problem z aparatem. pomocy

  • 10 Odpowiedzi
  • 5505 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z aparatem. pomocy
« dnia: Marzec 02, 2013, 08:45:36 »
witam,
kupiłem omnie 2 uzywaną z windows mobile 6.5
Od pewnego czasu mam problem z robieniem zdjęć a mianowicie przy włączeniu przycisk aparatu działa tylko do momentu stabilizacji, przy naciśnięciu do końca zdjęcia nie zrobi. Najlepsze jest to że po naciśnięciu go x razy za którymś momentem zadziała i potem już chodzi normalnie. Niestety za kilka godzin jak telefon jest nieużywany pojawia się to samo i znowu trzeba maltretować przycisk z 2-3minuty. Przycisk w 100% działa. jak już "złapie" to robi zdjęcia przy delikatnym naciśnięciu. Nie wiem czy to wina oprogramowania czy coś z procesorem nie tak, może jest tak wolny że potrzebuje kilka minut żeby zatrybić że spust od aparatu jest naciskany :D
Proszę was o pomoc drodzy koledzy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2013, 09:08:08 wysłana przez krzysiekowoc »

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: problem z aparatem. pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2013, 11:34:44 »
Aparat włączasz przyciskiem aparatu? Jak masz ten problem ze zrobieniem zdjęcia to udaje Ci się włączyć aparat przyciskiem? Z tego co pamiętam, aparat włącza się wciśnięciem "do końca", więc jeśli możesz włączyć, a nie możesz zrobić zdjęcia, to raczej nie podejrzewałbym usterki sprzętowej, chociaż pierwszy raz spotkałbym się z takim problemem.


Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: problem z aparatem. pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2013, 13:52:25 »
aparat włączam na wyświetlaczu przez tapnięcie ikonki aparat. ale mniejsza z tym jak go włączam. chodzi mi o to że na początku działa tylko 1 skok do stabilizacji a zdjęcia nie zrobi. dopiero po długim naciskaniu za którymś razem załapie i potem już robi zdjęcia. Nie wiem co to może być ale na pewno nie usterka mechaniczna

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: problem z aparatem. pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2013, 14:03:10 »
A właśnie że możliwa usterka mechaniczna  :P Guzik od aparatu ma 2 skoki 1 do łapania ostrości a drugi do zrobienia zdjęcia i ten drugi ci nie załapuje :wink:


Zmień najpierw rom żeby się upewnić :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2013, 14:07:05 wysłana przez jirajamgo »

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: problem z aparatem. pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2013, 14:40:56 »
aparat włączam na wyświetlaczu przez tapnięcie ikonki aparat.
Powinien włączać się również po naciśnięciu przycisku. Włącza się?

Zmień najpierw rom żeby się upewnić :)
HR nie wystarczy?


Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: problem z aparatem. pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2013, 09:28:25 »
HR nie pomaga. Przyciskiem da się uruchomić aparat tylko w przypadku gdy go wcześniej pomaltretuje i "załapie"
Być może to wina softu ale jestem zielony co do wgrywania nowego Roma i nie chce uwalic telefonu. Moze w niedalekiej przyszlosci to zrobie i napisze czy problem znikł. Póki co musze z tym żyć.
Dodam ze telefn kupilem uzywany na allegro i poprzedni uzytkownik ingerowal w system i wgrywal inny. jest to wersja wm 6.5 PDA: I8000NXXJG5  TEL: I8000XXJB2

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: problem z aparatem. pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2013, 10:32:18 »
Są podklejone tematy wystarczy poczytać zmiana romu jest łatwa w omni  :wink:

Odp: problem z aparatem. pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2013, 12:56:02 »
no spoko, pobawię się przy czasie :)
pozdrawiam

2 APARATY
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2014, 11:10:55 »
a mam pytanie omnia 2 ma z przodu telefonu w górnym rogu 2 kamerki jakby, wiem że 1 do rozmów wideo, a czy druga nie robi jakoś zdjęc?

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: problem z aparatem. pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2014, 13:21:12 »
 Druga dziurka to jest czujnik światłatła.

Odp: problem z aparatem. pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2014, 11:04:36 »
Miałem ten sam problem, u mnie była to usterka mechaniczna. Rozwiązaniem dla mnie była wymiana całego modułu z przyciskiem :) Jak na zdjęciu powyżej.