Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.

  • 105 Odpowiedzi
  • 38985 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
CAB DO WGRANIA Z MOIMI NAJLEPSZYMI USTAWIENIAMI JEST W TYM POSCIE : http://pdaclub.pl/forum/omnia-lite-omnia-2-i-omnia-pro/przetestujmy-ustawienia-polepszajace-odbior-gps/msg1366896/#msg1366896


Od dluzszego czasu testuje rozne fixy i poprawki i jestem juz blisko konca aby znalezc ustawienia optymalne dlatego chcialem zaprosic do wspolnych testow aby razem ustalic co pozwala na osiagniecie najwiekszej dokladnosci.

Jezeli ktos nie instalowal to polecam zainstalowac securityoff.cab przed robieniem zmian a takze wykonanie backupu.

Przede wszystkim polecam poprawiona bibloteke : GPSIDRIL.dll gdyz to w moim przekonaniu duzo zmienia na plus szybkosci lapania fixa i widzenia satelitow. Plik w zalaczniku pod nazwa gpsfix.rar

Druga rzecz to zmiany w rejestrze :

Cytuj
- HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\InputBufferSize: set from 4096 to 512
- HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\OutputBufferSize: set from 4096 to 512
- HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\SleepOnNoData: set from 100 to 0
- HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\RetryWaitOnError: set from 1000 to 0
- HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Multiplexer\MaxBufferSize: set from 16384 to 1024

chociaz z drugiej strony spotkalem sie tez z taka wypowiedzia :

Cytuj
the number of satellites (locked and standby) depends of the buffer values. Using the recommended settings of 1024/512 I have 4 locked and 6 standby satellites. Doubling the buffer, the numbers become 5 and 7. Doubling again, 4096/2048, I get 7 locked and 9 standby satellites. The device is struggling to increase the values by 1, but is loosing very fast the gained satellite.

ja generalnie ustawilem 512 i jest OK ale mozliwe ze zmiana na wieksza wartosc jest lepsza

NAJWAZNIEJSZE ustawienia wplywajace na dokladnosc wyliczenia pozycji oraz zlapania fixa :

Cytuj
- HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Samsung\RIL\GPS\Accuracy set from 19 to 1
- HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Samsung\RIL\GPS\QOPDelay set from 12 to 1
- HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Samsung\RIL\GPS\RefreshRate set to 1 (default)
- HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Samsung\RIL\GPS\VAccuracy set from 0 to 1

mozna zmieniac to w rejestrze (polecam z poziomu komputera przy uzyciu programu CeRegEditor) lub z poziomu telefonu wpisujac *#1472365# i wchodzac w Settings - QOS

mozna tez zaladowac paczke dwoch cabow a pozniej dokonfigurowac w Nogarder
(zalaczone pliki GPS Intermediate Driver.cab i GPS.cab)


Wazna sprawa odnosnie GPS w Omni 2 : otoz po wielu porazka zorientowalem sie ze jest cos nie tak z portami COM a dokladniej ich odswiezaniem zatem jezeli widzi nam 0 satelitow albo cos slabo idzie to polecam w ustawieniach systemowych zmienic port, wlaczyc to ustawienie w programie a nastepnie ponownie zmienic port na ten docelowy (mnie dobrze sie sprawdzil COM8) i dopiero wtedy wlaczenie tego docelowego w programie. Zostawienie samego COM4 lub COM7 i nic nie robienie z tym moze powodowac ze sie nie doczekamy lapania czegokolwiek. Jak wam dziala za kazdym razem to sie cieszcie a jak nie to polecam zmienic port i wkoncu smignie.

