[i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2

  • 226 Odpowiedzi
  • 72062 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline seq

  • 35
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2009, 10:52:03 »
a ha :)
Zainstalowałem ten IL2 i strasznie szybko znika mi bateria i jeszcze zaczęła zawieszać się AM  :worried: ale nikt się nie skarży więc może u mnie jakiś babol się zobił.
wczoraj o 12.00 naładowałem bateria kilka rozmów i dzisiaj o 11.00 mam 40%.

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2009, 15:17:04 »
Zainstalowałem ten IL2 i strasznie szybko znika mi bateria i jeszcze zaczęła zawieszać się AM  :worried: ale nikt się nie skarży więc może u mnie jakiś babol się zobił.
wczoraj o 12.00 naładowałem bateria kilka rozmów i dzisiaj o 11.00 mam 40%.

Powtórz flash z wyjętą kartą SIM i microSD - u mnie pomogło. Użyłem OCTANS Mini i flashowałem tylko .mst i .csc.

*

Offline seq

  • 35
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 17, 2009, 17:38:17 »
Zrobiłem jak mówisz , na razie AM i wszystko inne działa bez zarzutu , zobaczymy jak z baterią :)

*

Offline domadm

  • **
  • 182
    • http://twitter.com/domadm
  • Sprzęt: Omnia II, Motorola Defy, Archos 101
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 17, 2009, 22:42:11 »
Zainstalowałem ten IL2 i strasznie szybko znika mi bateria i jeszcze zaczęła zawieszać się AM  :worried: ale nikt się nie skarży więc może u mnie jakiś babol się zobił.
wczoraj o 12.00 naładowałem bateria kilka rozmów i dzisiaj o 11.00 mam 40%.

Powtórz flash z wyjętą kartą SIM i microSD - u mnie pomogło. Użyłem OCTANS Mini i flashowałem tylko .mst i .csc.

Chcesz powiedzieć, że flashowanie z włożonymi kartami może dać inny wynik niż flashowanie bez tych kart? Coś mi się wierzyć nie chce....
----------------------
Programista też ma dni płodne i niepłodne

*

Offline koart

  • *****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 18, 2009, 08:31:27 »
Chcesz powiedzieć, że flashowanie z włożonymi kartami może dać inny wynik niż flashowanie bez tych kart? Coś mi się wierzyć nie chce....

niezbadane sa wyroki niebios :)
bo jak mozna wytlumaczyc to ze jednym omnia dziala tak a innym inaczej przy tym samym ROMie :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 18, 2009, 11:10:09 »
Chcesz powiedzieć, że flashowanie z włożonymi kartami może dać inny wynik niż flashowanie bez tych kart? Coś mi się wierzyć nie chce....

Nie, tego nie twierdzę. Przeczytaj sobie moja instrukcję flashowania. Z cała pewnością jednak wyjęcie tych rzeczy nie wpłynie negatywnie na ten proces.

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 18, 2009, 11:50:45 »

Powtórz flash z wyjętą kartą SIM i microSD - u mnie pomogło. Użyłem OCTANS Mini i flashowałem tylko .mst i .csc.
To taka  rada jak "Wyłącz monitor podczas instalowania WinXP na stacjonarnym";)))

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:04:00 »

Powtórz flash z wyjętą kartą SIM i microSD - u mnie pomogło. Użyłem OCTANS Mini i flashowałem tylko .mst i .csc.
To taka  rada jak "Wyłącz monitor podczas instalowania WinXP na stacjonarnym";)))

Zaszkodzić raczej nie zaszkodzi, ale skoro może pomóc to dlaczego nie spróbować?
Śmiejesz się, ale mój stary komputer stacjonarny kiedy był uruchamiany przy wyłączonym monitorze uruchamiał się w dziwnej rozdzielczości ekranu i z jeszcze dziwniejszym odświeżaniem ekranu i nie dało się tego zmienić w ustawieniach, jedynym ratunkiem było ponowne uruchomienie komputera, ale już z włączonym monitorem.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:47:32 »
To taka  rada jak "Wyłącz monitor podczas instalowania WinXP na stacjonarnym";)))

Nie widzę związku miedzy niezbędnym monitorem a zbędnymi kartami sim i sd. Poza tym jeśli powyjmuje sim i sd to po zakonczeniu flashowania będzie miał dziewiczy sprzęt i bedzie mógł sprawdzić jak szybko pracuje "czysty" telefon aby miec porównanie po włożeniu karty sim a potem sd ( na której diabli wiedzą co może siedzieć ). Poza tym ja lubię konfigurować po kolei a nie wszystko naraz: czas, sieć, AM itd. Zresztą gdyby te wszystkie rzeczy nie miały kompletnie żadnego znaczenia to skąd brałyby się - jak słusznie zauważył koart - różnice w funkcjonowaniu sprzętu na identycznych ROMach, he? Ja opisałem fakt stwierdzony empirycznie a to czy on jest uzasadniony technicznie nie ma da mnie znaczenia - grunt, że nie zaszkodzi choćby był wyłącznie efektem placebo.

