Może jeszcze polubię OMNIĘ II ale...

  • 4 Odpowiedzi
  • 1478 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline QMPEL

  • ***
  • 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560, Samsung Omnia2, QSTARZ GPS extreme.
Może jeszcze polubię OMNIĘ II ale...
« dnia: Styczeń 11, 2010, 21:10:29 »
4 dni z Omnia II i pierwsze wnioski: Nigdy bym jej nie nabył za te pieniądze, co chcą za ten sprzęt (dostałem w prezencie).
Pierwsze wrażenie jest takie, że do sprzętu o dosyć ciekawych parametrach wylano bezmyślnie wiadro aplikacji i to w dodatku dwóch rożnych producentów- Samsung i Microsoft i to niekoniecznie chce sprawnie działać.
Pierwsze co zrobiłem, to wyłączyłem nakładkę na WM 6.5 Samsunga. Microsoft nie popisał się natomiast z dostosowaniem czcionki do rozdzielczości -cudownego zresztą ekranu- w niektórych programach (kontakty) i trafić w punkt piórkiem, to nie lada sztuka, a o paluchu to już szkoda gadać. Piórko to chyba na szyi sobie powieszę aby nie zgubić.
O szybkiej reakcji Omni można mówić jedynie przy nastawach procka na maxa i dbałości o nieuruchamianie więcej niż jednej aplikacji (jeśli się da). Regularnie się wiesza przy pracy w KONTAKTach (mam ok 1000 wpisów) i takie tam rożne inne niby pierdoły, ale mnie to wnerwia.
Długo by tu można opisywać moje rozczarowanie, które doskonale już pewnie znacie, więc skonkluduje to tak, że polubiłbym ten sprzęcik pewnie, gdyby od początku do końca, łącznie z panelem odpowiedzialnym za obsługę telefonowania opracował w 100% Microsoft, a ewentualne obciążanie gadżetami pozostałyby w gestii mojej indywidualnej chęci (takie marzenie)
Mam nadzieję, że z waszą pomocą na ile się to da, ulepszę Omnię i ją polubię. Pozdrawiam :proud:

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: Może jeszcze polubię OMNIĘ II ale...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2010, 21:14:40 »
Ależ daj spokój. Masz pewnie orażowy IJ1, muzeum.
Wgraj coś lepszego np polski WM6.1 z tego forum. Dużo szybszy i stabilniejszy. Dorzuć do tego SPB Mobile Shell. Nic sie nie będzie wieszać. To jest windows, czyli sprzęt jaki użytkownik musi dostosować do swoich wymagań.

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: Może jeszcze polubię OMNIĘ II ale...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2010, 21:29:41 »
Po pierwsze:
zrób "flaszkę" z ROM-em IL5 lub JA1
Po drugie:
wyłącz widżety Samsunga ( już wiesz jak to zrobić )
Po trzecie:
tam gdzie wyłączyłeś ( odznaczyłeś ) widżety Samsunga zaznacz "Domyślne dla Windows" ( ostatnia pozycja ) i zapomnij o - jak to nazwałeś - piórku. Czysty WM na żadnym właściwie telefonie nie jest obsługiwalny palcem więc ciesz sie dodatkowo, że nie masz telefonu z ekranem pojemnościowym za 2,5 kzeta bo rysik ( piórko ) musiałbyś dodatkowo dokupić.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2010, 21:32:18 wysłana przez zygzag »

*

Offline ljadczak

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i900 -> i8000 -> HD2 i Milestone
Odp: Może jeszcze polubię OMNIĘ II ale...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2010, 07:16:50 »
ja rysika użyłem dwa razy, pierwszy raz przy pierwszej kalibracji ekranu a drugi przy kalibracji po zmianie romu :), przeglądam strony o operze, pisze smsy i maile, korzystam z nawigacji i jakoś wszytko potrafię zrobić z rysika. Może jakbym robił notatki ale nie robię :)
Rom: 3.14 wwe (MCCM SE V3.4 FroyoStone Sense)
Radio: 2.15.50.14

*

Offline woy

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Alpine, SE W995i, HTC Kaiser,
Odp: Może jeszcze polubię OMNIĘ II ale...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2010, 13:45:11 »


Generalnie jestem zadowolony z tego modelu. Tym bardziej, że trafił mi się cenie promocyjnej
w sklepie stacjonarnym.
Dzięki temu kilka stówek zostało w kieszeni.

Konfiguracja do własnych potrzeb - czyli wyłączenie dodatków samsunga oraz innych, niepotrzebnych aplikacji.
Bateria ładnie trzyma, GSM, GPS bez zarzutu.
Gabaryty w sam raz, nie zabiera dużo miejsca, jest lekki, a jednocześnie
posiada doskonały ekran.

Sprawia wrażenie zbyt delikatnego, ale to może tylko wrażenie ?
O sprzęt dbam jak o własne ....... jednak upadek każdemu może się zdarzyć

Troszkę czasu na przyzwyczajenie do troszkę innego wyglądu windows i już.
U mnie  w eksplorerze  niewidoczny jest katalog Windows - nie wiem dlaczego.
Wspomagam się TC.

Instrukcja obsługi dość okrojona,  ale nie jest to problemem.

Zobaczymy jak będzie się sprawować za kilka miesięcy.

Nie ma modeli idealnych, ale na dzień dzisiejszy jestem zadowolony.

A tak na marginesie: nie mogę odszukać bezpośredniego skrótu do BT i Wifi ( jako lnk)

Zabawa trwa dalej.

pozdr.



wojciech