Android 2.3.4 T mobile ustawenia mms internet

  • 6 Odpowiedzi
  • 12578 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zelig

  • 3
  • Sprzęt: HTC Sensation czarny,Android 2.3.4 Unlocked
Android 2.3.4 T mobile ustawenia mms internet
« dnia: Styczeń 22, 2012, 05:12:38 »
Witam, jak w tytule mam problemy z tymi ustawieniami. Kombinowałem już chyba na wszystkie sposoby. Na dodatek jestem za granicą i już nie wiem czy może dlatego nie mogę tego ustawić. Może ktoś pomóc. Chyba ,że problem tkwi w romie bo telefon jest z orange (ze zdjętym simlockiem) a mam kartę tmobie(era)

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Odp: Android 2.3.4 T mobile ustawenia mms internet
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2012, 09:39:12 »
Najlepiej wejdź na stronę t-mobile.pl i wyslij sobie ustawienia konfiguracji na swój nr bezposrednio od operatora sms-em, odbierz wiadomosć i ustawienia same się dodadzą:

http://www.t-mobile.pl/konfigurator/web/app/indywidualny/selectConfiguration.do

lub wpisz ustawienia w telefon ze strony operatora:

http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/stali_klienci/uslugi_do_telefonu/konfiguracja_telefonu/parametry

i po ptokach!

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2012, 09:41:29 wysłana przez PPiotrek78 »

*

Offline Brolly666

  • ***
  • 262
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Desire HD, HTC Sensation
Odp: Android 2.3.4 T mobile ustawenia mms internet
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2012, 13:01:27 »
A nie jest tak, że jeśli masz polską kartę za granicą to, aby móc z niej korzystać włączasz roaming, a w roamingu nie można korzystać z internetu GPRS/EDGE/HSDPA... i siłą rzeczy nie wyślesz też mmsa? Tak chyba było kiedyś, może teraz coś się pozmieniało.
Diablo ]I[ And The Heavens Shall Tramble

*

Offline zelig

  • 3
  • Sprzęt: HTC Sensation czarny,Android 2.3.4 Unlocked
Odp: Android 2.3.4 T mobile ustawenia mms internet
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2012, 18:08:07 »
1.Na stronie tmobile nie ma konfiguracji do htc,wskazówka nie przydatna.
2.Miałem htc hd2 jeszcze 2 tygodnie temu i nie było problemu.

Znalazłem ustawienia Tmobile gdzieś i je ustawiłem ale nic nie działa.Pytanie skierowałem do kogoś kto może miał podobny problem nie do "zgadywaczy".

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Odp: Android 2.3.4 T mobile ustawenia mms internet
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2012, 18:34:31 »
Człowieku,
Skąd mamy wiedzieć jaki masz telefon (jakiej marki)?
Nic nie napisałeś w poście, w opisie pod avatarem info nie masz, zamieściłeś w dziale z którego to nie wynika!
A żądasz 100% poprawnej odpowiedzi na swoje pytanie?
Zastanów się ... mamy wróżyć z fusów?

Ludzie starają się Ci w ciemno pomóc a Ty się pienisz!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2012, 18:37:31 wysłana przez PPiotrek78 »

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: Android 2.3.4 T mobile ustawenia mms internet
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2012, 20:40:02 »
Sprawdź w ustawieniach sieci komórkowej / Punkty Dostępowe czy masz odpowiednio skonfigurowane APNy. Telefon domyślnie powinien skonfigurować punkty dostępu po włożeniu nowej karty chyba, że ma zmodyfikowany brandowany soft który to blokuje. Jesli APNy będą EROWE (T.Mobile.pl) to pozostaje jeszcze zaptaszkować opcje Dane w Roamingu. Jak ta opcja jest nieaktywna to telefon z androidem za granicą może nie nawiązać pakietowej transmisji danych która jest niezbędna do wysłania MMSa. Zanim jednak to zaptaszkujesz sprawdź czy masz odznaczoną opcje "Włącz nieprzerwany dostęp mobilny danych" lub "Połącz z internetem", bo jak ta opcja będzie aktywna to połączy Ci się z internetem, a za granicą to może pociągnąć po kieszeni.
Jeśli moje wskazówki nie pomogły to masz zablokowany brandowany ROM lub operator Ci zablokował transmisje danych na ROAMINGU operatora z którego korzystasz usług (spróbuj się przełączyć na innego OPa).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2012, 20:41:42 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline zelig

  • 3
  • Sprzęt: HTC Sensation czarny,Android 2.3.4 Unlocked
Odp: Android 2.3.4 T mobile ustawenia mms internet
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2012, 17:40:40 »
Wątek umieściłem w dziale >HTC-android-sensation, ale jakiś geniusz przeniósł wątek, bo nie napisałem w nim jakiego telefonu dotyczy. W tytule podałem Android2.3.4. Myślałem ,że to forum dla bardziej rozgarniętych.Jak bym miał iPhona to umieścił bym pytanie w innym dziale. Cóż nie można wiedzieć wszystkiego. Przepraszam forumowicza tam u góry który się podjął pomocy ale z braku informacji o modelu jakiego dotyczy nie mógł pomóc.
To zacznę od początku>pytanie dotyczy HTC Sensation Sytsem android 2.3.4 kupiony bez simloka ale ma logo Orange,używam karty Tmobile(era).

Połączone: [time]Styczeń 23, 2012, 18:07:25[/time]
Do Sqter, widzę ze taki sam model>
Mam tak:
Sieci komórkowe,dane w roaming =tak
tryb sieci gsm/wcdma auto
włącz nieprzerwany dostęp=tak
APN mms
proxy  nic
port nic
nazwa nic
hasło nic
serwer nic
mmsc http://mms/servlets/mms
proxy dla mms 213.158.194.226
port 8080
Protokół mms
WAP 2.0
mcc 260
MNC 02
Brak uwierzytelnianie,
typ APN mms
Po włożeniu karty ery nie było komunikatu o synchronizowaniu ustawień, to też dziwne, roaming itd wszystko w sieci włączone. Na innych telefonach nie było problemu. O kosztach wiem.
Miałem kiedyś HTC Compact (chyba tak się nazywał) z nim miałem problemy za granicą ale jakoś potem doszedłem. I od tego czasu potem żadnych problemów z innymi modelami. Do teraz.

Połączone: Styczeń 23, 2012, 19:03:54
eureka, udało się. Wpisałem po raz 10 stare ustawienia z ery i chyba tym razem dobrze. Reset i wszystko działa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2012, 19:03:54 wysłana przez zelig »