Znalazlem po roznych forach takie ustawienia :

H   V   R   Q   A
1   0   1   0   0 -
1   0   1   1   0 -
1   0   1   12   0 - u mnie to sie najlepiej sprawdza, HDOP od 0.8 do 1.6, zadko kiedy 2
1   1   0   0   0 - dziala ale gorzej niz powyzsze
1   1   1   1   1 -
4   0   2   1   0 - szybko lapie fixa ale dokladnosc rozna, zwykle 2.2
4   4   2   1   0 -
19   0   0   1   0 -
19   0   2   12   0 - ustawienie oryginalne

jeden czlowiek zrobil tez swoj test i rezultat opublikowal w postaci takiego obrazka



Jezeli mozecie to prosilbym o przedstawienie wynikow przy jakiej kombinacji (tych pieciu zmiennych powyzej) osiagacie najlepsze wyniki tj. najnizsze wartosci HDOP na przyklad w BeeLineGPS albo innym programie. Jezeli jakies inne ustawenia w rejestrze wam pomogly to rowniez prosilbym o opublikowanie co i jak.

Ostatnia sprawa to slynny juz programik GPSModDriver. Z moich testow wynika ze wersja 1.39 jest dzialajaca aczkolwiek stara, wersja 3.10 natomiast jest dziwna tj. trzeba wylaczyc cell tower location bo nam pokaze tylko jednego satelite i nie bedzie bral pod uwage innych danych GPS. Obecnie jade na 2.60 (co zalaczylem) i zauwazalnie wplynelo to na HDOP i VDOP, programik stara sie utrzymac na poziomie 1 lub nizszym. Generalnie to ostroznie z tym programem bo odinstalowac to sie latwo nie chce a czasem po wlaczeniu pokazuje pozycje ale nie ma informacji o sygnalach z konkretnych satelitow. Na plus zaliczyc mozna wlaczenie sobie profili driving/walking.

Z innych rzeczy w rejestrze polecam zmiane TimeSync oraz download XTRA przez wifi (jezeli mamy windows 6.5). W Nogarderze sprawdzcie sobie ustawienia XTRA bo czasem sie zdarzy ze sa tam wylaczone.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 18:01:46 wysłana przez telemach »

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2010, 16:47:16 »
Przede wszystkim polecam poprawiona bibloteke : GPSIDRIL.dll gdyz to w moim przekonaniu duzo zmienia na plus szybkosci lapania fixa i widzenia satelitow. Plik w zalaczniku pod nazwa gpsfix.rar
Gdzie tą bibliotekę wrzucić?

Cytuj
Druga rzecz to zmiany w rejestrze :

Cytuj
- HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\InputBufferSize: set from 4096 to 512
- HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\OutputBufferSize: set from 4096 to 512
- HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\SleepOnNoData: set from 100 to 0
- HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Drivers\Samsung GPS Hardware\RetryWaitOnError: set from 1000 to 0
- HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\Multiplexer\MaxBufferSize: set from 16384 to 1024
Co te zmiany ze sobą niosą?

Cytuj
H   V   R   Q   A
1   0   1   0   0 -
1   0   1   1   0 -
1   0   1   12   0 - u mnie to sie najlepiej sprawdza, HDOP od 0.8 do 1.6, zadko kiedy 2
1   1   0   0   0 - dziala ale gorzej niz powyzsze
1   1   1   1   1 -
4   0   2   1   0 - szybko lapie fixa ale dokladnosc rozna, zwykle 2.2
4   4   2   1   0 -
19   0   0   1   0 -
19   0   2   12   0 - ustawienie oryginalne
Co to w ogóle jest???
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2010, 16:55:55 »
Cytuj
Gdzie tą bibliotekę wrzucić?

kopiujesz caba na omnie i instalujesz w urzadzeniu

Cytuj
Co te zmiany ze sobą niosą?

przede wszystkim predkosc lapania fixa oraz ilosc widzianych satelitow

Cytuj
Co to w ogóle jest???

ustawienia wplywajace na dokladnosc i precyzje polozenia w terenie

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2010, 17:27:42 »

Cytuj
Co to w ogóle jest???

ustawienia wplywajace na dokladnosc i precyzje polozenia w terenie

No ok, ale gdzie to się w ogóle ustawia? Bo ja nigdzie czegoś takiego nie znalazłem...
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2010, 17:45:03 »
*#1472365# a potem Settings-QOS

albo przez rejestr mozna zmienic

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2010, 06:55:26 »
Suuuper...... :shock: ale kompletnie nie kumam o co kaman, toż to chyba jakaś praca - conajmniej - magisterska  :wink: W kazdym razie nie skorzystam bo....problemów z pozycjonowaniem nie miałem i nie mam. Podziwiam jednak pracę jaką wykonałeś (mam nadzieję, że korzyści są zauważalne  :] )

