 złotówek do wszystkich sieci, darmowy jeden numer, pakiet 400 sms i darmowe weekendy. Brakuje mi do pełni szczęścia pakietu internetowego i BIS i byłbym w siódmym niebie.
Mam pojęcie o tym co mi oferują i to mi sie nie podoba. skoro masz tak dobrą umowe to po co piszesz
Osobiscie gdybym nie mial wpojonej lojalnosci do marki Orange (wczesniej Idea) to juz dawno bym zabral z tamtad glowny numer telefonu (od 9 lat ten sam, ciagle w orange).
Troche brak ci konsekwencji  :P
no i pomyliłeś sie. z górnictwem nie mam nic wspólnego.

*

Offline Shmit

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N81 8GB HTC Hero Nokia 3310 C
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2010, 19:23:59 »
A ja bedac w erze place 150 pln za 1000 minut co miesiac przez 24 miechy , pakiet 50 mb za 15 pln ,jestem zadowolony bo rabacik 50 pln co miesiac (nowa era 200 - 200 PLN )

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2010, 19:37:17 »
skoro masz tak dobrą umowe to po co piszesz

Bo miałem umowę zawieraną na innych zasadach, gdyby nie one to już dawno bym siedział na prepaidzie jakimś. Albo Simplus z pakietami, albo Gaduair, Fresh etc.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline A...

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 08, 2010, 11:14:21 »
Ja przechodziłem z Plusa do Playa (dwa numery dla Firm) w ubiegłe wakacje. Niestety trochę to trwało, bo Plus miał "problem" z oddaniem numeru. Ale było warto się pomęczyć  :wink: Dziś mam rachunki o połowę mniejsze, a minut mam z 3 razy więcej. Generalnie przez wiele lat całą rodziną byliśmy w Plusie, ale teraz wszyscy przechodzą do Playa. Odkąd można przenosić numery wg mnie nie ma co patrzeć na lojalność wobec operatorów. Trzeba wybierać te oferty, które są na dzień dzisiejszy najlepsze i z nich korzystać. Nie lubię przepłacać  :wink:

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2010, 16:36:24 »
to może ja powiem jak to wygląda od strony posiadania średniego przedsiębiorstwa;)

aktualnie sieć era - 12 abonamentów(i chce dokupić 3 nowe aktywację - a docelowo w tym roku do 5-6 nowych), średnia z 3 miesięcy na poziomie 2100zł netto. umowy kończą się różnie generlanie połowa już a reszta różnie.

Po dokładnym przeanalizowaniu rachunków krew mi się zagotowała i  telefon do naszego opiekuna... no coś tam pogadał i po dwóch dniach wysłał mi ofertę - na tym poziomie rachunki byłyby na poziomie 1800zł... okazuje się że w niektórych abo cena za minutę połączenia przekracza 45groszy! (netto)... zresztą mógłbym całą hisotrię napisać jak jest traktowany klient który od 2000 roku ma 10 aktywnych numerów i średnią rachunku na poziomie 2000zł.

i teraz plus:

stawka 25 groszy(po wykorzystaniu pakietu również) do wszystkich(bez jakiś durnych pakietów, podziałów i innych - oczywiście oprócz play i polstau), 11 groszy za smsa, pakiety kwotowe(tzw zobowiązania) od 30 zł do 300zł (mamy dwóch takich co potrafią po 1800 minut miesięcznie pogadać - jeden to ja :grin:) oraz aparaty klasy nokii e71 po 1zł.

DODATKOWO - plus pokrywa wszystkie kary(za zerwanie umów) w erze (na dzień dzisiejszy ponad 6400zł brutto)

czy ktoś ma może tyle teleofnów u siebie i mógłby powiedzieć jak to wygląda u niego? czy oferta jest dobra? bo już 3 raz bym rozmawiał z przedstawicileme plusa i nie wiem czy jest jeszcze wstanie mi coś dać;)

aha - żeby nie było rozmawiałem również z orange ale złożoność ich oferty(pakiety, duperele, podział kosztów na w sieci i nie) lekko mnie irytuje.


Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2010, 19:53:03 »
Ja problemów z plusem nie mam.
Ale pakiety internetu moglyby byc jak w play:)
Powinny byc jakies ulgi dla stałych klientow (jestem 8-9 lat), a to dla stałych, jak i nowych to samo....

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2010, 22:41:40 »
programy lojalnosciowe, upusty i negocjowanie stawek ... to jest kwestia tylko i wylacznie przypadku jesli sie uda
programy jw jako takie nie sa realizowane mimo ze sa aktywne i to chyba u kazdego z operatorow w PL
tak to jest jesli jest presja na wyniki i wykazywanie sie .... nikomu ie zalezy na klientach skoro mowa jest o wlasnych prfitach i bonusach za sprzedaz
to nie jest to samo co bylo kilka lat temu
jak ja chcialem abonament (bo byl dobry) to sie spoznilem (byl w wakacje i po wakacjach 2009, chyba 1500 minut all i 5000 play i stacjonarne ale teraz juz detali nie pamietam) w PLAY ... bylo to chyba ostatnia rozsadna poki co propozycja na rynku, oprocz internetu (znowu w PLAY) za 10GB i 45pln/mc
takich ofert to brak juz nawet w play

ja to sie zastanawiam jak to wszyscy inni oprocz play zyja skoro wszedzie naokolo slysze ze duzo ludzi przenosi sie do play i bardzo malo z play gdzie indziej (oprocz internetu, ktory w play dziala czesto ze pozal sie boze)

*

Offline Wlladyslaw

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 13, 2010, 00:12:43 »
Wszedzie jest tak samo, roznica w minucie to doslownie pare groszy. Jestem w plusie i nie mam zamiaru z niego rezygnowac, nie mam z nimi umowy, o nic ich nie prosze, telefony kupuje na allegro, mam internet ( ktory naprawde dobrze dziala i wszedzie), mam 200 darmowych minut do plusa za 10zl, sms to koszt chyba 15gr( wole zadzwonic, niz pisac), w sumie bardzo dobra oferta jezeli masz duzo osob w plusie. A jak nie to mozna tez do wszystkich po 29gr. Czyli za 30zl mozna miec 103 min, a ile na abonament za 60zl? Nie warto blazna z siebie robic za telefon za 49zl, jak nowy jest w cenie 399zl na przyklad. Ja w plusie jestem od poczatku sieci, obserwuje kazda siec, i jest tak: raz jest lepsza era, za chwile orange,potem ich przebije plus i tak w kolko. Tez mialem zmienic siec, ale po co? Wszedzie jest dobrze gdzie nas nie ma. No chyba ze masz firme i placisz rachunki po 1000zl kazdy, wtedy warto pokombinowac, zeby w portfelu zostalo pare groszy.
 Mysle ze powinienes pojsc do salonu i sam z nimi gadac, bo to ty jestes pan, a nie oni. To ty musisz zrobic ich w konia, a nie one cie, no chyba ze tak lubisz i na to pozwalasz. A uciekac do innej sieci jest najlatwiej, to w sumie jak alkoholik pije, bo sie boi stawic czolo problemom. A rotacja miedzy sieciami i tak zawsze bedzie.
 Szwagier poszedl z plusa do playa, i co? teraz zaluje, bo nikt juz prawie do niego nie dzwoni , bo drogo. I teraz sam dzwoni do nas, placi w sumie tyle samo, co placil w plusie i nawet wiecej. Na dzien dzisiejszy twierdzi ze bedzie wracal z powrotem do plusa.
 Podsumowujac: mozesz isc gdzie chcesz, wybor jest ogromny w operatorach, ale pamietaj, nie pozwalaj soba pomiatac, bo jak bedziesz na to pozwalal to i u innego operatora bedzie to samo . Teraz sa takie czasy, ze o swoje trzeba walczyc, a nie czekac, bo mi sie nalezy. Teraz jest kapitalizm, a nie komunizm.
 Takie jest moje zdanie i nikt nie musi z nim sie zgadzac. Niech zyje wolnosc i swoboda. Pozdrawiam wszystkich.
I pamietaj, konsul na słuchawce ma większe pole manewru niż ten w salonie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 00:30:41 wysłana przez Wlladyslaw »
" Zanim nie skorzystalem z internetu, nie mialem pojecia, ze na swiecie jest tylu idiotow."

