[i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!

  • 124 Odpowiedzi
  • 89316 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline docmartin

  • 2
  • Wciąż i wciąż zielony
  • Sprzęt: Omnia II
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 22, 2010, 22:32:37 »
Witam Wszystkich i Moderatora!
Zaczynam swą przygodę z OMNIĄ II i jak większość "szarych" użytkowników jestem zagubiony :wink: .Zachęcony wstępem MCCOMPANY będę zadawał pytania:
1) Czy jest jakaś możliwość przekopiowania kontaktów, które mam w komputerze w Outlook ale EXPRESS (mam Sony Ericsson K750i i tak te kontaktu z niego synchronizowałem). ActiveSync Omni umożliwia synchronizację tylko z Outlook (nie Outlook EXPRESS)?
2) Czy można jakoś włączyć sam GPS - na razie mam kartę ORANGE, ale jeszcze nie aktywną (czekam na numer) - telefon mogę włączyć, ale nigdzie nie mogę znaleźć linku, żeby włączyć GPS (takie suche wskazanie położenia itp.-zaznaczam, że nie wiem o czym piszę :wink:). Czy ten brak aktywnej karty ma znaczenie? A może muszę wgrać jakąś mapę?
3) Mam taką wersję tel.: PDA: I8000BVIJ1 , CSC I8000IDEIJ2 , PHONE I8000XXIJ1. Jakiej "świeżości" jest to oprogramowanie i ewent. jakie nowsze mógłbym sobie wgrać (a raczej komuś to zlecić, bo jestem zielony :O). Cdn.  :)
"Bez przerwy pić też się nie da, więc się dokształcam" - B. Hrabal

*

Offline koart

  • *****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 23, 2010, 11:32:54 »
Gdybys przeczytal poczatek tego postu, wiedzialbys jakiej swiezosci masz soft w telefonie, a gdybys poszukal znowu to znalazlbys tez linki do najnowszego dostepnego obecnie softu. Pytania nalezy zadawac jesli nie mozna znalezc zadnej odpowiedzi, a nie dlatego ze tak jest latwiej.
GPS-u nie uruchomisz bez aktywnej karty sim i bez jakiegos dodatkowego oprogramowania (roznego rodzaju mapy ale nie tylko).
Co do kontaktow to chyba szczerze mowiac nie wiem czy mozna uzyc activesync do synchronizacji z innym niz outlook programem pocztowym (bo nigdy z tego nie korzystalem :)), ale zawsze mozesz wyeksportowac ksiazke adresowa i zaimportowac do outlooka lub przerzucic kontakty z poprzedniego telefonu na karte sim.

Jeszcze raz apeluje przed zadaniem pytania prosze czytac. Dzieki temu mozna sie naprawde dowiedziec wielu potrzebnych a czasami tez zupelnie zbednych rzeczy :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline docmartin

  • 2
  • Wciąż i wciąż zielony
  • Sprzęt: Omnia II
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 23, 2010, 17:48:45 »
Cały post owszem przeczytałem, a i zdaje mi się, że odkodowałem wersję swojego "softu". Widziałem też linki do różnych wersji - jest ich tyle, że prawdę mówiąc niewiele mi to mówi i liczyłem na czyjeś wskazówki i doświadczenie. Proszę mnie traktować pobłażliwie - jestem wydaje mi się, z wcześniejszego pokolenia (jeśli nie dwóch  :wink:) niż większość tu obecnych, a komputer kupiłem w wieku 33 lat :). Dzięki za odpowiedź.
"Bez przerwy pić też się nie da, więc się dokształcam" - B. Hrabal

*

mgcompany

Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 23, 2010, 22:23:34 »
Z pierwszym problemem nie pomogę, bo nie używam Outlooka i Sony Ericssonów (tylko urządzenia z Windows Mobile, rzadko coś innego).

