[i8000] Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.

  • 26 Odpowiedzi
  • 11024 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie wiem czy wszyscy wiedza ( bo ja nie wiedzialem do wczoraj )
ze gry takie jak tower defence czy eksperyment 13 , xtrat moga dzialac znacznie szybciej.

A wystarczy na czas gry wlaczyc maksmalna wydajnosc procesora ( domyslnie jest na auto )

i mamy boost 50 % troche to dziwne bo nie wiedzialem o tym  :shock:

Pewnie nie wszyscy o tym wiedza, a zauwazylem to na Tower defence , tak nagle ultra plynnie gra zaczela dzialac  :evil:
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2010, 22:33:10 wysłana przez beju »

*

Offline kris89

  • **
  • 207
  • Sprzęt: iTelefon 4 - iOS 4.3 b1
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2010, 00:43:23 »
Wiedzialem ze musi byc cos o czym wiem a Ty nie. Ta wydajnosc procesora jest wlasnie dla aplikacji bardzo obciazajacych procka, ze dokladnie 50% to nie wiedzialem.

PS. boost a nie boot ;)

Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2010, 01:01:00 »
Hehe

Jakos tego nigdy doglebnie nie sprawdzalem, sadzilem ze jak procesor jest obciazony na 100 to sie przestawia na taka wydajnosc.
Chociaz robilem kiedys testy na TMCP automatyczne ustawienie i pelna wydajnosc dawaly ten sam wynik w benchmarku.
Wiec logicznie rozumujac ta zmiana nie powinna dawac zadnego przyrostu predkosci w generowaniu grafiki w ogl, a jednak jest inaczej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2010, 11:14:13 wysłana przez mirek190 »

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2010, 10:14:17 »
Faktycznie, to działa. 13 chodzi już płynnie. Także na TF3D widać wyraźne zwiekszenie płynnosci. Ciekawe co na to bateria?

*

Offline muminisko

  • ***
  • 464
  • HTC Desire Z + graty na WM...
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2010, 10:18:15 »
Ciekawe co na to bateria?
:D:D:D:D hahaha no ale odkrycie. Zasadniczo przez zdecydowaną większość czasu wydajność procesora mam ustawioną na maksimum. Co zabawniejsze - wpływ na zużycie "prundu" praktycznie pomijalny.

Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2010, 11:17:59 »
Ale ta zwiekszona wydajnosc widac tylko w grach lub programach kozystajacych Ogl to tak jakby przy max ustawieniach uklad graficzny podnosil sobie taktowanie.
Wydajnosc procesora jest taka sama ( TCMP nie pokazuje wzrostu wydajnosci )

Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2010, 12:09:27 »
Ciekawe co na to bateria?
:D:D:D:D hahaha no ale odkrycie. Zasadniczo przez zdecydowaną większość czasu wydajność procesora mam ustawioną na maksimum. Co zabawniejsze - wpływ na zużycie "prundu" praktycznie pomijalny.

Nie jestem taki pewien, gdyż ustawienie "auto" powoduje, że przy blokadzie ekranu taktowanie spada. To nam daje dłuższy czas czuwania telefonu...


*

Offline mortiser

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2010, 12:14:56 »
Czyli co ? 
Ustawić full i bateria siada szybciej? Czy ustawić full i bateria to samo co auto ?

przydał by się jakiś jeszcze skrót do tego w spb (coś typu jasność)

*

Offline muminisko

  • ***
  • 464
  • HTC Desire Z + graty na WM...
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2010, 14:32:50 »
Ustawić full i bateria siada szybciej? Czy ustawić full i bateria to samo co auto ?
Bateria siada troszeczkę szybciej, ale wpływ puszczenia procesora na pełnych obrotach przy większym obciążeniu na stan baterii jest naprawdę prawie pomijalny. Ot - powiedzmy, że zamiast 48h będzie trzymała 47.5h i tyle.

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2010, 19:52:31 »
No dobra, a czy ktoś ma pomysł na kompromis? Tak by przy 3d(pracy warpera ES1.0) było te 800MB, a gdy system nic nie robi taktowanie obniżało się jak w automacie?