*

mgcompany

Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 19, 2009, 23:12:27 »
FAQ ponownie lekko poprawione i dodane parę rzeczy. Może się komuś przyda.  :swirus:

*

Offline ToKe

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000 (Omnia 2)
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 20, 2009, 21:41:07 »
A ja znalazłem coś odnośnie usunięcia irytującego użytkowników problemu "narastającego dźwięku".
Nie próbowałem jeszcze, ale może pomoże...

Registry Address
    * HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\SoundCategories\Attenuation
    * HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\SoundCategories\Ring

Value Name and Data
HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\SoundCategories\Attenuation
    * Create a new DWORD value: 5
    * Value Name: 5
    * Value data: 1

HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\SoundCategories\Ring
    * Value Name: AttenuationCategory
    * Value data: Change to 5 (default value should be 2)

Załączam zdjątka

*

Offline Ponior

  • 26
  • Sprzęt: Omnia pro B7610
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 23, 2009, 22:47:09 »
Po instalacji ringincrease, moja omnia budzi sie szybko, ale milczy jak grób. Ekran zapala sie szybko ale zero dzwieku dzwonka. W windowsie gra bez problemu, a w trakcie jak ktos dzwoni milczy. :(

*

Offline KM

  • **
  • 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2, TT One XL
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 24, 2009, 00:30:33 »
A ja znalazłem coś odnośnie usunięcia irytującego użytkowników problemu "narastającego dźwięku".
Nie próbowałem jeszcze, ale może pomoże...
Niestety nie pomogło. Podobnie, jak przy wskazówkach z innego wątku, pozostaje tylko wibracja - znika sygnał dźwiękowy. Szkoda.
Jestem żywo zainteresowany tym problemem, bo zamiast odebrać rozmowę (a czasu nie starcza, bo zniecierpliwiony rozmówca się wyłącza), to chwilę później ja dzwonię - na SWÓJ koszt.  :( ;)

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 25, 2009, 17:12:35 »
Cytuj
Zmiana ustawień audio *#0002*28346# (nie umiejętne modyfikacje mogą doprowadzić do uszkodzenia telefonu!).
Gdzie można znaleźć coś wiecej na temat tych ustawień? Chciałbym zwiększyć głośność dzwonków, po po zmianie na WM6.1 dzwonki są dużo cichsze.

*

mgcompany

Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 26, 2009, 11:50:22 »
Cytuj
Zmiana ustawień audio *#0002*28346# (nie umiejętne modyfikacje mogą doprowadzić do uszkodzenia telefonu!).
Gdzie można znaleźć coś wiecej na temat tych ustawień? Chciałbym zwiększyć głośność dzwonków, po po zmianie na WM6.1 dzwonki są dużo cichsze.

Nie wiem, czy przy WM 6.1 coś to da, niektórzy zmieniali wartości i nie zauważyli różnicy. Spróbuj zmienić wartości opisane TUTAJ.
Zacytuje jeszcze info ze starego FAQ na Modaco:
Cytuj
Codes to increase all volume levels on Omnia II. Just dial this *#0002*28346# ---> Audio gain screen will pop up----> click on music speaker----> then click again----> Under output volume change the following values: L1VL2 – 110; HPG7 – 1110; L3L7 – 10; OVL7 – 00001001; OVR7 - 00010010 --->then click apply, a small screen will pop up, click ok on it----> once on the main screen again, you can apply the same values for all other areas like ringtone, force speaker, voice, speaker and once done, click on menu and exit. Note that these values will not be changed after the soft reset but they will go back to manufacture values after a hard reset. These are the default values to set everything like before: L1VL2 – 101; HPG7 – 1011; L3VL7 – 10; OVL7 – 00011000; OVR7 - 00011000

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 27, 2009, 15:40:08 »
No własnie też nie zauważyłem różnicy... A przy WM6.5 wszystkie dzwonki były naprawdę głośne...

