B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia

  • 81 Odpowiedzi
  • 28223 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 08, 2011, 22:59:49 »
Witam. Mam pytania do wlascicieli B7350, a szczegolnie m-99, ktory mial wczesniej B7330, bo porownanie obu telefonow mnie interesuje jako, ze oba biore pod uwage ;-) Z watku wyczytalem co moglem od poczatku do konca i roznice tu wymienione wydaja sie mniej istotne dla mojego wykorzystania sprzetu czyli glownie telefon, synchronizacja push kontaktow/kalendarza/maili z googlowskim serwerem Exchange, rzadziej przegladam www i niewielkie roznice w wydajnosci obu maszyn maja male znaczenie. Dreczy mnie jednak pare spraw. Obecnie mam starego, dobrego i600 i stad zastanawiaja mnie pewne roznice w stosunku do dotykowego 7350:
1. Wielkosc menu - na filmikach wydalo mi sie ono po prostu duze - dostosowane do obslugi palcem - czy to nie przeszkadza? Skoro jest klawiatura to wolalbym chyba widziec cale menu i szybko pyknac z klawiatury jakis wybor, ale moze to nie jest taki problem po przesiadce z bezdotykowej wersji?
2. Czy mozna pozycje z menu wybierac jak w bezdotykowej wersji skrotami, czyli cyferkami? To bardzo przyspiesza wybor.
3. Ogolnie mam wrazenie, ze dostosowane do palcy elementy interfejsu sa duze, rowniez ikon w menu sie miesci jakby mniej - czy to przeszkadza w praktyce?
4. Widocznosc ekranow w sloncu. Gsmarena.com bardzo chwali ekran w B7330 za ten punkt - ponoc jest porownywalny do efektow w Nokiach biznesowej serii E, czyli bdb. A jak pod tym wzgledem ma sie B7350? Z reguly dodatkowa warstwa sitaki dotykowej pogarsza wlasciwosci przy ostrym sloncu, ale rozni producenci radza sobie z tym calkiem niezle, np. Nokia w N97 (nie mini).
5. Czy okazjonalne przegladanie netu da rade bez dotyku?
6. Jakies inne problemy np. z oprogramowaniem firm trzecich zwiazane z niedotykowym ekranem starszej Omnii?
7. Jak jest z nawigacja? Czy AM zadziala rowniez na bezdotykowej wersji czyli B7330 z wgranym "Fake cursor"?
Ufff... przepraszam, ze tak duzo tych punktow, ale wybor naprawde nielatwy dla mnie :-) Patrzylem na rozne Androidy, iPhony, ale jakos nie przekonuja mnie bajery, tylko mozliwosci wlasnie klienta email i roznorodnych ustawien wbudowanych programow - tutaj nadal stary, dobry WM jest niezly ;-)

*

Offline slveck

  • 33
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 27, 2011, 12:54:54 »
po tygodniu użytkowania również podzielę się wrażeniami.
niewątpliwą zaletą OP4 jest cena, ja kupiłem telefon za 369zł. nówka z salonu. stosunek ceny do możliwości niesamowity.
jakość wykonania na dosyć wysokim poziomie, wszystko dobrze spasowane, plastik dobrej jakości. ekran 320x320 nie powala na kolana rozdziałką, ale jak na tel z qwerty to i tak więcej o 120 niż np Nokia E. jasność i kolory rzekłbym że nawet bardzo dobrze, na dworze widoczność na tyle przyzwoita że nie trzeba szukać cienia. klawiatura, no tu trzeba się na począku przyzwyczaić, trochę dziwne ułożenie pod kątem ale tak jak mówiłem dwa dni i jest ok. no i chyba największe zaskoczenie (pozytywne), aparat. zdjęcia wychodzą rewelacyjne (jak na komórkę oczwiście). stabilność systemu oraz jego szybkość działania bardzo dobre. wifi, gps to bajka. gps łapie w ok 6sek, 30 sek w bloku w pokoju (AM). jakość sygnału rewelacyjna, telefon działa w miejscach gdzie mój HTC Touch HD nie miał nawet jednej kreski. bateria trzyma 3 dni intensywnego użytkowania (wifi, GG, AM, smsy i rozmowy), z programami nie wiem jak jest, ja używam tylko AM, GG, Parlingo. wady telefonu to raczej programowe są. np suwak blokady, czasami wyłączają się ustawienia wyłaczenia wyświetlacza po ładowaniu. największą dla mnie jest nie zapisywanie wysłanych smsów z pozycji ksiązki telefonicznej (używam SPB Mobile Shell) oraz 3 sygnały powiadamiające o wysłaniu wiadomości. osobiście nie żałuję zamiany HTC na OP4, głównie z powodu zasięgu i czasu działania baterii.