*

Offline m4ro7

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gang Bang
  • Sprzęt: HTC One
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2010, 22:43:25 »
Mi się tak wydaje tak, na chłopski rozum to jak jest "automatycznie" to myślę że telefon powinien sam sobie właśnie dostosowywać.
Gdy jest uśpiony to na minimum, a przy większych obciążeniach powinien regulować sobie na MAX.
W takim razie to kolejna rzecz którą Samsung zrąbał  :-|

*

Offline siemi1

  • ****
  • 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • forum
  • Sprzęt: Samsung Omnia II 8GB Orange,
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2010, 00:56:51 »
Tez myslałem ze system poprawnie bedzie sam ustawial predkosc procka.. a tu lipa. jak zmienilem na Max to wdze ze  S2U2 nie zamula tylko sioe mod razu włacza i szybko wszytsko smiga.. Przetestuje jak sie to u mnie ma do baterii ciekawe:) Nie spodziewalem sie ze to nie bedzie na tyle dopracowan zeby tak chodziło. Druga sprawa to ze niue wiemy na jakiej zasdzie Omnia wybiera predkosc procka..
__________________________________
Samsung Omnia II 8GB ROM Orange

*

Offline koart

  • *****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2010, 08:33:33 »
Mi się tak wydaje tak, na chłopski rozum to jak jest "automatycznie" to myślę że telefon powinien sam sobie właśnie dostosowywać.
Gdy jest uśpiony to na minimum, a przy większych obciążeniach powinien regulować sobie na MAX.
W takim razie to kolejna rzecz którą Samsung zrąbał  :-|

to nie jest takie proste bo niby skad tel. ma wiedziec ze ma wieksze lub mniejsze obciazenie???
wiesz to tak jak z jazda samochodem z automatyczna skrzynia biegu, jechac jedziesz ale obrotow nie podkrecisz :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline muminisko

  • ***
  • 464
  • HTC Desire Z + graty na WM...
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2010, 10:40:07 »
to nie jest takie proste bo niby skad tel. ma wiedziec ze ma wieksze lub mniejsze obciazenie???
Takie rozwiązania są od dawna stosowane w procesorach mobilnych Intela (kiedyś ta seria nazywała się ULV) np. i sprawdza się doskonale. Co więcej można było nawet samodzielnie ustawiać napięcie podawane na rdzeń procesora i taktowanie w zależności od obciążenia procesora. Jak widać można. Sprawa czysto softwarowa i jak słusznie zauważył m4ro7 - kolejna spieprzona przez Sammiego.

BTW. Po własnych testach z wpływem maksymalnego taktowania proca na zużycie energii (minimalny) byłem święcie przekonany, że wszyscy na świecie mają tak właśnie ustawioną wydajność O2.

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2010, 10:51:59 »
to nie jest takie proste bo niby skad tel. ma wiedziec ze ma wieksze lub mniejsze obciazenie???
wiesz to tak jak z jazda samochodem z automatyczna skrzynia biegu, jechac jedziesz ale obrotow nie podkrecisz :)
W systemie masz menadżera zadan. On pokazuje obciążenie procesora. Gdy obciązenie przekroczy np 80% system powinien zwiekszyć taktowania na maxa. Gdy spadnie do np 10% obniżyć taktowanie o powiedzym połowe. Gdy nadal obciażenie będzie poniżej 10% obniżyć jak tylko się da. Banalne. Intel i AMD od dawno stosują to w swoich procesorach - EIST i Cool 'n' Quiet . Zresztą juz moja starodawna Tosia e800 prawidłowo zarządza energią. Czemu ta ztuka nie udał się samsungowi? W i900 przecież działało. W i8000 przy odtwarzaniu filmów też działa. Czemu przy grafice nie działa?

*

Offline koart

  • *****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2010, 11:05:48 »
a jaki sens w takim razie ma ten automat skoro przy maksymalnych ustawieniach jest tak niewiele wieksze zuzycie baterii?
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 03, 2010, 11:08:50 »
Podnoszenie na auto czestotliwosci procesora dziala , tu jest inny problem .
 To wyglada jakby uklad graficzny na auto dzialal z polowa predkoscii a dopiero na wysokiej wydajnosci przyspiesza np 200 Mhz do 400 Mhz.
Tu jest problemm.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2010, 21:00:41 wysłana przez mirek190 »

Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2010, 12:15:29 »
Hmm, wygląda na to, że trzeba samemu sprawdzić żywotność baterii w ustawieniach "auto" i "max"....

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2010, 12:37:28 »
Podnoszenie na auto czestotliwosci procesora dzila , tu jest inny problem .
 To wyglada jakby uklad graficzny na auto dzialal z polowa predkoscii a dopiero na wysokiej wydajnosci przyspiesza np 200 Mhz na 400 Mhz. Tu jest problemm.
Znacie jakis program który by potrafił robić wykres taktowania procesora?

*

Offline mortiser

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 03, 2010, 17:07:13 »
Hehe nawet karuzela w spb chodzi płynnie przy ustawieniach max procka :D 

testuje od teraz jak się będzie sprawował tel przy max cpu ;)

*

mgcompany

Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 03, 2010, 20:55:04 »
wiesz to tak jak z jazda samochodem z automatyczna skrzynia biegu, jechac jedziesz ale obrotow nie podkrecisz :)

Nie wiem czy jeździłeś automatem, ale podkręcić się obroty da.  :P Można ograniczyć biegi poprzez wrzucenie 2, 3 czy 4, można wcisnąć pedał gazu by zredukować bieg, można (jeśli akurat auto ma taką opcję) włączyć tryb sportowy. ;)

Znacie jakis program który by potrafił robić wykres taktowania procesora?

