jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era

  • 21 Odpowiedzi
  • 16118 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« dnia: Październik 31, 2009, 12:41:52 »
Sprawa jest następująca. Zbliża się koniec mojej umowy z Erą. Wydzwaniają do mnie średnio raz w tygodniu z propozycjami. Kwestia jest taka, że o ile warunki tego co oferująw abonamencie są znośne (lepszych nie dostane u innego operatora) o tyle chcą abym podpisywał umowę na 18 miesięcy. Z tym ostatnim punktem ja się nie godzę, ponieważ umowa musi być na 12 miesięcy - maksymalnie. Pytanie teraz jak wymusić na tych matołkach umowę na 12 miesięcy? Drążyłem, drążyłem ale żaden z konsultatntów nie chce wystawić umowy na rok. Macie jakieś pomysły?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2009, 13:11:14 »
Nie chce wystawic bo nie ma z tego zysku. Lepiej wystawic na 18 miesiecy umowe bo jest wyzej punktowana. Oczywiscie jak sadze mowimy o umowie bez sluchawki?

Najwazniejsze - cisnij i badz stanowczy :mrgreen:
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2009, 13:30:56 »
Jk chcesz zwiększyć swoją siłę przetargową to złóż pismo wypowiadające umowę z końcem obowiązywania obecnej - zadzwonią sami i zgodzą się od razu na Twój warunek.
potrzebna zgoda

*

Offline Arqs

  • **
  • 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini.pc.pl
  • Sprzęt: Galaxy S II (GT-i9100), UG802+RC11+Sony 40" :)
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2009, 13:39:33 »
Jak nie bierzesz słuchawki, tylko sam ABO, to na 100% dostaniesz umowę na rok. Przerabiałem to 2 miesiące temu i nie było problemu.
Pozdrawiam
Arqs

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2009, 13:47:58 »
tak, umowa bez słuchawki. Z tym rozwiązaniem umowy też nie wygląda to aż tak kolorowo - z dwa/trzy miesiące temu rozwiązywałem umowę na drugim telefonie, też w Erze - zadzwonili tylko raz. Widocznie albo nie zależy im na klientach albo ja czegoś nie rozumiem. Nic, spróbuję może z tym rozwiązaniem umowy.
Napisane: Październik 31, 2009, 13:42:40
Jak nie bierzesz słuchawki, tylko sam ABO, to na 100% dostaniesz umowę na rok. Przerabiałem to 2 miesiące temu i nie było problemu.

a brałeś umowe przez BOK czy przez salon?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline macholl

  • ***
  • 274
  • Płeć: Mężczyzna
  • woojek mierzej, elo.
    • Moje zdjęcia
  • Sprzęt: Mio168, x51v, Samsung i600
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2009, 16:29:32 »
Nie wiem jak w erze, (pewnie podobnie ;P) ale w orange idąc do salonu dostaniesz najgorszą ofertę, w orange jest taki numer, nie pamietam już jaki ale dzięki niemu dzwoniłeś do centrali w wawie i dosawałeś o wieeele lepszą ofertę, przynajmniej tak mówili mojemu współlokatorowi na szkoleniu do orange.
Beju czy jego panna pracuje w erze to może on Ci coś pomoże :P

Pozdrawiam
Wizard -> p526 -> hx4700 -> Universal -> x51v :)
do tego mio168, i600 :)

Regulamin - potrzebna zgoda administracji

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2009, 17:32:30 »
Cytuj
Beju czy jego panna pracuje w erze to może on Ci coś pomoże

troche pomieszałeś fakty...przejade sie na jerozolimskie do salonu w poniedziałek to dowiem sie co i jak
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline kendi

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G1 s5330
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2009, 17:52:43 »
macholl podaj ten nr, dzisiaj rozmawialem z konsultantka z orange i taka scieme mi walila.