*

Offline Mataj

  • 18
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 28, 2011, 09:39:43 »
Z tym zasięgiem bym polemizował - nie wiem, być może mam zbyt wygórowane wymagania, ale odnoszę wrażenie, że OP4 ma gorsze Radio niż Omnia I. W mieście nie ma problemów, ale już w domu pod miastem ciężko mi się dogadać... podczas, gdy Omnia I nie miała większych problemów.
Obserwacje w sieci Orange.

Co do reszty nie mogę się nie zgodzić ;) To mój drugi (poza b. krótkim okresem posiadania i780) obok i600 telefon ze sprzętową, niewysuwaną klawiaturą QWERTY i jestem póki co bardzo zadowolony. Klawiatura na ekranie jakoś do mnie nie przemawia (nie mogłem się przyzwyczaić na i900).

Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 28, 2011, 16:50:25 »
Co do zasięgu w Omnii I900 właśnie nie było zbyt dobrze moim zdaniem. Dopiero ostatnie softy pod tym względem były dopracowane i było już ok. Miałem  kiedyś I900 a teraz B7350 i nie zauważyłem aby sobie ten telefon gorzej radził z zasięgiem. Widać w tym przypadku też może to być kwestia softu.

*

Offline Mataj

  • 18
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 29, 2011, 09:24:30 »
Co do zasięgu w Omnii I900 właśnie nie było zbyt dobrze moim zdaniem. Dopiero ostatnie softy pod tym względem były dopracowane i było już ok. Miałem  kiedyś I900 a teraz B7350 i nie zauważyłem aby sobie ten telefon gorzej radził z zasięgiem. Widać w tym przypadku też może to być kwestia softu.

No tak, ja w i900 zmieniałem soft kilkakrotnie, może dlatego uważam, że miała dobry zasięg. Zwłaszcza, że tam było kilka radio ROMów dostępnych (nie każdy ROM zmieniał radio ROM), więc było z czego wybierać ;)

*

Offline m-99

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: B7350 było B7330, Palm Pro, i780, HP 6915
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 30, 2011, 11:25:01 »
Cześć,
To ja jeszcze o tym zasiegu, siedzialem z kolegami w budynku z grubych scian na dolnej kondygnacji (w wawie) i jeden kolega na Nokii z tradycyjna klawiatura mial 0-1 kreski, drugi kolega mial Nokie e72 i mial 1-3 kreski (akurat ktos do niego dzwonil stad rozmowa na ten temat) i co chwila go rozlaczalo (3g off). U mnie na Omnii bylo 4 kreski i nie mialem problemu z prowadzeniem rozmowy. Wszyscy w tej samej sieci.
A poza tym napisze, ze telefonu uzywam nadal z powodzeniem i podtrzymuje swoje opinie wczesniej wyrazone. Po takim uplywie czasu na baterie nie narzekam, czesto korzystam z hardware' owego przycisku poczta sms zeby od razu tam sie dostac - bardzo wygodne. A klawiatura nie najlepsza ale na ekranowa bym nie zamienil. Cena ostatnio faktycznie mala, mnie niestety kosztowal 1100 zl, kupowalem w Orange jak sie pojawil i jeszcze simlocka w salonie sciagalem. Ostatnio kupilem Samsunga Galaxy Pro ale sie nie przesiadam, przyzwyczailem sie do windy, mam swoje programy. Jakby ktos chcial kupic to niech pisze.
m-99
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2011, 11:26:36 wysłana przez m-99 »

Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 01, 2011, 10:02:00 »
To teraz z innej beczki :) Moje pierwsze wrażenia co do Omni 4 bardzo pozytywne, aczkolwiek miałem małe zawirowania softu, mianowicie: ekran telefonu sam mi sie wlaczal i potrafil telefn sie zrestartować. Po HR i wyłaczeniu telefonu na kilka h wszystko działa. Teraz moje pytanie próbował ktoś wgrać na niego androida?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 01, 2011, 10:11:19 »
A jest w ogóle port Androida na ten telefon?

*

Offline cormacart

  • **
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cormac Mac Art
  • Sprzęt: HTC Polaris, Samsung Omnia Pro4
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 03, 2011, 21:48:46 »
ale lipa. Vibra nagle przestała działać. Bez ostrzeżenia. Jutro hard reset, jak nie pomoże, niestety serwis.
Tak przy okazji, zauważyłem w obu posiadanych egzemplarzach: jak troszkę mocniej się porusza całą obudową Omni, to się całkowicie wyłącza. Żonie padła w torebce.


edit: zostaje tylko serwis.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2011, 11:20:42 wysłana przez cormacart »

*

Offline slveck

  • 33
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 04, 2011, 09:44:04 »
TO niech Zona nosi w etui;)

*

Offline cormacart

  • **
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cormac Mac Art
  • Sprzęt: HTC Polaris, Samsung Omnia Pro4
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 04, 2011, 13:03:24 »
TO niech Zona nosi w etui;)

Nie jesteś zbyt pomocny ale nic to. Jak mówią Anglosasi: "you missed the point" z mojej wypowiedzi. Chyba że jako producent etui chciałeś się zareklamować  :wink:

Kolejna rzecz. Kilka razy zdarzyło mi się, że w czasie wykonywania soft resetu, ekran Omni dziwnie "falował" , śnieżył. Nie wiem jakiego terminu użyć dokładnie. Musiałem całkowicie wyłączyć urządzenie, żeby zaskoczyło. Spotkał się ktoś z Was z taką przypadłością?

