Synchronizacja Omnia II z Google Calendar i Gmail

  • 10 Odpowiedzi
  • 6210 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Synchronizacja Omnia II z Google Calendar i Gmail
« dnia: Styczeń 11, 2010, 00:10:04 »
Witajcie,
Po raz kolejny bardzo proszę o radę. Właśnie stałem się użytkownikiem Omnia II i mam kłopot. O ile się zorientowałem synchronizację można przeprowadzić tylko z Outlookiem. Czy to prawda? Mogę bez problemów sprawdzać pocztę i kalendarz w przeglądarce ale bardzo mi zależy na synchronizacji zwłaszcza kalendarza z moimi (aktualnie zdaje się 6-ma) kalendarzami google. Jest jakaś szansa? Program Google Sync poinformował mnie że: unsuported device :( znaczy się tak tego nie załatwię...

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam
Michał N

*

Offline ljadczak

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i900 -> i8000 -> HD2 i Milestone
Odp: Synchronizacja Omnia II z Google Calendar i Gmail
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2010, 08:44:03 »
Rom: 3.14 wwe (MCCM SE V3.4 FroyoStone Sense)
Radio: 2.15.50.14

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Synchronizacja Omnia II z Google Calendar i Gmail
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2010, 10:40:19 »
Potwierdzam działanie tego, uzywam już długo urządzenie nie ma nic do tego, ważne że jest Windows Mobile. Ja synchronizuję kalendarz, kontakty i pocztę od kiedy ta usługa jest. Podejżewam jedynie że zsynchronizujesz jedynie podstawowy kalendarz (to działa całkowicie poprawnie), pozostałych kalendarzy z tego co wiem nie da się synchronizować.
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

*

Offline ljadczak

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i900 -> i8000 -> HD2 i Milestone
Odp: Synchronizacja Omnia II z Google Calendar i Gmail
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2010, 13:23:43 »
no tak nie napisałem, że ja też korzystam z tego rozwiązania od momentu kiedy zaczęło działać, super sprawa zwłaszcza do backupu kontaktów(jak już się człowiek pozbędzie duplikatów:) ), a do tego nie trzeba niczego instalować wystarczy skonfigurować active sync
Rom: 3.14 wwe (MCCM SE V3.4 FroyoStone Sense)
Radio: 2.15.50.14

Odp: Synchronizacja Omnia II z Google Calendar i Gmail
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2010, 13:52:47 »
Witam,

Dzięki za podpowiedz. Tak w sumie to nie wiem czemu akurat tego nie spróbowałem bo na Kaizerze z tego korzystałem i było w sumie ok.
Jest jednak trochę kłopotów:
1. cała poczta wylądowała w folderze: Poczta Outlook (Start->Email) mam tam konta (firmowo zalozone np gmail ale są puste)
2. czy to oznacza, ze mozna mieć więcej niż jedno konto google? (wiem był wątek gdzie sugerowano jedno za pomocą google aps a drugie w tej sposób jak wyżej ale tutaj wygląda na to że można więcej tylko .... nie wiem jak ....)
3. no i teraz mam dopiero klops :)
       1. Kaizer przestał się synchrnizować z Outlookiem odkąd postanowiłem zsynchronizować outlooka z google kalendar
       2. ergo: mam inne kontakty na Kaizerze, inne w Outlooku a inne w google a na Omnię to mi się wszystkie nie skopiowały z googla i jest zonk do n-tej potęgi....  Jest jakaś szansa na zrobienie wielkiego scalania? potem sobie wywalę co niepotrzebne ale wolę mieć wszystko wszędzie niż coś pogubić.
       3. bardzo ważna zaleta google kalendar to te liczne kalendarze (np firmowy,prywatny itp) jest jakaś szansa na zsynchronizowanie tego z telefonem? np przez Sunbird albo cokolwiek innego? To przecież musi się dać zrobić! Po cholerę taka funkcja online jak się tego nie da potem wykorzystać....
       4. doceniam odpowiedzi typu: google it out ale próbuję to rozgryźć od 2 tygodni i przeczytałem wszystko co znalazłem i albo nie działa albo nie umiem zastosować (nie mam wielkiego doświadczenia w tego typu rzeczach) wiec będę zobowiązany jeśli ktoś będzie mi mógł pomóc bo jestem w kropce. a chcę tylko mieć to samo na telefonie, w googlach i na laptopie. Program dowolny, może być komercyjny. To chyba nie jest jakoś bardzo wiele...

