Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.

  • 105 Odpowiedzi
  • 38677 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline abees

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I8000
Odp: Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 26, 2010, 21:38:54 »
Wgrałem sobie .cab-a od telemacha (tzn. tego all in one) i GPS przestał mi wogóle łapać sygnały. Potem jeszcze wgralem samego gpsfixa potem wgrałem plik z ustawieniami domyślnymi a na koniec znowu tego caba all in one (w międzyczasie zmieniałem też porty). Po każdej instalacji robiłem restart systemu. Dopiero na samym końcu tej zabawy GPS zaczął mi widzieć satelity. Rozumiecie może takie zachowanie telefonu. Czy przeoczyłem jakiś element instalacji? Ktoś wie może o co chodzi?

A tak poza tym to ponowie swoje pytanie sprzed kilku postów. Co oznacza litera H w zestawieniu z tabelki z pierwszego posta i gdzie się to zmienia?
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2010, 15:05:22 wysłana przez abees »
I8000: PDA_I8000NXXJB3 CSC_I8000XEOJB3 TEL_I8000XXJB1

*

Offline koart

  • *****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 27, 2010, 11:34:41 »
Zeby poprawic dzialanie A-GPS, nalezy w rejestrze:
HKLM\Software\Samsung\RIL\GPS\ServerAddress
ustawic jakas wartosc np: supl.nokia.com

Mimo ze nasza omnia z tego nie korzysta, jednak poprawia to znacznie szybkosc lapania fixa :)
Sprawdzone na wlasnym przykladzie :)

Sprawdz sobie to w rejestrze bo to naprawde pomaga a zalaczony cab czysci ten wpis w rejestrze
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline abees

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I8000
Odp: Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 27, 2010, 21:33:24 »
Muszę przyznać że po wprowadzeniu wszystkich ustawień wg zaleceń (łącznie z adresem serwera) telefon szybko łapie mi fixa. Około 10 - 30.sek na wolnej przestrzeni. Dziwi mnie tylko że pozycje telefon lokalizuje mi zwykle dopiero przy jakichś 10 satelitach. Kiedy wystawie go do okna w bloku to mimo że ma sygnały z 4-5 satelit to i tak nie łapie fixa - wy też tak macie. Przecież teoretycznie powinny wystarczyć mu 3 satelity. Wszystko sprawdzałem za pomocą Garmina. Programu Nogarder nie sciągnąłem bo nie znalazłem nigdzie? Jakim programem mogę sprawdzić sobie dokładność GPS (zbenchmarkować go)?
I8000: PDA_I8000NXXJB3 CSC_I8000XEOJB3 TEL_I8000XXJB1

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 27, 2010, 21:38:51 »
Wgrałem sobie .cab-a od telemacha (tzn. tego all in one) i GPS przestał mi wogóle łapać sygnały.

a porty i predkosci sprawdzil czy sa poprawne i zgodne ???
w ktorym programie sprawdzasz ? jak pisalem, czasami jest tak ze trzeba wlaczyc port com 9 a potem wrocic do tego ustawionego i rusza

A tak poza tym to ponowie swoje pytanie sprzed kilku postów. Co oznacza litera H w zestawieniu z tabelki z pierwszego posta i gdzie się to zmienia?

a czytales caly watek lub chociazby pierwszy post ? to jest HDOP, rodzaj dokladnosci w plaszczyznie horyzontalnej, ustawic sobie mozna rozna wartosc w rejestrze a odpowiednia daje to ze precyzyjniej nam program pokazuje  pozycje

Połączone: Październik 27, 2010, 21:47:27
Programu Nogarder nie sciągnąłem bo nie znalazłem nigdzie? Jakim programem mogę sprawdzić sobie dokładność GPS (zbenchmarkować go)?

masz wbudowany, pisalem o tym miedzy innymi w pierwszym poscie, wklep te cyferki *#1472365#

do benchmarku polecam BeeLine GPS, latwy w obsludze i czytelny, na biezaco jest podglad ile satelitow widzi, jaki jest poziom sygnalu i jakie jest HDOP w danej chwili
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2010, 21:47:27 wysłana przez telemach »

*

Offline abees

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I8000
Odp: Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 27, 2010, 22:41:57 »
No dzięki za odpowiedź  :E
W pierwszej kolejności podziękować za ciężką prace jaką włożyłeś w to aby nam się żyło lepiej z I8000- podziw i szacun.
Czytałem cały wątek nie raz. Porty i prędkość sprawdzałem tzn zmieniałem tylko raz ale nie na 9. Może by to pomogło rzeczywiście - sprawdze po kolejnym HR. Tak jak napisałem powyżej sprawdzałem zawsze w Garminie- on mi za każdym razem wykrywa dobrze aktualne ustawienia portów.
W pierwszym poście napisałeś że najlepiej zmieniać ustawienia za pomocą CeRegEditor spod komputera i tak też robiłem a tam nie ma tego HDOP i ścieżki do niego nie podałeś. Kod- *#1472365# (teraz już wiem że to skrót do Nodardera) zasugerowałeś tylko jako alternatywe CeRegEditor i byłem pewien że to systemowy menager rejestru i nie sprawdzałem.
Swoją drogą to Ciekawa aplikacja ten Nogarder. Wiesz może co jeszcze ciekawego za jego pomocą da się zrobić. Czy można tu ustawić aby GPS sie nie wyłączał po wygaszeniu wyświetlacza?