*

Offline macholl

  • ***
  • 274
  • Płeć: Mężczyzna
  • woojek mierzej, elo.
    • Moje zdjęcia
  • Sprzęt: Mio168, x51v, Samsung i600
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2009, 18:08:34 »
numer to *400, ale musisz ich naprawde mocno cisnąć, ogólnie "normalnie" jak dzwonisz masz max 2 poziom negocjacji, pod podanym numerem można dojść do maksymalnego, czyli 4 :)

Jakbyś miał problemy to pisz na PW, dam Ci gg kuzyna to Ci powie jak z nimi gadać :)

Pamiętaj żeby być twardym i się nie cackać ;)

Pozdro
Wizard -> p526 -> hx4700 -> Universal -> x51v :)
do tego mio168, i600 :)

Regulamin - potrzebna zgoda administracji

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2009, 17:56:31 »
Cytuj
Beju czy jego panna pracuje w erze to może on Ci coś pomoże

troche pomieszałeś fakty...przejade sie na jerozolimskie do salonu w poniedziałek to dowiem sie co i jak

konsul na słuchawce ma większe pole manewru niż ten w salonie - tak jest w erze od lat. szkoda czasu żeby jechać do salonu.
rzeczywiście w erze jest tak, że jak stwierdzisz, że chcesz rozwiązać umowę to powinni Cię przełączyć do działu utrzymania klienta, który ma większe możliwości
nie podam dokładnego linku, ale koledzy na forum telepolis mają obszerny wątek o przedłużeniu umów w erze i o tym co jest możliwe
end of fear
yo is here

*

Offline karlos

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTn II HTC Diamond 2, HTC Touch HD HTC Touch Pro 2
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2009, 20:26:56 »
jeśli nie masz firmy i opiekuna z ERY zapomnij o negocjowaniu w Punktach Obsługi Klienta zwanych potocznie salonami.
Konsultant cóz większe szanse na wynegocjowanie czegokolwiek. Najskuteczniejsza zas metoda jest tylko jedna:

1. Składasz w POS rezygnację z usług, bez obaw masz ponad miesiąc na wycofanie liczy się 30 dni od najbliższego cyklu rozliczeniowego czyli dnia wystawienie dla Ciebie fakturki

2. Czekasz na kontakt z Działu Utrzymania Klienta - uwierz oni moga więcej niż "zwykły" konsultant zadzwonią na 100% w ERA działa to rewelacyjnie

W Twoim przypadku nie powinno być problemu, bo są umowy na 12 - 18 - 24 miesiące w opcji bez telefonu. Nie działa jedynie wtedy kiedy ktoś przegnie pałkę i postawi warunek typu obniżenie ceny telefonu z 800 na 1 zł - cudów nie ma, sa pewne granice

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2009, 18:35:47 »
Może i cudów nie ma, ale DUK naprawdę duuużo może.
Mamy kilkaset aktywacji w Erze. Między sobą oczywiście rozmawiamy bez ograniczeń za darmo.
Fakt, że rachunki są raczej wysokie (moja średnia do 500pln, moich wspólpracowników podobnie).
Ostatnio przy okazji przedłużenia umowy zapytałem o MDA C4 - padła cena 599pln netto.
Trochę dużo, więc Era dostała odpowiedź "przeanalizujemy ofertę, na razie dziękujemy".
2 dni później (weekend) nowa oferta z DUK - MDA C4 5pln. Nie wiem jakie były "specjalnie zamówienia"
innych użytkowników w ramach tej umowy.
Być może to jednostkowy przypadek, gdyż aktywnych numerów jest dużo (na pewno 440) jak i
rachunki są dość wysokie, jednak DUK ma siłę przebicia.
Lost in universe.

*

Offline Mixefr

  • ***
  • 331
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy sII, Nokia E90, N560, Samsung Q1b.
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2009, 20:42:27 »
Damkol, myślałem że w firmie macie plusa. I to od wieeeelu lat  :shock: . .
Chyba że co 'dział' to inne zasady.
Dawno temu: Siemens SL45i, Nokia 9300, SPV M3000, SE P990i, HTC Universal, Samsung i780, Nokia E51, HTC Kaiser, iPhone 3G, SE P1i.