GPS działa tylko z włączonym modułem telefonu, nie wiem czy musi być karta, czy nie, bo ja zawsze mam włożoną, ale raczej nie musi być. Oczywiście potrzebne jest oprogramowanie do GPSu, nie musi to być program z mapami, np. znany i darmowy VisualGPSCe. GPS jest włączany automatycznie przez program, który go obsługuje, nie ma możliwości włączenia go w inny sposób. Przed użyciem GPS polecam włączyć opcję XTRA i ściągnąć aktualizację pozycji satelit (jest w opcjach XTRA). Oczywiście trzeba ustawić porty GPS, najlepiej tak jak były podane, czyli tak jak w pkt. 7:"
Cytuj
Port programu GPS: COM7
Port sprzętowy GPS: COM9
Prędkość (Baud rate): 9600
Zaznaczona opcja "Automatycznie zarządzaj GPS".
W programie, w jego ustawieniach też trzeba ustawić prawidłowe port (takie same jak powyżej).

Soft jest standardowy Orange. Polecam zmienić na coś nowszego, tj. I8000NXXJB3 lub I8000NXXJC1 (można też wypróbować, ostatni I8000NXXJD7) lub zmienić na Windows Mobile 6.5.3, czyli soft I8000NXXJD3. Wszystkie softy są na forum. 6.5.3 różni się od zwykłego 6.5 interfejsem graficznym. Jest trochę bardziej "finger frendly" (ja jestem zadowolony, choć w swoim HTC Universal dalej korzystam z Windows Mobile 6.1 z ustawioną rozdzielczością RealVGA, czyli 640x480 96 DPI [standardowo wszystko jest na 192 DPI przez co jest znacznie większe, tak jak w Omnii]). Proces wgrywania softu jest łatwy i bezbolesny. Wystarczy kierować się tutorialem. ;)

Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 22, 2010, 18:01:59 »
mgcompany pisze m.in: Zmiana ustawień audio *#0002*28346#/i]
i mam problem o tkórym pisze już na kilku forach i nikt nie chce mi pomóc: jak podgłośnić słuchawkę bluetooth - sama słuchawka jest ustawiona na max i jest za cicho. Jak w tym kodzie podgłośnić bo nie chciałbym ryzykować uszkodzeniem.  Bardzo proszę o pomoc

[mod]zaloz osobny watek i nie zadawaj tego samego pytania w kilku watkach, bo... /koart[/mod]
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2010, 18:04:25 wysłana przez koart »

Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 25, 2010, 18:02:07 »
Łopatologia-...jak - a przedewszystkim GDZIE zainstalić pliki CAB( kompas,flash)?...jestem zielony az strach..

*

mgcompany

Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 25, 2010, 21:08:45 »
Pkt. 6.

Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 31, 2010, 13:34:20 »
Czy ktoś miał podobny problem w Omnii II?

Gdy chcę zmienić tapetę, to wyskakuje błąd. Bez znaczenia, czy jest to obrazek wgrany, czy oryginalny z oprogramowania. Telefon jest nowy i myślę, że problem się zaczął po wgraniu dwóch programów CleanRAM 2.0 i
Clean Temp. Dodatkowo nie mogę usunąć O2Compass 3.3 i O2Flash 1.1 z poziomu "ustawienia pamięci - pamięć
główna".
Ogólnie, telefon mnie rozczarowuje - strasznie się muli przy każdym wyborze, czy to odczytu wiadomości, czy innego menu.
dodam tylko, że telefon jest z orange.

*

mgcompany

Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 31, 2010, 13:48:45 »
Jeśli masz soft brandowany przez Orange, to polecam zmienić go na nowszy, oficjalny od Samsunga (linki znajdziesz na forum). Na nim wiele rzeczy nie działa poprawnie i prędkość działania pozostawia wiele do życzenia, z nowszymi softami nie ma już takich problemów i nie ma śmieci z Orange. Błędy, które opisałeś nie powinny się zdarzać, a programy CleanRAM i ClearTemp nie mieszają nic w telefonie (pierwszy co najwyżej zresetuje wszystkie procesy, o ile tak go ustawisz, a drugi usunie tylko niepotrzebne śmieci, bez ustawień czy plików systemowych). Nie wiem jeszcze czy używasz jakiejś wtyczki na ekran główny, jeśli nie, to ustawienia powinny działać normalnie; jeśli korzystasz z nakładki Samsunga, to w niej się zmienia tapetę chyba jednym z widgetów. Tak, czy siak, polecam wgranie nowszego softu z tego roku, bo jest znaczna poprawa w jakości działania, rozmów, korzystania z GPSa i innych rzeczach.

Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 31, 2010, 19:15:15 »
Ok, dzięki. Spróbuję :ok:

*

Offline jawamdame

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 25, 2010, 19:33:28 »
czy mozna zaktualizowac samego eboota?

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 27, 2010, 13:53:47 »
Tak.
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline karwi1

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG GT-I8000 OMNIA II
Odp: [Omnia II] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 28, 2010, 11:45:52 »
Dzięki.  :ok: Poprawiłem, bo w sumie źle to trochę opisałem wcześniej. Zapomniałem o dopisaniu, by wybrać CSC, a potem ewentualnie język i jeszcze o MoviNand. Jeśli będą się pojawiać jakieś błędy, to smiało pisać. Również jak ktoś będzie miał jakiś pomysł, by coś dodać, to też pisać.  :)
przy flashowaniu nie chce sie podswietlic opcja start downloading.
i po podlaczeniu wyswietla sie takie cos:
[Setup] Windows XP
[Setup] Download Ram Size :41777920 bytes,(39 MB)
OnDeviceChange \\?\USB#VID_04E8&PID_6619#5&3c9046b&0&1#{25dbce51-6c8f-4a72-8a6d-b54c2b4fc835}

wie ktos o co kaman?

Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 28, 2010, 13:05:00 »
Sprobuj wtyknac kabel do innego usb, u mnie ostatnio pomoglo

*

Offline karwi1

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG GT-I8000 OMNIA II
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 28, 2010, 21:54:30 »
Niestety nie pomogło.przypomne ze byly problemy przy aktualizacji sterownika samsung Mist...  windows wyswietlił monit ze obecna wersja jest aktualna i nie zainstalowal tej z folderu na dysku.Mam windowsa 7

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 28, 2010, 21:56:18 »
A przy uruchamianiu systemu wyłączasz opcję dotyczącą certyfikatów sterowników?
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline karwi1

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG GT-I8000 OMNIA II
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 28, 2010, 22:20:34 »
A przy uruchamianiu systemu wyłączasz opcję dotyczącą certyfikatów sterowników?

próbowalem to zrobic ale nie wiem dobrze zrobilem wciskając klawisz F8(nic sie nie działo :(

zainstalowałem ReadyDriverPlus ale nic to nie dało :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2010, 22:23:02 wysłana przez karwi1 »

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:34:07 »
Przy uruchamianiu systemu wciskaj f8 aż do skutku, aż pojawi się menu wyboru,
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline karwi1

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG GT-I8000 OMNIA II
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 29, 2010, 22:05:32 »
Przy uruchamianiu systemu wciskaj f8 aż do skutku, aż pojawi się menu wyboru,

Udało się  w końcu :D

*

mgcompany

Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 03, 2010, 23:28:28 »
Jeśli ktoś korzysta z Windows Vista lub 7 i ma problemy z wgraniem ROMu do Omnii, to może również spróbować wgrywać poprzez wirtualną maszynę, czy tam "tryb XP" (jak kto woli). Ostatnio ściągnąłem ze strony Microsoftu "Virtual PC" i ten cały tryb XP (tylko Windows XP musiałem wgrać swojego, bo ten od MS dalej nie bardzo chce działać z procesorami bez wirtualizacji, mimo update'a), wgrałem ActiveSync i podłączyłem co prawda HTC Universal (ale z Omnią też powinno spokojnie działać, będę niedługo próbował) i bezproblemowo wgrałem nowy ROM, bo na siódemce nie chciało mi się z tym bawić. :)
Link do strony MS: http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx

*

Offline CZOUK

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA 2 + MICRO 8GB
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 20, 2010, 14:24:01 »
u mnie tez sie nie podswietla . wszystko zrobilem jak napisanie. niewazne czy podepne do usb na sledziu czy w obudowie. nie wykrywa octans telefonu......szkoda bo napalilem sie na sense

*

mgcompany

Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 20, 2010, 15:18:07 »
A może napisałbyś coś więcej, jakiego systemu używasz, jak podłączasz Omnię?

*

Offline jacek87

  • **
  • 151
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 20, 2010, 19:26:41 »
No i zapewne znowu kolega, który popełnia prosty błąd -.- Do kompa podłączamy "WYŁĄCZONY" telefon dopiero po wcisnięciu detect...