I8000: PDA_I8000NXXJB3 CSC_I8000XEOJB3 TEL_I8000XXJB1

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 27, 2010, 22:50:03 »
W pierwszym poście napisałeś że najlepiej zmieniać ustawienia za pomocą CeRegEditor spod komputera i tak też robiłem a tam nie ma tego HDOP i ścieżki do niego nie podałeś.

chcesz sciezke rejestru ?

Swoją drogą to Ciekawa aplikacja ten Nogarder. Wiesz może co jeszcze ciekawego za jego pomocą da się zrobić. Czy można tu ustawić aby GPS sie nie wyłączał po wygaszeniu wyświetlacza?

to jest raczej to wlaczenia i ustawienia GPS, mozna wlaczyc AGPS lub XTRA a takze skonfigurowac ustawienia wlasnie od pozycji Settings-QOS i tam wlasnie pierwsza pozycja to HDOP
ale zasadniczo odpowiednia kombinacja wszystkich czterech wartosci daje odpowiednie rezultaty co widzac na tym obrazku co zalaczylem gdzie jeden czlowiek wlasnie sprawdzal rozne kombinacje i odczyty dokladnosci w paru programach

jak robie testy to latwiej mi z palca wpisac tam cyferki a potem soft reset i w BeeLine patrze na rezultaty

ustawienie wylaczania ekranu sa systemowe a nie od GPS, na moim romie mam osobno wylaczenie lcd a osobno wygaszenie urzadzenia

*

betka2

Witam.odswieze odrobine temat.

Znalazlem wreszcie to co chcialem zobaczyc. Te ustawienia dzialaja i co najlepsze nawet na omni i900.
Jedyne czego nie polecam to instalacja tych cabow z ustawieniami oraz zmiane predkosci portow na szybsze, lepiej samemu sie pobawic, wszystko juz ktos opisal wczesniej jak ustawic co ustawic , wiec nie ma problemu.

Chcialbym podziekowac za stworzenie tego tematu poniewaz jak mi w domu marnie szukal sygnalu na zimno tak teraz znajduje satelity bez problemu, pozycja wyswietlana jest stala, nie skacze na mapie kursor. Czas wszystkiego ogolnie sie zmniejszyl, nie ma problemu teraz aby zlapac sygnal w domu a co dopiero w terenie. Takze jesli ktos jest nieprzekonany ja wyprubowalem to na omni i900 bez instalacji cabow i wszystko polecam.

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
to super a mozesz sie podzielic wynikami jezeli chodzi o HDOP ?

*

Offline fa2

  • 24
Zeby poprawic dzialanie A-GPS, nalezy w rejestrze:
HKLM\Software\Samsung\RIL\GPS\ServerAddress
ustawic jakas wartosc np: supl.nokia.com

Mimo ze nasza omnia z tego nie korzysta, jednak poprawia to znacznie szybkosc lapania fixa :)
Sprawdzone na wlasnym przykladzie :)

NO I TO JEST ODKRYCIE - wielkie odkrycie (nie naśmiewam się tutaj z nikogo i pisze całkiem poważnie)

omnia z tego nie korzysta - to prawda

Jak zinterpretować ten fakt? odpowiedź jest prosta: jak uwalasz agps to jest lepiej

a wniosek pozostawiam do sformułowania
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2011, 07:50:56 wysłana przez fa2 »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Dokładnie.
W całej rozciągłości zgadzam się z przedmówcą.

Parametr dla ServerAddress możecie sobie zmienić nawet i na www.dupa.com ;) a Omnia i tak korzysta ze swoich adresów serwerów z danymi XTRA.
Pewnie zaszyte są w jakiejś bibliotece.
Proponuję zapoznać się bliżej z programikiem NogarderGPS (załączam zrzut z konfiguracji XTRA z Omni2 gdzie kucharz pododawał zapisy z serwerem google i inne).