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2010, 08:10:30 »
nie badzmy az tak leniwi, uruchomic jednego caba a potem odpalic Nogardera i zmienic dwie czy trzy cyferki to nie jest znowu taki wysilek

*

Offline Mr Groch

  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (I9000)
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2010, 09:12:35 »
Osobiscie nie narzekam na czas lapania fixa oraz sama dokladnosc, ale denerwuje mnie jedna rzecz
(mialem to na sofcie JC4 z WM 6.5 i teraz JF1 z WM 6.5.3 takze...

Otoz co jakis czas (okolo 3-10 minut) wszytskie programy twierdza ze zgubily sygnal GPS po czym niemalze natychmiastowo wszystko wraca do normy, wyglada to to tak jakby na jakis ulamek sekundy nie potrafily odebrac danych ze sterownika/portu GPS. Jest to dokuczliwe, gdyz np AutoMapa wtedy przelicza trase, przez co dotychczasowe statystyki i "pasek postepu" trasy sie resetuje, a SpeedAlarm  irytuje komunikatem o braku sgnalu GPS, ktorego nie da sie wylaczyc...

Ktore zmiany w Twoim poscie moga to poprawic? Albo to jest sprawa czegos innego?

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2010, 09:21:43 »
najpierw zaczalbym od zmiany portu COM i ewentualnie predkosci portu

sprawdz COM8 i na przyklad predkosc 19200

a co do samych ustawien to moze to byc spowodowane buforowaniem, zrob sobie kopie wpisow w rejestrze a nastepnie wywal rekordy z wpisami o buforach i zrob soft reset

*

Offline koart

  • *****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2010, 10:21:41 »
Otoz co jakis czas (okolo 3-10 minut) wszytskie programy twierdza ze zgubily sygnal GPS po czym niemalze natychmiastowo wszystko wraca do normy, wyglada to to tak jakby na jakis ulamek sekundy nie potrafily odebrac danych ze sterownika/portu GPS. Jest to dokuczliwe, gdyz np AutoMapa wtedy przelicza trase, przez co dotychczasowe statystyki i "pasek postepu" trasy sie resetuje, a SpeedAlarm  irytuje komunikatem o braku sgnalu GPS, ktorego nie da sie wylaczyc...
mnie pomogl na to gps mod driver, jestem za leniwy na te wszystkie zabawy z ustawianiem portow itd :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2010, 10:25:06 »
mod driverem mozna sobie tez troche napsuc bo nowsze wersje na sile chca poprawiac wg. nadajnikow komorkowych a starsze maja tendencje do drobnego oszukiwania bo podstawiaja cyferki i tylko je co pewien czas aktualizuja

*

Offline tamara

  • *
  • 58
  • Sprzęt: Glofiish M810 4GB-padł/ OMNIA II/Garmin Asus M10
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2010, 14:21:39 »
Witam, ja zrobiłem wedle tego takie ustawienia(rozpiska jak w telefonie):
19
1
1
12
1
łapie 4 satelity w ciągu 15 sekund, nie wiem jak z dokładnością to sprawdzę na wstępie jutro z rana a po południu na trasie 1000 km. Dam znać co i jak.
Co sądzisz o tych ustawieniach kolego telemach

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2010, 14:31:09 »
Witam, ja zrobiłem wedle tego takie ustawienia(rozpiska jak w telefonie):
19
1
1
12
1
łapie 4 satelity w ciągu 15 sekund, nie wiem jak z dokładnością to sprawdzę na wstępie jutro z rana a po południu na trasie 1000 km. Dam znać co i jak.
Co sądzisz o tych ustawieniach kolego telemach

zauwazylem ze predkosc lapania fixa zalezna jest od bufora tzn. generalnie im mniejszy tym szybciej zlapie ale tez jest tak ze przy 19 moze lapac szybciej

