[i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2

  • 226 Odpowiedzi
  • 72430 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline domadm

  • **
  • 182
    • http://twitter.com/domadm
  • Sprzęt: Omnia II, Motorola Defy, Archos 101
Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 01, 2010, 15:28:33 »
Ja proponowałbym ci zacząć od firmowego I8000NXXJH2 (wątek http://pdaclub.pl/forum/omnia-lite-omnia-2-i-omnia-pro/rom-i8000nxxjh2/ ).
Zobaczysz jaki jest firmowy soft, spróbujesz wygody WM 6.5.3, sprawdzisz czy telefon dobrze działa i potem będzie ci łatwiej podjąć decyzję czy zostać przy tym czy szukać czegoś innego.
----------------------
Programista też ma dni płodne i niepłodne

*

mgcompany

Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 01, 2010, 16:26:15 »
Oficjalny to taki, który jak sama nazwa wskazuje jest oficjalny na dany rynek i wgrywają go serwisy Samsunga. Który jest teraz aktualny nie wiem. Nieoficjalny to wszystkie niemodyfikowane, które są dostępne w Internecie i na forum. "Gotowane" to modyfikowane ROMy, odchudzone, szybsze, bez zbędnego softu i nakładek Samsunga. Wgraj sobie jakiś ostatni ROM JH2, czy JG5 i wtedy zobaczysz jak jest różnica względem ROMu Orange (a jest duża ;) ). Potem możesz sobie spróbować jakiegoś gotowanego ROMu, które znajdziesz na forum. Wystarczy trochę poszukać. :)

Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 01, 2010, 22:43:21 »
Wgrałem "gotowany" PDA I8000NXXJF5; CSC: I8000XEOJF4 - jest SUPER. Może widget Sense jest dla mnie trochę za skromny więc wgrałem SPB Mobile Shell oraz SPB Phone Suite i mam duży wybór. I tylko jeden problem - jak zmienić wirtualny przycisk na dole po lewej stronie z "Telefon" na inny np. "Kontakty" bo się dubluje bowiem telefon uruchamiam zielonym przyciskiem

[mod]to nie jest watek odpowiadajacy na wszystkie problemy, masz pytania lub problem stworz nowy watek /koart[/mod]
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2010, 23:20:57 wysłana przez koart »

*

Offline Pawe_L

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia II
Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 02, 2010, 23:09:18 »
dzięki za informacje
mam już od wczoraj soft JH2. Rzeczywiście jest szybszy od poprzedniego.

*

Offline woy

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Alpine, SE W995i, HTC Kaiser,
Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #214 dnia: Listopad 23, 2010, 02:22:38 »
Witam.

Przyznam się, że mam problem z pamięcią w mojej O2. ROM: I8000NXXIJ3, WM6.5

Podobne tematy były już poruszane na forum, jednak nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi a tym samym nie wiem jak sobie poradzić z problemem.
Ad rem: po przywróceniu ustawień fabrycznych mam:
- pamięci RAM ok. 70 Mb
- pamięci głównej ok. 106 Mb
-  no i „moja pamięć” ok. 7,8 Gb.

Instaluję kilka ( kilkanaście) programów ze wskazaniem na lokalizację – instalacja w „mojej pamięci”. Po czym urządzenie z uporem maniaka instaluje aplikacje w pamięci głównej.
Dzięki czemu jest jej  coraz mniej. Ograniczam się do niezbędnego minimum, a i tak ucieka mi „na dzień dobry” ok. 40-50 Mb.
Początkowo sądziłem, że jest to wina polskich ogonków w poszczególnych nazwach.
Za radą jednego z użytkowników za pomocą programu RegEdit  zmieniłem nazwy na „bezogonkowe’, jednak to zupełnie nic nie dało. Dalej ten sam problem.
I tu moje pytanie: czy to jest normalne zjawisko? To po co w takim  razie blisko  8Gb pamięci flash ? By trzymać tam śmiecie ?
Wydałem trochę grosza na legalne oprogramowanie, a tu same problemy ;((
Używam na  bieżąco programu CleanRam, jednak służy on do usuwania pozostałości po zainstalowanych aplikacjach; likwiduje tylko niewielkie wycieki pamięci.
Czy gdzieś popełniam błąd, czy tez w tym ROM-ie jest to normalne zjawisko i czeka mnie jego zmiana.
Nie chciałbym tego robić, ponieważ brak mi wprawy z tego rodzaju manewrami, a poza tym nie chce utracić gwarancji.  W końcu sprzęt troszkę kosztował.
Na suport Samsunga nie ma co liczyć – udzielają lakonicznych i wymijających odpowiedzi, które nic nie wnoszą. Typowe zachowanie – uprzejme wysłanie klienta na drzewo.
A jeśli w ostateczności czeka mnie zmiana ROMU-u to również przyznam, że po lekturze postów mam mały mętlik w głowie. Jaka na ping-pongu. Głowa w lewo, w prawo, w lewo, w prawo....Jeden jest lżejszy, drugi jest gorszy pod względem GPS-a, trzeci pożera baterię, w czwartym niedomaga ekran, w piątym cośtam ......... i jestem w kropce.
Dlatego będę wdzięczny za udzielenie mi pomocy jak rozwiązać problem z pamięcią podczas instalacji aplikacji, ewentualnie – w ostateczności z wyborem ROMU-u.
Tytułem uzupełnienia – jeśli chodzi o wariant ostateczny ( zmiana R) moja prośba nie jest spowodowana niechęcią do ryzyka uwalenia sprzętu, tylko wiem, że są tu obecne osoby, które uwielbiają eksperymenty i przerabiały już różne możliwości zmiany oprogramowania.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2010, 02:24:31 wysłana przez woy »
wojciech

