abonament ale jaki?

  • 37 Odpowiedzi
  • 9859 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abonament ale jaki?
« dnia: Lipiec 03, 2011, 23:58:16 »
Proszę o radę:)
Sprawa wygląda tak: do tej pory używałam telefonu na kartę, ale chcę przenieść się na abonament. Zastanawiam się, którą sieć wybrać. Średnio orientuje się w tych wszystkich szczegółach i boję się że opierając się tylko na tym co powiedzą mi pracownicy salonów operatorów mogę wybrać coś co mi nie będzie pasować. Może mi coś poradzicie, żebym mogła jakoś porównać oferty różnych abonamentów.

Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2011, 07:01:26 »
Sprawdz najpierw do jakiej najczesciej sieci dzwonisz, czy potrzebujesz jakies darmowe numery, czy potrzebujesz nowy telefon w abonamencie (urzadzenie), czy duzo sms'ujesz, czy potrzebny Ci pakiet internetowy (i jaki) i wreszcie ktory operatot ma najlepszy zasieg w Twojej okolicy...to tak po krotce. Ja tez zastanawiam sie nad operatorem i jak na razie z mojego punktu widzenia najlepsza oferte ma play.

Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2011, 18:06:32 »
No to tak: telefonu jako takiego nie potrzebuje, ten który mam mi wystarcza. Piszę mało SMSów, raczej dzwonię- w sumie do wszystkich sieci po równo. Z zasięgiem nie mam żadnego problemu. Internet- raczej dużo korzystam, przydałby mi się jakiś fajny pakiet, żeby był szybki i nie za drogi.
Nie no, wiem, że wszytko zależy od osoby, ile dzwoni itd, ale zastanawiam się, czy nie ma gdzieś jakiejś stronki w internecie gdzie wszystkie dane byłyby zebrane i podane by były informacje w jednym miejscu, bo takie przeskakiwanie między stronami operatorów jest strasznie męczące. Poza tym mam wrażenie, że te wszystkie oferty różnią się szczegółami, bo dla mnie to jest prawie to samo i jakoś się w tym gubię.

Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2011, 18:47:32 »
Hmmm...jesli nie potrzebujesz sluchawki (urzadzenia) to umowe masz na 1 rok. Pakiet internetowy sam musisz wybrac, tzn. ile Ci będzie potrzebne (np.250, 500 MB czy tez powyzej 1 GB). Ceny za rozmowy na poziomie 28gr/min i 18 gr/za sms to chyba powoli standard. Nie napisales nic o darmowych numerach (ile i w jakiej sieci). Mimo wszystko na Twoim miejscu sprawdzilabym na stronach operatorow i poswiecila chwile czasu na dokonanie wyboru, bo warto. Jesli czegos nie wiesz zostaw swoj numer telefonu i z biura obslugi oddzwonia do Ciebie. Ja moge Ci powiedziec jak jest w Play, ale...musisz wybrac samemu. Napisz czego brakuje Ci u dotychczasowego uslugodawcy.

Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2011, 18:07:19 »
brakować to w sumie niczego mi nie brakuje, ale pomyślałam, że może warto sprawdzić czy na abonamencie nie byłoby taniej- wiesz, dzięki temu że jestem dłużej w sieci...
wiadomo będę musiała poświęcić na to trochę czasu tak czy tak, ale zastanawiam się czy nie ma jakiegoś narzędzia które mogłoby to wszystko uprościć. poza tym chciałam się kogoś poradzić, kto zna się na tym lepiej ode mnie (czyli Was) bo może podsuniecie mi jakieś fajne pomysły, co np. wartałoby sprawdzić...