szkopul w tym ze jesli ograniczamy sie tylko do predkosci fixa to gps znaczy dla nas tyle co 'dziki pies' bo cala zabawa w tym zeby dokladnosc pozycji byla jak najwieksza i wskazywalo nam gdzie jestesmy w praktyce a nie 7 metrow dalej niz w rzeczywistosci

na twoim miejscu zmienilbym dwie pierwsze pozycje na 1 1  lub 1 0 bo to sa dwa najwazniejsze parametry; ja to rozumiem tak ze 19 oznacza iz przy wyliczaniu pozycji brane sa tez te mniej dokladne dane wiec wyniki sa nie tak dobre jak byc powinny

zerknij sobie na ta tabelke obrazek i sprawdz rowniez ustawienie 1 0 1 12 0
mnie na tym ustawieniu najdokladniej wyliczal pozycje

najprosciej jest zgrac 'sciezke' i potem na przyklad w Google Earth popatrzec czy kreska idzie po jezdni czy iles metrow obok, w nawigacji pieszej to duzo szybciej wychodzi bo na przyklad w Ozim od razu widzimy o ile sie gps pomylil

*

Offline tamara

  • *
  • 58
  • Sprzęt: Glofiish M810 4GB-padł/ OMNIA II/Garmin Asus M10
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2010, 15:36:42 »
Tak jak napisałem sprawdzę to jutro na paru kilometrach a później się się będę bawił tymi ustawieniami co napisałeś, dam znać jutro.
Zapomniałem jeszcze o jednym, tak np. w AM jest jeszcze wiele parametrów do ustalenia,które odgrywają istotną rolę w pokazywaniu pozycji: jest tam częstotliwość odczytywania informacji z GPS , ignorowanie odchyleń pozycji, prędkość na COM - jak to poustawiać , powiem że bawie się tymi ustawieniami w AM i ciężko ustawić aby było np w punkt jak jadę samochodem lub dokładnie co do metra na skrzyżowaniu, a proplemy zaczynają się jak masz zjazdy jeden za drugim i ciężko trafić w ten poprawny. 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2010, 15:45:27 wysłana przez tamara »

*

Offline voyteckst

  • **
  • 181
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701 + 8GB -> HTC KAISER + 8GB -> Omnia 2
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2010, 09:16:15 »
Coś dziwnego się u mnie dzieje. Zainstalowałem gpsfix'a i zmieniłem wpisy w rejestrze. O ile iGO8, iGOPrimo i GPS_Location łapią fix'a w ciąg ~10s, to automapa mieli, mieli i nic...
Miał ktoś taki przypadek?

*

Offline KM

  • **
  • 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2, TT One XL
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2010, 09:50:19 »
Niestety u mnie wszelkie próby zmian w rejestrach powodowały, że przestawała działać Automapa, za to działał TomTom. W końcu znalazłem jakieś ustawienia kompromisowe na których obydwa działały, ale miały opóźnienie. GPSModDriver też wprowadzała opóźnienie w TT. W końcu, po wielu próbach zrezygnowałem z modyfikacji i Omnia działa na ustawienia standardowych. Do nawigacji generalnie używam TT One XL, a Automapa w Omnii służy do "trudniejszych" przypadków w Polsce. Fixa łapie szybko i niczego nie gubi, nawet w środku miasta. PDA: JF5, Telefon: JF1.

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 05, 2010, 10:30:28 »
z tym mieleniem w AM to napiszcie jaka macie wersje PHONE oraz czy zmieniliscie port COM czy nie

*

Offline Mr Groch

  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (I9000)
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 05, 2010, 15:43:28 »
Zgaduje, ze moje nastawienie jest podobne do nastawienia przecietnego uzytkownika, czyli nie chce mi sie gzrebac, wole pojsc na latwizne mimo, ze moze to nie przyniesc az tak dobrego efektu jak reczne gzrebanie :)

A wiec zainstalowalem najnowsza wersje GpsModDriver (3.17), poczatkowo bylem przerazony i chcialem go natychmiast odinstalowac (jazda prosta droga w miescie, z w miare stala predkoscia, a AutoMapa szalala, poakzywala czasem predkosci wyssane z palca (nawet do 220km/h i ciagle moja pozycja przeskakiwala po wsyztskich mozliwych bocznych uliczkach).

