[B7350] Cichy dzwonek

  • 2 Odpowiedzi
  • 4436 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline madzialex

  • 15
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Samsung OmniaPro4 (B7350)
[B7350] Cichy dzwonek
« dnia: Lipiec 16, 2012, 17:58:05 »
Uch, powoli mój nowy Samsung doprowadza mnie do szaleństwa. Jeszcze nie ogarnęłam poprzednich problemów, a już mam kolejny, mianowicie temat klasyka, czyli za cichy dzwonek. O ile więc tamte dało się przeżyć, to już użytkowanie telefonu, którego dzwonienia w ogóle nie słychać z kieszeni, mija się dla mnie z celem  :-|

Problem mniej więcej wyjaśniłam. Przekopałam Google wzdłuż i wszerz, na co poświęciłam kilka godzin, ale niestety rozwiązania nadal nie mam i właśnie się poddaję.
Próbowałam kodu *#0002*28346# (potem również *#0002*28345#, jak doradzono na jakimś anglojęzycznym forum) - w obu przypadkach po wpisaniu ostatniego krzyżyka nie dzieje się dosłownie nic. Oczywiście wpisuję poprawnie, bez literówek, tam gdzie trzeba (czyli po naciśnięciu zielonej słuchawki). Następnie przeszłam przez zmianę ROMu, z nadzieją, że to jego wina. Po zmianie sytuacja jest ta sama - kody nie działają (w dodatku rom jest gorszy, choć niby nowszy).
Program Smart polecany na kilku forach do Omnii, przy rozdzielczości tego telefonu niestety nie zdaje egzaminu. Zresztą nawet nie upartego, po jego zainstalowaniu i przesunięciu kilku suwaczków (tych, które były widoczne), i tak nie udało mi się nic zmienić. Dzwonek wciąż jest taki sam cichy, jak był (robiłam soft reset po zmianie).
Koniec końców dotarłam w katalogu Windows do programu JF_AGC.exe, czyli niejaki Jack Frost Audio Gain. Na jego temat znalazłam zasadniczo dwa opisy w necie, ale oba niewiele mi pomogły. Mimo zmian w wartościach, głośność się nie zwiększyła. Z uwagi na bardzo enigmatyczne instrukcje możliwe jest jednak, że ustawiałam głośność w złych miejscach lub wpisuje złe wartości.

Jakieś koncepcje?  :ohreally:

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: [B7350] Cichy dzwonek
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2012, 18:02:50 »
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline madzialex

  • 15
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Samsung OmniaPro4 (B7350)
Odp: [B7350] Cichy dzwonek
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2012, 22:06:17 »
Cały czas próbuję na swoich, bo te systemowe mnie, delikatnie mówiąc, irytują.