*

Offline slveck

  • 33
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 04, 2011, 13:08:44 »
to był oczywiście żart - sorki
dzisiaj specjalnie wyginałem, ściskałem a nawet upuściłem telefon na dywan (max 40cm). na szczęście nic się nie stało. sprawdzałem też u znajomego (bez dywanu) i też żadnych skutków ubocznych. może masz jakiś felerny egzemplarz. wydaje mi się, że pozostaje serwis i walka o wymianę na nowy

*

Offline cormacart

  • **
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cormac Mac Art
  • Sprzęt: HTC Polaris, Samsung Omnia Pro4
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 04, 2011, 13:23:11 »
to był oczywiście żart - sorki
dzisiaj specjalnie wyginałem, ściskałem a nawet upuściłem telefon na dywan (max 40cm). na szczęście nic się nie stało. sprawdzałem też u znajomego (bez dywanu) i też żadnych skutków ubocznych. może masz jakiś felerny egzemplarz. wydaje mi się, że pozostaje serwis i walka o wymianę na nowy

W takim razie mam dwa felerne egzemplarze, ponieważ jestem w stanie wyłączyć oba w ten sam sposób:
ekran zgaszony, pda leży w poziomie na obu dłoniach i delikatnie naciskam przeciwległe rogi. Na bank się wyłączy ale to chyba normalne. Bateria pewnie przestaje stykać. Tym się nie martwię. Brak vibry i to dziwne "falowanie" ekranu (może ze 3, 4 razy od 28.06.2011 r. ) jest gorsze. Na szczęście to mój nawalił a nie żony. Kawalerowie mogą się już śmiać  :wink:  zaobrączkowani wiedzą o co mi chodzi...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2011, 13:25:27 wysłana przez cormacart »

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 04, 2011, 14:36:12 »
oprocz tych wsuwek zadnego sensownego etui do omnii pro nie ma
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 05, 2011, 09:11:10 »
cormacart mam identycznie, telefon potrafi sam sie wylaczyc i właczyc podczas noszenia w kieszeni. Zdarza mi się to sporadycznie no ale jest, myslalem ze moze gdzies jest luz i akumu. nie ma lacza ze stykami. Jak sie wkurze to go dam na gwarancje

*

Offline slveck

  • 33
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 05, 2011, 11:10:18 »
a taki z ciekawości. z jakiej sieci macie OP4?

*

Offline cormacart

  • **
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cormac Mac Art
  • Sprzęt: HTC Polaris, Samsung Omnia Pro4
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 05, 2011, 11:45:29 »
a taki z ciekawości. z jakiej sieci macie OP4?

allegrowe Plus GSM

*

Offline slveck

  • 33
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 05, 2011, 13:09:11 »
to w sumie tak jak ja. dzisiaj znowu wyginałem fona i nic, działa, brzęczy i świeci.

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 05, 2011, 18:07:41 »
też allegrowe plus
jak narazie wszystko chodzi ale mam etui co prawda tylko wsuwkę ale zawsze
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline cormacart

  • **
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cormac Mac Art
  • Sprzęt: HTC Polaris, Samsung Omnia Pro4
Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 05, 2011, 19:06:44 »
też allegrowe plus
jak narazie wszystko chodzi ale mam etui co prawda tylko wsuwkę ale zawsze

spokojnie Panowie, nie twórzmy zbędnej psychozy :wink:  w jednym z dwóch (allegrowoplusowych) kupionych przeze mnie padła vibra i to wszystko. Wyłączania się nie traktuję tak naprawdę poważnie. Gorsze jest to, że Kies nie pozwala na aktualizację Plusowego softu a bateria pokazuje po każdym soft resecie zaskakująco coraz mniej procent. W poniedziałek oddaje do serwisu i się zobaczy. Najlepsze jest to, że go dziś załączyłem pierwszy raz od 24h i vibra raz zadziałała. Takie jedno słabe mruknięcie i koniec...

Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 16, 2011, 09:37:44 »
udalo sie komus uruchomic youtube?

Odp: B7350 (Omnia) z qwerty - nowy model - pierwsze wrażenia
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 16, 2011, 10:40:10 »
Przecie program do Youtube normalnie działa... Tylko nie można instalować ma karcie pamięci a w pamięci  telefonu. Radze się zapoznać z tematem o aplikacjach które działają lub nie w tym telefonie. Jest tam już spora lista sprawdzonych programów.