Jednakze dalem temu druga szanse, ustawilem profil driving (wczesniej byl walking, czesto jezdzac nie wkladam telefonu w uchwyt a sobie lecy na poleczce), wylaczylem jakies correcty w ustawieniach profilu i jest lepiej, ale ciagle zdaza sie dziwna sytuacja, typu pokazuje ze sie prawidlowo przesuwam, po czym nagle pozycja cofa sie jakies 100m w tyl i znow pokazuje prawidlowa...

Nie czaje wsyztskich ustawien programu, zapewne uzytkownicy juz zdazyli go rozgryzc i maja swoje sprawdzone ustawienia.
Prosilbym o podzielenie sie nimi :)

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 05, 2010, 15:47:24 »
w pierwszym poscie ostrzegalem przed mod driverem

dla leniwych : wgrac PHONE JF1, potem *#1472365# a potem Settings-QOS i ustawic 1 0 1 12 0, soft reset i powinno juz dokladniej pokazywac pozycje

*

Offline voyteckst

  • **
  • 181
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701 + 8GB -> HTC KAISER + 8GB -> Omnia 2
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 05, 2010, 19:29:50 »
z tym mieleniem w AM to napiszcie jaka macie wersje PHONE oraz czy zmieniliscie port COM czy nie
Phone oczywiście najnowszy - JF1. Własnie zmieniłem ustawienia w Nogarder (te dla leniwych ;-) ), więc zobaczymy czy coś się zmieniło...

EDIT: Automapa dalej muli i nawet nie pokazuje dostępnych satelitów... iGO oczywiście ok.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2010, 21:05:59 wysłana przez voyteckst »

*

Offline Pichu

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maniak
    • Rowerowy Blog Pichulca
  • Sprzęt: Omnia II i8000
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 20, 2010, 22:57:26 »
U mnie po zmianie tych danych i sterownika na ten z wm 6.1 gps całkowicie zwariował. Będąc w bydgoszczy na swoim osiedlu pokazywał mi, że jestem na drugim końcu miasta, podziękuję, musiałem zrobić hard reset.

*

Offline koart

  • *****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 21, 2010, 00:10:54 »
w pierwszym poscie ostrzegalem przed mod driverem

dla leniwych : wgrac PHONE JF1, potem *#1472365# a potem Settings-QOS i ustawic 1 0 1 12 0, soft reset i powinno juz dokladniej pokazywac pozycje

przetestowałem różne kombinacje (przez co zgubiłem się w Krakowie) i najlepiej działa i najdokładniej na oryginalnych ustawieniach z mod driverem 2.6
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline Pichu

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maniak
    • Rowerowy Blog Pichulca
  • Sprzęt: Omnia II i8000
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 21, 2010, 09:00:03 »
A ja wgrałem Phone JB1 i łapie mi fixa po 1 minucie na zimnym starcie, potem trwa to parę sekund (bez żadnych modyfikacji). Na phone z JF1 trwało to kilka minut i nie łapał mi fixa w domu na parapecie, teraz łapie bez problemu. JB1 jest według mnie najlepsze dla GPS.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 09:05:18 wysłana przez Pichu »

*

Offline gawron49

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 21, 2010, 13:15:46 »
nie wiem, ale co bym nie robił, jaki Phone nie wgrywał praktycznie zawsze mam HDOP powyżej 2 a w MapieMap pokazuje dokładność od 15-25m, próbowałem wszystkich ustawień podanych w tym wątku, wgrałem Phone JB1 i JF1, pod tym względem Omnia jest sporo gorsza od wcześniej posiadanego Polarisa, tam dokładność w MapieMap była zawsze na poziomie 2-5m, chyba już sobie odpuszczę temat dokładnego GPS na mojej Omnii ;(