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2011, 18:16:55 »
Pantera w Orange za 49,90 zł :-P w czym masz 120 min do wszystkich + 500 MB i jeden bezpłatny numer w sieci.
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2011, 19:11:24 »
Hmmm...w Playu w abonamencie za 75zl (All Inclusive Max) masz 1 GB neta za darmo, wszystkie rozmowy do Play sa za darmo, masz 450 minut do wszystkich sieci do wykorzystania lub  725 sms do wszystkich sieci. Po przekroczeniu tych pakietow internet zwalnia, ale za niego nie placisz, 1 minuta do wszystkich sieci kosztuje 29 groszy, a sms 18groszy. Poza tym jesli przenosisz numer do play (z karty) to przez pierwsze 3 miesiace masz 50 % znizki na abonament. Jesli przenosisz numer do play z abonamentu to masz wiecej minut do wylorzystania do wszystkich. Sa jeszcze inne gratisy.
Aha, nie traktuj tego jak reklame tego operatora, po prostu ja szukalam oferty i ta mnie satysfakcjonowalaby.
Jesli wezmiesz do tego fajny telefon to umowe masz na 2 lata.
Szczegoly masz tutaj: http://www.play.pl/pl/telefony/Telefony/index.html

*

Offline sthEn

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
    • sthen.info
  • Sprzęt: iPhone4
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2011, 14:26:14 »
Również korzystam z powyższego abo w Play - All Inclusive Max 75 i korzystniejszej oferty chyba na tą chwilę nie ma u żadnego operatora.
iPhone 4 16GB
- iOS 6.1.3

Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2011, 16:54:12 »
Dziękuję za rady :) Na pewno to wszystko przemyślę :)
Tylko nie chciałabym za bardzo playa bo wtedy moi znajomi musieliby więcej płacić dzwoniąc do mnie i chyba nie byliby zadowoleni...
Ostatnio jak szukałam jakiś fajnych abonamentów natknęłam się na strony gdzie można było porównać oferty różnych operatorów (wpisywało się ilość minut i kwotę abonamentu chyba) i wychodziła najlepsza oferta. Czy ktoś z was z tego korzystał? Bo zastanawiam się czy warto się tylko na tym opierać?

*

notosiup

Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 10, 2011, 19:39:49 »
w orange w nowych abonamentach jest przelicznik 1 mnuta = 1 sms, porażka. Nie pakuj się w abonament, do kwot abonamentu 60 zł korzystniej wypada prepaid. Za samo doładowanie dostaniesz internet (w orange i play), a telefonu i tak nie potrzebujesz - choć i tu nie da się poszaleć, bo ceny highendów to kosmos, a lowendów raczej nie warto brać.

Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2011, 08:48:08 »
Zgadzam sie z przedmowca. Do malych kwot (tak 60 PLN) nie warto brac abonamentu, raczej doladowania na karte (pre-paid lub na ilosc doladowan z umowa). jesli duzo dzwonisz, sms'ujesz i potrzebujesz pakiet internetowy, a nawet jakis fajny telefon to zostaje Ci abonament.
Decyzja nalezy do Ciebie. Ponizej masz link do artykulu (w tym do porywanywarek taryf):]
http://www.komputerswiat.pl/poradniki/poradnik-kupujacego/internet/jak-wybrac-najlepsza-taryfe-u-operatorow-gsm/2009/04/jak-wybrac-najlepsza-taryfe-u-operatorow-gsm.aspx

Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2011, 23:33:47 »
dzięki za linka:) było tam kilka porównywarek których nigdy wcześniej nie widziałam (nie wiedziałam że jest porównywarka ofert na kartę). sprawdziłam to i okazało się że wg jednej z tych porównywarek wcale nie korzystam z najlepszej oferty i mogłabym płacić mniej- no teraz to poważnie się zastanawiam nad zmianą sieci:)
szkoda tylko, że izi.pl działa tylko dla pre-paidów. strasznie mi się podoba to że są tam wszystkie sieci- myślę, że to świadczy o wiarygodności strony, ale szukam czegoś co porówna mi oferty abonamentowe...

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2011, 17:25:09 »
Pantera w Orange za 49,90 zł :-P w czym masz 120 min do wszystkich + 500 MB i jeden bezpłatny numer w sieci.