Naoglądałem się już mnóstwo ficzerów poprawiających GPS i programów rozgrzewających odbiornik (a to mnie zawsze rozbawiało do łez  :mrgreen: ) i z całej tej masy tricków i ustawień, które nie są dostępne z poziomu interfejsu telefonu jedna tylko rzecz jest ok.
W kluczu HKLM\Software\samsung\RIL\GPS\XTRA wartość dword AutoDownloadWiFitrzeba zmienić na 1.
Działa u każdego i nie muszę chyba tłumaczyć co daje ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2011, 22:47:19 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline fa2

  • 24
... no tak kolejna trafne spostrzeżenie (mojego przedmówcy) - biblioteki


Rozmawiałem z kolegą szpdarek z innego forum i też trochę się pośmialiśmy z tych serwerów.

Przykład (przepis z internetu):
1. co do agps; triki z serwerami, wpisy porty itd
2. ....a teraz najlepsze - w kolejnym kroku tego przepisu ustawiamy parametr w GPS żeby nie korzystał  agps

i uwaga: opinie że to działa lepiej, że super że ach ach ach

Trochę ubawu z tym jest

PS: Po co wymyślono pralkę automatyczną? Po to żeby kobitki też mogły sobie poprogramować! (to tylko dowcip i nie odnosi się do nikogo)

*

Offline woy

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Alpine, SE W995i, HTC Kaiser,
Jak wiadomo w omnii jest zabawa z wbudowanym odbiornikiem gps.
Dlatego wygrzebałem z zakamarków szuflady zewnętrzny odbiornik Pentagram P3101.
Próba sparowania i zonk ;((((
Za diabła nie chcą się oba urządzenia sparować - dziwne - na leciwej Alpince nie było problemów.
Dostępne porty com2 i com6.
Pin zgodnie z instrukcją, omnia widzi urządzenie.
A sparowanie niemożliwe.
Czy ktoś z Was miał podobny problem?
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2011, 02:42:11 wysłana przez woy »
wojciech

*

mgcompany

Kiedyś opisywałem jak połączyć P3101 z Omnią, bo sam takiego mam i działa dobrze => http://pdaclub.pl/forum/omnia-lite-omnia-2-i-omnia-pro/omnia-2-i-zewnetrzny-gps/msg1352714/#msg1352714
Warto skorzystać z zewnętrznego. Mam go parę lat i pamiętam, że np. z Hermesem sparował się łatwo, z Blue Angelem jakoś nie chciał współpracować, a z Universalem bez problemu działał, podobnie z Diamondem. Nie wiem od czego to zależy, ale te urządzenia potrafią być kapryśne. :)

*

Offline fa2

  • 24
Odp: Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 09, 2011, 21:02:49 »
a wracając do tematu....

Omnia to bardzo delikatny produkt (mowa o oprogramowaniu) i nie lubi zmian....

Tutaj znowu słynny problem pamięci RAM - nigdy dokładnie nieokreślony...

ale nie chodzi tutaj dokładnie i bezpośrednio o RAM ale o CACHE, który pożywia się RAM i w omni2 to dokładnie widać, słychać i czuć

(dla niezorientowanych- to miało być super rozwiązanie w omni2 [oprócz super wyświetlacza] - częściowo się udało)

i wracam do tematu...i kolejne obserwacje: Dlaczego zmiany parametrów u jednych przynoszą efekt a u innych nie...odpowiedź nieco wyżej ??? a wnioski...niebawem

*

Offline Kala-x

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S  Strike X
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 14, 2011, 08:45:26 »
Cytuj
Póki co wrzucam CAB'a z biblioteką GPS i wpisami do rejestru.
Ustawienia GPS:
- Port programowy: COM7
- Port sprzętowy: COM9
- Prędkość: 19200
Cab zainstalowany,ustawienia jak wyżej.Jest super :ok:
W domu przy oknie łapie gps-a w 1min.Nigdy dotąd tego nie doświadczyłem :mrgreen:
Dzięki :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2011, 08:51:56 wysłana przez Kala-x »
Pozdrawiam.

Odp: Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 19, 2014, 07:54:55 »
Niesamowita sprawa System świeży:  I8000NXXJJ1 PDA, CSC, PHONE
Biblioteki: camnosound, java, gingerlock, i8000 gpsfix, gpsfixv1, nodata, netv37, nostartsound, o2compass, ogonkiomnia, opengl, securityoff, smi_wm_sdk.
xtra - pobrane przez -a.s
Zimny start Igo Primo 2.4 -hmm.. nim zdążyłem ustawić trasę 6 satelity --- :shocked:
Hot start 1-2 sekund nigdy nie myślałem ze omnia 2 możne tak działać ani razu zanik sygnału (poza tunelem naturalnie)  :E

Szczerze gdyby nie ten temat miałem sprzedać swój fon bo GPS zawsze był do dupy i raz działał raz nie ani na wm6.5, ani androidzie

Wspaniała robota chłopaki powinien samsung coś wam odpalić bo tak powinno być od początku.  B)