*

mgcompany

Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #215 dnia: Listopad 23, 2010, 10:52:31 »
IJ3 - ROM z zeszłego roku, gdzie wycieki pamięci były tak wielkie, że codziennie trzeba było robić reset. Problemy z instalacją programów, miliony innych błędów, to normalka w tych ROMach. I nie pomoże żaden CleanRAM, czy coś w tym stylu. Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu wgranie nowszego ROMu, a zobaczysz że na pewno zniknie ogromna większość kłopotów. Opinie, które przytaczasz są trochę takie dziwne. ROMy "lżejsze" to ROMy gotowane, czyli modyfikowane przez użytkowników, gdzie wycięto wiele śmieci i zoptymalizowano system, przez co są szybsze i mają więcej dostępnej pamięci. GPS działa praktycznie tak samo w każdym z ostatnich ROMów, gdyż pliki odpowiedzialne za niego nie zmieniają się, tak samo za moduł telefonu. Bateria w każdej z ostatnich wersji również działa tak samo, a jej zużycie zależy od ustawień systemu, od tego jaka jest ustawiona wydajność, od nakładek na system które są zainstalowane, od tego czy ktoś podkręca procesor, czy nie, itd. 2-3 dni działania to norma. Ekran działa w każdym tak samo, wszystko zależy od kalibracji i oczekiwania użytkownika na to jak będzie działał. Ja polecam wgrać jeden z ostatnich ROMów JG5 lub JH2 (ewentualnie JI1, ale praktycznie niczym nie różni się od JH2), a gwarancji nie stracisz, bo jeśli miałeś fabrycznie wgrany ROM IJ3, to znaczy, że masz wersję niebrandowaną i możesz wgrać każdy ROM oryginalny od Samsunga. A nawet jak masz z Orange, to też nic się nie stanie, bo serwisy przyjmują z każdym ROMem. :) Uwalić sprzętu nie uwalisz, nikt jeszcze nie zepsuł Omnii podczas wgrywania ROMu (no może poza jednym gościem, który chciał wgrać coś zupełnie innego do telefonu, nawet nie wiem jak mu się to udało).

*

Offline woy

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Alpine, SE W995i, HTC Kaiser,
Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #216 dnia: Listopad 23, 2010, 16:50:33 »
Witam – dziękuję za zainteresowanie moim postem.

Twoje uwagi SA dla mnie cenne, bowiem nie jestem specjalistą od ROM-ów  i samemu ciężko mi podjąć decyzje czy wgrywać nowy, czy też pozostać przy tym co mam.  Co prawda mój I8000NXXIJ3 nie jest taki zły ( jak słusznie zauważyłeś – nie jest to ROM brandowany ) , jednak skoro może być lepszy i będę miał mniejsze problemy, to chyba trzeba spróbować. Najprawdopodobniej wybór padnie na JH2.
Ważne by nie było samsungowskich śmieci, kłopotów z instalacją aplikacji, by GPS chodził płynnie oraz był nowy ROM był mało prądożerny.
Jestem wychowany na starszych wersjach WM i dlatego preferuję tradycyjny wygład ekranu z SPB i today agendą oraz garstką podstawowych aplikacji.
Na szczęście AM mam przypisaną do karty, jednak wolałem się upewnić się w suporcie, że nie będzie problemów z jej legalnym użytkowaniem.
Jak widać nie mam nie zbyt wygórowanych wymagań, bowiem nie interesują mnie przesadne wodotryski, tylko sprzęt ma służyć do codziennego użytkowania.