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2009, 01:11:31 »
na fajnie, ale macie 400 aktywnych kart sim
to w ogóle inna liga rozmowy z DUK niż jak się ma jeden (albo kilka) numerów na osobę fizyczną
end of fear
yo is here

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 17, 2009, 21:52:32 »
jeśli nie masz firmy i opiekuna z ERY zapomnij o negocjowaniu w Punktach Obsługi Klienta zwanych potocznie salonami.
Konsultant cóz większe szanse na wynegocjowanie czegokolwiek. Najskuteczniejsza zas metoda jest tylko jedna:

1. Składasz w POS rezygnację z usług, bez obaw masz ponad miesiąc na wycofanie liczy się 30 dni od najbliższego cyklu rozliczeniowego czyli dnia wystawienie dla Ciebie fakturki

2. Czekasz na kontakt z Działu Utrzymania Klienta - uwierz oni moga więcej niż "zwykły" konsultant zadzwonią na 100% w ERA działa to rewelacyjnie

Nie zawsze, nie zawsze... Ja składałem rezygnację z telefonu żony (abonent od 4 lat, rachunki 80-100zł, wszystko ładnie i regularnie płacone) i zadzwonili dosłownie raz, z pytanie dlaczego żona chce zrezygnować. A że moja lepsza połowa akurat nie mogła rozmawiać, to ich spławiła i po temacie.
I jest super zadowolonym klientem mBank mobile ;)

Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2009, 14:42:54 »
Podepnę się pod ten wątek, bo mam w sumie ten sam problem.

Otóż za 3 miesiące kończy mi się umowa w Erze. Wszystkie rachunki płacę regularnie na czas (średnio 150 zł na miesiąc, ale czasami po 200 się zdarzają), mam aktywne polecenie zapłaty, e-fakturę, wszystkie pierdoły ułatwiające życie ;). Ponadto abo mój to 80 zł (w tym 170 minut na 510 smsów) + paczka 5 mb za 5 zł. Zadzwonił do mnie konsultant z BOK i zaproponował niby lepszą umowę bez telefonu, na 18 miechów, w sumie 300 coś minut za 70 zł miesięcznie. Tylko, że ja chce wziąć telefon przy podpisywaniu nowej umowy dlatego podziękowałem za ofertę i poinformowali, że przygotują dla mnie ofertę i skontaktują się na początku stycznia.

W związku z telefonem z BOK'u przeglądnąłem ofertę Ery na stronie i zdecydowałem się na HTC Hero (co do innego telefonu nie musicie mnie przekonywać bo jestem na niego zdecydowany), ale nie jestem zadowolony z dedykowanych taryf do niego. Taryfa za 85 zł (120 minut na 360 smsów + paczka 500 mb). Nie podoba mi się to bo wiem, że mi ten abo nie starczy. A Hero w normalnej ofercie (nie w taryfach dedykowanych) to wydatek 699 zł i to też mi się nie podoba.  W związku z powyższym chciałbym wynegocjować lepszą ofertę, to znaczy mniej więcej w abo za 100 zł mieć tą paczkę 500 mb i najlepiej tak z 220 minut wymiennych na 660 smsów na stałe + ta sieć rodzinna (mam 3 osoby w Erze więc byłoby to ok) no i za telefon chciałbym dać te 99 zł (tak jak jest w taryfie dedykowanej na 24 miechy). Taką ofertę bym przyjął i pojawia się moje pytanie czy jest takie coś możliwe do osiągnięcia ? Czy raczej nie ma szans i złożyć prośbę o rozwiązanie abo po skończeniu obecnej umowy i przenieść się do Play ?

Dodam, że oprócz Abo w Erze, mam najwyższą i na najdłuższy okres Mixturę w Play'u na siebie. Także w Play'u poinformowali mnie, że dostanę korzystne warunki ... Zastanawia się i sam nie wiem jak to teraz rozegrać by dobrze na tym wyjść. Czekam na sugestię.

Pozdrawiam,

Marcin

*

Offline Jamirq

  • ****
  • 640
    • http://www.jamirq.com
  • Sprzęt: bylo minelo
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2009, 15:02:23 »
taryfy dedykowane do hero sa nienegocjowalne, a cena telefonu obniżona jedynie z punktów era premia

*

Offline barpoz

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i9100
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2009, 15:21:40 »
taryfy dedykowane do hero sa nienegocjowalne, a cena telefonu obniżona jedynie z punktów era premia

Dokładnie z tą taryfą nic już nie zrobisz,przerabiałem to jakiś miesiąc temu (jeszcze z G1) - wypowiedzenie też nie pomogło, pamiętaj tylko że po przejściu do PLAY pakiet danych masz tylko w zasięgu ich nadajników a to przy Hero jest dosyć istotne.....

Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2009, 17:37:57 »
Dobra, a jeśli zrezygnować z dedykowanych taryf i skorzystać z promocji świątecznej w której Heros na 36 miechów (Nowa Era 100) kosztuje 499 zł - to czy da się zbić z ceny i dostać po preferencyjnych warunkach paczkę 500 mb do tego ? Zaznaczam, że nie mam za dużo punktów Era Premia, bo kilka nagród już odebrałem.

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2009, 18:26:17 »
Sprawa jest następująca. Zbliża się koniec mojej umowy z Erą. Wydzwaniają do mnie średnio raz w tygodniu z propozycjami. Kwestia jest taka, że o ile warunki tego co oferująw abonamencie są znośne (lepszych nie dostane u innego operatora) o tyle chcą abym podpisywał umowę na 18 miesięcy. Z tym ostatnim punktem ja się nie godzę, ponieważ umowa musi być na 12 miesięcy - maksymalnie. Pytanie teraz jak wymusić na tych matołkach umowę na 12 miesięcy? Drążyłem, drążyłem ale żaden z konsultatntów nie chce wystawić umowy na rok. Macie jakieś pomysły?

Telefon co prawda mam w plusie, ale mysle, ze wszyscy operatorzy dzialaja podobnie. Otoz jeden numer mam juz ponad 11 lat w tej sieci
i mniej wiecej od polowy tego okresu przedluzam umowe nie biorac przy tym aparatu. Za kazdym razem mam mozliwosc
cyrografu tylko na rok przy dosc korzystnej ofercie minutowej (bez aparatu) - za 25zl brutto 90 minut do wszystkich sieci. Ale rok temu zaproponowali mi znowu tyle samo, co juz mi sie srednio spodobalo - tym bardziej, ze mijala okragla rocznica :-) Rozmowy z konsultantami
(jeden z nich w BOK-u nawet doradzil zlozenie wypowiedzenia i poczekanie na zwrotny telefon), pisanie pism i proby negocjacji
spelzly na niczym - pomimo, ze nie bralem telefonu, nie chcieli mi dac lepszej oferty. Oni maja pewne widelki lojalnosciowe i jak sie lapiesz w jakis przedzial, niespecjalnie Cie przerzuca w inny - bo nie chca indywidualnie podchodzic do tematu (w sumie ich rozumiem  - jak Ty bys dostal na rok, to zaraz kupa innych chetnych tez by sie zaraz zwalila). Obym sie mylil, ale moze Cie czekac ciezka walka (mi sie nie udalo, chociaz w moim przypadku nie chodzilo o dlugosc umowy).
Z drugiej strony nie rozumiem tych ich programow lojalnosciowych - jak nie bierzesz aparatu, to nic nie dokladaja do interesu i nic nie traca.
Nawet, jakbys byl i miesiac to zarobia na Tobie, bo dzwonisz nie tylko Ty, ale i do Ciebie.  Na zachodzie  nie do pomyslenia takie odpychanie klienta.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 18:28:41 wysłana przez xaltuton »
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline Shmit

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N81 8GB HTC Hero Nokia 3310 C
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 30, 2009, 22:49:43 »
A tam prawicie moralz ,nie musi brac taryfy dedykowanej to pierwsze ,negocjowac mozna ,napisz do mnie pw to powiem co i jak , jestem niebieski to moze cos pomoge

*

Offline przemeg

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC jest jak Media Markt - nie dla idiotów
    • Mój chomik
Odp: jak uzyskać dobre warunki przedłużenia umowy - Era
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 29, 2010, 01:23:22 »
dzwoncie 602900 i jak sie wam kończy umowa to poproscie o połączenie z sekcją utrzymania klienta.
i tam ze chcecie inną ofertę niż ta standardowa... tyle mogę powiedzieć.

pzdr