[T-mobile UK] Full Monty. Czy doczekamy czegoś takiego u nas?

  • 7 Odpowiedzi
  • 4214 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
[T-mobile UK] Full Monty. Czy doczekamy czegoś takiego u nas?
« dnia: Styczeń 30, 2012, 21:32:30 »
Angielski T-mobile zaprezentował dzisiaj nowe plany taryfowe. Są na tyle atrakcyjne, że aż sobie pozwolę o nich napisać.

Za 36 funtów miesięcznie dostajemy nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci, nielimitowane smsy, nielimitowany internet, plus 2000 minut poza sieć. 36 funtów to ok. 180PLN po aktualnym kursie. Dla porównania u nas za 140zł możemy mieć 1000minut do wszystkich, 250MB (sic!) pakietu danych, a za 1000smsów musimy dopłacić 5zł. Przez litość nie wspomnę o cenach telefonów (przy umowie na 2 lata SGS2, Sensation XE, iP4 8GB za darmo, iP4S za 500zł) i o różnicy w zarobkach Brytyjczyków i Polaków...

Ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć tak ogromne dysproporcje? Bo tego, że T rozwija i buduje infrastrukturę nie łyknę (jestem ich klientem na codzień).


Źródło.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: [T-mobile UK] Full Monty. Czy doczekamy czegoś takiego u nas?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2012, 22:03:05 »
Może wyjdźmy na ulice... ;-)

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: [T-mobile UK] Full Monty. Czy doczekamy czegoś takiego u nas?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2012, 13:03:13 »

Ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć tak ogromne dysproporcje? Bo tego, że T rozwija i buduje infrastrukturę nie łyknę (jestem ich klientem na codzień).

Oczywiście, dysproporcje wynikaja z tego, ze Polacy nie umieją zarządzać swoimi finansami i sieci mają miliony klientów niepłacących rachunków oraz setki tysięcy wyłudzeń sprzętu na lewe dane... Ktoś musi za to zapłacić...

Po przyjeździe Polaków do pracy w UK dwukrotnie wzrosły ceny ubezpieczeń telefonów, bo nagle zaczęły masowo ginąć ubezpieczone telefony w celu wyłudzenia odszkodowania, po czym takie telefony masowo lądują na Alledrogo...

I teraz konkluzja... ktoś się jeszcze dziwi czemu u nas ceny są jakie są ? Jak się zmieni mentalność Polaka cwaniaczka to zmieni się pewnie podejście firm do nas...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: [T-mobile UK] Full Monty. Czy doczekamy czegoś takiego u nas?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2012, 13:51:05 »
A próbował ktoś wyjaśnić, dlaczego w kwietniu 2011 w ERA GSM we wskazanym przez Vonskiego abonamencie było w cenie 2GB danych natomiast chwilę później w T-mobile.pl tylko 250MB?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [T-mobile UK] Full Monty. Czy doczekamy czegoś takiego u nas?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2012, 14:57:26 »
Oczywiście, dysproporcje wynikaja z tego, ze Polacy nie umieją zarządzać swoimi finansami i sieci mają miliony klientów niepłacących rachunków oraz setki tysięcy wyłudzeń sprzętu na lewe dane...
A skąd masz takie dane? Miałem koleżankę na wysokim stanowisku w ówczesnej Erze i twierdziła, że w kwestii niepłacących wcale nie jest u nas źle, ale było to jakieś 2-3 lata temu...

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: [T-mobile UK] Full Monty. Czy doczekamy czegoś takiego u nas?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2012, 17:15:51 »
Oczywiście, dysproporcje wynikaja z tego, ze Polacy nie umieją zarządzać swoimi finansami i sieci mają miliony klientów niepłacących rachunków oraz setki tysięcy wyłudzeń sprzętu na lewe dane...
A skąd masz takie dane? Miałem koleżankę na wysokim stanowisku w ówczesnej Erze i twierdziła, że w kwestii niepłacących wcale nie jest u nas źle, ale było to jakieś 2-3 lata temu...

Nie wiem jak w Erze ale w Orangutanie z doświadczenia mogę powiedzieć, że chyba 99% nie płaci w terminie, a w związku z blokadą na ogół pytanie do BOKU to "po miesiącu już blokujecie telefon ?" :-).
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [T-mobile UK] Full Monty. Czy doczekamy czegoś takiego u nas?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2012, 18:45:37 »
No właśnie... przecież tu nie ma łaski, nie płacisz to odcinamy i do BIKu, a jak wziąłeś promocyjną słuchawę to cię jeszcze po sądach pociągniemy...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [T-mobile UK] Full Monty. Czy doczekamy czegoś takiego u nas?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2012, 15:42:09 »
Jakby nie patrzeć, to po 2 miesiącach się doczekaliśmy :) Co prawda nie jest aż tak pięknie jak w UK, ale za 176zł miesięcznie mamy nielimitowane połączenia wszędzie. Internet z limitem 2GB (później lejek), ale na dobrą sprawę jak ktoś nie dzieli się netem z telefonu na kompa, to na pewno wystarczy.

Z telefonem gorzej, bo z topowych sprzętów za złotówkę jest SGS2 i Lumia 800 (o ile można ją nazwać topową :P), z czego Samsung już w cenniku jest określony jako model o ograniczonej dostępności, więc pewnie dostanie go będzie mission impossible. Nowe ajfony niestety dalej ponad 1k.

Ceny z Tmobile, Pay jeszcze nie dał szczegółowych cenników.