Pragnę jeszcze wrócić do pierwszej części mojego postu, tj do problemu z instalacją aplikacji w obszarze mojej pamięci. Czy w wymienionych przez Ciebie ROM-ach również występuje ten problem, czy tez ja popełniam jakiś błąd ?
W końcu te 8Gb trzeba jakoś wykorzystać.

Dziękuję jeszcze raz i liczę na dalsze wskazówki dla optymalnego wykorzystania O2.

Pozdr.
wojciech

*

Offline virusotron

  • Ekspert Toshiba g900
  • *****
  • 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900 -> złomnia 2 ;)
Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #217 dnia: Listopad 23, 2010, 17:35:39 »
wiesz....to ze wybierasz gdzie ma sie zainstalowac nie znaczy ze tam sie zainstaluje. czyt. ktos kto składał cab-a dał du**y i trzeba za niego poprawiać. wince cab menager (niestety płatny ale doskonały jest na warezach tez) pomoże Ci poprawić te wady cabow
NIE pomagam na PW, GG od tego jest forum!

*

mgcompany

Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #218 dnia: Listopad 23, 2010, 17:54:43 »
Co ciekawe, bardzo dużo osób miało problemy z instalacją programów, zwłaszcza na starych ROMach, ale u mnie nigdy nie występowały takie problemy (jak i wiele innych). :)
Nakładki Samsunga i tak będą, chyba że wgrasz gotowany ROM i autor tego ROMu je usunął, ale na oryginalnych są. Działają znacznie szybciej niż pierwsze ich wersje i też wyglądają lepiej.

Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #219 dnia: Grudzień 12, 2010, 17:54:41 »
Witam,
Planuje wysłać omnię do serwisu w związku ze zbierającym się kurzem pod wyświetlaczem i muszę wgrać oficjalny rom. Mógłby ktoś podać link do takowej oficjalnej polskiej wersji ? najlepiej z rapidshare...

Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #220 dnia: Grudzień 12, 2010, 19:26:06 »
Na modaco.pl masz dostępne romy oficjalne i nieoficjalne. Tam szukaj.

*

mgcompany

Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #221 dnia: Grudzień 12, 2010, 21:36:34 »
Oficjalne i nieoficjalne - to tylko podział, bo tam znajdziesz to samo co tu.
Poszukaj ROMu JB3, bo ten wiadomo że jest oficjalnie oficjalny, chyba że miałeś ROM Orange i oddajesz przez salon, to wtedy tylko na modaco znajdziesz oficjalny.

*

Offline dziadek7

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mot. V3 , Mio p550 , HTC Diamond , Omnia2
Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 10, 2011, 03:16:41 »
Kolego "mgcompany " ...dobra robota ten wykaz ROM'ów  :ok:   
ale IMHO brak jednej b.ważnej informacji  DATY powstania każdego ROMu bo po samej końcówce literkowej nie bardzo można odczytać kiedy rom powstał  :-|

"Wnuczku jak się nazywa ten Niemiec
który mi ciągle coś chowa ?
Alzheimer dziadku ;-)  "

*

Offline virusotron

  • Ekspert Toshiba g900
  • *****
  • 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900 -> złomnia 2 ;)
Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 10, 2011, 05:00:02 »
z dokładnoscia do miesiaca mozna.....
NIE pomagam na PW, GG od tego jest forum!

*

mgcompany

Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 10, 2011, 13:59:19 »
Było opisywane. Na przykładzie: I8000NXXJF5:
- I8000 - model telefonu
- NXX - ROM na wszystkie rynki, inne oznaczenia to albo kraje, albo operatorzy
- J - rok 2010, kolejne litery oznaczają kolejne roczniki
- F - miesiąc czerwiec, kolejne litery oznaczają kolejne miesiące
- 5 - piąte wydanie w miesiącu czerwcu.

*

Offline dziadek7

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mot. V3 , Mio p550 , HTC Diamond , Omnia2
Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 13, 2011, 17:56:17 »
OK.......  :ok: ....dzięki za info .bo tego nie wiedziałem  :O
"Wnuczku jak się nazywa ten Niemiec
który mi ciągle coś chowa ?
Alzheimer dziadku ;-)  "

*

Offline tomasz007

  • ****
  • 520
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900    I8000-Omnia II, nokia 6310
Odp: [i8000] uporządkowanie wiadomości na temat omni 2
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 16, 2011, 00:36:42 »
OK.......  :ok: ....dzięki za info .bo tego nie wiedziałem  :O

No tak...  :-|
To akurat przyklejone FAQ - a w nim punkt 3
znajdzie łatwo dziecko a co dopiero dziadek  :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2011, 00:46:16 wysłana przez tomasz007 »
G900 (a właściwie toshiba) skłoniło mnie do zmiany firmy - chwała im za to