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Synchronizacja Omnia II z Google Calendar i Gmail
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2010, 14:10:24 »
przez Active Sync czy poprzez chmure czy synchronizacja z PC poczta zawsze wędruje do tego folderu. Jeśli chcesz drugie konto gmail na telefonie to tylko poprzez dodanie konta i ustawienie połączenia poprzez IMAP i pobieranie poczty ustawione co zadany przez ciebie czas
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

Odp: Synchronizacja Omnia II z Google Calendar i Gmail
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2010, 14:34:40 »
No dobra, to wiele kont gmail mamy z głowy. Załatwię ten problem zasysaniem maila bezpośrednio na gmail.
Mam nadzieję, że na pozostałe pytania odpowiedzi będą twierdzące :)

pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Michał

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Synchronizacja Omnia II z Google Calendar i Gmail
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2010, 14:51:36 »
1. z tego co wiem to chyba normalne albo synchronizacja active sync push albo z PC inaczej są jaja.
2. kontakty z Outlook możesz wypchnąć do gmail i tam mieć wszystkie i zrobić tam porządek i zapomnieć o synchronizacji telefonu z PC (wyłączyć) - opcja import w gmail via www (synchronizacja z gmail via push i sybchronizacja z PC outlook u mnie powodowała problemy)
3. z tego co wiem chyba, że się myle na Windows Mobile synchronizacja tylko z głównym kalendarzem na chwilę obecną, nie wiem jak to wygląda w Androidzie

Ja osobiście synchronizuje kalendarz (uzywam kilku ale tylko z głównego jest synchronizacja), pocztę, kontakty.
Z PC telefonu nie synchronizuje. kontakty uzupełniam w telefonie bądź www.gmail.com, kalendarz uzupełniam telefon lub www.gmail.com, poczta to samo plus ThunderBird na PC.
do Thunderbird w starszej wersji działały wtyczki do synchronizacji kalendarza i kontaktów z gmail, do obecnej na razie tylko kontakty (Zindus)
Outlook jako taki przestałem całkowicie używać (nie wiem czy ty możesz)
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

Odp: Synchronizacja Omnia II z Google Calendar i Gmail
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2010, 15:38:38 »
Witam,

dzięki za rady.

Outlooka mogę się pozbyć i nawet chętnie to zrobię.
Czyli rada taka:

synchro telefonu z google oraz komputera z google (i modlić się, żeby jacyś teroryści nie zaatakowali googla :) )
zapomnieć o pozostałych kalendarzach w telefonie? to będzie boleć i to bardzo.. dlatego tak kombinowałem, że może np Sunbirda da się jakoś zsychronizować a potem telefon z nim :)

A tą firmową wersję google apps ktoś testował? albo edukacyjną?

Pozdrawiam

Michał

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Synchronizacja Omnia II z Google Calendar i Gmail
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2010, 08:08:49 »
przesłałem Ci na PW link do innego forum, powinno Ci to pomóc z kalendarzami i ThunderBird

a to wtyczki w wersji beta do nowego ThunderBird (działąją) http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/calendar/lightning/nightly/latest-comm-1.9.1/win32-xpi/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2010, 08:34:27 wysłana przez Simon »
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

Odp: Synchronizacja Omnia II z Google Calendar i Gmail
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2010, 16:42:48 »
Dobrze, ja mam podobny problem. Chciałbym, żeby synchronizowały mi się 2-3 kalendarze. Jest to dla mnie dość istotna sprawa. Mam sunbirda, który synchronizuje mi kalendarze z google. Potrzebuję jakiś sposób na zsychronizownie telefonu albo z google, albo z pc. Czy ktoś znalazł już może rozwiązanie? A może jest jakaś alternatywa oprogamowania "kalendarz" z wm6,5, którą można, na wzór Sunbirda z pc, synchronizować bezpośrednio z gogle?