*

Offline icek80

  • **
  • 188
  • Sprzęt: SPV C-500,HTC HERMES,OMNIA II,MOTOROLA MILLESTONE
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 27, 2009, 19:36:18 »
Po krótkiej nieobecności wracam na forum tematu z dalszą nauką zmiany romu.część pierwsza została zamknięta .teraz czas na wgrywanie romu .Postanowiłem wgrać rom ,zapoznałem się z opisem  kolegi zygzaka i się zaczęło.Ściągnąłem rom w trzech częściach od secanego,konkretnie I8000NXXIJ9.Rozpakowuję
Winrarem i lipa.pierwsza część się rozpakowuje ,druga chce podmienić pliki tej pierwszej ,trzecia to samo ,znaczyło by to że część pierwsza ,druga i trzecia to to samo .To po jakiego grzyba secany wypuścił trzy te same części?I jak to się ma do instrukcji zygzaka?czy jest to w stanie ktoś wyjaśnić? :evil: :evil:

*

Offline andi72

  • 36
  • brrrbrrr
  • Sprzęt: SG NOTE 2 , KIANO BLADE CORE II.
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 27, 2009, 19:42:53 »
Nie Winrarem tylko 7-Zip.
Omnia,Omnia PRO,SGSII,SG NOTE.

*

Offline icek80

  • **
  • 188
  • Sprzęt: SPV C-500,HTC HERMES,OMNIA II,MOTOROLA MILLESTONE
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 27, 2009, 19:58:28 »
Winrarem od lat rozpakowuję o ile coś tam kumam to ma on moduły zip.Pliki z part.1 rozpakowaly się ,są to dwa pliki o nazwie :EBoot I8000NXXIJ9 HW 40.ebo,plik EBO,drugi to PDA I8000NXXIJ9 HW 40.nbo plikNBO do tego dodałem plik CSC I8000NXXIJ8.CSC plikCSC.Przy próbie rozpakowania part.2 komunikat że pliki o tej nazwie już istnieją czy maja zostać podmienione na te z part .2 ,to samo z part .3.Na tą chwilę mam w jednym folderze te trzy pliki i nie wiem co dalej.Proszę o radę.

*

Offline andi72

  • 36
  • brrrbrrr
  • Sprzęt: SG NOTE 2 , KIANO BLADE CORE II.
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 27, 2009, 20:05:49 »
Kolego miałem podobnie i wiem z autopsji że te archiwa rozpakowuje się 7-Zip .
Omnia,Omnia PRO,SGSII,SG NOTE.

*

Offline icek80

  • **
  • 188
  • Sprzęt: SPV C-500,HTC HERMES,OMNIA II,MOTOROLA MILLESTONE
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 27, 2009, 20:24:10 »
Zaraz ściągnę 7-zip.Przed chwilą rozpakowałem part.2 do innej lokalizacji,wyszło że to te same pliki.
Napisane: Grudzień 27, 2009, 20:09:34
Po,rozpakowaniu 7-zip  partii pierwszej otrzymałem to samo co winrarem, partia 2 i 3 została rozpoznana jako pliki z błędami i nie została rozpakowana.O co tu kurde chodzi.Właśnie po to założyłem ten wątek żeby inni nie musieli błądzić po omacku we mgle .  :grin: :grin: :grin:

*

mgcompany

Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 27, 2009, 21:32:41 »
No, to tak. Zaznacz wszystkie archiwa i rozpakuj je 7-Zipem. Tak będziesz miał poprawne pliki. Jeśli mówisz, że masz plik NB0 zamiast MST, to użyj Octans Mini od Sorg'a. Tam wybierasz plik NB0 i CSC. Dalej flashujesz tak samo jak z normalnym OctansDownloader.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2009, 22:34:19 wysłana przez mgcompany »

*

Offline nasst

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 28, 2009, 17:54:42 »

Mam mały problem z Automapą. Czy te ustawienia są poprawne? Podczas półgodzinnej jazdy samochodem nie złapał sygnału. XTRA wyłączone.

*

Offline karl3

  • 25
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 28, 2009, 17:59:26 »

Mam mały problem z Automapą. Czy te ustawienia są poprawne? Podczas półgodzinnej jazdy samochodem nie złapał sygnału. XTRA wyłączone.
W automapie powinieneś mieć ustawione COM 7.

