Jak przyspieszyć przeglądanie stron internetowych po wifi?

  • 4 Odpowiedzi
  • 5778 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline abees

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I8000
Jak przyspieszyć przeglądanie stron internetowych po wifi?
« dnia: Styczeń 12, 2011, 20:21:04 »
Witam. Kupując omnie miałem nadzieję że w końcu w domu będe mógł korzystać z dobrodziejstw internetu bez włączania komputera. Niestety rzeczywistość była dość brutalna i sprowadziła mnie na ziemie. Strony na domyślnych przeglądarkach otwierają się długo i korzystanie z internetu jest po prostu uciążliwe. Czy znacie jakieś skuteczne metody na poprawę działania szybkości internetu (chodzi mi właśnie o poprawę szybkości ładowania stron) za pośrednictwem wifi? Jakich przeglądarek używacie?
I8000: PDA_I8000NXXJB3 CSC_I8000XEOJB3 TEL_I8000XXJB1

*

Offline format87

  • **
  • 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S2
Odp: Jak przyspieszyć przeglądanie stron internetowych po wifi?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2011, 20:54:39 »
http://www.uzard.com/en/main/main.asp

*

mgcompany

Odp: Jak przyspieszyć przeglądanie stron internetowych po wifi?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2011, 21:17:07 »
Opera Mini 5 (natywna dla WM) do prostych stron, głównie tekstowych, mobilnych, albo gdy zależy mi na niskim zużyciu transferu.
Opera Mobile 10 do banków i stron z elementami flasha oraz ściągania plików z stron typu rapidshare, megaupload, itp. gdzie jest odliczanie czasu, do tego szybko pobiera pliki i zapisuje je gdzie chcę, a nie jak w Operze Mobile w kilku wybranych miejscach. Minus to ogromne zużycie pamięci i niestety powolność, choć i tak jest lepiej niż z Internet Explorerem. Co ciekawe przy połączeniu WiFi lepiej nie używać opcji Turbo, bo działa znacznie wolniej.
uZardWeb może być do wszystkiego, głównie dlatego że jest szybki, obsługuje flasha (trochę wolno, ale jednak), ma wbudowany odtwarzacz filmów online, ale nie działa w nim przewijanie, można grać na Facebooku np. w Mafia Wars, minus jest jeden - nie działa pobieranie plików.
Ostatnio też NetFront 4.1, który obsługuje większość standardów w Internecie, ma wbudowaną Javę i jest szybki, niestety trzeba się przyzwyczaić do specyficznej obsługi i poświęcić trochę czasu na konfigurację np. sposobu renderowania strony, szerokości ekranu, itp. Najlepiej działa na Windows Mobile 6.1, ewentualnie 6.5. Używam na HTC Universal w trybie landscape i działa super, ale w Omnii trochę gorzej. Niestety z końcem marca 2011 skończy się czas używania tej przeglądarki, bo to ciągle wersja koncepcyjna, ale od wersji 4.0 jest dużo zmian na lepsze. Dostępna jest na stronie producenta za darmo.
Innych przeglądarek praktycznie już nie ma, zostały może jakieś wynalazki dawno zapomniane. Iris Browser nie działa wykupiony chyba przez Blackberry, Skyfire przerzucił się na Androida i iOS, serwery dla WM zamknięte, a Internet Explorer jest... jaki jest, wersja 6, archaiczna i wolna.

*

Offline tmb.zynda

  • 8
  • Sprzęt: Omnia2/I8000NXXIL5
Odp: Jak przyspieszyć przeglądanie stron internetowych po wifi?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2013, 13:06:40 »
Witam.
Mam w swoim I8000NXXIL5 standardowe przeglądarki Opera Mobile 9.5/Internet Explorer (nawet nie wiem jak sprawdzić jaka to wersja).

Przy przeglądaniu stron zarówno przez GPRS jak i WiFi, proste strony, fora działają ok. Ale bardziej skomplikowane z listami rozwijalnymi np. otomoto to przeglądarka się gubi/zawiesza ... Czy jest jakaś rada? Czy muszę zainstalować coś innego?

Sorry za lakoniczne pytania, ale nie jestem w tym mocny :-)
tmb.zynda

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Jak przyspieszyć przeglądanie stron internetowych po wifi?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2013, 22:36:01 »
Przy przeglądaniu stron zarówno przez GPRS jak i WiFi, proste strony, fora działają ok. Ale bardziej skomplikowane z listami rozwijalnymi np. otomoto to przeglądarka się gubi/zawiesza ... Czy jest jakaś rada? Czy muszę zainstalować coś innego?
Spróbuj Operę Mobile 10.3 i/lub Operę Mini. Idealnie niestety nie będzie, ale jest spora szansa, że lepiej, zwłaszcza w porównaniu do IE.


Pozdrawiam,
Ł.O.