[i8000] Omnia II zawiesza się podczas blokowania

  • 14 Odpowiedzi
  • 7871 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Qbot

  • 9
  • Sprzęt: i600 / i8000
[i8000] Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« dnia: Marzec 09, 2010, 08:56:50 »
Witam,
Od momentu zakupu O2 mam następujący problem; Telefon działa w pełni poprawnie, oprócz jednego, irytującego mankamentu - podczas blokowania (przyciskiem z boku obudowy) blokuje się na amen. Omnia przestaje reagować na jakiekolwiek działania, wyświetlając ciągle przyciemniony pulpit z suwakiem blokady. Ani długie trzymanie przycisku blokady ani inne skróty nie dają żadnego rezultatu. Jedynym wyjściem jest wyjęcie baterii i ponowne uruchomienie. Telefon jest brandowany z orange (korzystam jednak z play'a) i usuwanio z niego simlocka w serwisie.

Zmieniałem już kilkukrotnie ROM, zaczynajac od tegorocznych wersji secany'ego, poprzez niektóre wersje 'lite', jednak żaden nie dał zamierzonego efektu - Telefon co najmniej raz na dobę zawiesza się. Wtedy także zaczyna bardzo szybko pożerać baterię, by po 5-6 godzinach w takim stanie wyładowywuje się całkiem.
Muszę jeszecze dodać, iż kilkukotnie zdarzyło mi się zauważyć, że telefon zawiesza się na wibrowaniu podczas odbierania połączeń - gdzy ktos do mnie zadzwoni, omnia zaczyna nieustannie wibrować, dopóki jej poprostu nie wyłączę.
Proszę o pomoc,
Z góry THX
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2010, 21:58:51 wysłana przez beju »

*

Offline muminisko

  • ***
  • 464
  • HTC Desire Z + graty na WM...
Odp: Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2010, 15:40:22 »
W takiej sytuacji mogę polecić tylko odwiedziny w serwisie :/

*

Offline Qbot

  • 9
  • Sprzęt: i600 / i8000
Odp: Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2010, 18:03:59 »
W takiej sytuacji mogę polecić tylko odwiedziny w serwisie :/

Uważasz, że to problem sprzętowy?...
 Dodam jeszcze, że próbowałem 'wymusić' na telefonie jego sztuczne zawieszenie - eksploatowałem ponad normę, właczałem po kilkanaście programów w tle - nic. Jeśli chce się wiechnąc robi to w najmniej spodziewanym momencie, nawet w kilka godzin po restarcie.  :(

*

Offline kris89

  • **
  • 207
  • Sprzęt: iTelefon 4 - iOS 4.3 b1
Odp: Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2010, 18:12:32 »
ROM'y zmieniales razem z ebootem, phone i csc? Jesli tak to w tym momencie wukluczamy problem softowy, wiec tak jak muminisko twierdze ze jedyna opcja - serwis.

Odp: Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2010, 18:15:37 »
Na czytym romie po flashowaniu ( wyciagnij tez karte pamieci i sformatoj moja pamiec ) tez masz taki efekt ?

Moze cos instalujesz i przez to sie system sypie ?
Przyklad :
 moze z miesiac temu taka gierke zainstalowalem z kartami, po dniu telefon zawsze zaczynal wariowac , az doszedlem ze to przez gre, wedlug mie byla zawirusowana specjalnie na windowsa mobile , na laptopie skaner nic nie pokazywal.

*

Offline Qbot

  • 9
  • Sprzęt: i600 / i8000
Odp: Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2010, 18:25:05 »
ROM'y zmieniales razem z ebootem, phone i csc? Jesli tak to w tym momencie wukluczamy problem softowy, wiec tak jak muminisko twierdze ze jedyna opcja - serwis.

Zmieniałem eBoot'a, PDA, CSC, i Phone'a kilkukrotnie. A co do oprogramowania, to teraz próbuję używać telefonu na zupełnie pustym systemie i bez karty pamięci - może coś się dzięki temu wyjaśni.