*

Offline CZOUK

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA 2 + MICRO 8GB
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 20, 2010, 21:10:15 »
juz se poradzilem. zainstalowalem u siostry na lapku win xp i poszlo. nie ma co sie bawic na tym chłamie siódemce. ogolnie system jest dobry i stabilny ale jak sie przyjdzie cos zainstalowac (np jakies stery bez podpisu cyfrowego) to krew zalewa i mimo ze wybralem przy botowaniu systemu zeby nie sprawdzal to i tak napisal ze strownik nie bedzie dzialal bo nie ma podpisu... heh

jacek87  umiem czytac :D  podlączalem tak jak w faq  napisane... nie mam trocin zamiast mózgu..

*

Offline jacek87

  • **
  • 151
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 20, 2010, 21:58:41 »
To gratuluję udanego zainstalowania romu no i oczywiście mózgu :grin:

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 26, 2010, 20:44:51 »
Dla tych którzy mają problem z aktualizacją sterownika na Viście:
...ponieważ Vista w domyśle nie pozwala na zamianę sterownika nowszego na starszy czyli za każdym razem gdy chciałem go zaktualizować i wybierałem lokalizację to po prostu Vista pokazywała komunikat, że nie można zaktualizować sterownika ponieważ zainstalowany jest aktualny. Tak więc musiałem troszkę pomyśleć co zrobić. Zrobiłem tak: wyłączyłem najpierw sterownik w menadżerze urządzeń, ale nie odinstalowywałem go. Następnie kliknąłem na aktualizację i wybrałem standardowo opcję "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika", ale następnie zamiast od razu wskazywać ścieżkę do pliku to kliknąłem opcję "Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze", a dlaczego? Otóż dlatego, że w teorii Vista pokaże tylko dostępny aktualny sterownik, ale również możemy wybrać sami poprzez opcję "Z dysku", a wiadomo, że wówczas system zachowuje się tak jakby sterownik wybierany był bezpośrednio z listy sterowników Visty więc nie będzie stwarzał problemów z podmianą i nie zablokuje już nadpisania starego sterownika na nowym. Tak oto udało mi się go w końcu zaktualizować.
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline Makubo

  • ****
  • 939
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Android 8.0
  • Sprzęt: LG G7 ThinQ
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 29, 2010, 10:11:28 »
Czy w Omnia 2 akceleracja 3D jest gdzieś osobno włączana? Nogdzie tego w opcjach nie widzę. Karuzela w SPB chodzi mi jak Quake na Atari  :E czyli wogóle. No powiedzmy, że chodzi ale skacze jak ................. Wgrałem biblioteki SDK podane strone wcześniej + jakiś akcelerometr z HTC. W opcjach karuzeli uruchomiłem go i jakby "podrygiwał" Ale nigdy nic nie chodzi płynnie jak na filmach z Youtube :(
"We are the Borg, resistance is futile!"

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 29, 2010, 13:43:12 »
Mam to samo na SPB - doszedłem do wniosku, że nie będę używał karuzeli :P
What we do in life echoes in eternity...

*

mgcompany

Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 29, 2010, 19:31:05 »
Akcelerometr to coś innego niż akcelerator. To pierwsze mierzy położenie telefonu, a to drugie odpowiada za grafikę. Akceleracja działa automatycznie, ale odpowiednio dopiero na ustawieniu wydajności w ustawieniach systemu na wysokie. Samo SPB MS powinno być też w jednej z ostatnich wersji, bo pierwsze słabo działały, ale karuzela i tak jest tylko mało użytecznym, powolnym bajerem. Za to reszta działa miło. :)

*

Offline Makubo

  • ****
  • 939
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Android 8.0
  • Sprzęt: LG G7 ThinQ
Odp: [i8000] FAQ - Podstawowe informacje, instrukcje, programy i inne!
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 30, 2010, 13:07:29 »
No ale przechył karuzeli działa z udziałem akcelerometru a ten pojawił mi się o dziwo dopiero po wgraniu tego dodatku z HTC podanego strone wcześniej. Ale wracając do samej karuzeli to płynnie działa ona dopiero wtedy kiedy wyłączę w opcjach SPB akceleracje 3D, wtedy znika przechył karuzeli ale sama kręci się wyśmienicie :)
"We are the Borg, resistance is futile!"