Z tego co znalazłem, to jest kilka programów, ale nie testowałem ich, bo nie mam potrzeby - Pocket Battery Analyzer, BattLog i chyba jeszcze PowerGuard ma taką możliwość. Nie wiem jak Batii, ale on chyba czegoś takiego nie robi.

EDIT: Kurka wodna, pomyliło mi się taktowanie z baterią. Sorry, ale chyba za bardzo zmęczony jestem.
EDIT2: Programu do monitorowania taktowania procesora, chyba nie ma. Jedynie jakieś menedżery zadań pokazują wykresy z obciążeniem procesora, ale nawet jeśli by była taka aplikacja, to prędzej pod procesory Intela/Marvella.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2010, 21:04:16 wysłana przez mgcompany »

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2010, 20:59:44 »
Wydajnosc procesora jest taka sama ( TCMP nie pokazuje wzrostu wydajnosci )

Mysle, ze sednem problemu jest dynamika przelaczania w trybie auto. Normalnie sa pewne opoznienia w czasie przelaczania trybu pracy procesora, jesli cykli takich przelaczen jest bardzo duzo (a nie wiadomo, jak zachowuje sie procesor podczas np. grania), daje to juz konkretne i mierzalne opoznienia. Procesor Samsunga nie jest szczytem techniki, jesli dodatkowo doszly bledy to efekt jest jaki jest.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2010, 21:01:19 wysłana przez xaltuton »
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline koart

  • *****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 03, 2010, 21:21:08 »
dzisiaj potestowalem jazde z gpsem na takim smiesznym programiku speedalarm i zauwazylem ze jesli mam procesor wlaczony na auto to dosyc czesto program gada o zgubieniu sygnalu gps, a ze jezdze stalymi trasami wiec dokladnie wiem w jakich miejscach gubi ten sygnal.. dzisiaj podkrecilem ustawienia procesor na high i ani razu mi sie nie odezwal program o zgubieniu sygnalu nawet mimo sniezycy ktora szalala w Lublinie przez pol godziny :)
oczywiscie bede dalej testowal ale wydaje sie ze nawet wspolpraca gpsu z innymi programami lepiej wypada
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 03, 2010, 21:38:48 »
dzisiaj potestowalem jazde z gpsem na takim smiesznym programiku speedalarm i zauwazylem ze jesli mam procesor wlaczony na auto to dosyc czesto program gada o zgubieniu sygnalu gps, a ze jezdze stalymi trasami wiec dokladnie wiem w jakich miejscach gubi ten sygnal.. dzisiaj podkrecilem ustawienia procesor na high i ani razu mi sie nie odezwal program o zgubieniu sygnalu nawet mimo sniezycy ktora szalala w Lublinie przez pol godziny :)
oczywiscie bede dalej testowal ale wydaje sie ze nawet wspolpraca gpsu z innymi programami lepiej wypada

Ciekawe spostrzenie. Jesli ma to rzeczywiscie zwiazek jeszcze z GPS'em, to jest to jeszcze wieksza niedorobka niz sie wydaje :-)
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline KM

  • **
  • 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2, TT One XL
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 03, 2010, 21:49:31 »
oczywiscie bede dalej testowal ale wydaje sie ze nawet wspolpraca gpsu z innymi programami lepiej wypada
Rzeczywiście ciekawe. Jutro potestuję z TT. Dotychczas bywało często, że "odnajdywał się" dopiero 150 metrów za skrzyzowaniem (ale ja szybko jeżdżę  :wink: )

*

Offline muminisko

  • ***
  • 464
  • HTC Desire Z + graty na WM...
Odp: Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 03, 2010, 22:05:24 »
dzisiaj potestowalem jazde z gpsem na takim smiesznym programiku speedalarm
Tsiiiammmm... Czy Samsung tych programistów rekrutuje drogą ulicznych łapanek w Górnym Gabonie?!?! Robią naprawdę fajny sprzęt, ale soft woła o pomstę do nieba....

Odp: [i8000] Ciekawy ficz by przyspieszyc gry obslugujace akcelerator o 50 %.
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 06, 2012, 17:38:24 »
Witam. jak przestawić wydajność procesora na 100%... robi się to w ustawieniach czy możne jakimś programem. mam rom I8000XX-JG5-BARR 2-SENSE-v.2.7.1
Pzdrawiam