*

Offline michsony

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2010, 20:06:34 »
Być może masz ten sam problem co ja.
Ja po zablokowaniu klawiatury tez klikałem przyciski i nic się nie wyświetlało. Doszedłem do tego ze trzeba przytrzymać przez chwilę klawisz blokady.
Spróbuj po zablokowaniu zadzwonić do na O2.


*

mgcompany

Odp: Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2010, 20:45:25 »
Moja się zawiesza po zablokowaniu systemu i wygaszeniu ekranu (najczęściej po długim przyciśnięciu klawisza blokady). Co prawda nie dzieje się to co chwilę, ale co zdarza się z 2-3 razy w tygodniu. Zawiesza się na amen i jedyne co pozostaje to reset. Czasem się zdarzało, że po paru przyciśnięciach klawisza blokady ożyła, ale od pewnego czasu się to nie udaje. No i zdarzało się to przy każdym ROMie jaki miałem od jesieni, oprócz tego z Orange, bo wyleciał w parę dni po przybyciu telefonu.

Odp: [i8000] Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 16, 2010, 23:34:55 »
Moja wiesza się i to już wiem na 100% kiedy odpalają się przypomnienia. Leży sobie i przypomina, jeżeli w odpowiednim momencie nie puknę przypominajki np. o godzinę lub nie odhaczę jako załatwioną to po jakimś czasie przestanie krzyczeć i się zwiesi. Pomysł??

Odp: [i8000] Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2010, 12:15:56 »
Ja też mam problem z zawieszaniem, ale wiesza mi się na amen w momencie gdy piszę sms i chcę go wysłać. Pojawia się okno wyboru, czy adresat z książki, dziennika połączeń i inne... niezależnie od tego co wybiorę w 90% prób wysłania telefon zawiesza się w tym momencie i nie reaguje na nic,  pomaga tylko wyjęcie baterii.
Pomocy.

*

Offline tomasz007

  • ****
  • 520
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900    I8000-Omnia II, nokia 6310
Odp: [i8000] Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2010, 00:16:01 »
mimo wszystko polecam serwis. Przy okazji zaktualizują rom
G900 (a właściwie toshiba) skłoniło mnie do zmiany firmy - chwała im za to

Odp: [i8000] Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2010, 00:59:24 »
Witam,
nie mogłem znaleźć podobnego problemu. Sprawa dotyczy również zawieszania ale po napisaniu tekstu sms-a gdy klikam na miejsce do wyboru odbiorców i w okienku z opcjami zaznaczam "kontakty" omnia łapie zawieche :/ Strasznie wnerwiające, zwłaszcza że przepada treść napisanego sms-a. Musze dziada resetować.

Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Czy oddawać to badziewie do serwisu?
Strasznie nie lubie jak nowe, drogie rzeczy nie działają tak jak powinny...

*

Offline tomasz007

  • ****
  • 520
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900    I8000-Omnia II, nokia 6310
Odp: [i8000] Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2010, 18:13:21 »
niestety nawet nowe drogie rzeczy miewają przypadłości - po to jest gwarancja
G900 (a właściwie toshiba) skłoniło mnie do zmiany firmy - chwała im za to

*

Offline Qbot

  • 9
  • Sprzęt: i600 / i8000
Odp: [i8000] Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2010, 17:31:32 »

Problem ustał wraz z zainstalowaniem Romu "nOObody and Rapid Sense". Jest to chyba jedyny rom, zarówno w wersji Sense 1.3 jak i  2.5, dzięki któremu telefon przestał mieć irytującą usterkę, która, jak sądziłem przez wcześniejsze miesiące byłą problemem sprzętowym.
Jak widać obyło się bez serwisu, jednak musiałem wytrwale flashować, by to uzyskać.
Dla posiadaczy podobnych problemów jak moje, ROM ten, pobrać można bez problemu z forum Modaco.

Temat do zamknięcia  :)

Odp: [i8000] Omnia II zawiesza się podczas blokowania
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2014, 11:06:53 »
ja mam omnie 2 ale mam taki problem że tyle razy sie zawieszał telefon ze baterie wyjmowałam, teraz nie działa wcale, ide za tydz do  serwisu sie dowiedziec, ale podejrzewam baterie o to ze juz jest wysłużona bo 3-4 lata ma,