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 28, 2009, 19:05:43 »
Ja mam com2 i prędkość 33600. Po hardresecie łapie fixa w około 5 minut, potem po poniżej minutu. Bez użycia AGPSu. Bo w romie Lite AGPS chodzi tylko po GSM.
...Przy okazji, WinRar łapie też 7zipa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 19:08:40 wysłana przez Adramel »

*

Offline icek80

  • **
  • 188
  • Sprzęt: SPV C-500,HTC HERMES,OMNIA II,MOTOROLA MILLESTONE
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 28, 2009, 19:21:56 »
Czy naprawdę nie ma na forum kogoś kto potrafi odpowiedzieć na proste pytania prostą odpowiedzią?
 pytanie brzmi;czy rom ze strony modaco konkretnie I8000NXXIJ9 ,który jest tam do ściągnięcia w trzech partiach to cały rom ? bo po rozpakowaniu okazuje się że I8000NXXIJ9[1]part.1 to to samo co I8000NXXIJ9[1]part.2 i przy próbie rozpakowania do tego samego folderu nastepuje próba zamiany plików istniejących na te n owe takie same .Archiwum I8000NXXIJ9[1]part.3 to jak się okazuje Eboot który przy rozpakowaniu  próbuje
zastąpić ten sam plik powstały po rozpakowaniu part.1.Wnioski są dwa, albo caly rom to I8000NXXIJ9[1]part.1 i ściąganie dwóch pozostałych jest zbędne,albo ktoś z kogoś robi wariata.Ja próbowałem na różne sposoby rozpakować wszystkie trzy archiwa do jednego folderu i nic z tego .

*

mgcompany

Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 28, 2009, 19:37:59 »
Prosta rzecz: czy plik PDAxxx.nb0 ma po rozpakowaniu kilkaset megabajtów? Eboot ma trochę ponad 1MB, a CSC ok. 150MB. Poza tym, to ja widzę, że tam jest więcej niż trzy archiwa. Samo PDA jest w 4 częściach, potem jest jedno CSC i jedno Phone. Jeśli masz wszystko, to musisz źle rozpakowywać archiwa i program trzy razy chce wypakować to samo.

*

Offline icek80

  • **
  • 188
  • Sprzęt: SPV C-500,HTC HERMES,OMNIA II,MOTOROLA MILLESTONE
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 28, 2009, 20:05:29 »
mgcompany mówimy chyba o innej lokalizacji romów ja ściągnąlem rom z odnośnika który wkleił na pierwszej stronie tego tematu, trzeci post od góry,muminisko.Po otwarciu strony mamy cztery romy wm 6.5, ten który mam jest tam w trzech partiach archiwum rar .nie ma radia ani phone .Może te romy są do bani? Mógłbyś zerknąć? 
Napisane: Grudzień 28, 2009, 19:48:11
Co do wielkości dwa pierwsze archiwa przed rozpakowaniem są identyczne 96 657 KB trzecie to 54 168KB,po
rozpakowaniu ,już wcześniej napisałem ;I8000NXXIJ9[1]part.1 zawiera dwa pliki -EBoot I8000NXXIJ9_HW_40.ebo jego wielkość 1 152 KB oraz PDA  I8000NXXIJ9_HW_40.nbo jego wielkośc 346 123KB

*

mgcompany

Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 28, 2009, 20:19:53 »
No to rzeczywiście o różnych, bo myślałem, że chodzi ci o te od secanego, a ściągałeś od sorg'a, które są kopiowane bezpośrednio z pamięci telefonu.
Plik eboot, po rozpakowaniu jest prawidłowy i PDA również. Tylko jeśli chcesz zupełnie kompletny IJ9 to brakuje jeszcze CSC i Phone (a te u secanego są).

*

Offline icek80

  • **
  • 188
  • Sprzęt: SPV C-500,HTC HERMES,OMNIA II,MOTOROLA MILLESTONE
Odp: uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 28, 2009, 20:34:58 »
Csc mam ,to ten do  którego  podajesz link, nazwa I8000NXXIJ8 ,brakuje mi phone,  próbuję  ściagnąc  z linku
który podajesz ale jeszcze się nie udało.Rozumiem że jak się uda to będę miał komplet .No to po kiego grzyba sorg umieścił na stronie  trzy części romu skoro wystarczy pierwsza część?
Napisane: Grudzień 28, 2009, 20:32:24
a tego phone co mam teraz nie da się zostawić?mam to co jest od momentu kupna.