*

Offline mas0n

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2010, 11:48:39 »
mam internet ( ktory naprawde dobrze dziala i wszedzie)
A właśnie moja znajoma mieszka na wiosce i ma ogromne problemy z netem w plusie

mam 200 darmowych minut do plusa za 10zl
Jakie to darmowe minuty skoro za które płacisz?

Nie warto blazna z siebie robic za telefon za 49zl, jak nowy jest w cenie 399zl na przyklad.
W play na abonamencie 65 cena nokia e51 49zł. nowy na porównywarce 665.

No chyba ze masz firme i placisz rachunki po 1000zl kazdy, wtedy warto pokombinowac, zeby w portfelu zostalo pare groszy.
Mam w play 3 numery na moje nazwisko (nie firma) i zaproponowali sami z siebie spore zniżki.

Mysle ze powinienes pojsc do salonu i sam z nimi gadac, bo to ty jestes pan, a nie oni. To ty musisz zrobic ich w konia, a nie one cie, no chyba ze tak lubisz i na to pozwalasz. A uciekac do innej sieci jest najlatwiej, to w sumie jak alkoholik pije, bo sie boi stawic czolo problemom. A rotacja miedzy sieciami i tak zawsze bedzie.
To ja jestem klientem i ja płace. to sieć powinna dbać o klienta a nie ja będę biegać po salonach i żebrać zniżki. Co to za porównanie? co ma alkoholik do ceny minuty? troche chyba sie za nadto rozpędziłeś...

*

Offline kendi

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G1 s5330
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 13, 2010, 14:52:14 »
mam internet ( ktory naprawde dobrze dziala i wszedzie)
A właśnie moja znajoma mieszka na wiosce i ma ogromne problemy z netem w plusie


Jesli chodzi o sam internet a internet w telefonie to raczej sie odczuwa roznice przy nizszych predkosciach

*

Offline Wlladyslaw

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Odp: Co sie dzieje z plusem????
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 13, 2010, 16:56:35 »
A właśnie moja znajoma mieszka na wiosce i ma ogromne problemy z netem w plusie
Po pierwsze, trzeba miec tylko w ostatecznosci stacjonarny internet w komorkowej sieci, a po drugie idz do swojego PLAYa i sie zapytaj czy na tej wiosce bedzie dzialac internet z playa.
 Co do darmowych minut, to ty tez tak samo za nie placisz, bo za abonament trzeba bulic.
Napewno jestes klientem i placisz rachunki od reki, to poluz sie na kanapie i czekaj az do ciebie ktos przyjdzie i zaproponuje gwiazdke z nieba. Ja tam o swoje walcze. Nikt tobie nie mowi ze masz sie prosic, masz ządac. Kiedy ja porownalem alkoholika do minut?Poczytaj dokladniej co pisalem.
I na koniec, a nie slowa nie napisalem, ze plus jest najlepszy a twoj play najgorszy, wyrazilem swoja opinie i ze akurat dla mnie plus jest BOMBA. A ile bedzie operatorow, to tyle bedzie opin na ich temat.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 17:04:18 wysłana przez Wlladyslaw »
" Zanim nie skorzystalem z internetu, nie mialem pojecia, ze na swiecie jest tylu idiotow."