*

Offline tamara

  • *
  • 58
  • Sprzęt: Glofiish M810 4GB-padł/ OMNIA II/Garmin Asus M10
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 01, 2010, 10:11:51 »
Witam,przepraszam że tak późno się odzywam co do ustawień, moje ustawienia to:
1
0
1
12
0
AM łapie sygnał przy zimnym starcie tak max do 2,5 min, iGo 8 max do 1,5 min. Teraz dokładność, AM ma delikatne przesunięcie ( w AM mam dodatkowo takie ustawienia na GPS i jest najlepsze ustawienie jakie mogłem uzyskać żeby była jak największa dokładność :port 7, prędkość odczytu 4800bps,kompensacja opóźnienia sygnału 0,8s uwzględniając pokazywanie pozycji, ignoruj odchylenie średnie GPS-średnie), jeśli chodzi o iGo 8 to tu jest już większe przesunięcie z 10-15 m , choć zauważyłem że jest też związane zarówno z mapą i jej dostawca na Polsce są większe różnice a na zachodzie jechałem przez Słowację, Węgry i Chorwację (mapy lokalnych dostawców) to z tymi przesunięciami jest różnie ale występują.

*

Offline Makubo

  • ****
  • 939
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Android 8.0
  • Sprzęt: LG G7 ThinQ
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 02, 2010, 07:36:15 »
AM łapie sygnał przy zimnym starcie tak max do 2,5 min

2,5 minuty to nieakceptowalnie długo :) Ja wogóle bym nie eksperymentował z tymi ustawieniami. Tak jak twórcy sprzętu ustawili to chyba nie po to by nam życie uprzykrzać tylko by nam to szybko działało.
"We are the Borg, resistance is futile!"

*

Offline tamara

  • *
  • 58
  • Sprzęt: Glofiish M810 4GB-padł/ OMNIA II/Garmin Asus M10
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 02, 2010, 08:43:30 »
Witam, napisałem że max do 2,5 min. Uważam ,że nie jest źle, bo na niebie też jest różnie z ustawieniami satelit jak i same warunki atmosferyczne robią dużo.

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 02, 2010, 11:54:47 »
OK przedstawiam wam moje finalne ustawienia. Jak na razie po testach stwierdzam ze jest rewelacyjnie i juz trudno bedzie zrobic zeby lepiej to dzialalo w Omni.

- PHONE : JF1
- Ustawienia wydajnosci : Wysokie (to ma duze znaczenie przy wyliczaniu fixa)
- GPSIDRIL.dll ten z fixa czyli o wielkosci 94,5 k, jak ktos uzywa rom od Barr to ma to w romie a jak nie to wystarczy zaaplikowac i8000 GPSfix.cab

i teraz najwazniejsze czyli ustawienia rejestru, nalezy zainstalowac koniecznie oba CAB'y

teraz rezultaty : fix lapany dosc szybko (pamietac tylko trzeba o tym zeby miec aktualne dane XTRA) a HDOP w BeeLineGPS mam w ladny dzien spokojnie ponizej 1.8 najczesciej w okolicach 1.4 a na postoju to i 0.9, oczywiscie skokowo czasem miedzy budynkami potrafi wzrastac, w dzien deszczowy HDOP w czasie jazdy miedzy 2 a 3 a na postoju lub przy wolnej jezdzie jest ponizej 2

Automapa rowniez szybko i bezproblemowo daje rade

dlugo meczylem temat GPS'a w O2 i mysle ze juz doszedlem do finalu, wniosek jest tez taki ze do turystyki pieszej zalecam odbiornik porzadny na BT a do jazdy to modul wbudowany daje rade wystarczajaco dobrze

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 02, 2010, 14:04:31 »
Czyli po instalacji obu plików najlepsze możliwe ustawienia zostaną zaimplementowane do Omnii i od razu zostaną uaktywnione?
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 02, 2010, 21:10:12 »
Czyli po instalacji obu plików najlepsze możliwe ustawienia zostaną zaimplementowane do Omnii i od razu zostaną uaktywnione?

nie od razu, konieczny jest soft reset lub wlacz/wylacz telefon
pamietac nalezy rowniez ze optymalnie jest miec spatchowana bibloteke dll, JF1 i aktualne XTRA