[i8000]"Czerwona" słuchawka rozłącza GPRS

  • 7 Odpowiedzi
  • 4242 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline stelma6

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia II (i8000) + S55
[i8000]"Czerwona" słuchawka rozłącza GPRS
« dnia: Lipiec 24, 2012, 20:15:25 »
Witam,
przeszukałem forum oraz u Wujka Gugla zasięgnąłem rady, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Mam problem z połączeniem GPRS (wcześniej mi to nie przeszkadzało, bo miałem małe pakiety netowe), a mianowicie zawsze gdy kliknę czerwoną słuchawkę, połączenie z siecią GPRS się rozłącza.

W ustawieniach połączeń danych mam odznaczone wszystkie opcje, w
Zakończ (krótkie), uśpienie, brak pakietów przez...
więc nie powinno się rozłączać połączenie z gprs, szczególnie, że czasami wykorzystuję "czerwoną" słuchawkę do minimalizacji aplikacji.

Mam jeszcze jedno pytanie, ActiveSync jak ustawiłem opcję Eksczendż z Guglem :) , to przy opcji synchro np co 5 minut po synchronizacji się rozłącza. W playu naliczanie jest co 100kib, więc taka opcja jest słaba, poza tym chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś program dla Omnii który ustawia połączenie 3G na stałe, by się co jakiś czas nie rozłączało? (tak jak GPRS Tweak dla telefonów HTC)?

Więcej informacji:
Soft: MetroCity 2.0 produkcji WallE
Sieć: PLAY
Dialup Enable/Disable - wszystkie włączone
Phone Weaver - żaden profil nie wyłącza połączeń danych.
HDSPA włączone
Sieć ustawiona na Orendż

Programy działające w tle:
S2U2
Medżikol (magicall) :)
PhoneWeaver
PocketWeather - opcje korzystania z 3G wyłączone

Z góry dzięki za pomoc (byle nie linkami typu lmgtfy.com)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2012, 20:17:14 wysłana przez stelma6 »

*

Offline tomasz007

  • ****
  • 520
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900    I8000-Omnia II, nokia 6310
Odp: [i8000]"Czerwona" słuchawka rozłącza GPRS
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2012, 00:37:00 »
jak masz ustawione "zakończ (krótkie)" to znaczy, że rozłączasz przesył danych po krótkim  naciśnięciu czerwonej słuchawki - czyli fon działa dobrze zgodnie z tym co sobie zażyczyłeś - zmień ustawienia czyli odhacz "krótkie"
G900 (a właściwie toshiba) skłoniło mnie do zmiany firmy - chwała im za to

*

Offline stelma6

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia II (i8000) + S55
Odp: [i8000]"Czerwona" słuchawka rozłącza GPRS
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2012, 14:47:18 »
Właśnie mam to odhaczone i dlatego mnie zastanawia takie zachowanie.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: [i8000]"Czerwona" słuchawka rozłącza GPRS
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2012, 22:51:44 »
Udało Ci się znaleźć rozwiązanie problemu? Moja i8000 też zaczęła rozłączać połączenia GPRS po wciśnięciu czerwonej słuchawki, mimo że w opcjach wszystko mam odznaczone, czyli nic nie powinno rozłączać połączenia GPRS.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline stelma6

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia II (i8000) + S55
Odp: [i8000]"Czerwona" słuchawka rozłącza GPRS
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2012, 14:19:12 »
Witam,
udało mi się rozwiązać problem, ale to tylko półśrodek, bo zrobiłem HR, ale nie z tego powodu. Tylko należałoby sprawdzić co powoduje rozłączanie 3G? Jedyne czego nie wgrałem w stosunku do poprzedniego systemu to Opera Mobile, ale problem może być głębiej. (Ten sam soft).

@lola: zaczęła po wgraniu innego ROMu czy jakiegoś programu? Może program GPRS Enable-Disable coś psuje? Nie jest to problem bardzo poważny, jednak powoduje, że używanie czerwonej słuchawki do minimalizacji programów jest średnim rozwiązaniem.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: [i8000]"Czerwona" słuchawka rozłącza GPRS
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2012, 21:33:04 »
Witam,
udało mi się rozwiązać problem, ale to tylko półśrodek, bo zrobiłem HR, ale nie z tego powodu. Tylko należałoby sprawdzić co powoduje rozłączanie 3G? Jedyne czego nie wgrałem w stosunku do poprzedniego systemu to Opera Mobile, ale problem może być głębiej. (Ten sam soft).

@lola: zaczęła po wgraniu innego ROMu czy jakiegoś programu? Może program GPRS Enable-Disable coś psuje? Nie jest to problem bardzo poważny, jednak powoduje, że używanie czerwonej słuchawki do minimalizacji programów jest średnim rozwiązaniem.
Tak podejrzewam, że HR pewnie rozwiąże problem, ale wolałbym HR-auniknąć.
Co właśnie dziwne, nie kojarzę, że instalowałem jakiś program w momencie, gdy zauważyłem występowanie problemu. Zestaw używanych przeze mnie aplikacji jest na tyle niezmienny, że wobec "natłoku" nowych aplikacji na WinMo praktycznie nic nowego nie instaluje. A już na pewno nie zmieniałem Opery. Do przełączania APN-a używam od pół roku swojej aplikacji (http://pdaclub.pl/forum/oprogramowanie-wylacznie-dla-ppc-phone-edition/lolaapntoggler-moze-komus-sie-przyda/), więc nie podejrzewam, że akurat ona coś bruździ.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline stelma6

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia II (i8000) + S55
Odp: [i8000]"Czerwona" słuchawka rozłącza GPRS
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2012, 12:43:13 »
No niestety WM ma czasem pewne swoje fanaberie :). Mi ostatnio po nieudanej synchronizacji z googlesync skaszanił się plik pim.vol, i nie mogłem połączyć się z kontaktami, ponadto usługa telefonu też się uszkodziła (mogłem wpisać PIN, ale już próba połączenia z siecią GSM wywoływała komunikat: nie można uruchomić usługi czy coś w tym stylu). To wymagało HR :).

Możliwe, że jakiś program coś zapisał w rejestrze. Cóż, mimo swoich zalet (przez które siedzę na WM i nie mam w planach używania Androida) ma także swoje wady do których należy przywyknąć.

BTW: Dla mnie ideałem byłbym SGSIII na WM6.5 :)

*

Offline tomasz007

  • ****
  • 520
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900    I8000-Omnia II, nokia 6310
Odp: [i8000]"Czerwona" słuchawka rozłącza GPRS
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2012, 01:37:47 »
No niestety WM ma czasem pewne swoje fanaberie :).

BTW: Dla mnie ideałem byłbym SGSIII na WM6.5 :)

No właśnie - musiałem zakupić ten model bo nie ma już aplikacji dla WM w wielu usługach - android może i fajny a jednak nostalgia przyciąga do WM (mam też ulubioną i dobrą Omnię -jeszce działa - prawie 3 lata i bateria daje radę choć dupy już nie urywa),
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 01:42:58 wysłana przez tomasz007 »
G900 (a właściwie toshiba) skłoniło mnie do zmiany firmy - chwała im za to