Popieram :ok:
Minuty do wszystkich więc nie ważne gdzie dzwonisz.
Net wliczony.
Sam używam pantery za 199 i nie ograniczam się ani w rozmowach ani w esach ani w grzebaniu po necie a jeszcze najczęściej mi zostaje na następny miech.
Moja siostra używa pantery za 99 ale w miksie i nie wykorzystuje wszystkich środków.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 16, 2011, 15:09:55 »
pantera mówisz...
no jak szukałam przez różne porównywarki to mi tej oferty nie pokazywało a szkoda bo jest ciekawa :) faktycznie nie musiałabym się ograniczać całkiem możliwe że wybiorę nawet tą ofertę :)

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 16, 2011, 20:32:48 »
tutaj nie ma szału, ale jeżeli nie chcesz i nie potrzebujesz tyle co w pleju za 75 zł to chyba nie jest zły wybór, teraz jest promo na orange.pl i w tej opcji możesz wyrwać wildfire za 1 zł i go sprzedać:
http://www.orange.pl/portal/map/map/article?id=7458946&WT.ac=szalone_post_SG
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 16, 2011, 20:36:44 »
Offtopicznie - wacek, skończ z tym swoim spamem. Większość wie że pracujesz w Orżnij.
Jak wiadomo, każda sroka swój ogonek chwali, jednak Waszego pseudointernetu nie chcą
używać nawet Twoi szefowie :-P
Lost in universe.

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 16, 2011, 21:06:51 »
Offtopicznie - wacek, skończ z tym swoim spamem. Większość wie że pracujesz w Orżnij.
Jak wiadomo, każda sroka swój ogonek chwali, jednak Waszego pseudointernetu nie chcą
używać nawet Twoi szefowie :-P

Jaki spam masz na myśli ? i gdzie w tym temacie ja coś chwalę ? Jak do tej pory napisałem ile minut itd za jaką kasę ma w przykładowej ofercie bo poprostu ją znam więc chociażby dla samego porównania jaka jest dobra/ch*jowa chłopak ma. Skończ z tą swoją paranoją przed orange Damian :-P albo nie oftopuj tylko napisz, że odradzasz bo np internet w orange nie działa.
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 16, 2011, 21:31:06 »
Sam masz paranoję - urojenia że Orange działa ;)
Po prostu wszędzie gdzie możesz wciskasz to coś.
Może w Lublinie to działa. W Warszawie nie ma szans na używanie "internetu".
Może w końcu coś z tym zrobicie? Jak na razie naberasz wody w usta na ten temat :P
Lost in universe.

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 16, 2011, 22:00:42 »
Nie no faktycznie, jak tak obiektywnie czytam swój post w tym temacie to faktycznie bezczelne wciskanie, wybaczcie forumowicze, że tak wam na każdym kroku ten orange wciskam :-))). Damian, może i w Warszawie nie ma szans ale nie specjalnie mnie to interesuje, jak masz z tym jakiś problem to polecam zadzwonić pod *100 :-P tam z pewnością odpowiedzą na Twoje pytania :-P
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 16, 2011, 22:16:59 »
Nie pogrążaj się bardziej - *100 jest wiarygodne tak jak biała księga kopii zapasowej byłego prezydenta.
Wczoraj miałem okazję porozmawiać z dyrektorami Orange/TP - prywatnie wolą używać innej sieci,
mimo że robią to za własne pieniądze, mimo że każdy z nich ma służbowy telefon Orżnij.
W dużych aglomeracjach jest sieć tak przeciążona, że Areo2 ze swoimi 256kbps to demon prędkości
w porównaniu z Orżnij :P
Lost in universe.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 17, 2011, 08:07:30 »
A ty co masz play?
Sory ale jak dla mnie tylko orange działa zwłaszcza jak z tym swoim fantomem sieci wyjedziesz z miasta :P
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 17, 2011, 09:23:57 »
M.in. przez kiepski zasięg Ery i kiepskiej jakości usługi transmisji (na wioskach edge) zmigrowali nam numry do Plusa.
Lost in universe.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 17, 2011, 11:25:25 »
Pantera w Orange za 49,90 zł :-P w czym masz 120 min do wszystkich + 500 MB i jeden bezpłatny numer w sieci.
ja dzwonie 60-120 minut w miesiacu
i w orange free na karte wychodzi mnie 18-36zl
plus 1GB gratis co miesiac

nie wykorzystana kasa jak i GB sie sumuja
do dzis dnia nie znalazlem abonamentu czy innego rozwiazania na karte ktore wypadloby lepiej

Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 17, 2011, 16:06:00 »
Cytuj
Pantera w Orange za 49,90 zł :-P w czym masz 120 min do wszystkich + 500 MB i jeden bezpłatny numer w sieci.
Al Inclusive Max 45 w Play jest lepszą ofertą od tej z Orange. Za 45 zl miesiecznie masz 1 GB do wykorzystania, 150 minut do wszystkich sieci lub 325 sms'ów. Jeszcze korzystaniej wygląda All Inclusive Max 65. Masz do wykorzystania 300 minut do wszystkich sieci. Decyzja należy do Ciebie :)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 17, 2011, 19:11:23 »
I brak zasięgu oraz prędkość netu jak w średniowieczu,pominę fakt mydlenia oczu całym 4G i tym że to "operator" jest.
Ile oni mają własnych BTS'ów, 3?

Plusa również źle wspominam,w centrum miasta przy pełnym zasięgu 3G transfer wolniejszy niz w orange na GPRS,10 minut od centrum zasięg w budynku nieosiągalny a 15 minut od centrum aż 300k transferu na 3G,bajka po prostu.


Fakt że orange w gdańsku ostatnio troche przysypiało ale w trakcie wymiany infrastruktury to raczej normalne,aktualnie transfer nie spada poniżej 2Mb/s a wręcz najczęściej jest powyżej czterech.

Próbował ktoś rezygacji z abo w plusie po zakończeniu umowy?
Ja byłem straszony komornikiem :P
Wszelkie zgłoszenia u nich że wolny transfer że nie ma zasięgu to : nasza mapka jest na zewnątrz budynków i nikt nie obiecywał a transfer przecież jest,a jaki to nie ważne.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 17, 2011, 20:10:37 »
Plusa również źle wspominam,w centrum miasta przy pełnym zasięgu 3G transfer wolniejszy niz w orange na GPRS,10 minut od centrum zasięg w budynku nieosiągalny a 15 minut od centrum aż 300k transferu na 3G,bajka po prostu.


Fakt że orange w gdańsku ostatnio troche przysypiało ale w trakcie wymiany infrastruktury to raczej normalne,aktualnie transfer nie spada poniżej 2Mb/s a wręcz najczęściej jest powyżej czterech.

To samo mogę powiedzieć o Orange - szybszy będzie modem 33,6Kbps. W Orange nigdy nie udało mi się przekroczyć 1Mbps
(Rzeszów, Warszawa, Hel) i to w usłudze Business Everywhere. Nadal będę trwał przy swoim - internet w Orżnij nie istnieje.

W Plusie działa normalnie, w Erze również pod warunkiem zalogowania się do UMTSa.
Pleja nie używałem więc nie wypowiadam się.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2011, 20:13:34 wysłana przez damkol »
Lost in universe.

*

Offline dluba

  • **
  • 157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Redmi 4 Pro, TT 5100
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 17, 2011, 20:18:41 »
A ty co masz play?
Sory ale jak dla mnie tylko orange działa zwłaszcza jak z tym swoim fantomem sieci wyjedziesz z miasta :P

różnie to bywa z tym zasięgiem - małe miasteczko - Play - 2G/3G, Plus 2G/3G, T-mobile - 2G/3G - czasami słabiej z 3G, Orange - 2G na granicy zasięgu - 3G brak.
IMHO każda z sieci ma lokalne białe plamy. Na niekorzyść Orange wg mnie przypada kompresja obrazów - ich polityka jest śmieszna - można włączyć VPN - ale w abo biznesowych liczą za to 5 zł - niby nic - ale przecież wtedy szybciej zejdzie pakiet - co może skutkować dodatkowymi opłatami (czyli ich zarobkiem). Dosyć dziwna polityka.
Pozdrawiam
Daniel

Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 17, 2011, 20:28:01 »
Kilka postów wyżej pisałam, żeby sprawdzić zasięg w miejscach gdzie się przebywa i korzysta najczęściej.
Co do tego jakim operatorem jest PLAY...hmmm...proponuje więcej niż konkurencja, która się go wyraźnie boi, dlatego pozostali operatorzy nałożyli takie koszty za dzwonienie i sms'owanie do Play. Jak dla mnie to bardzo dobra alternatywa na dotychczasowego operatora. Konkurencja w końcu jakaś musi być :ok:
Play informuje, że działa (wspomaga się) siecią PLUS, ale jak dla mnie to bez różnicy. Tam gdzie przebywam najczęściej działa i tak PLAY.

Ja próbowałam już kilka razy rozwiązywać umowę na abonament w PLUSIE. Nigdy nie było żadnych problemów z tym. Najczęściej zostawiałam swój numer na infolinii i oni oddzwaniali do mnie proponując różne nowe usługi.
Jeśli chodzi o zasięg to każda sieć ma podobną politykę firmy i nic na to nie poradzimy. Ja żeby nie wtopić w Playu kupiłam kartę za 5 zl (FRESH) i chodziłam z nią wszędzie (jako druga słuchawka). Czasami miała tyle samo kresek zasięgu co Nokia w Plusie, innym razem o jedną mniej. Zawsze jednak można było się dodzwonić do mnie, wysłać sms'a, email, posiedzieć w necie itp. Nie kupiłam kota w worku.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 17, 2011, 21:07:27 »
W którym salonie powiedz bo jak ostatnio ich pytałem co mają mi do zaoferowania to : galaxy tab za 1200 zeta w abo za stówę i 8GB transferu,podczas gdy w orange dostałem 22,5GB, w nocy za free,300 minut i 150 sms i tab za 99 zeta w abo za 85 zeta :P

Gdzie ta straszna konkurencja się ze strachu schowała?


Na jakość usług w orange nie narzekam bo nie ma na co i dziwią się plaejowcy i plusowcy że u mnie tak szybko net śmiga:P
Na wioskach też raczej nie miewałem problemów  tak jak w przypadku plusa czy pleja.

Połączone: Lipiec 17, 2011, 21:09:50
Co do dziwnego przeświadczenia że orange nie ma zasięgu a play ma to mogę się zgodzić,tam gdzie nikt nie ma zasięgu a oni mają właśnie szukają klientów bo tam mają właśnie swoje przekaźniki i nie jest ich wiele.

Czy ktoś się wypowie na temat magicznego 4G w play?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2011, 21:09:50 wysłana przez daras28-82 »
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: abonament ale jaki?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 17, 2011, 21:27:39 »
Plusa również źle wspominam,w centrum miasta przy pełnym zasięgu 3G transfer wolniejszy niz w orange na GPRS,10 minut od centrum zasięg w budynku nieosiągalny a 15 minut od centrum aż 300k transferu na 3G,bajka po prostu.


Fakt że orange w gdańsku ostatnio troche przysypiało ale w trakcie wymiany infrastruktury to raczej normalne,aktualnie transfer nie spada poniżej 2Mb/s a wręcz najczęściej jest powyżej czterech.


To samo mogę powiedzieć o Orange - szybszy będzie modem 33,6Kbps. W Orange nigdy nie udało mi się przekroczyć 1Mbps
(Rzeszów, Warszawa, Hel) i to w usłudze Business Everywhere. Nadal będę trwał przy swoim - internet w Orżnij nie istnieje.

W Plusie działa normalnie, w Erze również pod warunkiem zalogowania się do UMTSa.
Pleja nie używałem więc nie wypowiadam się.
zrobilem test predkosci zreszta sprawdzalem w wielu miastach i internet w orange smiga i to na karte i za free
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2011, 21:36:41 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB